Biotyna

A ja polecam biotynę Makana 3000 Pro - u mnie dała rewelacyjny efekt
Ja od stycznia stosuję Naf for feet 5 * i kopyta super rosną, ale bardzo drogo wychodzi podawanie.
nyelle   buntownik z wyboru
04 czerwca 2010 18:53
Oficjalnie potwierdzam, że bardzo polecam Officinalis 5000.  😅
Ma dużo biotyny w biotynie, oprócz tego miedź, cynk i co też ważne, sporo witamin (oprócz niej nie daję żadnych witamin, tyle co w paszach jest).
Już kiedyś pisałam, że fajna, ale teraz widzę, że świetnie działa na kopyta - wcześniej patrzyłam po sierści. Teraz kończymy drugie opakowanie (z przerwą miedzy jednym a drugim) i kopyta bardzo się poprawiły. Od pół roku wszyscy zachwycają się naszą sierścią, zarówno zimową, jak i letnią - zawsze jest gładka (zimowa była jak, cyt. "u króliczka" :P), ma głęboki kolor, lśniąca.
Cenowo całkiem ekonomiczna - poniżej 200 zł za kurację na 3 miesiące (opakowanie ma 1 litr, dawka 10 ml dziennie)
a ma ktoś porównanie Oficcinalis 5000 z NAF Pro Feet Five Star?? Co lepsze na poprawę stanu kopyt??
W zeszłym roku dawałam Officinalisa Kucowi i kopyta dostały faktycznie mega szwungu, aż kowal chwalił. Teraz kilka dni temu przywiozłam butelkę dla obydwu chłopaków.

xxagaxx, zrobiłam sobie z ciekawości zestawienie NAFa i Officinalisa i wychodzi tak:

- stężenie:
naf - ma około 1mg biotyny w 1 ml preparatu
officinalis - ma 5mg biotyny w 1 ml preparatu

dawkowanie dzienne dla typowych gabarytów konia:
naf - 25 ml -> 24 mg biotyny (tyle dostaje koń na dzień)
officinalis - 10 ml -> 50 mg biotyny (tyle dostaje koń na dzień)

koszt:
naf - 2l (zapas na 80 dni) 330zl - lub 1l, (zapas tylko na 40 dni) - 190pln
officinalis - 1l (zapas 100dni) 199zl

No i jeszcze w Officinalisie jest cynk (musi być obowiązkowo, żeby biotyna się przyswajała), miedź, kilkanaście różnych witamin, a w NAFie cynk jest, witamina C, B6 i to właściwie tyle. No i nie wiem, czy tak jest naprawdę, ale na polskich stronach w składzie NAFa jest podawany aspartam, który ma metkę rakotwórczego. Z tym, że to może być jakieś przekłamanie w składzie, na stronie producenta ani słowa o aspartamie.
Wnioski - NAF się nie opłaca 😉
możecie coś polecicć typowo na przyrost kopyta?
ktoś w tym wątku właśnie pisał o NAFie (pro feet bodajże) no i formula 4 feet ponoć bdb jest, tylko trochę drogo wychodzi..
quantanamera dzięki  :kwiatek: Wychodzi na to ze kończę butelkę NAFU i wracam do Officinalisa. Bo póki co to trudno stwierdzić czy jest lepij gorzej, bo koń dostaje biotynę od ok 3 miesięcy.. ale mnie po prostu koszta NAFU troche zaczęły przerażać..
A ma ktos porownanie z Biotin H Orlinga??

Stosowalismy wczesniej NAFa. Jakis efekt byl, ale bez rewelacji.  :/
Klami, ja mogę spisać, bo to proste jest, trzeba tylko poprzeliczać stężenia i wagę preparatu i gotowe.

Officinalis Biotin 5000 kontra Orling Gelapony Biotin:

stężenie:
- gelapony - około 2mg biotyny w 1 g preparatu
- officinalis - 5mg biotyny w 1 ml preparatu (dwa i pół raza więcej)
----
dawkowanie:
- gelapony - dzienna dawka to 20 g -> 40 mg biotyny
- officinalis - dzienna dawka to 10 ml -> 50 mg biotyny (dużo mniejsza dawka, a i tak więcej biotyny).
---
koszt:
- gelapony - 600g (30 dni) 130zl, 1200g (60 dni) 240zł
- officinalis - 1l (100dni) 199zl (zapas z olinga na 100 dni kosztowałby ponad 300zl).

Znowu więcej biotyny i mniejsze koszty w Officinalisie.

quantanamera, dziekuje Ci bardzo.
No prosze.... wow.
Jeszcze mam spory zapas Orlinga, ale potem chyba zmienimy preparat skoro tak to wyglada.
Klami, kiedy to są bardzo sensowne preparaty, Orlinga ze 2 lata temu sama dawałam, tylko mi siwy wydmuchiwał proszek. Ale co biotynowy kop, to biotynowy kop - no i po co przepłacać 🙂
quantanamera, ze Orling jest bardzo sensowny to wiem. Rowniez inne ich produkty mamy w menu. No, ale jak sama piszesz "po co przeplacac".
Zamawiam Officinalis 5000.
Ale mam pytanie- z jaką paszą podawałyście(podawaliście) tę biotynę? Jakieś otręby? I w jakich proporcjach z paszą do zalecanego 10ml syropu dziennie dla konia o wadze 500kg? Ile na jedno "karmienie" paszy?
Bay, normalnie. Tzn. do ktoregos posilku konia dolewasz zalecana dawke i tyle. A jak nie masz mozliwosci do normalnego posilku to bierzesz troche paszy (pytanie ile potrzebujesz zeby kon zjadl co ma zjesc), polewasz biotyna i dajesz. Tyle.
Nie mam możliwości dać osobiście do posiłku a przy 90. koniach w stajni również stajenny nie poda. A posiłki mamy 2 razy dziennie, więc potrzebuję jakiejś paszy, którą będę mogła polewać Officinalisem. 10oma mililitrami zalecanymi. Ale nie wiem jaką paszę... Zwykły sukces? Czy co? Nie wiem ile podawać na 10ml dolewanej biotyny  😲
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
13 czerwca 2010 22:26
Oficjalnie potwierdzam, że bardzo polecam Officinalis 5000. 


A ja się przyłączam 🙂
Moja Pierdoła spożywa biotynę Officinalisową  już od jakiegoś czasu (a gratisowa torba
genialnie się sprawdza jako przechowywacz owij 🙂 )
i róg jest rzeczywiście znakomity...
Szczerze mówiąc nie spodziewałam się...
Mam jedno ale, mogłaby być w gęstszej formie 🙂

Bay, możesz polać cokolwiek, chodzi o to, żeby koń zjadł. 10ml to jest bardzo mało, polej tym garść owsa (super jest owies gnieciony, bo wszystko wchłonie), płatki pszenne (do kupienia w sklepach spożywczych), dowolną sieczkę, naprawdę cokolwiek, co konisko lubi i zeżre.
ms_konik, ja w jednej torbie trzymam szczotki 😎 w drugiej ochraniacze - bardzo się przydaje na stajenne szpargały, to fakt 🙂
Bay, ale nie ma co kombinowac. Bierzesz jakas pasze, ktora masz pod reka, chociazby to co kon normalnie je.A ile to zalezy od konia. Jednemu wystarczy garstka, inny potrzebuje wiecej paszy do tej biotyny, bo inaczej bedzie grymasil.
Agnieszka   moje kulawe (nie) szczęście
14 czerwca 2010 19:35
Mam pytanie:
Czy jest sens w podawaniu biotyny\witamin regularnie ale 4-5 razy w tygodniu?
Bo być może nie będę miała możliwości częściej być w stajni...
Do tej pory dostawał codziennie.
Z góry dziękuję za odp.  :kwiatek:
Mam pytanie mianowicie czy ktoś z was podaje biotynę eggersmanna i cortaflex? Zastanawiam się na co zwracać uwagę, czy czasem z jakimś składnikiem nie przedobrze w tym przypadku.
Czy ktos zna Ungulat St. Hippolyt??
Wlasnie droga kupna nabylam, poniewaz polecil mi znajomy wet, ale jestem ciekawa tez innych opinii...
http://www.hippolyt.pl/Ungulat-99.html
podaje ktoś z Was biotiderm? Ile podawać dziennie koniowi o wadzę 600kg?
wg zaleceń pruducenta Biotidermu , koniowi trzeba by podawać ok 1,5 kg dziennie, aby był efekt...
Gaga gdzie masz takie zalecenia bo na opakowaniu nie ma, a jestem bardzo ciekawa...bo wg badan naszych laboratoryjnych jest tronke inaczej 🙂
podejrzewam, że tej biotyny daję się jakieś 30g na konia o wadze 550 kg, ale wolę się upewnić🙂
Czy ktos zna Ungulat St. Hippolyt??
Wlasnie droga kupna nabylam, poniewaz polecil mi znajomy wet, ale jestem ciekawa tez innych opinii...
http://www.hippolyt.pl/Ungulat-99.html


Stosowałam Ungulat u swojego konia... Efekty były zauważalne dopiero po około 2 miesiącach stosowania.... Potem przeszłam na Hoof Formułę i to był w naszym przypadku strzał w dziesiątkę... Dodam że koń ( jak go kupiłam) miał kopyta w stanie fatalnym i z chorobą białej linii na dodatek
Tak więc z tych dwóch produktów to Hoof Formuła u mnie jest na pierwszym miejscu, nie jest tania ale zdecydowanie lepsza moim zdaniem.... No i oprócz kopyt świetnie podziałała na sierść  😀
a jak się ma Kerabol do Officinalis 5000??
Braliśmy Kerabol i efekty były widoczne, nie tylko po kopytach ale również po sierści. Officinalis niestety nie znam, ale Kerabol mocno polecam. Ostatnio wypróbowaliśmy ten preparat http://www.gnl.pl/hoof-health-zdrowy-wzrost-kopyt-dobra-kondycja-skory-p-4217.html?manufacturers_id=137 i efekt również bardzo dobry  😉
według mnie jeśli są problemy z kopytami to najlepiej podawać biotynę do ustnie oraz smarować kopyto jakimś biotynowym preparatem, ja polecam
http://www.equistro.pl/equistro_produkty_kerabol.html plus http://www.equishop.pl/zobacz,218,kat,114,veredus-smar-green-hoof
i to daje naprawdę dobry efekt 😀
No apropos smarów szczególnie Veredus to uważam że Golden hoof jest super i z Absorbiny wszelkie smary i oleje.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się