PSY

JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
14 września 2010 13:20
sienka, a dajesz mniej czy więcej? Bo ja się boję, że daje za dużo. Oprócz moczonej karmy dostaje ryż, makaron, mięso, warzywa, ser biały z żółtkiem. Na razie to co jadłą u hodowcy. Chce by jadła wszystko tylko boje się, że mogę przesadzać z ilością.
Mój pudlu znów pojechał do weta. Nic nie jadł od dwóch dni, wyraźnie osowiały, tylko śpi. Do tego wygryzł sobie dużą czerwoną ranę na tyłku. Biedny, taki smutny jest 🙁 Czekam na tel od chłopaka co wet powiedział...
JARA  mój wymarzony pies. Wszystko przez "kraine chichów" carrolla i te wyciągnięte do tyłu łapki  😍 rozpływam się.
daje mniej.
Jaka karme teray dajesz?
Ja jestem zdania ze dobre karmy sa zbilansowane wlasnie po to zeby nie musiec dawac zadnych dodatkow, ale maluchom z racji budowania koscca i stawow przydadza sie galaretki z gotowanych np kurzych lapek, chrzastki, twarozek, zoltka, jogurt etc. Oprocz tego jakas marchewka jako gryzak. Wszystko oczywiscie nie na raz tylko rozlozone w czasie 😉 Dawanie makaronu czy ryzu - po co?
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
14 września 2010 14:46
Purina Pro Plan
JARA, u mnie wychodzi coś pomiędzy minimum a maksimum które podawane jest na opakowaniu. ALE moja dostaje też mięsko, ryż, czasem kromkę chleba lub bułeczkę na deser - bo uwielbia. Więc jeśli dostaje na jeden posiłek miseczkę ryżu to na drugi posiłek dostaje połowę tego co powinna dostać za cały dzień.


Z Pro Planu byłam zadowolona. Suńka miała się świetnie, do tego kupki były zwarte, malutkie, nie śmierdzące jakoś niezdrowo i co ważne, nie miała żadnych niepotrzebnych wzdęć, gazów.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
14 września 2010 17:09
A jakieś inne karmy godne polecenia?
Wet polecił mi Purine Pro Plan, Akana i Happy Dog. Jako niby wyższa półka Royal i najwyższa Biomill.


edit:
A teraz mam głupie pytanie

Dla szczeniąt ras dużych o atletycznej budowie ciała.
Czyli dla psów które będą "grube" np bernardyn czy wysportowane, umięśnione jak np bulle  czy może szczupłej jak charty ?
asds   Life goes on...
14 września 2010 17:19
Osobiście polecam karmę Specific- jak dla mnie rewelacyjne są i chętnie jedzone przez psy. Ich karma dla alergików z łososiem pomogła mi wyprowadzić moja suke z problemów allergicznych z jedzeniem.

Są do dostania w animali
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
14 września 2010 17:23
Ja kupiłam właśnie 800gr Puriny (20zł) z łososiem dla alergików, bo nic innego w zoologicznym nie było i wet powiedział żebym nie stosowała póki nie mam pewności, że pies nie jest alergikiem lub nie ma problemów z przewodem pokarmowym. Łosoś ma trochę gorsze białko, czy coś takiego.


Na necie znalazłam 14kg Puriny za 159zł, ogólnie rozglądam się jakie mniej więcej ceny są.


edit:
I macie może wiarygodną podziałkę dla psów? Kiedy kończą się średnie, a zaczynają duże psy?
Dzionka jak psiak?
Makrejsza   POZYTYWNIE do przodu :)
14 września 2010 18:19
"Mój" pies wrócił już do właściciela. Tak jak myślałam, to pies leśnika - myśliwego.
karolinag4, średnio. Dostał zastrzyk i jutro ma dostać drugi. Miał podwyższoną temperaturę, podobno jakaś infekcja typu przeziębienie, stąd kaszel. Może to poprzednie było niedoleczone, nie wiem. Teraz mnie wkurzył, bo wył jak głupi jak weszłam do klatki, grrr. Sąsiedzi nas w końcu z nim pogonią...
JARA-a ten bullterierek dalej zostaje u Ciebie 😉?
bo dodałaś wczesniej ,w drodze do nowego domku. :-)
i teraz nie wiem czy chodzi o Ciebe czy nowy dom 😀
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
14 września 2010 21:14
Bullinka zostaje u mnie. W drodze do nowego domu miałam na myśli od hodowcy do mnie 🙂
Mój staruszek:




A tu z polowania na jakieś paskudztwo na tarasie  😵



maleństwo   I'll love you till the end of time...
15 września 2010 08:07
Ooooo, mój też polował na robale, przewracał takiego żuczka na plecy, a gdy tamten go pogilał po nosie, pies dosłownie wzdrygał się z obrzydzenia 😀. Cyrk na kółkach był.

Dzionka, zdrowia dla Puyola! A szczekanie olej, mój ostatnie lata życia wył na klatce jak potępieniec, sąsiadów przepraszaliśmy, zareagowali fajnie: "to pies, więc szczeka. Ma miauczeć?" 🙂
Purinke lubie, Acane tez, ale z moich ostatnich odkryc - Magnusson! Rewelka.

Ja daje mniej niz minimum. Grunt to obserwowac czy pies nie chudnie, nie tyje etc. JARA spokojnie, wszystko wyczujesz w koncu to nie pierwszy pies u Ciebie 😉
maleństwo, moi też nic na razie nie mówią, wręcz wszyscy go zaczepiają po drodze jak idziemy na spacer. Bardzo się temu dziwię, bo pokój psa dzieli z sąsiadami cieniutka ściana, słychać ich rozmowy normalnie :/ A on wyje jakby był ze 3 razy większy co najmniej 😀 Ale pocieszyłaś mnie 🙂

Wczoraj po raz pierwszy wyjadł michę do czysta!! Ale dzisiaj dalej kaszle, oby po drugim zastrzyku i prochach mu przeszło na amen.
zapomnialam - remendada - jakby moj pies mial takie pazury to bym sie poszla wstydzic, a nie wstawiala jego zdjecia na forum.
bajaderka-zorro   But who to fuck am I to dare to accept?
15 września 2010 09:06
A jakieś inne karmy godne polecenia?
Wet polecił mi Purine Pro Plan, Akana i Happy Dog. Jako niby wyższa półka Royal i najwyższa Biomill.


Wet dla szczeniaka przyjaciółki polecał Hill'sa, mój szkot jest karmiony Eukanubą i też polecam.
zapomnialam - remendada - jakby moj pies mial takie pazury to bym sie poszla wstydzic, a nie wstawiala jego zdjecia na forum.


Sienka, ma reguralnie przycinane u weterynarza, teraz faktycznie mu urosly,ale niebawem idziemy.
Zreszta nie widzę powodu do wstydu.
Wojenka   on the desert you can't remember your name
15 września 2010 09:51
bajaderka,masz szkota?

Ja jako,że mam psy w rożnym wieku i różnej aktywności daję:Rudzielec Nutra Nuggets Performance,stara szkotka Trovet RID,druga szkotka Trovet WRD,dwa 3 letnie szkoty Eukanuba Wild.
Magnussona młody pies niejadek dotaje jako nagrody.
A ja polecam Orijen, po nim moje wszystkie psiaki wyglądały naprawdę rewelacyjnie a futro to miały w lecie takie jak w srodku zimy. Jedyny minus to przy czterech dużych psach koszty utrzymania  🙁 poza tym jak dla mnie karma idealna.

JARA śliczny szczenior  😉 i jedyna słuszna maść dla bullika, tylko białe mi się podobają... a wilczaka skąd w końcu miałaś wziąć?
czarna96 zabieramy czasem Sabę na pola, specjalnie żeby się wybiegała, bo takie wariaty lubią to najbardziej 🤔wirek:, poszukaj u siebie takich pól, może gdzieś są? 😉



Nasz boksio dostaje Royal Canin, będziemy próbować też innych suchych karm dla urozmaicenia 😉 , do mokrej karmy codziennie dodajemy CanVit.
Psiątko ma dużo energii i błyszczącą sierść 😁 z mokrych karm - gotowany ryż na korpusach drobiowych z warzywami, mięso surowe i gotowane, wszelkie puszki odpadają.
Wojenka   on the desert you can't remember your name
15 września 2010 10:23
Nasz boksio dostaje Royal Canin + mieszanka z Pedigree


Niepowiem,dość ciekawa mieszanka... 🤔
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
15 września 2010 12:16
a wilczaka skąd w końcu miałaś wziąć?
Galicyjski wilk. Miałam się zjawić na tym całym zlocie pod Krakowem w ostatni weekend września i w razie co wrócić z psem 😉
mój mały je mieszankę Rybnej Acany i hillsa.
Quanta je purine dog chow.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
15 września 2010 12:34
Dog Chow mi właśnie wet odradził, niby kiepska karma.
remendada, to tak jakbys chwalila sie koniem z kilometrowymi kopytami. Patrzenie na takie pazury u psa az mnie boli. Jesli to sie nazywa regularnie, to znaczy ze nalezy ta regularnosc zwiekszyc, tak zeby pies mogl swobodnie sie poruszac.

trakenka, boski edit.
JARA, cudny szkrabek 🙂 Mi Dog Chow wielu znajomych odradzało.. co zaś tyczy się Royala, to nie jest to już ten Royal co kiedyś. Skiepścił się troszkę.

sienka, a jak ta karma cenowo wychodzi? Słyszałam bardzo dobre opinie na jej temat. Jak psie kupki na tej karmie?
Niezła jest jeszcze Vitake. Ale dość tłusta.

W&W, dlaczego akurat taka mieszanka?

trakenka, jaaaaki słodzio!!

remendada, chociażby dlatego możesz się wstydzić, że przy tej długości pazurów nawet w siadzie widać że wykręcają one palce na bok. A co dopiero przy bieganiu i w ruchu..

Macie sprawdzone suplementy/karmy - najlepiej nie proszkowane - które wypływają pozytywnie na intensywność wybarwienia włosa?



Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się