Kobitki... (antykoncepcja)

Dziewczyny, a jak to jest z plastrami. Wymęczyłam pierwsze opakowanie, tj. 3 plastry już zużyte, teraz mam tydzień przerwy..i czy w tym tygodniu jestem 'bezpieczna'?
Agnieszka   moje kulawe (nie) szczęście
28 kwietnia 2010 18:55
Oczywiście, że tak.
To tak samo jak z tabletkami i krążkami. W czasie 7 dniowej przerwy antykoncepcja również działa 🙂
Zastanawia mnie jedno - idziecie dziewczyny do ginekologa, dostajecie takie plastry/pigułki itd i nie dopytujecie sie jak działają, kiedy ich skuteczność się zmniejsza i ogólnie ich podstawowej instrukcji obsługi 😉?
Ada   harder. better. faster. stronger.
28 kwietnia 2010 20:39
Teraz zazwyczaj do każdego środka anty jest dołożona obszerna książeczka/ultoka informacyjna, w której można wyczytać dosłownie wszystko.
Ale pomimo tej książeczki niektórzy i tak mają wątpliwości  😁
Ada   harder. better. faster. stronger.
28 kwietnia 2010 20:57
szepcik, to tak jak z testem ciążowym "pozytywny" i "negatywny".
Tyle że dla każdego co innego będzie wiadomością pozytywną a co innego negatywną  😁
A swoją drogą jak robiłam pierwszy raz test ciążowy to wczytywałam się w ulotke ze 3 razy  😀 żeby przypadkiem w interpretacji wyniku testu się nie pomylić  😁
Tak samo jak z byciem seropozytywnym.

Ale w instrukcji jest czarno na białym napisane, że jeśli się prawidłowo przyjmuje, to jest się zabezpieczonym przez okres brania talbetek i przed 7-mio dniową przerwę  😎

Ja czytam ulotki prawie każdego leku. Jakoś nie wyobrażam sobie brać lekarstwa i nie wiedzieć jak działa.
pomocy. nie wzielam wczoraj tabletki i dzisiaj jeszcze tez nie bo nie mam pojecia jak postepowac bo nie mam juz ulotki.
Ada   harder. better. faster. stronger.
30 kwietnia 2010 12:18
Makrela, a jakie bierzesz tabletki ? O której powinnaś wczoraj zażyć tabletke ?
diane. przed poludniem bralam. gin powiedziala ze najlepiej czekac na okres teraz ale nie chce pisac matury z okresem bo wiem ze wyjde z sali z wielka plama takie mam obfite okresy.
Jeśli nie wizęłaś wczoraj tabletki przed południem, to ja dziś wzięłabym dwie naraz.
Ada   harder. better. faster. stronger.
30 kwietnia 2010 13:41
Też bym brała dwie na raz.
Hmmm, zaczęłam się zastanawiać - ale te dwie naraz wziełabym też przed południem czyli juz po ptakach. A może nie. Kurczę, jakoś ulotke trzeba skombinować.
Ada   harder. better. faster. stronger.
30 kwietnia 2010 13:50
Ja bym jeszcze przez tydzień stosowała inny środek antykoncepcji. (podczas stosunków)
juz jestem u siebie i sprawdzilam ulotke. napisane ze trzeba sie skontaktowac z lekarzem, ale to mnie srednio urzadzilo bo jesli mam czekac na okres to bede z nim na pewno pisac mature 🤔
Nie wolno brać dwu tabletek na raz.
Zapomniałaś, trudno - bierzesz następną, tamta zostaje.

Ale tak - przez tydzień trzeba się dodatkowo zabezpieczać.
Ada   harder. better. faster. stronger.
30 kwietnia 2010 14:23
Na ulotce moich tabletek jest napisane że w przypadku pominięcia należy zażyć następnego dnia 2 tabletki.
ok, wzielam te dzisiejsza wlasnie. a co z ta ktora zostanie?
Weźmiesz w następnym cyklu?

przynajmniej u mnie tak zostawały.
wistra na moich tabletkach pisze, że w przypadku pominięcia tabletki, jeżeli to konieczne, TRZEBA łyknąć dwie.
Dianę brałam sto lat temu, niewiele pamiętam, pełnej ulotki w sieci nie widziałam. Ale wszelkie inne pigułki mają w ulotce coś w rodzaju: "Należy przyjąć pominiętą tabletkę tak szybko, jak to możliwe (może oznaczać to jednoczesne przyjęcie dwóch tabletek), a kolejne zażywać o stałej porze." Dlaczego akurat z Diane miałoby być inaczej?
wzielam juz dwie. wielkie dzieki za pomoc :kwiatek:
ja wzięłabym dwie na raz, ale już i tak na o chyba jest za późno...

I pytanie gratis ode mnie-
Czy każdy gin przed przepisaniem nowych tabletek powinien zlecić badanie hormonów?

Trochę mnie dziwi podejście niektórych lekarzy.miałam ich już kilku na koncie i żaden, mimo bardzo ciężkich okresów u mnie(pierwsze 3 dni praktycznie wyjęte z życia), nie zlecił mi przeprowadzenia tego badania...
Ja brałam Diane kiedyś i pamiętam dokładnie że jak się pominie to potem bierze się dwie naraz, zresztą z każdymi tabletkami tak jest.

jeśli lekarz podchodzi poważnie do tego, to powinien zlecic wykonania badania.
u mnie 1 spojrzlaa tylko na cere i przepisala diane. druga to samo.
maleństwo   I'll love you till the end of time...
30 kwietnia 2010 17:42
No to rewelacyjne panie lekarki.
Moja mnie wpierw wysłała na całą masę badań, a i tak potem jeszcze dłuższą chwilę myślała, co tu najlepiej dobrać
U mnie pani przed USG spojzala na mnie i tylko upewnila się co do hormonów i sposobu funkcjonowania organizmu, na wszystkie pytania odpowiadalam tak. Potem tylko pptwierdzila swoje podejzenia badajac. Niektórzy po prostu niektóre rzeczy już widza  😉
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
02 maja 2010 09:10
I pytanie gratis ode mnie-
Czy każdy gin przed przepisaniem nowych tabletek powinien zlecić badanie hormonów?


Przede wszystkim próby wątrobowe i badania poziomu hormonów.


Polopiryna + Yaz + dużo wit C = ok ?
Bo paracetamol osłabia działanie.
polopiryna nie ma wplywu, wit C też nie <chyba ze w jakiś mega kosmicznych dawkach>


paracetamol obniża działanie jesli wzięło sie ponad 3 g, czyli jakieś 6 tabletek.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się