Filmy czterokopytne na You Tube :) (wlasne i znalezione)

Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
29 listopada 2010 10:03
Grzebie się, osobiście grzebałam- koń miał zdrenowany krwiak i trzeba było ranę otwierać, żeby wszystko dokładnie spłynęło i nie zrobił się ropień. Najpierw w ogóle wsadzałam szlaf, żeby wypłukiwać wszystko, jak się szlauf nie mieścił bo się zarosło to palcem. Wszystko z zalecenia weterynarza. Także nie ma co się dziwić 😉
nie wiedzialam ze to normalne ze sie grzebie palcem w końskiej ranie



niestety, czasami nawet trzeba, mimo ze nie jest zbyt przyjemne dla konia. ( ja musialam-wet kazal, trzeba bylo kilka razy dziennie dokladnie oczyscic ciezka rane, zeby sie do niej dostac trzeba bylo troche "cialka podniesc" no i.... grzebac).
[quote author=Euforia_80 link=topic=348.msg769694#msg769694 date=1289739498]

- świetna kompilacja.


nie widzę tu nic świetnego, to że ludzie na własne życzenie porywają sie na karkołomne wyczyny to zrozumiem ale zmuszać do tego zwierzęta, które są oddane człowiekowi i ufają mu bezgranicznie to już dla mnie niestety czysta głupota. Nie znoszę tego sportu  🙄
[/quote]

absolutnie się z tobą zgadzam. w połowie wyłączyłam, bo patrzeć nie mogłam.
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
30 listopada 2010 09:58



😲 😲 powisiał, powisiał (koń) i pojechał dalej jak gdyby nigdy nic - niezłe. Czyżby powożący go przeważył czy jak??
caroline   siwek złotogrzywek :)
30 listopada 2010 10:36
co do koni chodzących "dziwnymi" chodami, kuców islandzkich i toltu - inna rasa koni poruszająca sie specyficznym, drobnym "kłusikiem", to konie rasy paso fino (w sumie nawet nazwa rasy jest zwiazana z ich chodem - po hiszpańsku paso to krok, a fino - mały 😉)
dla mnie ten chód był bardzo wygodny 😉


a przy okazji wizyty w tym watku pozwolę sobie na "moderatorską" uwagę - wklejając linki do filmów tagujcie je (chodzi o dodanie tych url na poczatku i na końcu, mozna to zrobić również zaznaczając link i klikając ten przycisk , który znajduje sie powyzej okna odpowiedzi)
usprawni to działanie forum a równocześnie ograniczy wasze problemy z wyswietlaniem się wiadomości/linków.

darolga   L'amore è cieco
30 listopada 2010 11:33
Trochę nie na temat, ale czy ktoś wie co to za melodia leci w kurze Totilasa w stępie, czyli od 3:19 do 3:55  ?



To ta sama chyba z resztą, która leci w Mustangu, od 3:23 do 4:13, tylko ta jest bardziej "bajkowa", zgadza się?

baaaardzo mi zależy na tytule albo linku do całego/większej części utworu
Nie ma takiej opcji żeby go przewazyl 😉 Musiał stanąc dęba, ale jakim cudem tak zawisł? No i zastanawia mnie jak to sie stalo że sulka sie nie złamała. Brawo dla drivera za spokój!
jeśli ktoś chciałby posłuchać treningu po hiszpańsku (albo popatrzeć na ładnego konika pre i ładną hale 😉 ), proste sprawy, ale językowo jak dla mnie ciekawostka, bo dużo tego nie udało mi się znaleźć, to proszę:

Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
30 listopada 2010 13:39
trening pierwsza klasa, koń powiązany sznurami i okładany batem  🙁


czy w ten sposób buduje się atletyczną sylwetkę konia i dobrą kondycję?
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
30 listopada 2010 14:15
[quote author=Euforia_80 link=topic=348.msg790534#msg790534 date=1291124374]
trening pierwsza klasa, koń powiązany sznurami i okładany batem  🙁


czy w ten sposób buduje się atletyczną sylwetkę konia i dobrą kondycję?

[/quote]

ale to jakieś wieśniactwo meksykańskie czy coś - czegóż można sie spodziewać
Trochę nie na temat, ale czy ktoś wie co to za melodia leci w kurze Totilasa w stępie, czyli od 3:19 do 3:55  ?



To ta sama chyba z resztą, która leci w Mustangu, od 3:23 do 4:13, tylko ta jest bardziej "bajkowa", zgadza się?

baaaardzo mi zależy na tytule albo linku do całego/większej części utworu


darolga,To nie jest muzyka z Mustanga. 🙂 Nazywa się Secret Garden – Song From A Secret Garden  😉
Idąc tropem filmówEuforii_80,

Tak trenujemy podstawienie zadu, waląc konia po zadzie czymś, co mi wygląda na słupek do pastucha...
darolga   L'amore è cieco
30 listopada 2010 20:53
Lingh - o matko święta, dzięęęęęęęęęęęęęki Ci, dobra kobieto! Szukałam tego pół dnia i nie mogłam znaleźć, raaaany, jestem ogromnie wdzięczna!  :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek:
kpik   kpik bo kpi?
01 grudnia 2010 08:53
oni tam na wsiach tak trenuja te konie, po wpisaniu haseł 'dancing horse' z 'raza azteca' wyskakuja jeszcze smutniejsze obrazki - np konia ktory 'tanczy' na ulicy na jakiejs imprezie, ciemno, scisk, krzyki i podskakuje tam naprawde dlugo. Tak to czesto w Meksyku wygląda.

ale takie stawianie między dwoma słupkami -czesto przywiązanego do nich konia i z wypinaczami czy czyms takim to normalny sposób na uczenie piafu i pasażu z ręki w Alta Escuela

różnica jest taka, ze koń wydaje się mniej przestraszony, starszy i lepiej przygotowany sprawnościowo to tego. no i ma lepszy sprzet.
Piękna reklama:
xxflygirlxx autentycznie się wzruszyłam... a żadko mi się to zdarza...

Minikonik i pilka  😍
#!
EnSzeretem ja też, a rzadko mi się to zdarza w związku z dziećmi.
Nie ma takiej opcji żeby go przewazyl 😉 Musiał stanąc dęba, ale jakim cudem tak zawisł? No i zastanawia mnie jak to sie stalo że sulka sie nie złamała. Brawo dla drivera za spokój!


a  mnie zastanawia czemu driver nie"obadal" czy cokolwiek sie koniowi nie stalo.
haha, ten źrebak fantastyczny  😍

Katja też mnie to zastanawia...
Katja bo to chyba nie byłoby za bardzo bezpieczne na torze 😉 Mi zawsze powtarzali, żeby nigdy nie zsiadać z sulki póki nie wjade do stajni.
Nigna   Warto mieć marzenia...
03 grudnia 2010 21:40

To ja moze coś dorzuce nowego od siebie : )
Nigna cudowny filmik  😍
Nigna kocham siweeeee, niech Bóg błogosławi siwe, piekny filmik;] 😀 oczywiście musze sie czepnąć tytułu <2yers>



Nigna   Warto mieć marzenia...
04 grudnia 2010 09:24
srebrna ciii literówka ; ) Już zmieniam ; d

dziękuje :kwiatek:

Co do filmików ... jak się konia denerwuje to sie tak ma ;]
Nigna cudowny ten siwek!  😍
cieciorka   kocioł bałkański
04 grudnia 2010 12:58
czy ktoś ma zapisany filmik kolesi skaczących przez końskie przeszkody?
cieciorka   kocioł bałkański
04 grudnia 2010 14:15
daram, dziękuję! 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się