Kącik Ujeżdżenia

m.indira powiem tak... Wstawiając zdjęcia, na których koń nie idzie poprawnie, a obrazek jest zepsuty paroma istotnymi szczegółami nie oczekuj zachwytu. Koniczka wyraziła swoje zdanie i powinno Ci ono dać do myślenia. Krytyka pomaga o wiele bardziej niż tona pochwał. Ale mogę się mylić, prawda? Poza tym myślę, że rasa nie ma tu nic do rzeczy, a hucuł hucułowi nie równy jak w każdej innej rasie. Domyślam się, że nie jest łatwo i wiele pracy przed Wami, powodzenia 😉
lostak   raagaguję tylko na Domi
15 czerwca 2010 07:09
uważam, ze male moze być piękne, ale pod dziecmi.

zdjecia z majowej niedzieli, szykujemy nasze centurionowe dzieciaki do brazowej odznaki

moja codzienna podopieczna na derino


podopieczna klaudyny na karino

Przeboskie Dziewczynki i kucyki także!!  😍 Co to będzie za pare lat, super!

Też jestem zdania, że kuce wyglądają fajnie pod dziećmi, ewentualnie pod bardzo małymi i chudymi nastolatkami😉
anetakajper   Dolata i spółka
15 czerwca 2010 07:23
Do brązowej?? Toż to srebro się należy  🙂 Niesamowite
lostak   raagaguję tylko na Domi
15 czerwca 2010 07:30
ania jest gotowa do srebrnej, ale boje sie jej skakania tak wysokich przeszkod, ona ma 9 lat...
ujezdzeniowo ania jest juz w stanie przejechac czworobok klasy C, w naprawde niezlym stylu 😜 uwielbiam ja i uczenie jej sprawia mi niesamowita satysfakcje, rok pracy za nami.  ma talent, wyczucie, instynktownie potrafi zamknac konia pomocami, jest precyzyjna, ostatnio balansujemy kuca w klusie... faktem jest tez, ze deriono jest dobrym kucem, troche trudnym dla slabiutkiej 9latki, ale mala sobie radzi.
Widać jak siedzi, super się prezentuje🙂 Bardzo fajnie, że Dzieciaki w tak młodym wieku mają szanse na treningi na wysokim poziomie, tylko pozazdrościć jaki poziom osiągną za parę lat 🙂 Tylko nóżek jej brakuje jeszcze hehe 🙂

ania jest gotowa do srebrnej, ale boje sie jej skakania tak wysokich przeszkod, ona ma 9 lat...
ujezdzeniowo ania jest juz w stanie przejechac czworobok klasy C, w naprawde niezlym stylu 😜


niesamowite, to jej wróży świetlaną przyszłość jeśli w tym wieku tak śmiga 🙂 gratuluję!
lostak   raagaguję tylko na Domi
15 czerwca 2010 07:42
to prawda, az strach pomyslec jak ona bedzie jezdzila za dwa lata, za 5 lat... fajne jest to ze dzieciaki robia wszystko same przy koniach, pomagaja nam sprzatac kupy z hali, gdy my trenujemy, sa z konmi, nie tylko na nich jezdza.  i to jest madrosc rodzicow.

a tak dla rozladowania napinajacej sie tu atmosfery, zdjecie ponizej jest dla mnie bardzo wyjatkowe, bo jest esencja tej pracy z dziecmi, wizytowka stajni, jesli chodzi o klimat.



milego dnia wszystkim zyczac :kwiatek:
lostak, w jakim wieku dziewczynka zaczynała jeździć?  👍

fajnie od małego trenować pod okiem kogoś doświadczonego i widać że już są efekty  😉
lostak   raagaguję tylko na Domi
15 czerwca 2010 07:52
jezdzi od dwoch lat, poczatki w kuclandii, potem u nas, przez pol roku pod okiem innego trenera, od roku jezdzi ze mna 4 razy w tygodniu, teraz przed odznaka skacze (sic!) 2 razy w tyg, z instruktorem, ktory pracuje u nas w osrodku - Ewą Łobocką, ja sie skakania z dziecmi nie podejmuje.  serce mnie boli, ale dzieciaki do 20 czerwca maja dyspense na skakanie w ujezdzeniowym osrodku 😉 potem jestesmy umowieni z zaprzyjazniona stajnia po sasiedzku, gdzie parkur stoi na stale, ze cala trojka (mamy jeszcze chlopca, ale nie mam jego zdjecia) bedzie jezdzic na skakanie w goscine 💃 
anetakajper   Dolata i spółka
15 czerwca 2010 08:05
Mam nadzieje,że za parę lat zobaczę Ją na olimpiadzie  🙂
kujka   new better life mode: on
15 czerwca 2010 08:06
lostak, a mozesz zdradzic, czy rodzice to koniarze, czy "laicy"?
lostak   raagaguję tylko na Domi
15 czerwca 2010 08:10
no wiec tak, tata totalny alergik, jak ja odwozi do stajni, zostawia przy bramie.  bardzo by chcial popatrzec, robi to sporadycznie dwa razy do roku, z daleka gdy naszpikuje sie alergentami.  mama jezdzi rekreacyjnie, na koniu, ktorego maja u nas w stajni, dwoch braci blizniakow - woli miecze swietlne i mordowanie mrowek.  jedyne co laczy cala trojke dzieci i stajnie to kapiele w naszym stawie. 😉
lostak świetna dziewczynka
W stajni, w której trzymam Pole też mam przyjemność oglądać parę kucyk i 8 letnia dziewczynka w wersji ujeżdżeniowej, nie mogę się na nie napatrzeć, strasznie żałuje, że taka forma jeździectwa mnie ominęła 🙂




łaaaał szczęka opada  😜 ech, że też nigdy nie byłam jeździeckim juniorem ani nawet młodym jeźdzcem....  😕
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
15 czerwca 2010 09:09
Taaak, tak coś w sercu kłuje, co by to było jakby się człowiek uczył na kucu i od początku tak jak trzeba?
anetakajper   Dolata i spółka
15 czerwca 2010 09:16
Prze fantastyczne!
Koniczka, pracuj pracuj może Twoje dzieci będą miały okazję :F
lostak jestem pod wrażeniem, serio 🙂 Czy na Derino to ta sama dziewczynka, którą widziałam w zimie??   😲
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
15 czerwca 2010 09:27
Magdzior, Belfast Strucelki jest kucem,zdaje sie od matki małopolskiej.


Si, zgadza się. I to nam niezwykle ułatwia pracę, jeśli chodzi o jego możliwości fizyczne (bo uparty z charakteru jak hucuł :hihi🙂. Ma duży, obszerny wykrok w kłusie - z pewnością po matce, bo ojciec ma 135 i "drobi" w kłusie 😉 Okrągłe i pełne foule w galopie, a nie płaskie i mało wygodne. Mam porównanie na codzień do Likiera, który jest czystym hucułem. Ale oczywiście zdarzają się wyjątki, jak np. Pilot Kasi Kliczkowskiej. No i mimo wszystko ciut dłuższa szyja, która gdy jest 'napakowana' nadal jest w stanie być zebrana. U hucułów niestety często jedno wyklucza drugie.

Magdzior wielkie dzięki :kwiatek: Trenerka ostatnio powiedziała, że kiedyś w niego wątpiła, choć nie chciała mi tego mówić. Dziś i z każdym treningiem wierzy coraz bardziej, bo koń coraz bardziej progresuje. Myślę, że Nka w tym roku jest osiągalna, prędzej czy później. Póki co chcemy porządnie wyjeździć trudniejsze Ptki (te z pogranicza Nek, np. P-9) i może wtedy spróbujemy.
Lostak super te twoje podopieczne :P na prawdę ...  jak ja żałuję że nie mogłam tak wcześnie zacząć jeździć i to jeszcze z takim instruktorem. Kucyki też cudowne szczególnie Karino jakbyś mogła więcej zdjęć wstawić albo wysłać na priv 🙂 byłabym wdzięczna . Jeśli teraz jeżdżą C to ja wole nie myśleć co będzie w przyszłości :P
kilka zdjęc z Bajardo - reszta wieczorem na stronie 🙂





Romeczek  😍
Co to znaczy wieczorem?
to znaczy koło północy 😉 chyba, że uda mi się szybciej coś wrzucić na serwer 😉 A wątpię... bo przy okazji odświeżam wygląd strony 😉

masz jeszcze jednego Romka
lostak   raagaguję tylko na Domi
15 czerwca 2010 14:51
Koniczka, pracuj pracuj może Twoje dzieci będą miały okazję :F
lostak jestem pod wrażeniem, serio 🙂 Czy na Derino to ta sama dziewczynka, którą widziałam w zimie??   😲


Tak Anaa to moja Ania🙂  dzisiaj spadłabyś z krzesła widząc jej postępy....  a ja jestem mega, mega dumna 😡 😡, praca z dziećmi nie jest łatwa, trzeba bardzo wyważyć intensywność, jak powtarzać łopatki 1000 razy a nie zanudzić, jak wprowadzać nowe elementy, ale żeby woda sodowa nie odbijała, jak zrobic z treningu fan przemycając trudne rzeczy, jak radzic sobie z emocjami dziecka jak nie wychodzi... ech... fajne🙂 🏇
mtl   I M Equestrian
15 czerwca 2010 15:13
Ostrów Wlkp. by Ł. Kowalski
http://swiatkoni.pl/gallery-photos/708.html

dzieciaki wymiatają!!!  💘 😅
Bardzo przepraszam za wpadkę z rasą Belfasta🙂 Stucelka od zawsze o swoich obu kucykach mówiłą hucuły, że mi się to już na dobre wbiło do głowy, co nie zmienia faktu, że metamorfoza ogromna🙂

Dzieciaki świetne ach jakby suę chciało cofnąć parenaście lat  i zacząć od nowa z tą wiedzą, którą się już teraz ma.

Czekam na kolejne zdjęcia z zawodó w takim razie, bo wielką przyjemność sprawia mi oglądanie TAKICH par🙂 i mimo, że pewnie nigdy dresażystą nie będę to podziwiam Was wszystkich za tą precyzję, za to bycie w harmonii z koniem, za te niezauważalne sygnały no prawdziwy kunszt jeździecki🙂
ehh.. nie zromumialysmy sie...
ja nie mowie ze haflinger badz hucul nie moze chodzic dobrze, ale nie chodzi dobrze jesli jest schowany badz wylamiony jak na pierwszych zdjeciach.
Zdecydowanie lepiej i przyjemniej jezdzi sie na koniu rozluznionym wiec jak najabrdziej popieram ,ale nie na sile kiedy jak wspomniano czas gonil i nie bylo warunkow..
Pozatym uwazam ze tekie koniki pod duzymi jezdzcami z duzym obciazeniem fizycznym jakie daje ujezdzeni nie bardzo sie spawdzaja na dluzsza mete.
Wlasnie dlatego w Austrii coaraz rzadziej spotyka sie czyste haflingery i sa one coraz bardziej odchudzane bo takie limfatyczny kon nie przentuje sie na czoroboku.

Swoja droga marzy mi sie taki złoty konik dla odmiany..
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
15 czerwca 2010 22:15
http://magdalena-gill.prv.pl/ w dziale portfolio są już zdjęcia z CDI-W. Jesli otworzy sie galerię w nowym oknie, wyświetlają się pełnowymiarowe fotki. Zapraszam do oglądania  😉
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
15 czerwca 2010 22:29
Szczygo, królowo zła, zaiście zacne fotki!
KLIK BAJARDO
galeria z bajardo - link bezpośredni 🙂 ze strony wejście będzie soon 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się