Pranie czapraków, derek itp.

jest jakis sposob na wypranie padu lub bardzo grubego czapraka w taki sposob, aby po wyjeciu z prallki nie wygladal jak szmatka? w sensie, zeby nie byl caly pomarszony? czy tylko pranie reczne zostaje?
Katja - ja mam w stajni taką dużą pralkę przemysłową i nawet jak wrzucę tam jeden pad to i tak jest pognieciony. Z tym, że na koniu się prostuje 😉

Ja moje futra (mattes pod siodło, veredusy olimpici z futrem, kalosze z futrem i wszelkie miśki na kantary i ogłowia) piorę w 30st. bez proszku, a po praniu rozczesuje. Wszystko się ładnie dopiera i nic się nie zbija.
Tulipan ja nie posiadam takiej pralki, a pady na koniu tez nie bardzo sie prostuja... tzn sa duzo bardziej gladkie niz po wyjeciu z pralki 😉 ale i tak sa wymietoszone. ehh , no to chyba trzeba sie z tym pogodzic.
Mam kilka pytań do was 😀
Jak pierzecie pady anky,mam bananowa anky  z czarnym podszyciem i nie wiem jak ja uprać?🙂
Jak uprać futerko na popręg i podkładkę  z owczego futra,dodam że to nie mattes tylko jakieś nie firmówki:P
sama sie zastanawiam jak prac pady, wiec Ci nie odpowiem.

a co do futerek to przejrzyj watek(odsylam do przeczytania i poszukania bo super dlugi nie jest, a wypowiedzi na ten temat bylo troche)  😉
Karina7, pad do pralki na 30 lub 40 stopni <IMO obojętne ja piorę raz tak raz tak> z proszkiem i płynem, żadna filozofia.
Futerko do pralki na 30 stopni i jakiś krótki program, potem rozczesać.
Burza, nie "marszcza" Ci sie pady w pralce ?  👀
Katja, żartujesz prawda?
W pewnym momencie miałam same pady, i co, miałam nad miednicą jechać?

Nie marszczą się, po prostu się piorą. Pady Anky mają to do siebie, że jak się je mocniej przytyra to przestają być gładkie, bo mają takie szycie i wypełnienie.
nie, nie zartuje, nie wiedzialam, ze nie mozna zadac pytania...
Można ale to było wałkowane tyle razy, każdą szmate się normalnie wrzuca do pralki, chyba że ktoś z zamiłowania pierze na tarze. Trudno oczekiwać, że coś tej grubości będzie po roku używania i prania miało taką samą strukturę- tak- pogniecie się.



Pierwszy po lewej nowy, szary i zielony najwięcej używane.
mi chodzilo o samo "marszczenie". jak juz sie pomarszczy to ciezko "naprostowac". przeciez nie bede prasowac padow. zreszta mniejsza z tym juz. dzieki za opis nawet ze zdjeciem.

edit🤔trasznie glupia literowka
To ja już chyba nie rozumiem. Tak czy siak- piorę w pralce, żyją, jeżdżą i wyglądają 😉
dzięki Burza 😀
Da się jakoś usunąć plamkę rdzy z czapraka?
nie 🙁  Próbowalam wszystkim
Mam pad Anky China red już 2 lata i piore normalnie w pralce i jest idealny  nie gniecie się nie jest szamtą jak niektórzy piszą.
Zeeszta wszystkie czapraki piore w pralce i nic sie nie dzieje. Temp 30-40st i zamiast proszku to płyn do prania.
Rdza z materiałow raczej nie odpuści, ale spróbuj specyfikiem odrdzewiającYm W40.
we Wrocławiu  polecam pralnię w Piotrze i Pawle - dereczki jak nóweczki  😉
w którym?
na Gaju
Eh no nic. Będę próbować. Dzięki.
Gdzie obecnie w Warszawie (Ursynów lub Wawer) mogę oddać czapraki do prania?
maxowa a na jakiej ulicy? bo ja jestem z całkiem innej dzielnicy? 🙂 Ja nie posiadam padów ale czapraki po wypraniu  prasuję, 5 minut  "pracy" i  są jak nowe.
Kastorkowa   Szałas na hałas
30 września 2010 18:27
HELP!!! jak usunąć ślady po siodle z czapraka pranie niepomogło
Ja używam przed praniem na czarne plamy z siodła vanisha.
Robię tak że nalewam trochę cieplej wody do wanny zamaczam czaprak, leje trochę tego na plamy czekam chwile potem lekko przeszoruję szczotka gdzie plamy i takie nasiąknięte tym vanishem wrzucam do pralki i normalnie piorę z proszkiem 😉

Dokładnie to chyba ten jest:
Burza gdzieś podawałaś link do takich "magicznych" mydełek co to dopierają wszystko 😀  Nie mogę tego znaleźć- czy mogłabyś jeszcze raz wrzucić  :kwiatek: :kwiatek:
kolorwiatru   Pani władczyni imperatorka
02 października 2010 08:26
akzzi nie chodzi ci czasem o mydło galasowe? Do dostania na allegro na przykład  🙂
Zairka   "Jeżeli jest Ci pisany to będzie Twój..."
02 października 2010 10:01
na Gaju

koło mnie 🏇a jki cennik? :kwiatek:
insanity dziekuje, o to mi właśnie chodziło  :kwiatek: :kwiatek:
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się