Nasza twórczośc fotograficzna ;) Każdy może, jeden lepiej..

incognito   W życiu należy postępować w zgodzie ze sobą.
01 maja 2010 17:09
Postaram się 😉 ale z tym płotem to chyba nie tak źle?
wątek zamknięty
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
02 maja 2010 15:07
A co wy na to? 😉
Coś do poprawy? Jakieś wskazówki?
wątek zamknięty
Notarialna
Pierwsze jest dość ciekawe, ale ostrość chyba wypadła dość przypadkowo ?

Deszczowe Bogusławice:






wątek zamknięty
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
02 maja 2010 18:34
armara, Wiem, ze to zabrzmi dziwnie, ale właśnie filowałam na kartę ocen 😉

Jeszcze takie:

wątek zamknięty
Katharina   "Be patient and trust in the process"
02 maja 2010 21:55
dzisiaj z nudów się bawiłam aparatem i baaardzo mi się to spodobało  🙂 Ogólnie uwielbiam robić zdjęcia ale nie myślałam, że wciągnie mnie robienie fotek listkom czy kwiatkom  😉
wątek zamknięty
wiecie czy we wrocławiu organizowane są jakieś kursy fotograficzne?
dostałam na urodziny aparat, canon eos 450d z obiektywem canon 18-200 ale kompletnie nie umiem robić nim zdjęć. Nigdy nikt nie wytłumaczył mi podstaw- co i jak

chętnie wybrałabym się na jakieś warsztaty, żeby ktoś mógł mi pokazać i wytłumaczyć jak robić dobre zdjecia
głównie chodzi mi o ten aparat, z tym obiektywem, bo dzisiaj robiłam kilka zdjeć jakimś nikonem koleżanki z kitowym obiektywem a mimo to wychodziły bezporównania lepsze  🙁
wątek zamknięty
Mirabelka   Małe jest piękne! :)
02 maja 2010 22:44
Ja ani dobrego sprzętu nie mam, ani za grosz talentu. 😁 Ale uwielbiam robić zdjęcia (bo fotografowaniem nazwać tego nie można 😂 ).
wątek zamknięty
cieciorka   kocioł bałkański
02 maja 2010 22:51
z tego, co czytam, to na śląsku sporo się dzieje fotograficznych rzeczy, ale na dolnym śląsku już nie wiem.
wujek gógle podpowiada: [[a]]http://www.google.pl/search?hl=pl&client=opera&hs=C0M&rls=pl&ei=qfPdS_-NK8OHOIP6yI8H&sa=X&oi=spellfullpage&resnum=0&ct=result&cd=2&ved=0CAkQvwUoAQ&q=szko%C5%82a[[a]]+fotografii+wroc%C5%82aw&spell=1
wątek zamknięty
co powiecie o tych zdjęciach:
[img]http://i116.photobucket.com/albums/o31/karola111/IMG_7136.jpg?t=1272892071[/img]
[img]http://i116.photobucket.com/albums/o31/karola111/IMG_7113.jpg?t=1272892109[/img]
[img]http://i116.photobucket.com/albums/o31/karola111/IMG_7100.jpg?t=1272892157[/img]

nie mogę złapać ostrości, zdjęcia są jakby za 'mgłą'... nawet jak jest słonecznie to zdjęcia wychodzą mi ponure
wątek zamknięty
Katharina   "Be patient and trust in the process"
03 maja 2010 14:27
Mam jeszcze takie. W sumie to jakby ktoś mógł napisać jakieś wskazówki ( i do tych zdjęć z wcześniejszego postu) byłabym wdzięczna  😉  Tamte są ciemne, bo niestety słońca brak  👿
wątek zamknięty
Taki troszkę inny konik - znak, że idzie lato!  🏇

wątek zamknięty
siwaaa94   Cud na czterech kopytach.
03 maja 2010 14:37
no to może ja też coś wrzucę. coprawda nie są jakieś idealne ale są.









wątek zamknięty
arivle   Rudy to nie kolor, to styl życia!
03 maja 2010 15:33
[b]Korsik,[/b] spróbuj pokombinować z balansem bieli.
ewabe, strasznie mi się podoba  😜

Takie ze strasznie niesprzyjających warunków halowy. Jak dobrze trzymać w łapach wlasny aparat  😁

"Daj kamienia"  😂
wątek zamknięty
piesek jest zabójczy. jaki masz sprzęt? ;>

To może ja? Błękitna Wstęga Wielkopolski Iwno 2010
Aleksandra Grzybkowska i Alpacino
wątek zamknięty
arivle   Rudy to nie kolor, to styl życia!
03 maja 2010 19:31
Weerka, fotografuje Nikonem D70s aktualnie z obiektywem Tamron AF 55-200mm 1:4-5,6 macro
wątek zamknięty
chyba przestaje mi się podobać w tym wątku  🙄 🙄 🙄
wątek zamknięty
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
03 maja 2010 22:30



wątek zamknięty
cieciorka   kocioł bałkański
03 maja 2010 22:42
chyba przestaje mi się podobać w tym wątku  🙄 🙄 🙄

co ty powiesz... 😲
wątek zamknięty
niestety... wrocilam na 1 strone i aż się nie mogę nadziwić tym... "cudom" ze str 99  🙄
wątek zamknięty
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
03 maja 2010 22:54
To może mi ujdzie w tłoku wrzucenie dwóch fotek. kompletnie nie umiem robić krajobrazów, ani właściwie niczego innego, ale chciałabym się spytać jak dobrze obrobić fotki krajobrazów, czy da się zrobić coś, żeby te foty miały jajo?



wątek zamknięty
nie każdy potrafi dobrze robić zdjecia, przecież po to jest wątek żeby się czegoś dowiedzieć

"...każdy może, jeden lepiej..." to część tematu tego wątku  😉 ja naprzykład wstawiłam zdjęcia żebyście je oceniły, podpowiedziły co poprawić  :kwiatek: Wiem że nie są najlepsze bo dopiero się uczę
wątek zamknięty
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
04 maja 2010 10:52
Dzisiaj odbyłam pierwszą sesję z znajomą.
Mam nadzieję, że nie jest tak źle jak ja myślę 😉
wątek zamknięty
Przeglądałaś przed tą sesją inne zdjęcia, np. chociażby na onephoto? Żeby zobaczyć, jak inny kadrują? Czytałaś coś o tym? Bo sorry, ale kadr znów kijowy
wątek zamknięty
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
04 maja 2010 11:12
szepcik, 😵 Ja sie uczę, to była moja pierwsza sesja z 'modelem'. Tak, przeglądałam inne zdjęcia. Wiec od razu nie będą super ekstra i w ogóle cacy zdjęcia.

A obiektyw mam od tygodnia.
wątek zamknięty
Tej dziewczyny na zdjęciach po prostu nie ma.
Torebka na ramieniu zbędna - a w drugim to już zupełnie wszystko psuje, bo ucho spadło z ramienia.
wątek zamknięty
No dobra to teraz ja z moimi wypocinami.
Może jakieś rady bo niestety zdjęcia mi się średni podobają ale nie wiem co w nich poprawić 🙁
jakieś takie są bez życia te zdjęcia 🙁





wątek zamknięty
abre   tulibudibu
04 maja 2010 12:52
Numerujcie zdjęcia albo dawajcie im tytuły, jeśli chcecie ułatwić oceniającym życie.

Notarialna, dlaczego ujęcia z góry? Dlaczego wzrok ucieka poza kadr? Taka ucieczka nie jest złym zabiegiem ale stosuje się ją najczęściej w konkretnym celu - aby podkreślić sytuację. Spójrz na to zdjęcie http://1x.com/photos/portrait/31910/ - taką kompozycją została podkreślona dynamika ujęcia.
Tu z kolei dynamika jest myląca, zdjęcie statyczne w wymowie, autor prowadzi wzrok od piewszoplanowego dziecka wymykającego się (myślami) z kadru, w głąb pomieszczenia, gdzie natrafiamy na drugiego modela http://1x.com/photos/portrait/32679/
Te same zasady stosuje się w przypadku fotografowania ludzi i zwierząt

Podoba mi się zestawienie kolorystyczne włosów z tłem. Warto wykorzystać ten pomysł ale odważniej. Czy szukałaś jakichś informacji o komponowaniu kadru? Zajrzyj tu: http://forum.nikoniarze.pl/forumdisplay.php?f=105 Użytkownicy czasem za bardzo się czepiają i są nadgorliwi ale potrafią znaleźć chyba wszystkie błędy 😉 Przejrzyj kilkadziesiąt wątków, poczytaj uważnie komentarze. Zapewniam, że zapadną Ci w pamięć.

Oglądaj zdjęcia, te dobre. Szukaj serwisów z fotografią na wysokim poziomie, oglądaj folia znakomitych fotografów. Zacznij może od tego http://1x.com/photos/portrait/
Od tej pory będę tworzyć swoiste linkowisko, w którym będę zamieszczać linki do miejsc w sieci, które moim zdaniem warto odwiedzić.

W&W, trochę porywasz się z motyką na słońce.

1. Kwiaty są bez życia bo zabrakło światła. Po co robić zdjęcie, gdy światło jest mdłe i nieciekawe?
2. Podobnie ma się rzecz i w tym zdjęciu - czasem warto zostawić aparat w domu.
3 i 4 - Robienie takich zdjęć mija się z celem - nie dość, że masz stosunkowo ciemny obiekt na bardzo jasnym tle, obiekt mało ciekawy (słup, kable) to jeszcze perspektywa fatalna. Nic z takich zabiegów raczej nie będzie...
5. Ostre światło, ostre kontrasty, aparat zrobił co mógł i nie wyszło dobrze. Dodatkowo duża głębia ostrości rozprasza.
6. Obiektyw nie dał rady, ogniskowa za krótka, ptaki za daleko. Marne szanse na powodzenie.

Rada jak wyżej. Oglądaj zdjęcia, zwróć uwagę na parametry (ogniskowa, czas naświetlania, przysłona), na perspektywę (na wprost, z żabiej perspektywy czyli z dołu, a może z góry).


__________________

A teraz rada ogólna: przed wciśnięciem spustu warto zastanowić się dlaczego robimy to zdjęcie. Czy zachwyciło światło, czy sytuacja, może gra barw. Jeśli walczymy z kompozycją warto czasem zaprzeć się w sobie i zrobić 5 czy 10 zdjęć, by potem wybrać to najlepsze. To nie analog, na cyfrze nauka jest tania.
wątek zamknięty
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
04 maja 2010 12:59
abre, Dzięki wielkie za rady, właśnie takich potrzebowałam. 🙂 Teraz będziemy filować na dobrą pogodę, bo miejscami światło było ok, ale zdjęcia niektóre naprawdę fajne wyszły. To wstawię jeszcze dwa, moim zdaniem w porządku.

W pierwszym trochę kadr mi poleciał na lewo, nie złapałam całej ławeczki, a niestety tylko to wyszło z 10 ujęć i było całkiem znośne.

Drugie trochę pojechało po ostrości, trochę mi nie pasuje ten centralny kadr. Ale będę ćwiczyć i jeszcze raz ćwiczyć 🙂
Dodatkowo mam już kilka chętnych na kolejne zdjęcia więc będą okazje do poprawienia błędów.

Jeszcze raz dzięki za rady 🙂
wątek zamknięty
Moja sesja yyy... z dość dawna 😉 na razie wstawię tylko 4 zdjęcia  😉
wątek zamknięty
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
04 maja 2010 20:36
Pacia, Pozwolisz, że nie skomentuję? 😁
wątek zamknięty
Ten wątek jest zamknięty Nie można w nim odpowiedzieć.