Biotyna

Oficjalnie donoszę, że kopyto po Nafie+ HH+Olej lniany+granulat trawy rośnie. Wreszcie było co uciąć 🙂
Kasia Konikowa   "Konie mówią...po prostu słuchaj..." Monty Roberts
09 kwietnia 2010 11:03
Czy ktoś stosował Biotin Forte (granulat z biotyną WH)? I może mi powiedzieć, czy warto?  😉
Czy ktoś stosował Biotin Forte (granulat z biotyną WH)? I może mi powiedzieć, czy warto?  😉

Takie pomarańczowe opakowanie całe i czarne litery?
Kasia Konikowa   "Konie mówią...po prostu słuchaj..." Monty Roberts
09 kwietnia 2010 14:04
Jak dla mnie najlepszą biotyna jest Equstro Biotin Forte,nie dość,że wydajna,to jeszcze ma taki super śmietankowy zapach,aż sama ja chciałam zjeść,więc nie było problemu z pobieraniem przez konia. 😀
karesowa   Rude jest piękne!
12 kwietnia 2010 16:27
My teraz mamy biotynę hovelera, dokładnie tą [[a]]http://animalia.pl/produkt,15030,563,H%C3%B6veler_Biotin_Plus.html[[a]] i też wszyscy zachwycają się zapachem-pachnie jak mleko w proszku. Mam ją po raz pierwszy-ktoś stosował, jakie opinie??
darolga   L'amore è cieco
13 kwietnia 2010 08:51
NAF Pro Feet - ktos podawał? Jakie opinie?
Polecono nam w celu przyspieszenia i zwiększenia przyrostu rogu...

I czy stosował ktoś Kerafortin Liquid HumaVetu? Warto?
Wiem, że tylko tyle, że cudnie pachnie :P


Nie wiem czy już w tym wątku było, ale przydatne:
http://stajniatrot.pl/texts/mondre/biotyna.html
Karesowa my mamy  💃
Czy miał ktoś złe doświadczenia z Hoof Formula?
Widze ze są same pozytywne opinie, a powaznie zastanawiam się nad kupnem.
Jest to dosc drogi preparat dlatego prosze o opinie🙂
Koniara
jeśli chcesz wzmocnić kopyto to są inne preparaty. Moim zdaniem lepsze  i tańsze - choćby Keraquin firmy Derbymed.
Jeśli chcesz bardzo szybkiego przyrostu kopyta w celu pozbycia się szczelin lub po prostu po złym werkowaniu - Formula warta jest swojej ceny
ash   Sukces jest koloru blond....
28 kwietnia 2010 09:02
Ja podaje Equi Power Biotyn Vetripharm'u.
Cena jest przyjemna. O efektach nie mówię bo dopiero podaję tydzień.
karesowa   Rude jest piękne!
28 kwietnia 2010 17:32
Karesowa my mamy  💃


Właściwie to mają nasze Rudzielce 😀 ale Kares nie lubi za specjalnie, mimo iż tak ładnie pachnie.
Dzik o dziwo je, ale dostaje ją do jedynego owsianego posiłku, za którym tak tęskni więc może dlatego. No i ma w tym jeszcze czosnek i mięte, więc pewnie jej nawet nie czuje 🙂
karesowa   Rude jest piękne!
28 kwietnia 2010 17:45
Kares też ma w tym czosnek, może nie je bo bez miętki  😂 wiesz On sie w sumie z Jardem synchronizuje to może czeka na miętkę 😀
być może, to zamawiaj, nie czekaj 🙂 a my mamy w końcu rosnące kopytko 😀 😀
karesowa   Rude jest piękne!
28 kwietnia 2010 17:55
U nas był dokładnie tydzień temu Rafał i jak stan kopyt Mu się bardzo podobał to stwierdził, że z przyrostem właśnie słabiutko! Ale za to Rudy jest prosty 😀 😀 😀
nam już coraz więcej można obciąć, ale do ideału jeszcze daleko, no ale na biotynie stoi za krótko żeby był jakiś mega efekt. Ale wolę jednak w płynie, przynajmniej wiem że zjadł 🙂
Czy ktoś z was używał preparatu CORTAFLEX Hoof Magic? Jeśli tak to bardzo prosiłabym o jakieś inrofmacje na temat efektów 😉
Wypowiedziałby się ktoś nt tego Eggersmann Biotin Plus?
____
Post pod postem, bo nikt się nie wypowiedział a ważne  😉
Wejdź w wątek Pasze firmy EGGERSMANN
Ja mam tą biotyne od około 2 miesięcy więc za mało żeby się wypowiadać ale mój koń dosyć podatny chyba na nią bo widać różnicę w sierści i kopytka jakby szybciej rosły. I  słyszałam o niej same dobre opinie jeśli chodzi o skład i działanie. 
Ja niezmiennie polecam Kerabol, w dwa miesiące kopyta zmieniły się super.
A dodatkowo kobyła się świeci jak głupia  😁
darolga   L'amore è cieco
11 maja 2010 18:49
Używam teraz Eggersmanowskiej. Na razie za krótko, żeby coś powiedzieć, jednak nie tylko słyszałam same dobre opinie, ale i "organoleptycznie" 😉 sprawdzałam skuteczność na koniu koleżanki, który dostaje ją od dłuższego czasu. Naprawdę niezła!
No i z dostępnych na rynku preparatów ma chyba najwięcej biotyny w biotynie 😉
ja stosowałam eggersmannowska, przez ok rok i efektów nie widzialam, zdecydowanie lepsza dla mnie biotyna dla zwierzat futerkowych -> biotiderm. Tania i efekt widzę.
darolga, również ważna jest zawartość cynku 🙂 Tego też ma eggersmannowska sporo 🙂

Biotyna eggersmanna m.in. uchroniła mojego konia przed łysieniem plackami i rozpadem kopyt podczas kuracji silnym antybiotykiem.
Andre   I am who I am
18 maja 2010 19:20
Stosował ktoś biotynę Castor (http://www.equicomp.wizja.net.pl/sklep/catalog/product_info.php?products_id=1500)? Warto zainwestować czy to pic na wodę?
ja kupiłam po przeczytaniu tej ściągi 😀iabeł:  http://stajniatrot.pl/texts/mondre/biotyna.html
Podawał ktoś biotynę HippoVital ? Cena jest atrakcyjna, a witaminy tej firmy wiele osób sobie chwali. Niestety nie słyszałam nic o ich biotynie. Skład w 1 ml preparatu:
Biotyna – 2 mg
Lwinka i tylko biotyna,
Jak dokładnie poczytasz ten temat to się dowiesz, że czysta biotyna bez wspomagania cynkiem (lub) i miedzią jest zdecydowanie słabiej przyswajana.
szemrana, podaję też chevinal plus, który w składzie ma cynk więc może ta biotyna się sprawdzi?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się