czapsy i buty

Drogie specjalistki  :kwiatek:
Potrzebuję porady, podobaja mi się dwie pary sztybletów, ale nie wiem na które się zdecydować.
Pierwsze są firmy Horse House i podobaja mi się z wyglądu:

Wyprodukowane w Polsce i mam lekkie obawy co do jakości

Drugie to "Elivel" firmy Busse


Ktoś coś wie na ich temat?
A jak wizualnie - które wypadają lepiej?  😀
Mi sie pierwsze podobają bardziej. Busse wyglądają na trapery. Czy Busse mają zamek z tyłu??

Dlaczego polskie znaczy gorsze?
asds   Life goes on...
31 maja 2010 12:39
Beep

Ja mam sztyblety i sztylpy polskiej produkcji i wg. mnie w żaden sposób nie ustepuja jakoscia niemieckim. Baaa.....Mam nawet za darmo naprawy owych rzeczy jeśli się coś dzieje, a dla mnie to duży plus juz jest( w ramach scisłości musiałam zamek wymienic w sztylpie, sztyblety sa bez zarzutu- nastepną parę też będe w www.sztyblety.pl zamawiac)
Maddie   Hucykowa demolka na wakacjach
31 maja 2010 12:48
Ja również mam sznurowane sztyblety polskiej firmy PBK (Paweł Krzysiek). Jak dla mnie rewelka.
Jedyne na co sie wku... To w zimie przemoczyłam je i dałam do suszenia z daleka od kaloryfera, żeby sobie powolutku wyschły. Babcia wiedziała lepiej i na całą noc je dała pod kaloryfer (u niej jak napali w piecu, to kaloryfer osiąga temperaturę 80 stopni  🤔wirek: ). Klnęłam jak głupia, jednak nic większego się nie stało, oprócz tego, że minimalnie mi się na nosku złuszczyła wierzchnia warstwa tej cieniutkiej czarnej skórki.

Teraz mam problem, bo chcę zamówić sztylpy.
Mierzyłam wysokie 40 i szerokie 38. Były za niskie i za wąskie minimalnie (dopięłabym na chama). Drugie jakie mierzyłam to wysokie na 43 i szerokie na 40. Były dużo za szerokie, wyglądały okropnie, ale wysokość mi się podobała. Jednak jak przykucałam to mnie cisnęły za kolanem. Na szerokość chyba zamówię 38.5 cm, skóra niby się rozejdzie, więc chyba lepiej mieć minimalnie za ciasne?
I co z wysokością? Brać niższe czy może warto się męczyć z za wysokimi?Może tak wysokie na 42 by spasowały?
asds   Life goes on...
31 maja 2010 12:57
Ja również mam sznurowane sztyblety polskiej firmy PBK (Paweł Krzysiek). Jak dla mnie rewelka.
Jedyne na co sie wku... To w zimie przemoczyłam je i dałam do suszenia z daleka od kaloryfera, żeby sobie powolutku wyschły. Babcia wiedziała lepiej i na całą noc je dała pod kaloryfer (u niej jak napali w piecu, to kaloryfer osiąga temperaturę 80 stopni  🤔wirek: ). Klnęłam jak głupia, jednak nic większego się nie stało, oprócz tego, że minimalnie mi się na nosku złuszczyła wierzchnia warstwa tej cieniutkiej czarnej skórki.

Teraz mam problem, bo chcę zamówić sztylpy.
Mierzyłam wysokie 40 i szerokie 38. Były za niskie i za wąskie minimalnie (dopięłabym na chama). Drugie jakie mierzyłam to wysokie na 43 i szerokie na 40. Były dużo za szerokie, wyglądały okropnie, ale wysokość mi się podobała. Jednak jak przykucałam to mnie cisnęły za kolanem. Na szerokość chyba zamówię 38.5 cm, skóra niby się rozejdzie, więc chyba lepiej mieć minimalnie za ciasne?
I co z wysokością? Brać niższe czy może warto się męczyć z za wysokimi?Może tak wysokie na 42 by spasowały?



Firma PBK to własnie sztyblety.pl

Zrób jak ja i część dziewczyn - zamów bezpośrednio u nich na wymiar swoich łydek. Nic za to nie płacisz dodatkowo, a masz spokój ż ebedzie idelanie leżeć 🙂
sztylpy jak zaczniesz je nosić to siądą w dół 1,5-2 cm, bo zrobią się "marszczenia" w kostce i to skróci sztylpy na długość...te które miały idealną długość jako nowe po pewnym czasie staną się za krótkie...to samo z szerokością, szczególnie tam gdzie są gumki ( a chyba w większości modeli są) to te gumki się rozciągają i dopasowują do kształtu łydki

pytanie jeszcze ile jeździsz?? bo jeśli raz w tyg godzinkę to faktycznie proces "siadania" sztylpów trochę potrwa, ale jeśli jeździsz codziennie to za 2-3 tyg sztylpy które są trochę za długie stana się idealne
asds   Life goes on...
31 maja 2010 13:58
sztylpy jak zaczniesz je nosić to siądą w dół 1,5-2 cm, bo zrobią się "marszczenia" w kostce i to skróci sztylpy na długość...te które miały idealną długość jako nowe po pewnym czasie staną się za krótkie...to samo z szerokością, szczególnie tam gdzie są gumki ( a chyba w większości modeli są) to te gumki się rozciągają i dopasowują do kształtu łydki

pytanie jeszcze ile jeździsz?? bo jeśli raz w tyg godzinkę to faktycznie proces "siadania" sztylpów trochę potrwa, ale jeśli jeździsz codziennie to za 2-3 tyg sztylpy które są trochę za długie stana się idealne


Ja jeżdze w tych butach po 3-5razy w tyg przy czym duzo w nich też chodze na płaskim nawet po jeździe w stajni.

Użyuwam od listopada 2009
Maddie   Hucykowa demolka na wakacjach
01 czerwca 2010 14:52
piglet w wakacje jeżdżę codziennie i to tak średnio 3 godziny dziennie. W roku szkolnym tylko weekendowo.
Myślę, że wezmę nie za długie, a krótsze gdzieś o 1 cm, bo PBK ma dosyć grube i sztywne swoje sztylpy.

asds, oczywiście, że będę dzwoniła i zamawiała 😀 Nie opłaca się za pośrednictwem sklepów.
Jak już nie raz pisałam, jestem bardzo zadowolona ze swoich sztybletów z firmy PBK (Paweł Krzysiek).
Moon   #kulistyzajebisty
01 czerwca 2010 18:42
ekhm...
Czy da się w ogóle skrócić sztylpy u jakiegoś szewca?
Bo zamówiłam sobie szyte na miarę hippici Romy, i na szerokość są idealne, ale z długością jednak deko przesadziłam, ("Bo opadną"😉 opaść opadły, jednak dalej wydają mi się za długie i sie brzydko marszczą "kurczą" powyżej i w okolicach kostki...
Może odeślij do Hippici?
Moon- da się jak najbardziej u szewca. Ja skracałam oficerki. Czymże są sztylpy przy oficerkach dla szewca?  😉
Ja utrzymuję się przy zdaniu, że polskie najlepsze 🙂
Miał ktoś może czapsy firmy Colorado? Szukałam jakiś tanich czapsów [potrzebne na "teraz"], a moje Fair Playe sfajczyły się przy piecu  🤔 Albo ktoś poleca coś niedrogiego?
moon, pokazesz swoje sztylpy? szukam czegos nowego bo moje zrobily sie zdecydowanie... za szerokie.. nie wiem, czy kwestia ze sie rozciagnely (wlasnie roma mam) czy tego ze schudlam ogolnie..

moze mi ktos polecic jakies fajne sztylpy eleganckie? firma pawel krzysiek odpada. szukam czegos miekiego, eleganckiego, dopasowanego na calej dlugosci.
czy sztylpy rozciągną się w łydce? czy brać większe? na wysokość też? czytałam was, że większość siada.
czyli doliczyć +2cm ?
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
21 czerwca 2010 00:11
ja doliczyłam 2cm na wysokość. a jeżeli chodzi o szerokość- mi się rozciągnęły odrobinę. ledwo mogłam je zapiąć, po miesiącu* nie było takiego problemu.

*miesiącu noszenia dzień w dzień na jazdy i do samochodu w drodze do i ze stajni
czyli jeśli mi wychodzi wys 40cm to 42, a szerokość 36 to tak ma zostać 😉 ?
Mi się po kilka latachy już dużo na szerokość rozciągnęły 😉

Ja polecam buty Hippicy Elite. Są super. A jak ładnie na nodze wyglądają. Najlepszy dla mnie ten zamek z boku. Muszę sobie teraz jakieś ładne oficerkowe sztylpy kupić ale jakoś nie mam przekonania do zamawiania przez neta a u nas w trójmieście chyba nic ciekawego nie ma ;/
Moon   #kulistyzajebisty
21 czerwca 2010 12:22
Magda, pokażę jak tylko odbiorę od szewca, do którego oddałam je żeby skrócił ;-)
a ja muszę powiedzieć, że jestem rozczarowana sztylpami oficerkowymi od Pana Pawła. Po roku używania są tak rozciągnięte, że mogę dłoń włożyć, skóra na wysokości dolnej części tybinki jest starta, dzyndzelek od zamka mi się złamał i generalnie są w niefajnym stanie., Fakt, że nie pieściłam się z nimi, ale jak na osobę, która jeździ 3 razy w tygodniu, to też bez przesady.
magda z horze są sztylpy miękkie, b.fajnie się układają "oblepiają" całą łydkę [[a]]http://magiakoni.pl/sk%C3%B3rzane-czapsy-oficerkowe-p-100.html?cPath=2_11[[a]]
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
21 czerwca 2010 13:57
czyli jeśli mi wychodzi wys 40cm to 42, a szerokość 36 to tak ma zostać 😉 ?

tak. pamiętałaś tylko żeby zmierzyć szerokość na podkolanówkach i bryczesach?
platka   Audere est facere
22 czerwca 2010 17:37
powiedzcie proszę ile placiliscie za wymiane zamkow w sztylpach i ile okolo czekalyscie na zrobienie ich? bo potrzebuje do pt miec zrobione, jutro pojde ale sie zastanawiam czy przypadkiem nie kupic nowych ;/ mam ciasne - ciezko sie zakladaja i nie wiem czy znow nie puszcza zamki przy glupim zakladaniu na noge ;/ 😡
Czy któraś z was ma i mogłaby podzielić się opinią na temat sztybletów i czapsów daslo, dokładnie tych
http://konik.com.pl/pl,product,1323562,sztyblety,daslo.html
http://konik.com.pl/pl,product,1321932,czapsy,sztylpy,oficerkowe.html
Jak już było to przepraszam  :kwiatek:
Lotnaa   I'm lovin it! :)
30 czerwca 2010 18:03
Weronika*Wilga, kiedyś, wiele lat temu miałem te sztyblety Daslo. I muszę powiedzieć, że mimo niewysokiej ceny służyły mi bardzo dzielnie, pomimo intensywnego użytkowania i niemal żadnego pastowania  😡 Skóra pozostała w dobrym stanie do końca, przetarła mi się podeszwa od spodu i tak zakończyły żywot.
Ja w dalszym ciągu jest zachwycona swoimi sztylpami z Decathlon.

Dopasowane, skóra cieniutka mięciutka..na lato idealne  😎

http://www.decathlon.com.pl/PL/sztylpy-mc-500-19767063/#
Lotnaa dzięki za pomoc  :kwiatek:
magda z horze są sztylpy miękkie, b.fajnie się układają "oblepiają" całą łydkę [[a]]http://magiakoni.pl/sk%C3%B3rzane-czapsy-oficerkowe-p-100.html?cPath=2_11[[a]]


Niestety, moje po roku używania wygladają fatalnie: poszły zamki, bardzo się rozciągnęła i zniszczyła skóra. Używałam ich intensywnie od lipca do listpada zeszłego roku i od marca tego.
Lotnaa   I'm lovin it! :)
08 lipca 2010 22:21
Właśnie popełniłam takie butki: http://www.okser.pl/mountain-horse-sztyblety-skorzane-zip-paddock-p-1370.html
Myślę, że jak na tą firmę to cena bardzo atrakcyjna.
Jak dojdą i przetestuję, to zdam relację.

Te też są w świetnej cenie, niestety trzeba by było na nie dłużej czekać  🤔
http://www.okser.pl/mountain-horse-sztyblety-stirling-jodhpur-ladies-p-951.html
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się