Stajnie na Śląsku

witam wszystkich, od miesiaca mieszkam w zbrosławicach i szukam tu miejsca dla swojego konika. chodzi mi o jakąś przydomową stajnie bo ceny w ośrodkach są kosmiczne. z góry dzięki za wszelkie informacje
mtl   I M Equestrian
05 czerwca 2010 13:52
masz PW!  😉
mtl   I M Equestrian
05 czerwca 2010 22:54
księga gości na stronie www.purus.pl pokazuje całą prawdę na temat sprawy "języka":  http://purus.pl/index.php?p=b43  😵
desire   Druhu nieoceniony...
06 czerwca 2010 19:06
Desire nie orientuje się jesteś związana ze stajnią czy robisz tylko reklamę?


oczywiście, że jestem związana z stajnią 🙂  opiekuje się końmi właścicieli, jeżdże i jestem stajenną 🙂  ale jeśli komuś przeszkadza to co napisałam w poprzednim poście to zawsze mogę wyedytować i przenieść do ogłoszeń czy cuś...
Felinka   z niejasnych przyczyn zajmuję się niczym
10 czerwca 2010 13:58
Słuchajcie znalazłam w katalogu taką stajnię: http://re-volta.pl/stajnie/info/eldorado
Czy ktoś z Was tam jeździ? Ma jakiś kontakt do tej stajni, jak tam jest i jakie ceny ? Będę wdzięczna za jakiekolwiek info. Niestety w Googlach nic nie znalazłam.
Mam nadzieję, że ktoś coś wie .  :kwiatek:
[quote author=Ava link=topic=1780.msg609882#msg609882 date=1275732152]
Desire nie orientuje się jesteś związana ze stajnią czy robisz tylko reklamę?


oczywiście, że jestem związana z stajnią 🙂  opiekuje się końmi właścicieli, jeżdże i jestem stajenną 🙂  ale jeśli komuś przeszkadza to co napisałam w poprzednim poście to zawsze mogę wyedytować i przenieść do ogłoszeń czy cuś...
[/quote]

Nie absolutnie mi to nie przeszkadza. Pytam bo kupuję konia i będę się rozglądała za stajnią ale to jeszcze pewnie sporo potrwa zanim wszystko pozałatwiamy i popłacimy. Może przyjadę za niedługo się porozglądać.
Mam pytanie a propos stajni w Bujakowie?? Słyszał ktoś coś o tej stajni?? Z góry dzieki za odpowiedź  😉
Dołączam się do pytania Felinki -> ktoś wie coś więcej o tej stajni Eldorado w Świerklanach?
Stajnia w Bujakowie - Mikołów Bujaków dokładnie. Właściciel Waldemar Wojtyczka. Bardzo dobra opieka nad koniem. Jest to jedyna stajnia w której byłam w stanie zostawić swoje konie, nie martwiąc się o ich los, jak jechałam na wakacje. Właściciel bardzo odpowiedzialny i konkretny. Konie stoją w boksach - zawsze bardzo czysto. Bardzo dużo pastwisk no i hala - może nie za duża, ale jest.
Z czystym sercem polecam
Co do Świerkan....wiadomość na PW
Stajnia w Bujakowie - Mikołów Bujaków dokładnie. Właściciel Waldemar Wojtyczka. Bardzo dobra opieka nad koniem. Jest to jedyna stajnia w której byłam w stanie zostawić swoje konie, nie martwiąc się o ich los, jak jechałam na wakacje. Właściciel bardzo odpowiedzialny i konkretny. Konie stoją w boksach - zawsze bardzo czysto. Bardzo dużo pastwisk no i hala - może nie za duża, ale jest.
Z czystym sercem polecam
Co do Świerkan....wiadomość na PW


Jakies namiary?  Stronka www?  🙇 🙇  :kwiatek:
patrysia   nowe miejsce, nowa szansa:-p
21 czerwca 2010 19:45
Niestety Bujaków już jest obstawiony. I z tego co mi wiadomo nikt nie zamierza się wyprowadzać. Pan Waldemar robi kopyta mojej kobyły i dlatego wiem.
Niestety Bujaków już jest obstawiony. I z tego co mi wiadomo nikt nie zamierza się wyprowadzać. Pan Waldemar robi kopyta mojej kobyły i dlatego wiem.


Tak to zazwyczaj jest..jak stajnia jest fajna to kolejka jest..ogromna  😵
Jak znajdę gdzieś namiary na Waldka - to Co poślę, ale wątpię czy ma miejsca - bo ostatnio klientów odesłał do mnie  😜
Felinka   z niejasnych przyczyn zajmuję się niczym
21 czerwca 2010 22:23
Czador, a co wiesz o tych Świerklanach, bo chyba nie dostałaś mojego PW ?  😉
a chciałam was spytać czy ktoś jeździł w ośrodku "TRÓJKA" ? ja tam była waletką przez 2 lata. Teraz już tam nie pomagam bo wykupiłam z tamtąd konia. Jest pensjonat dla koni koszt to 750zł, rekreacja i hipoterapia. Wszystkie konie są zadbane nic im nie brakuje. Jest wiele dużych padoków z zieloną trawą do dyspozycji jedne dla rekrantów inne dla prywatnych koni. Boksy są czyste dają dużo słomy, siana dają tyle ile każdy napisze informacje na boksie. Strona ośrodka to www.konie.jaworzno.pl POLECAM !!!
błagam nie rób darmowej reklamy stajni, mówiąc o niej w samych superlatywach, tym bardziej jeżeli więcej ma minusów niż plusów...
Poza tym poczytaj w wątku, bo już było o ww. stajni...

Gdyby była taka och i ach to ludzie trzymający tam konie nigdy by nie odeszli - trzymaliby się tego miejsca rękami i nogami...
a jednak w ostatnim czasie odeszło 6 - 7 koni i zapewne jeszcze nie jeden w najbliższym czasie odejdzie...

Fakt, stajnia ma duże możliwości, bo jest ładna, duża ale niestety nie przemyślana architektonicznie. Poza tym sposób jej prowadzenia zostawia wiele do życzenia.
I każdy kto ma chociaż trochę pojęcia o koniach dostrzega wady ww. stajni, która tylko dla osób nie związanych z końmi i dla tych, którzy jeździectwo traktują czysto rekreacyjnie jest perfekcyjna...

Ale niestety to tylko wygląd zewnętrzny - działający na ludzi, ich wyobraźnię i wpływający na ich zachwyt...
 
Zgadzam się w pełni z opinią ancyk.Stajnia ma naprawdę duże możliwości - gdyby wymienić okna oraz...całą ekipę zarządzającą na taką która wie coś więcej na temat koni niż to że mają 4 nogi i ogon. Osobiście byłam stajnią zdegustowana.
do ancyk0991

po co miałabym robić darmową reklame tej stajni? i tak bym z tego nic nie miała pisze jak jest. Warunki są "oh i ah" bo nie widziałam dużo stajni z 2 maneżami, wielką halą, i ogromnymi padokami atmosfera nie jest za dobra, ale chyba na stajnie nie chodzi się dla ludzi i żeby sobie 'pogawędzić' i 'poplotkować' tylko do koni prawda? a zwłaszcza jak się ma konia prywatnego. Tak, tak napewno wygląd zewnętrzny 🙂

...
ja chodzę (jak to określiłaś) "na stajnię" także dla ludzi i żeby sobie poplotkować 😂 a co!
WiktoriaBerg
Jak nie ma pozytywnich ludzi to nie ma stajni... chocby nie wiem jaka fajna była pod wzgledem zaplecza...
no tak naturalnie bo po to też się chodzi 🙂 ale ja bym nie zrezygnowała z dobrej stajni tylko dlatego, że nie mam z kim "pogawędzić" 😉 chyba, że ktoś ma problemy z ... kimś z kim współpracuje, 😉 i jest to trochę dziwne, że jeżeli ktoś ma konia prywatnego i dla niego wszyscy wydają się "źli" to chyba nie jest źle z tymi wszystkimi tylko z tym 1 ale to nie ja tu jestem geniuszem tylko ancyk0991 i Cler więc się wypowiadać nie będę i zamilkne 😉

a pozatym jeżeli komuś przeszkadza ta niby moja "reklama" to niech nie czyta - proste🙂
Pozdrawiam

Proszę edytować posty!
WiktoriaBerg
Tu nie chodzi o to ze sie nie podoba, tylko o regulamin forum. Temat reklamy i ogloszen jest gdzie indziej. a poza tym edytuj posty...
ale ja bym nie zrezygnowała z dobrej stajni tylko dlatego, że nie mam z kim "pogawędzić" 😉


Jeżeli stajnia jest dobra, koń jest w niej szczęśliwy to głównie zasługa życzliwych i kompetentnych ludzi. Trójka w mojej ocenie zasługuje na notę mierną ze względu na panujące warunki bytowe koni pensjonatowych oraz tragiczne wręcz podejście do klienta.Brak wiedzy i kompetencji osoby decyzyjnej jest wręcz porażający.
WiktoriaBerg mam dużo więcej lat na karku od Ciebie i z niejednego pensjonatowego pieca moje konie jadły chleb.Dzięki temu wystarczy mi jedna wizyta by stajnię ocenić i wyrobić sobie o niej zdanie.Dorośniesz-zrozumiesz.Z biegiem czasu gdy wgłębiamy się w temat, zaczynamy dostrzegać dużo więcej.
no tak naturalnie bo po to też się chodzi 🙂 ale ja bym nie zrezygnowała z dobrej stajni tylko dlatego, że nie mam z kim "pogawędzić" 😉 chyba, że ktoś ma problemy z ... kimś z kim współpracuje, 😉 i jest to trochę dziwne, że jeżeli ktoś ma konia prywatnego i dla niego wszyscy wydają się "źli" to chyba nie jest źle z tymi wszystkimi tylko z tym 1 ale to nie ja tu jestem geniuszem tylko ancyk0991 i Cler więc się wypowiadać nie będę i zamilkne 😉


A to propo czego?? 🤔
Bo nie pamiętam żebym ja bądź Cler napisała coś o ludziach, pogawędkach, złych ludziach... 🤔
Więc nie przypisuj nam takich opowieści 🙇

Ja w tej chwili całkiem pomijam kontakty międzyludzkie. Zwróciłam ci tylko uwagę na fakt, że stajnia ładnie wygląda i nic poza tym.
Zresztą jak widać nie tylko ja mam takie zdanie.
Jeżeli nie dostrzegasz co kryje się pod słowami "zarządzanie, kierowanie, prowadzenie stajni/ośrodka" to może uważaj z ich komentowaniem i odnoszeniem się do tych stwierdzeń.

a jeżeli już mowa o tym zapleczu: hali, aż 2 maneżach 😜
Mówimy o tych nierównych maneżach z rynienkami przy ścianie, które się tak bardzo kurzą?
I o tej dużej hali, która jest jeszcze bardziej nierówna niż maneże, jeszcze bardziej się kurzy? Na której na jesień jest błoto a w zimie śnieg, lód i spadające czopy śniegu??

Jeżeli tak, to myślę, że warunki na stajni godne trzymania koni 😀
Przekonałaś mnie 🥂

Chociaż ja podziwiam ludzi, którzy z tego korzystają, bo ja osobiście bałabym się i o konia i o siebie 😁

a i polecam ci lekturę Cler bo bardzo mądrze pisze 😀
ancyk0991 z tą halą racja i maneżami ale wy tylko wymieniacie minusy a ta stajnia ma też plusy np duże zielone padoki. A skoro wiesz na temat tej stajni AŻ tak wiele to chyba jesteś/byłaś z tego środowiska.
apropo stajni "Trójka" mogę powiedzieć wiele... ale po co robić im ANTY-reklamę...

jeździłam tam przezz 5 lat, od roku trzymałam tam swojego konia... i miesiąc temu się wyniosłam 😁
tak jak mówią Ancyk i Cler...
maneże zero drenażu, popada i mamy drugą Sosinę (mam zdjęcia), hala... może i ładna i duża ale "syf kiła i mogiła". kurz, nierówno, miejscami mega twardo, miejscami mega grząsko, a jak się jakimś cudem znajdzie miejsce gdzie można konia polonżować trzeba uważać przy zagalopowaniach ponieważ jak koń mocniej pójdzie to poślizgnie się o beton i gleba (mój nie jeden raz takową zaliczył)

Wiki a co do pastwisk to nie gadaj że tam jest trawa... trawa tam jest przez pierwsze 2 tygodnie a potem wszystko wydeptane i wyżarte... poza tym zbyt rzadko zmienia się pastwiska...
w boksach może i czysto ale ile o to walczyliśmy... a z tym sianem to też nie do końca bo mój koń dostał tyle ile chciałam jak sama mu tyle dałam  😉

stajnia jest fajna dla mało wymagających ludzi, fajne tereny itp. ale jeśli chce się z koniem coś robić i rozwijać sportowo to neistety nie tu... tutaj ludzie mają klapki na oczach i ślepo brną w ... to w co brną :P

pozdrawiam

atmosferę pozostawię bez komentarza bo ........ szkoda marnować palce na klawiaturze na to co się tam dzieje.
doooobra,dobra wygraliście...  🙇
ancyk0991 z tą halą racja i maneżami ale wy tylko wymieniacie minusy a ta stajnia ma też plusy np duże zielone padoki. A skoro wiesz na temat tej stajni AŻ tak wiele to chyba jesteś/byłaś z tego środowiska.


Padoki to te, na których konie stoją po deszczu w błocie aż po stawy skokowe??
Na których zimą są dziury, bo zamarzają w takiej postaci po jesieni??

Może i wymieniamy minusy, ale te minusy mają baaaaaaardzoooooo duży wpływ na ZDROWIE koni zarówno psychiczne jak i fizyczne.

Poza tym płacąc ile to?? 750zł na miesiąc?? Nie dziwie się, że ludzie wymagają jakichś warunków do pracy z koniem, do PRACY, nie wożenia się.
AleksandraAlicja   Naturalny pingwin w kowbojkach ;-)
24 czerwca 2010 13:53
Szukam niedrogiej stajni w okolicy Rybnik-Wodzisław-Jastrzębie-Cieszyn, ewentualnie Pszczyna-Bielsko-Biała-Racibórz (czyli ogólnie południowy Śląsk). Chodzi mi o miejsce z dostępem do PASTWISK (nie padoków), gdzie mogłabym wstawić młodzika. Nie musi być "infrastruktury treningowej".
Czandor bardzo dziękuję za odpowiedź w sprawie stajni w bujakowie. Właśnie słyszałam o tej stajni same dobre rzeczy i miałam nadzieję, że będzie tam miejsce. 😕
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się