Filmy czterokopytne na You Tube :) (wlasne i znalezione)

Norquina   Life is too important to be taken seriously
11 listopada 2010 23:34
Notarialna chyba nie o tym samym filmie mówimy 😉 ,bo z tego co się orientuje to Secretariat to pierwszy film o tym koniu. A swoją droga nie spodziewam się ze będzie to wybitny film,raczej coś pozytywnego dla dzieciaków.🙂
A Notarialnej nie chodziło o Flickę 2? 😉
Norquina   Life is too important to be taken seriously
11 listopada 2010 23:39
Pewnie tak,stad moje zdziwienie bo o innym filmie wspomnialam.a ten o którym była mowa to muszę się przyznać ze go w ogóle nie kojarze. 😡
Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
12 listopada 2010 09:29

jaki komentator 😀


a czy ta Alicja nie jest za duża na tego kucyka, tym bardziej do skoków?
no ja sie dziwie ze nogami nie zachacza właśnie
adrianna32   oni wojne pokazuja a o pokoj walcza
12 listopada 2010 20:30
To juz kilka razy bylo w tym watku.  🙇
Może i "shit", ale jak oglądam filmy to dla rozrywki gawiedzi, a nie, jak lektury na maturę, co po nich ciężko myśleć trzeba 😉
adrianna32   oni wojne pokazuja a o pokoj walcza
13 listopada 2010 14:01
Mimo ze minal juz kawal czasu, od kiedy walczono o zycie obojga tych koni. Ten z bandazami to Datys.
Nie zyja oboje, to jakos mnie strasznie sciska ten filmik. Oboje maja problemy z nogami, jeden duzy drugi malutki. A darza sie taka czuloscia.  😕 Cos pieknego
http://www.youtube.com/user/voice4animals#p/a/9485D556848866C3/0/xb3ODQCC8rg
vissenna   Turecki niewolnik
13 listopada 2010 17:12


Chłop dzielnie walczy ale szkoda mi jakoś konia...
ten sam kon ktorym dziewczyny sie zachwycaly w watku zdjecia naszych koni ;D

i genialnie skacze  🏇
vissenna   Turecki niewolnik
13 listopada 2010 18:37


Różne "wpadki" najbardziej znanych wukakawistów (jest też polski rodzynek)
- świetna kompilacja.
visenna - woww  😲 na niektórych to dech w piesiach zapiera  🤔
Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
14 listopada 2010 12:58

- świetna kompilacja.


nie widzę tu nic świetnego, to że ludzie na własne życzenie porywają sie na karkołomne wyczyny to zrozumiem ale zmuszać do tego zwierzęta, które są oddane człowiekowi i ufają mu bezgranicznie to już dla mnie niestety czysta głupota. Nie znoszę tego sportu  🙄
adrianna32   oni wojne pokazuja a o pokoj walcza
14 listopada 2010 13:51
[quote author=Euforia_80 link=topic=348.msg769694#msg769694 date=1289739498]

- świetna kompilacja.


nie widzę tu nic świetnego, to że ludzie na własne życzenie porywają sie na karkołomne wyczyny to zrozumiem ale zmuszać do tego zwierzęta, które są oddane człowiekowi i ufają mu bezgranicznie to już dla mnie niestety czysta głupota. Nie znoszę tego sportu  🙄
[/quote]

I bardzo sie ciesze ze nie jestem jedyna, ktora tak uwaza...  👍
Euforia_80 Też nie cierpię tej dyscypliny... Tyle już koni zginęło w crossie... 🙁
Asik   Najwazniejsze to sie konsko realizowac :D
15 listopada 2010 22:18
nie wiem czy sie pojawilo juz w tym watku ale dla mnie to  🤔


moze wie ktos o co w tym chodzi? 😵
adrianna32   oni wojne pokazuja a o pokoj walcza
15 listopada 2010 22:28
W pierwszej chwili wygladalo jak wyscigi klusakow, one sie tak poruszaja... Chociaz patrzac na zadnie nogi, wyglada jak stepo-klus.
Nie mam pojecia czy przydatne to jest do jeszcze jakiejs dziedziny. Czy moze komus sie to poprostu spodobalo, no i postanowil wykonac taki element rowniez pod siodlem, wyglada pomyslowo.
Ale nie jestem pewna.  :kwiatek:

Chyba ze jest to poczatkowe przyuczenie mlodego konia, do tej wlasnie dziedziny (Galop jest zakazany) No i poprostu cwicza sam ruch z siodla jeszcze bez wozka, w Polsce jest to dziedzina malo popularna.  😀
to mam na mysli
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
15 listopada 2010 22:44
To nie są kłusaki, to jest specjalny chód, 4 taktowy. Rasa nazywa się Tenessee Walking Horse. Chód ten podobno jest bardzo wygodny i konie te były wykorzystywane przez plantatorów do objeżdżania posiadłości. To co widać na filmikach to jest przerysowana forma tego chodu - trenują te konie przy pomocy specjalnych obciążników na kopyta i łancuchów na koronki


http://en.wikipedia.org/wiki/Tennessee_Walking_Horse
Asik   Najwazniejsze to sie konsko realizowac :D
15 listopada 2010 22:49
W pierwszej chwili tez na mysl przyszly mi wyscigi klusakow ale to jednak troche inaczej wyglada. Na Youtube duzo podobnych filmikow mi wyskoczylo. Takie mocno mieszane uczucia we mnie to wzbudza. Sama nie wiem co myslec... nie widze w tym nic naturalnego.

Koniczka wlasnie przez chwile przyszla mi do glowy ta rasa ale nie pamietalam jak sie nazywa  :kwiatek: o ile na zdjeciach moge na to patrzec tak na filmikach zupelnie do mnie to nie przemawia. Choc z drugiej strony-podstawienie i obnizenie zadu oraz wysoka akcja przodu  😎 😁
adrianna32   oni wojne pokazuja a o pokoj walcza
15 listopada 2010 22:53
No pisalam ze nie bylam pewna, chociaz najbardziej do tego by mi pasowalo.
Koniczka to o czym wspomnialas, to nie znalam nawet istnienia ani tej rasy ani dziedziny.
Ale rowniez dziekuje za uswiadomienie.  :kwiatek:
duzo jest filmikow o tym na yt jakie rany i kontuzje pozostawiaj ate łańcuchy  🙁

np ten uwaga drastyczne zdjęcia
a wydawało by się że takie cywilizowane społeczeństwo.........
adrianna32   oni wojne pokazuja a o pokoj walcza
15 listopada 2010 23:31
O co chodzi z tym pustym postem MATRIX?  :kwiatek:
ten uwaga drastyczne zdjęcia
a wydawało by się że takie cywilizowane społeczeństwo.........
[/quote] coś się kaszani
darolga   L'amore è cieco
18 listopada 2010 12:54
ja piernicze, przeciez to az boli jak sie patrzy na ten dziwaczny chod... moze to i specjalna rasa, ale te ociazniki i wogole.. masakra.. obrzydliwie to w ogole wyglada.. ile takie konie srednio zyja? przypuszczam, ze nie dlugo, bo pewnie maja straszne znieksztalcenia i klopoty zdrotowtne (tak ja bym wnioskowala, jesli to mylne myslenie prosze o skorygowanie- ja sie totalnie nie znam na tej rasie koni). dla mnie absolutna masakra.
darolga waleczna ta dziewczyna jest!  👍
Katja całkowita racja. Nie mogę na to patrzeć.
efeemeryda   no fate but what we make.
18 listopada 2010 16:27
Jeśli chodzi o ten specyficzny chód to nazywa się on Tolt i jest podobno bardzo wygodny dla jeźdzca,  jednak na dłuższą mete męczący dla konia, nie należy więc go nadużywać, dla niektórych ras jest naturalny (tak gdzieś kiedyś przeczytałam) i wcale nie musi się wiązać z tymi obrzydliwymi obciążnikami i innymi narzędziami tortur  🤬

Kiedyś, gdzieś przez przypadek, wpadł mi w łapki dużo przyjemniejszy filmik
lub ten



😉
koniki/kucyki  islandzkie (cholera, znam tylko ich nazwe niemiecka) chodza toeltem, ale bynajmniej nie wyglada to tak jak na tym filmie... naprawde obrzydliwie sie go ogladalo

edit: swoja droga mialam okazje pomykac na takim kucyku islandzkim i mnie jakos ten chod specyficzny wcale nie spasowal  🙄 ja tam wole duze konie, z "rozmachem" a nie takie "drgawki" malutkie (nikomu nie ublizajac).
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się