czapsy i buty

Wymiatają  🏇
Chyba kupię te sztyblety od Pana Pawła (wiązane), tylko nie wiem, jaką wybrać podeszwę (skórzaną czy z tuniskóru), ta druga jest super tania, ale nie wiem czy sie dobrze sprawdza i ładnie wygląda, może lepiej trochę kasy dołożyć. Jaką Wy macie w swoich butach, która lepsza?
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
09 lipca 2010 17:39
Zuź a jak zamierzasz uzytkować te buty? ja wybrałam podeszwę z tuniskóru bo wiedziałam, że zdarzy mi się chodzic w nich po wodzie czy błocie. gdyby miały być do samej jazdy, a zadania 'naziemne' wykonywałabym w trampeczkach/adidaskach to wtedy postawiłabym na podeszwę ze skóry 😉

edit. ort!
Edytka, jak sprawuja sie twoje buty? jestem wlasnie na etapie zamawiania sztybletow i sztylpow od Pana Pawla i mam pytanie.  Jak mierze lydke to ile cm sobie dodac na dlugosc, i jak ciasno zmierzyc na szerokosc bo napewno troche sie rozciagna? No i jak myslicie, czy bylaby mozliwosc zrobienia sztylpow waskich w kostce? Rozmawialam z jedna voltowiczka i powiedziala ze zamawiala sztylpy przez allegro i szerokosc w kostce jest taka jak w lydce. Widzialam zdjecia i faktycznie tak wyszly
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
09 lipca 2010 18:29
zmierz na podkolanówce i bryczesach. nie ciasno (tzn nie sciskaj), tylko żeby taśma biegła tuż przy nodze, ale też żeby nie wisiała.
na długość dodaj 2 cm.

moje buty trzymają się fantastycznie, są wygodne, generalnie jestem pod bardzo dużym wrażeniem. a co najważniejsze: nie obcierają (jestem osobą z hiper wrażliwą skórą, którą obcierają absolutnie każde buty, a te nie).

w sztylpach nie wiem jak będzie z tą kostką. ja mam wersję 'standardową', po założeniu na buty nie widać, że są szersze- wszystko bardzo ładnie układa się na nodze 🙂 musiałabyś to indywidualnie z p. Pawłem uzgodnić
Anderia   Całe życie gniade
15 lipca 2010 10:25
http://konik.com.pl/pl,product,1321948,czapsy,ze,skory,secu,model,andorra,kieffer.html miał ktoś może te sztylpy? Jak z jakością? I może jest ktoś w posiadaniu tabeli rozmiarów, bo na konik.com.pl nie ma  👿
dotarły do mnie moje sztylpy i sztyblety od Pana Pawła i jestem bardzo zadowolona. Buty okazały sie za duże, odesłałam, następnego dnia przyjechały do mnie o rozmiar mniejsze i są idealne. Sztylpy również są bardzo ładne, poprosilam o to by były zwężane w kostce i tak tez zostały wykonane.
Zobaczymy jak będą się sprawować, świetny kontakt, szybka dostawa i obuwie wygląda na solidne. Jestem bardzo zadowolona🙂
Ma ktos sztyblety MH ?? Jak z ich rozmiarami? Odpowiadaja innym, np. Hippicy ??
Lotnaa   I'm lovin it! :)
28 lipca 2010 22:24
Klami, ja miałam mieć, ale mnie Okser w c... zrobił  👿
Mam buty MH, nie typowe sztyblety. Powiedziałabym, że rozmiarówka w nich jest normalna.
Ma ktoś sztylpy Villa Horse   😉? Jak z jakością  ?


ja mam i czapsy i sztyblety Villa horse i jestem bardzo zadowolona. moja koleżanka ze stajni ma czapsy i tez jest zadowolona. moim zdaniem jakość jest bardzo dobra, przy czym ja używam je głownie na zawody bo bardzo ładnie wyglądają -  a nie do codziennej jazdy
Ada   harder. better. faster. stronger.
11 sierpnia 2010 10:45
Klami, ja mam co prawda teromobuty, ale jeżeli chodzi o "stopę" to według mnie rozmiarówka jest normalna.
ma dylemat... wybieram się jutro po te sztylpy http://www.amigo-konie.pl/product_info.php?cPath=6_24&products_id=143 Łydka zmierzona i wychodzi na to, że na długość mam ok 38-39 cm (37 szerokości). Stąd moje pytanie, lepiej wziąć rozmiar XS z tabelki czy M? Sztylpy 'siadają' podobnie jak oficerki?
wendetta, Nie wiem czy Ci to coś pomoże odpowiadając 16 sierpnia😉, ale sztylpy wydaje mi się, że nie siadają podobnie jak oficerki. Przynajmniej żadne z moich - par 3 - nigdy nie siadły. Takie "długie", pod samo kolano tylko zgięły się pod tym kolanem, gdy jeździłam na krótkich strzemionach.

edit: eeejjj, ja ślepa jestem! Teraz dopiero zauważyłam, że sztylpy o które pytasz to hippica  😀iabeł: Miałam, po 4 latach ciorania i 3 wymianach zamków logo z boku zabił płot. Te sztylpy, oprócz tego, że dla mnie osobiście są świetne😉 to mimo, że skórka po jakimś czasie zrobiła się mięciutka, jak "druga skóra", to nic tam "nie siadło".
Sankaritarina, fakt, sztylpy kupione już przedwczoraj, ale i tak dzięki za chęć pomocy 😉
No właśnie, w końcu wzięłam długość 40. I są idealne. Rozważałam jednak też 43 (!), ale pani w sklepie doradziła podobnie jak Ty, że te sztylpy nie siadają prawie wcale (chociaż ten drugi typ Hippici, z miękkiej skóry brałabym 43, bo one się inaczej dopasowują).
37 to się czułam jakbym miała do połowy łydki 😁

Ogólnie jestem już po jeździe próbnej i poza faktem, że trochę strzemienia na początku nie czułam (zainwestowałam też w skórzane sztyblety, więc to trochę inne odczucia, bo latach jeżdżenia w samych gumowych sztybletach i skarpetach) to moim zdaniem wyglądają super i po chwili czułam się "jak w domu" 😉
MAm pytanie tak z innej beczki.
Jak czyścić sztylpy z zamszu. Na sucho się niezczyszcza a na mokro to sztywne jaknie wiem sie robią...
Ja jak miałam zamszowe czapsy to robiłam tak: w domu po jeździe przecierałam je wilgotną gabką żeby zetrzec kurz czy jakies błoto. A potem jeszcze je przecierałam szmatką nasączona oliwką lub olejem. Ale nie a dużo.
Zaczęły mi się marzyć brązowe buty...  💘 sztyblety to już sobie jakieś dobiorę, tylko mam problem z czapsami 🙁 wiecie może gdzie można kupić brązowe czapsy, z miękkiej skóry (bo w oficerkowych jest mi nie wygodnie) w fajnej cenie? 😉
Tercet, Poszukaj po sklepach😉 Ja brązowe dosłownie przed chwilą wypatrzyłam tu:
http://allegro.pl/item1195796807_czapsy_braz_horze_nowe_50zl_taniej_okazja.html

wendetta, Powinnaś być zadowolona z tych sztylp [sztylpów? 🤔 ]. Mnie tam się jeździło świetnie!
Swoich, po czterech latach użytkowania muszę się w końcu pozbyć, zgubiłam te "znaczki", z jednej strony jeden sztylp ma rysę, w drugim urwał się kawałek skóry razem ze znaczkiem, choć to kwestie estetyczne, jeszcze nie są tak przetarte, żeby nie móc w nich jeździć 😁
Sankaritarina ok, popatrzę, bo poszłam trochę na łatwiznę, ale muszę sama poszukać 😉
ja w ogóle mam sztyblety DMS, podobno już ich nie produkują, ale boskie są, mam je już chyba z 5 lat i praktycznie jak nówki, ostatnio zakupiłam sobie też sztyblety z Hippicy i też są super. Co do czapsów to mam trzy pary ale najbardziej polecam takie z Fair Play http://www.gnl.pl/czapsy-fair-play-standard-p-5623.html są mięciutkie, wygodne i nie do zdarcia, aha i cenę mają baaardzo korzystną 😉
na lato kupiłam sobie takie w kolorze czarnym http://www.gnl.pl/czapsy-norton-mesh-p-3730.html i też sobie chwalę bo są przewiewne i łydki się w nich nie gotują gdy jest goraco. No i mam jeszcze jakieś oficerkowe, bardzo ładne i w ogóle ale jak na mnie za sztywne 😉 a teraz zachorowałam na brązowe w takim koniakowym odcieniu czapsy i sztyblety  😍 i koniecznie muszę takie nabyć! 😉
wendetta, Powinnaś być zadowolona z tych sztylp [sztylpów? 🤔 ]. Mnie tam się jeździło świetnie!
Swoich, po czterech latach użytkowania muszę się w końcu pozbyć, zgubiłam te "znaczki", z jednej strony jeden sztylp ma rysę, w drugim urwał się kawałek skóry razem ze znaczkiem, choć to kwestie estetyczne, jeszcze nie są tak przetarte, żeby nie móc w nich jeździć 😁

już jestem zadowolona 😉 Po tygodniu przestałam je prawie czuć na nodze, fajnie się dopasowały, poddały się na kostce. I jezu, jaka w ogóle jest różnica na plus w czuciu strzemienia i oparciu między jazdą w sztylpach i porządnych sztybletach, a tych "gumniokach" i skarpetach, które dzierżyłam do tej pory 🤔
Taki odkrywający hamerykę OT 😁
Ja polecam Hippicę, mam zestaw sztylpy oficerkowe + sztyblety i sobie chwalę. Fajna skóra, sztyblety nie przemakają, zestawik bardzo ładnie się prezentuje. To fakt, suwak w sztylpach jest fatalny - był 2 razy w naprawie a mam sztylpy coś koło roku - ale jeśli się go ostrożnie zasuwa to jest ok. Słyszałam że sztyblety Hippica ostatnio produkowane są bublami - bzdura! Chyba że trafił mi się wyjątkowy model, ale z moim szczęśćiem wątpię :P
Odkryłam dzisiaj że preparat do skóry PRESTIGE świetnie nadaje się do butów i czapsów.
arivle   Rudy to nie kolor, to styl życia!
02 września 2010 17:17
Wiecie może w jakiej cenie są styblety sznurowane od pana Pawła?
Ja polecam Hippicę, mam zestaw sztylpy oficerkowe + sztyblety i sobie chwalę. Fajna skóra, sztyblety nie przemakają, zestawik bardzo ładnie się prezentuje. To fakt, suwak w sztylpach jest fatalny - był 2 razy w naprawie a mam sztylpy coś koło roku - ale jeśli się go ostrożnie zasuwa to jest ok. Słyszałam że sztyblety Hippica ostatnio produkowane są bublami - bzdura! Chyba że trafił mi się wyjątkowy model, ale z moim szczęśćiem wątpię :P


galeria też mam sztyblety z Hippicy i nie mam do nich żadnych zastrzeżeń, są wygodne, dobrze mi się w nich jeździ, jak dla mnie ok 😉
domiwa   W poszukiwaniu prawdy, mojej prawdy...
17 września 2010 08:33
Po kolejnych zepsutych sztybletach w ciagu roku Hippici szukam czegos co wytrzyma dluzej a nie zabije mnie cena. w butach robie doslownie wszystko od jazdy po "zajecia" przy koniu na ziemi. Istnieja jakies fajne butki warte uwagi?
Lotnaa   I'm lovin it! :)
17 września 2010 12:22
Kupiłam wczoraj takie buty Horze. Dziś po kilku godzinach chodzenia i jednym pojeżdżonym koniu mogę powiedzieć, że to chyba udany zakup. Wygodne i dobre jakościowo w stosunku do niskiej ceny. O trwałości wypowiem się za kilka miesięcy. 
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
17 września 2010 12:36
Wiecie może w jakiej cenie są styblety sznurowane od pana Pawła?

S-100-S2-2A - na podeszwie skórzanej - 220 zł, na podeszwie z tuniskóru -170 zł
takie ceny były rok temu. czy się zmieniły, nie wiem
arivle   Rudy to nie kolor, to styl życia!
25 września 2010 21:34
Edytka, dopiero zauważylam, bardzo Ci dziękuję  :kwiatek:

Ma ktoś:
http://www.decathlon.com.pl/PL/sztyblety-paddock-19766424/#
ja mam sztyblety hippicy i kocham je nad zycie. maja chyba 1,5 roku i trzymaja sie rewelacyjnie, jak wypastowac to jak nowe ;p

czapsy tez mam zamiar z hippicy brac ale nie moge sie z tabela rozmiarow dogadac, wychodzi ze jakas nie wymiarowa jestem  👿
okwiat   Я знаю точно – невозможноe возможно!
25 września 2010 23:26
Ja podobnie jak silly mam sztyblety hippici już 6 czy 7 lat. Były kilka razy u szewca, ale po reanimacji wciąż są w dobrym stanie  😉 Czapsy oficerkowe hippici mam jakieś 5 lat i poza kilkoma wymianami suwaków i re-przyszywaniu skóry do gumy (mam na myśli tę gumę z której odchodzi suwak) nic się nie porwało/rozwaliło/umarło. Teraz czekam aż moje oficerki Pertie się zrobią, ale myślę, że ze sztybletów i czapsów będę wciąż intensywnie korzystała. Zapewne na początku na zmianę z oficerkami żeby odpocząć od odcisków i obtarć  😁
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się