Stajnie na Śląsku

CeraŁ   dużo dużo zmian..
03 czerwca 2010 13:50
na razie nic więcej nie wiem.
Sama dostałam tą informację przed chwilą ale postaram się dowiedzieć czegoś więcej.
jakby co to czekamy. napisz jak tylko się dowiesz.
masakra.
karesowa   Rude jest piękne!
03 czerwca 2010 14:31
O tej stajni słyszałam już bardzo wiele złego,tam na prawdę źle się dzieje...ale żeby coś takiego?? To woła o pomstę do nieba i o doniesienie do prokuratury!!!
z tego co mi wiadomo to pismo poszło do pana Chrzanowskiego i chyba do TOZu też
Wreszcie! Długo stajnia Kanter wymykała się od odpowiedzialności, mam nadzieję, że teraz się to nagłośni.
z tego co wiem, nikt nie zdecydowal sie zeznawac - nie ma ani jednego swiadka.

pozostaje miec nadzieje, ze sytuacja sie zmienila, jesli faktycznie cos takiego sie wydarzylo
Bronze   "Born to chase and flee.."
03 czerwca 2010 18:35
Dożywotni zakaz zbliżania sie do koni dla takich "doświadczonych specjalistów". Jakaś masakra...w głowie się nie mieści jak można postępować w tak nieludzki sposób. Ciekawi mnie reakcja właściciela na ten "incydent".
Ja też trochę na chwilę z innej beczki, ponieważ dużo osób ze śląska zapewne wchodzi na ten wątek, by poczytać o okolicznych stajniach, a ja właśnie szukam JEŹDZCÓW ze śląska, a dokładniej studentów UŚ, bo reprezentacja śląska na Akademickich Mistrzostwach Polski jest malutka i liczyła w tym roku 2 osoby z UŚ, a przecież nie tylko tę uczelnię mamy na śląsku.. dalej to już tylko Wrocław się silnie reprezentuje i to tyle jeśli chodzi o ten region Polski i dlatego mam pytanie - czy naprawdę nie ma u nas żadnych studiujących jeźdzców ? (politechniki i inne też mogą wysyłać swoje reprezentacje, AZS danej uczelni pokrywa wszystkie koszty od transportu, przez wyżywienie i nocleg ludzi i koni)

Będę jeszcze szukać reprezentacji w innych wątkach, ale fajnie, jakbyście przynajmniej przekazali znajomym, z różnych regionów Polski jeździ na te mistrzostwa po kilkanaście osób w reprezentacji a u nas to wygląda jakby nikt nie jeździł konno xD

ps. zapomniała dodać, że tyczy się to zarówno studentów zaocznych jak i dziennych, a także pracowników uczelni 🙂
A 30.05 tak też robili i... urwali koniowi język. I to jeszcze nie swojemu. Oczywiście stwierdzili że po co im weterynarz jak się samo zagoi.. ;/
Koń był dodatkowo bity, kopany. ii ach.. szkoda gadać. Ponoć nie pierwszy raz.


nieprawdopodobne  😵 mam nadzieję że sprawa znajdzie finał w sądzie i dobiorą im się do tyłków  :emot4:

A ja mam pytanie o stajnię Trójka w Jaworznie-Ciężkowicach. Bardzo mało jest informacji na jej temat a z tego co widziałam na stronie to ośrodek wygląda bardzo zachęcająco a i cena za pensjonat też bardzo przyjemna. Może ktoś jeździ / trzyma konia?
Cler, ja jeździłam chwilę w rekreacji, a z tego co wiem forumowa Cynamonowa stoi tam teraz z kopytnym 😉

Co do akcji z okaleczaniem konia- dla mnie to jakiś kosmos! 🤔 Właściciel był na miejscu i wszystko widział? Z tego co widzę świadków jest sporo, dlaczego nikt nie zdecydował się zeznawać?
A co to Cler na Śląsk się przeprowadzasz?
A co to Cler na Śląsk się przeprowadzasz?


Jest taka powakacyjna opcja całkiem realna 😉 Dlatego zaczynam powoli przeglądać oferty ośrodków.
wendetta owszem, mój kopytny teraz stoi w Jaworznie, ale nie w Ciężkowicach tylko na Górze Piachu 😀


aniapa   Niedobre zwierzę wierzchowe nieznanego gatunku.
04 czerwca 2010 07:52
W Czankach w Międzyrzeczu są aktualnie dwa wolne boksy  😉
Cynamonowa jakieś info może o Twojej stajni dla ludzia zielonego w śląskim temacie? Konkretnie o pensjonat się rozchodzi  😉
[quote author=Cynamonowa_ link=topic=1780.msg608602#msg608602 date=1275634054]
wendetta owszem, mój kopytny teraz stoi w Jaworznie, ale nie w Ciężkowicach tylko na Górze Piachu 😀



[/quote]
ojej, przepraszam, byłam pewna, że stoicie w Ciężkowicach 😡
Cynamonowa jakieś info może o Twojej stajni dla ludzia zielonego w śląskim temacie? Konkretnie o pensjonat się rozchodzi  😉


Powiem tak. Stoimy tu od kwietnia. Póki co jestem bardzo zadowolona. Jest widna, duża, murowana stajnia z obszernymi boksami, trawiaste wybiegi( w liczbie- 4)na których konie spędzają większość dnia; karmienie dwa razy dziennie(indywidualna dawka owsa), siana do oporu; sprzątanie całkowite raz w tygodniu, codziennie jest dościelane. Są dwa maneże do jazdy( w tym jeden piaskowy) oraz duża łąka po której także można jeździć.
To tak z grubsza 🙂
Po więcej info zapraszam na PW.
Nord   -"Bryknąć Cię?"-zapytała Łoza
04 czerwca 2010 12:56
Co do wciagania za język. Zdjęcie uśmiechniętych "znawców" pod salą tortur...pasuje im jak znalazł http://kanterek.awardspace.com/index.php?id=r221008
Cześc 🙂
Znacie moze jakieś stajnie w okolicach Pszczyna-Goczałkowice-Czechowice, w ostateczności Bielsko-Biała z rekreacją? Znaczy nie taką typową, klepanie tyłka, tylko taką gdzie można się doszkolic. Jestem jeżdżąca, tylko swojego konia brak, i nie chcę skakac. dlatego stajnia nie musi miec profilu skokowego, najlepiej z halą. Zna ktoś?
Już wiem dlaczego tak mało informacji jest na temat "Trójki" w Ciężkowicach. Po
prostu brak słów  😵  Serce mnie do teraz boli bo ośrodek pięknie położony, z takimi możliwościami i ehhhh szkoda gadać.
Cler, byłaś tam?
Tak, byłam i żałuje bo zepsułam sobie humor na resztę dnia. Nie wstawiłabym tam konia nawet gdyby mi za to zapłacili. Zołza jest wprawdzie ale nie zasłużyła na taką karę.
karesowa   Rude jest piękne!
04 czerwca 2010 21:57
Zajrzałam na stronę i stajnia prezentuje się zachęcająco... jakieś szczegóły, co nie tak z pensjonatem?? Już wiadomo dlaczego nikt nie wypowiadał się o tym ośrodku.
Jasne, kilka pierwszych z brzegu:
-w stajni ciemno jak w d... za przeproszeniem
-podłoga z desek przegniła,przelana do granic możliwości
-w powietrzu wisi zapach amoniaku który można nożem krajać
-na hali syf,piasek oraz syf plus miejscowe bagienka utworzone prawdopodobnie przez kogoś kto zlewał ją dość nadgorliwie
-jeden z padoków które były najbliżej : niezabezpieczone,ostre żerdzie wystające z ziemi oraz jako pozostałość po jakimś mostku
-nie ma możliwości żeby obsługa zakładała ochraniacze,derki czy maski przeciw owadom - w tej stajni nie są im one potrzebne.
-siano i słoma trzymane w sposób narażający je na przelanie a co za tym idzie przegnicie
-osoba zarządzająca - niekompetentna

poza tym w "restauracji" podają paskudną kawę
Powiem Ci, że jestem szczerze zaskoczona... Jesienią nie prezentowało się to aż tak fatalnie. Chociaż tak po prawdzie to bardziej interesowałam się tam rekreacją, niż pensjonatem. Fakt, że rekreanty wyglądają tam bardzo biednie i chudo, cała reszta wydawała się być w porządku. Ale może nie przyglądałam się szczegółom, o których mówisz. [ale hala była w porządku 😉]
Zaskoczę Cię bo rekreanty (stały w boksach przy hali) wyglądały bardzo dobrze.Błyszcząca sierść, pełne boczki. Za to stajnia murowana przedstawiona jako pensjonatowa prezentowała zgoła odmiennych lokatorów.
Ja patrzyłam tylko i wyłącznie pod względem pensjonatu.Trochę już z końmi przeszłam i jestem wyczulona na takie sprawy.
desire   Druhu nieoceniony...
05 czerwca 2010 00:19
edytowane z racji robienia reklamy w nieodpowiednim miejscu - przepraszam.  :kwiatek:


blad
Cler w naszej stajni są jeszcze wolne boksy, jeśli byłabyś zainteresowana.
Desire nie orientuje się jesteś związana ze stajnią czy robisz tylko reklamę?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się