DIY, czyli sprzęt wykonywany samodzielnie

Robaczek M.   i jej gniade szczęście:)
26 sierpnia 2010 12:18
A czym przymocować ozdobny łańcuszek do naczółka?🙂
caroline   siwek złotogrzywek :)
26 sierpnia 2010 12:23
a jak myślisz...?
można przykleić (czyli klejem), można przyszyć (czyli igłą i nitką), można "przywiązać" (czyli samą nitką).
w sumie... to można pomyśleć...
dzięki dziewczyny  :kwiatek:
Nitka przywiązywać? Raczej długo nie wytrzyma... może żyłką na okrętkę?


Dzisiaj chciałabym się zabrać za alcantarowy padzik i na spodni materiał znalazłam u mnie w szafie tylko mięciutką flanelkę. Czy to się w ogóle nadaje na spód?
wytrzyma, wytrzyma -spokojnie
a jak zobaczysz że jest już słaba, to zmienisz
wiecie gdzie we wrocławiu mogę kupić ortalion na derkę?
ladnie babcia szyje korsik
babcia?
a sory pomylka.
powinnas pomyslec o jakiejs szkole krawieckiej skoro w takim wieku taki talent
w takim wieku, czyli w jakim?

uważasz, że tylko mając 60lat i staż krawiecki można uszyć pad?
Po prostu, gratuluje ciekawej pasji nie kazdy dzieciak szyje, zazwyczaj wolą powstawiać nowe fotki na nk😉
dobranoc
korsik, zawsze tak reagujesz na komplementy? Drugi pad też mi się podoba.
komplementem jest powiedzenie, ze babcia uszyła te pady?
sorry, jestem trochę przewrażliwiona na posty Szczerego i zawsze wyczuwam jakiś podtekst

niemniej dzięki  :kwiatek:
a jak myślisz...?
można przykleić (czyli klejem), można przyszyć (czyli igłą i nitką), można "przywiązać" (czyli samą nitką).
w sumie... to można pomyśleć...


mam wrażenie że w każdym wątku gdzie piszesz to samo..pomyśl? zastanów się? wszystko z jakąś dziwną negatywną ironią...każdy musi by idealny?
dżizas...
korsik- dopiero teraz zobaczyłam twoje dzieło. RE WE LA CJA, ale to chyba sama widzisz, nie?

madzixx- idealny nie, ale czasami człowieka szlag trafia, kiedy po raz kolejny się widzi, że ludziom nie chce się po prostu pomyśleć. Mnie też to drażni. Zero swojego procesu myślowego. Najlepiej przyjść na gotowe.
Gdyby spytała, "czy lepiej przyczepić ozdóbkę do naczółka klejem, czy nitką? Co jest trwalsze? Macie doświadczenia tego typu? A może mocujecie to jeszcze inaczej?"- to nie drażniło by to.
Ale pytanie "Jak przyczepić?" brzmi drażniąco. Przynajmniej dla mnie. Zwłaszcza, że można by używając wyszukiwarki poszukać odpowiedzi w tym wątku. Bo było o tym nie raz.
IMHO oczywiście.
Mam pytanie dotyczące str. 92 gdzie escada pokazała step by step jak skonstruować padzik.
Czy gąbkę trzeba ciąć na kawałki? czy jeśli moja maszyna podoła zadaniu to mogę ją po prostu przeszyć?
chyba chodzi o to że cały kawałek gąbki starcza na 3 pady czyli 6 połówek, więc tniemy na 6 części
ok nie widzialas tego u gory 😡
każdy musi by idealny?
Nie, ale każdy mógłby czasem użyć mózgu do myślenia, po prostu. vide - zgadzam się w całej rozciągłości z Tunridą.

korsik, Pad jest świetny! masz zamiar jeszcze pospełniać się krawiecko czy eksperymentujesz? 🙂
tak, mam zamówione materiały na jeszcze kilka padów  😉
korsik drugi też rewelka 🙂
dziękuję  :kwiatek:
Zu   You`ll ride my rainbow in the sky
28 sierpnia 2010 20:00
co do reluganu jeszcze- miałam takie futerko pod czaprak, właśnie kawałek baraniej skórki i jak tak sztywniała po praniu to nacierałam ją pod spodem (z tej nie owłosionej strony 😉 ) wazeliną. Bardzo ładnie miękło.
No właśnie- na popręg z fartuchem też to zda egzamin?  🤔
Witam moje drogie. Chciałam się pochwalić moją nową, wspaniałą, przeciwdeszczową dereczką oczywiście made by ivett





Derka jak zwykle świetnie wykonana, bardzo dobrze leży na koniu- a tu wielkie ukłony dla ivett, bo wymyśliła nowy "krój" . Dla zainteresowanych wrzucę jutro fotki w lepszej jakości 🙂
super wyglada 🙂
śliczna
ivett, gratulace, świetna dera!
dzięki 🙂
Dzisiaj z rańca przeprowadzałyśmy z Dizi testy wytrzymałości derek🙂 Jak tylko przerobię fotki, to wrzucę kilka.
korsik, pad śliczny, oczywiście. Ale cenowo to pojechałaś na całej linii 🤔
a wiesz ile to roboty  🙄
Przepraszam za ilość, ale nie mogłam się zdecydowac, które wybrać 🙂







Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się