Dzieci, ciąże & pogaduchy o wszystkim i o niczym

w wieku 4/5 mies. bo gondola była za płytka i za krótka.
ja tam mam wozek bez gondoli bo taki dostalam, ale to chyba nie przeszkadza...
Euforia z tym karmieniem mam tak samo z jednej strony wiem, ze cyc jest zdrowszy z drugiej wiem, ze na mleku modyfikowanym i na butli miala bym wiecej czasu i spokoju szczegolnie, ze mam przed soba ostatni rok studiow, wiec mam nadzieje polaczyc obie te rzeczy🙂
rewelacyjna ekipa Bogdan!!! (do archiwum z datą. za parę lat będzie: zobacz, tak się bawiły te słynne jeździory  :konik🙂
Dempsey Twoja ekipa sprzątająca też wymiata 🙂

Ja mam problem odwrotny do Pegasuski  😁 Otóż zalecają dla dziecka temperaturę ok 20 stopni. Natomiast dla mnie jest to temperatura zamrożeniowa. Norma to minimum 24 (u mnie z ogrzewaniem nie ma problemu), inacze będę non stop chora. Jak będę trzymać po prostu bardziej rozebrane dziecko w tych 24, to też może być myślicie?
Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
21 października 2010 12:14
Dla mnie idealna temp w dzień to ok. 19-20 stopni , w nocy poniżej 19. Jeżeli w nocy jest cieplej niestety nie mogę spać jest mi za gorąco. Oczywiście jak już dziecko będzie z nami w domu temp. będzie musiała skoczyć w górę przynajmniej w nocy ale myślę, że w okolicy 20-21 powinno być ok?

galantova przypuszczam, że wszędzie jest podobnie ale wolę się upewnić bo w panice mogłabym wparować bezpośrednio na salę porodową  😁
No ja tez jakos bardziej zimy chow jestem bo tez wychowalam sie w domu bez centralnego i za goraco w nocy odpada bo nie dosc ze nie zasne to wstane z katarem. Bede rozpalac w piecu rano a potem wrzuce wegiel i powinien trzymac temperature.
rewelacyjna ekipa Bogdan!!! (do archiwum z datą. za parę lat będzie: zobacz, tak się bawiły te słynne jeździory  :konik🙂

😀 fajnie by było tak blisko siebie mieszkac, aby dzieciaki mogły częściej się spotykac  😀
I pozazdrośc Baszni tych bezpiecznych wybiegów dla dzieciaków. Fajnie jest, gdy dzieciaki mogą tak właśnie się wychowywac: z kotem, kozą, koniem, z możliowścią robienia samodzielnie huśtawki ...
szkoda, że ja tak daleko od Was. też bym się z Wami z chęcią spotkała

P.S. Albo mam wzdęcia albo brzuch zaczął rosnąć  😅 nie wiem, ale z Agatką to trochę później się pokazał
galop - mówią, że przy drugim szybciej widać  😅 Moja kumpela tak miała, szłyśmy łeb w łeb, u niej już na początku było widać a ja się nie mogłam doczekać kiedy będę miała brzuszek.. A Agatka już wie?
powiedzielismy jej, że będzie miała rodzeństwo, powiedziała, że będzie ubierać śpioszki białe i nauczy broić i zjeżdżać na ślizgawce 🙂
BASZNIA   mleczna i deserowa
21 października 2010 19:22
Bogdan,  wybiegi dla dzieciakow, boski tekst 🙂 Ta hustawka samoroba zbyt bezpieczna nie jest, no ale co zrobic, Marta sie kaskaderem urodzila i kaskaderem zostanie chyba..

galop,  u mnie bylo szybciej w 2. ciazy widac.
Euforia, obiecalam to i pisze......
moj babel wazy rowniez 1600g i moja ginka rowniez nie jest z tego powodu wniebowzieta. umowila nas ponownie na za 2 tygodnie i wtedy bedziemy wiedziec co i jak. poki co odradza panikowanie....
pozdrawiam cieplo...  :kwiatek:
Nie mogę się zdecydować...która mata fajniejsza...
http://allegro.pl/3w1-nowa-interaktywna-mata-taf-toys-i1283472527.html  ta czy ta
http://allegro.pl/mata-edukacyjna-sloneczny-dzien-tiny-love-mk-i1280804944.html

W pierwszej podoba mi się to że można zagiąć rogi i robi się taki niby kojec, a druga jest fajniejsza kolorystycznie 😉

My mieliśmy ciężką noc - mam wrażenie że Filipowi zatykał się nos. Woda morska nie pomagała. Spał niespokojnie i wciąż wydawał z siebie dźwięki 😉 przez co ja oczywiście też nie zmrużyłam oka. Teraz też śpi i przez sen coś tam sobie jęczy. Bidulek.
Muffinka ta druga mi sie bardziej podoba ma wiecej ukrytych fajnych rzeczy jak lustereczko, czy te szeleszczace elementy i chyba bardziej zainteresuje maluszka🙂
Czy mi sie wydaje czy twoj Filipek ma dzisiaj pierwsze imieniny.
Świetne te zdjęcia ekipy  😍 pamiątka będzie jak nic 🙂
(albo obciach) 👀 😁
Już tam widzę mojego Kaziuta 🙂


Muffinka wybierz taką, która bardziej zachęca do przebywania na brzuszku, prób podnoszenie główki, pełzania itd - czyli chyba ta TinyLov 🙂


Moje dziecko ma etap wstydu - no pomyślałby kto, trzy miesiące temu obcych ludzi zaczepiał na placu zabaw i przesłuchiwał, a teraz się chowa w mamine nogi  😁 Chyba mu to przejdzie?


Muffinka nie wiem która lepsza mata, obydwie fajne 🤔
My mieliśmy ciężką noc - mam wrażenie że Filipowi zatykał się nos. Woda morska nie pomagała. Spał niespokojnie i wciąż wydawał z siebie dźwięki wink przez co ja oczywiście też nie zmrużyłam oka. Teraz też śpi i przez sen coś tam sobie jęczy. Bidulek.
A odciagasz gruchą te smarki?
My mamy taką matę: http://allegro.pl/mata-krokodyl-crocodilo-4-funkcje-w-jednym-0-36-ms-i1278047880.html Fajna bo ma dużo szeleszczących elementów 🙂
Pegasuska tak by wypadało z kalendarza ale chyba przełożymy imieniny na maj 😉

hanoverka
nie, bo tych glutów nie ma. Ja nie wiem co mu w tym nosku siedzi ale tam glutków nie ma.

To chyba wybiorę tą Tiny Love.
Muffinka, my mamy tę matę z 1 linka - Taf Toys- i jest zajefajna. Z zawijanych rogów skorzystałam ze 3 razy - ale i tak jest fajna :-)
A ja chyba zamowie taka jak Justyna w linku wrzucila jakos bardzo mi sie spodobala i ten krokodyl bedzie mi do wystroju pasowal🙂

edit. myslicie, ze jako drobny prezent dla 3 letniego dziecka cos takiego bedzie oki
http://allegro.pl/magiczna-mata-wodna-aqua-doodle-aquadoodle-53x53-i1267313921.html
Muffinka,  Moja Zuzka dwa dni temu jak ją kładłąm spać strasznie charczała przez nos nic nie było widac nosek wydawał się czysty ale wziełam fridę i wylazły wielkie gluty i zaraz lepiej oddychała.
To ja też z gruchą spróbuję. Kurczę, a może wilgotność w pokoju nie taka...wie ktoś jaka powinna być wilgotność najlepsza dla maluszka?
my_karen   Connemara SeaHorse
22 października 2010 11:48
Dziewczyny, macie coś sprawdzonego na rozstępy? Dotąd używałam tylko mojego ulubionego balsamu, ale wczoraj zdecydowałam, że czas zacząć walczyć z rozstępami. Piersi urosły mi już ze dwa rozmiary i wczoraj mało zawału nie dostałam, zaczynaja tragicznie wyglądać ;( a jak dojdą te na brzuchu, to będzie mega załamka.

galop, Ty chyba bardzo rozkwitasz w tej ciąży, jakiś niesamowity optymizm i radość z Twoich postów biją 🙂 Masz jakieś ciążowe dolegliwości? Ja się ciesze niesamowicie, tak długo o fasolkę walczyliśmy, ale jednak to wszystko lekko mnie przeraża.
Pegasuska - fajna ta mata dla 3-latka!
my_karen idealny krem na rozstepy ma vichy, ja na brzuchu jakos jeszcze nie mam ale biust masakra...
gwash tak myslisz 😀 to chyba zamowie ja razem z ta mata krokodylkiem z linku Justyny🙂
Ja od samego początku ciąży żeby nie mieć rozstępów używałam zwykłej oliwki na jeszcze mokrą skórę. Kiedy zaczęły pojawiać się na piersiach pierwsze oznaki rozstępowe zaczęłam stosować balsam perfecta mama.
Efekt na brzuchu zero rozstępów na piersiach tylko kilka leciutkich w sumie nie widocznych kresek ( ale mi piersi w ogóle nie urosły noszę ten sam rozmiar stanika co przed ciążą )
link do kremu ( do dostania w każdym większym supermarkecie )
http://allegro.pl/dax-perfecta-mama-preparat-przeciw-rozstepom-i1278546316.html
Muffinka moze być za suche powietrze, powieś mokre ręczniki na kaloryferze. Ale też może mieć jeszcze resztki wód płodowych, moja miała dość długo, często w nocy musiałam jej zakraplać wodą i odsysać. Najlepiej zaaplikować tą wodę, pomasować nosek z obydwu stron i po chwili odessać 😉
Dzięki, wypróbujemy. 😉
z rozstępami to jest chyba niestety kwestia osobnicza, część moich znajomych używała mega wypasionych kremów jak  tylko zaczęły starania o dziecko - a rozstępy i tak mają. Mnie się nic nie zrobiło  😅 - ale chyba mam dość elastyczną skórę. Używałam Musteli i bardzo ją polecam.

Do odciągania glutów, jak już dziewczyny wyżej pisały - najlepsza Frida, kosztuje poniżej 30 zł, więc to nie jest jakiś duży wydatek - u nas grucha nic nie dawała, dopiero frida wyciągnęła i to chyba z tonę gili.
Muffinka znalazlam jeszcze jedna fajna mate edukacyjna jesli nadal szukasz 🙂
http://allegro.pl/mata-kojec-wesola-farma-max-canpol-kurier-w-24h-i1266407154.html
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się