Perfekcyjna Pani domu. No,ostatecznie może być Pan;]

Dziewczyny, może wy mi pomożecie. Szukam dobrego i mocnego odkurzacza. Mam w domu zwierzyniec i mnóstwo kłaków. Macie coś sprawdzonego? :kwiatek:
BASZNIA   mleczna i deserowa
09 listopada 2010 13:24
Ja kocham zelmery. Poprzedni przezyl 9 lat, 3 generalne remonty, tony klakow i kurzu budowlanego, a do dzis jest w garazu i sprzata samochod-zostal wywalony na banicje tylko dlatego, ze pstryczek nie dziala i odkurzacz chodzi po prostu po wlozeniu wtyczki do gniazda.
Teraz tez mam zelmera najprostszego i jestem bardzo zadowolona. Jesli nie chodzi Ci o zadne " bajery"-zelmery tez je maja, ale ja sie nie wypowiem czy dzialaja-to polecam goraco.
kolorwiatru, zeznawaj co i jak
czy jestes zadowolona, jak sie spisuje no i ile czasu juz masz
Rivena, po prostu kup odkurzacz z jak największą mocą ssania 😉 mimo tego, że mam w sumie fajny odkurzacz (philips fc9204), to nie umywa się do rainbowa mojej mamy. Niestety. Swoim philipsem mogę odkurzać trzy razy i za trzecim razem prawie nic już nie zbiera (znaczy się, że niby czysto)- odpaliłam kiedyś wtedy rainbowa mojej mamy i co? Brudu tyle, że w życiu bym nie powiedziała, że ktoś tu wcześniej sprzątał 🙁 Przywykłam, że raz w tygodniu gruntownie sprząta pomoc domowa, a ja 'poza konkursem' jadę na odkurzaczu i mopie co dwa dni 🤔 Uroki zwierząt niestety.
kolorwiatru   Pani władczyni imperatorka
09 listopada 2010 16:53
kolorwiatru, zeznawaj co i jak
czy jestes zadowolona, jak sie spisuje no i ile czasu juz masz


Poiwiem tak: mam już około 3-4 lat, spisuje się rewelacyjnie, jak wypuscisz na bardzo zawaloną podłogę to szybko się zaśmieca bo oprócz odkurzania równierz trzepie dywan więc trzeba ze dwa razy opróżnić. Ale to też zależy od wielkosci powierzchni. Dla mnie brudna podłoga to taka juz po 2-3 dniach przy użytkowaniu przez 3 małych dzieci, które chodzą z ciastkami, kruszą, śmiecą rozsypują. Ale powierzchnia u nas tez jest duża. Jedyne co musiałam wymienić w ciągu tego czasu przy regularnym używaniu co 2 dni srednio to taka guma zbierająca. Fajną rzeczą jest też to że nie trzeba się bać że np. ze schodów spadnie. Dodatkowo ma dołączone dwie wirtualne bramy, którymi możesz odgodzić sobie obszar na który roomba ma nie wjeżdżać. Czyli np. Masz w jakimś miejscu dużo wiszących kabli (np. za komputerem stacjonarnym) i nie chcesz żeby się tam zamotała. Fajna rzecz bo samo sprząta jak ty jestes na zakupach i wracasz do czystego mieszkania. Jak wyodkurza to sama się wyłącza. Jak brakuje jej energii to sama podjezdza do stacji ładującej i sie ładuje.

Teraz dodatkowo wynalezli roombe myjącą podłogi, ale nie wiem jak się spisuje bo nie miałam okazji obejrzeć a znajomi tez takiej nie mają.

Na pewno na allegro mozna kupić roombe (nową) duuużo taniej niż u menagera. Ja za swoja zapłaciłam 2500zł a na allegro potem patrze a tam po 800zł  😵
Rany, jak jest coś, co samo zmywa podłogę, to ja w ciemno biorę 🏇
scooba to sie zwie, ale ponoc za duuuzo wody leje, tak słyszałam

kolorwiatru dzięki! przymierzam sie do zakupu i zbieram opinie
kolorwiatru   Pani władczyni imperatorka
09 listopada 2010 17:10
hehehe u mnie jest wiecej dywanów i wykładzin wiec myjąca by się nie sprawdziła. Oprócz kuchni, przedpokoju i łazienki.

o to to scooba właśnie
ja myc mogę, a odkurzać nie bo od odkurzania boli mnie krzyż
u mnie same gołe drewniane podłogi
kolorwiatru   Pani władczyni imperatorka
09 listopada 2010 17:16
u mnie roomba jest dlatego że bym dostała na głowę jak bym musiała ciagle odkurzac. Dzieciory cos wysypia to sie roombe wypuszcza 😉
No i teraz przez Was też się napaliłam. Ale są różne Roomby na allegro. Nie wiem - starsze typy, czy jak? Roomba scooba to ten co też zmywa? Ja to pewnie takiego chętnie bym przygarnęła.
kolorwiatru   Pani władczyni imperatorka
09 listopada 2010 18:42
Są różne. Ale te starsze tez sa super. Mojej nie ma na allegro. A scooba tylko zmywa
pokemon, nie masz nikogo w USA?
tam roomby po 200 dolarów już

sa tez w polskich sklepach odpowiedniki, zajrzyj na strone sklepu rtv agd
Niestety nie mam.
A już myślałam, że scooba to i odkurza i zmywa. Ale tak jak czytałam to ona też te większe śmieci pozbiera?
kolorwiatru   Pani władczyni imperatorka
10 listopada 2010 09:31
Podobno tak z tego co piszą. Ale w praktyce jak to wygląda to nie wiem.
Znowu muszę oddać plusik magicznemu rainbow. Odkurzyłam dwa dni temu (po moim odkurzaczu powinnam dzisiaj już mieć powód do ponownego odkurzenia)- i ani śladu kłębów kurzu, 'kotów' z psa (rany jak to brzmi 😁 ), no słowem nic. Nie wiem jak ten odkurzacz jest zbudowany, że wsysa tak dobrze..

O, a wiecie co dostałam od mojej mamy wczoraj? Prawie się popłakałyśmy ze śmiechu czytając 'Perfekcyjne święta' czy jakoś tak 🤣 Jest tam lista na ileś tygdni przed co trzeba zrobić (jesteśmy zatem głęboko w lesie z przygotowaniami), ale są nawet fajne przepisy 😁
ooo zen a ja nie mam tej ksiażki!
Ale dzis mam plan zagnieść piernik;]

Zwierzę wam się, zamówiłam odkurzacz robot. Dziś odbieram;]


Dziewczyny bardzo polecam zobaczyć wszystkie części tejże osoby! Ma bardzo dobre pomysły i pokazuje je z humorem! Warto zobaczyć wiele rzeczy przyda Wam się w domu i możecie zabłysnąć przed teściową 😅 czy mężem! 😍

Pozdrawiam!

Zwierzę wam się, zamówiłam odkurzacz robot. Dziś odbieram;]

To fajnie. Czekam na relację!
kolorwiatru   Pani władczyni imperatorka
16 listopada 2010 08:54
Sznurka na pewno będziesz zadowolona, mogę ci to zagwarantować  🙂
Łeeee, zrobiłam tą pastę octowo-solną do fug i niewiele to dało. Robiłyście to już?
Ja też mam odkurzacz rainbow i jest genialny - przeżył już dwa remonty generalne domu, wciągał gruz, pył i wszelkie inne cuda, kilkakrotnie spadał ze schodów i NIC. No i tak jak zen pisze - wystarczy raz odkurzyć i jest naprawdę czysto na dłużej. "Zwykłe" odkurzacze w ogóle się do niego nie umywają. Nie wiem jakie ceny teraz mają te odkurzacze, ale te parę lat temu kosztował jakąś fortunę :/
kolorwiatru   Pani władczyni imperatorka
16 listopada 2010 10:23
Dzionka nasza sąsiadka ma rainbow i też sobie chwali. My kupiliśmy Hylę. Też już przeżył kilka remontów i jest wspaniały. Wkurza mnie jedynie mycie zbiornika i filtra szczoteczką do zębów  😵 Też to było drogie pieroństwo, ale nie wyobrażam sobie innego odkurzacza do gruntownych porządków. Mam jeszcze taki bezworkowy Electroluxa i doprowadza mnie do szału. Szybko się zapycha strasznie.
Poki dam znać
pewnie przy dziecku to niezła sprawa
ja kupiłam Samsunga NaviBot


jedyne co mnie zdziwiło ze w sklepie netowym rtv euro agd jest o 100 zł tańszy niż w sklepie stacjonarnym
no ale
plus dodatkowa 5 letnia gwarancja obejmujaca uszkodzenia mechaniczne również zrobione przeze mnie 😁
sznurka, w tym sklepie ze wszystkim tak jest. Ja prawie kupiłam w stacjonarnym netbooka, po czym weszłam będąc tam w środku na ich stronę internetową i ten sam netbook był o 90 zł tańszy 🙂 Zamówiłam przez internet będąc w sklepie hehe 😀
Łeeee, zrobiłam tą pastę octowo-solną do fug i niewiele to dało. Robiłyście to już?
To chyba octwo-SODOWA papka powinna być?
Używałam papki woda+soda, też trochę dawało.
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
16 listopada 2010 16:55
sznurka i jak? masz juz? kurcze jestem na to chora.jak obejrzalam taki robocik  z kärcher ( robocleaner rc 3000 ) to mi sie jeszcze bardzie bardziej podoba, ale cena powala  😵
Gienia-Pigwa, własnie sie ładuje
pokręcił się chwile, pośmieliśmy mu pod nosem i wszystko wciąga
na razie zajebiście mi się podoba! Czekam az sie naładuje i niech śmiga
Ja też mam odkurzacz rainbow i jest genialny - przeżył już dwa remonty generalne domu, wciągał gruz, pył i wszelkie inne cuda, kilkakrotnie spadał ze schodów i NIC. No i tak jak zen pisze - wystarczy raz odkurzyć i jest naprawdę czysto na dłużej. "Zwykłe" odkurzacze w ogóle się do niego nie umywają. Nie wiem jakie ceny teraz mają te odkurzacze, ale te parę lat temu kosztował jakąś fortunę :/


Teraz jest kilka modeli i coś koło 3 000 można już upolować. Moich rodziców to takich z tych bardziej wypasionych i chyba dobrze koło 10 000 kosztował 🤔 W każdym razie jak usłyszałam ILE za niego dali, to pomyślałam, że im odbiło na amen. Ale za to wysępiłam szczotkę do czyszczenia konia 😜 tylko nigdy nie przywiozłam odkurzacza z tą szczotką do stajni 😁

edit: sznurka, daj znać jak już przetestujesz porządnie 🙂
zen, dam na pewno
na razie wszystko co kupiłam - mop parowy, parowy czyscik jest super
wiec licze na dobrą passę z odkurzaczem;]
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się