SIODŁA

Dzionka a masz pro jump 2000 czy 500?
escada, nie wiem szczerze mówiąc, obfocę i się dowiem dzisiaj.
Podnoszę. Nie wiem czy tak mogę post pod postem, ale było na drugiej stronie a parę osób było zainteresowanych relacją z testowania winteków 🙂

No więc, całe testowanie było idiotyczne, bo pan Kostrzewa mimo mojej prośby żeby włożyć w siodła szeroki łęk nie zrobił tego - i koń mi brykał przy galopach, a w kłusie sztywny i niechętny. On tak zawsze pokazuje jak mu siodło nie pasi. Więc starałam się jeździć jak najkrócej żeby go nie męczyć.

Wintec 500 Jump - mimo siedziska 17 totalnie na mnie za duży - pojeździłam 15 minut i stwierdziłam, że to bez sensu. Ale mniejszego nie chcę testować, bo nie podobał mi się. Siodło w ogóle nie trzymające, dające dużo swobody, płaskie.

wintec Pro Jump (po prostu pro jump, nie ma żadnego numerka) również na mnie za duży, ale sporo lepiej mi się w nim siedziało. Duuże klocki z przodu, mogą przeszkadzać co poniektórym. Usadza dobrze. Skakałam w nim ok. metr i było ok.

Nie przekonałam się do żadnego z nich i szukam dalej na razie. Jeszcze będę testować 2 siodła w najbliższym czasie i jeśli długo nic nie znajdę poszukam tego winteka pro jump z siedziskiem 16,5 i łękiem szerokim.
Dzionka, jakbyś później potrzebowała białego łęku to posiadam takowy - ja się z kolei przeliczyłam w szerokościach 🙂 Ja też porównując winteca mojego do innych siodeł, które mam stwierdzam, że są to spore siodła jeśli chodzi o rozmiar siedziska ( łeki wydają mi się mieć też nieadekwantą do innych numerację)
marysia550, jeśli będę kupować winteka to pewnie właśnie z białym 🙂ale testować z czarnym łękiem było bez sensu, minęło się to z celem...Siedzisko na pewno mam 16,5 i żadnych 17 już nawet nie będę mierzyć, bo szkoda czasu 🙂 A jakiego ty masz winteka?
Ja dziś testowałam 500 dressage również od Pana Kostrzewy i było w miarę ok, ale lata tyłem na mojej kobyle. Miałam większe nadzieje co do tych winteków, ale czytając opinie i po własnych oględzinach stwierdzam, że chyba lepiej zainwestować w używkę skórzaną, dobrze dopchaną, a łęk po prostu poszerzyć  🙄
Orientuje się ktoś w rozstawach łęku w kiefferach ? Mógłby mi ktoś podać z ''3'' na prestigowskie?
A ja dzisiaj jeździłam w Daw-Magu Sylwestrze. Moja dupcia była zadowolona. Ogolnie przyjemnie mi sie siedziało. Ale jak zobaczyłam zdjęcia jak to wyglądało to  😵 Za krótkie nogi mam do tego siodła. Masakrycznie to wygląda. Jakbym  była nieproporcjonalna zupełnie.
A Daw-Mag Ibis? Kojarzycie coś?  :kwiatek:
Ja kojarze. Długi czas w nim jeździłam. Jak dla mnie świetne siodło.
Hypnotize, a jak z dopasowaniem?
Ogolnie powiem Ci że widzialam to siodło ( jeden model ) na kilku koniach i ogolnie porównujac do Sylwestra który zazwyczaj źle lezy to nie mogłam narzekać. Tyle ze to był dosysc szeroki rozstaw łeku, korygowalam tylko misiem a tak to z żelem uzywalam. Ogolnie konie nie reagowały na to siodło negatywnie. Mnie bardzo pasowalo. Dosiadowo super. Nie trzymało, miało tylko klin, który przy łydce zbyt do przodu blokował, ale jak sie poprawnie siedzialo to dawało bardzo duzo swobody, Nie było jakies mega głebokie i mozna sobie było miejsce znaleźc odpowiednie. Ogolnie bardzo na plus. Z sentymentem je wspominam. No i było raczej z tych close contaktowych . Jednotybinkowe, blisko konia.
Hypnotize , będę rozmyślać  🙂  :kwiatek:
olgen
Musisz w nie wsiasc po prostu 🙂 Bo jest dosyć specyficzne 🙂
Fatamorgana - ja juto spojrzę, wydaje mi się, że mam Kiffera 2, a to jest 29 rozmiar.

dzionka- mam Winteca 2000
maab   road to hell
07 stycznia 2011 09:55
Dzionka, dziekuje za relacje. Szkoda, ze nie moglas jezdzic z dopasowana serokoscia leku, przeciez to bez sensu....!.... Czekam na dalsze relacje!
furmanka   zawsze pod górkę...
07 stycznia 2011 11:54
Dzisiaj przyszło moje najstarsze (7-letnie) sidło Hubert Daw-mag po "liftingu" i poszerzeniu łęku. Rewelacja, jestem zachwycona: 😅


Za poszerzenie łęku, dopchanie paneli i wymianę 4 skrajnych przystuł zapłaciłam 220 złotych. Poza tym siodło jest odpicowane jak nowe. I jest znowu CAŁE CZARNE  😲
Proszę o wasze opinie: Co sądzicie o takim siodle?
http://cgi.ebay.fr/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=110631242631

Szukałam już na re-volcie informacji o siodłach Spanaldi i znalazłam same negatywne, że to tani chłam i szajs, coś w rodzaju Pfiff i bleee...
Ale jak patrzę na to siodło, to aż nie chce mi się wierzyć.
Wydaje się być solidnie wykonane i całkiem przyzwoite, tak tylko na zdjęcie patrząc, prawda?
Szukam ujeżdżeniówki z dużymi bloczkami i to mnie strasznie kusi ceną (z wysyłką wyjdzie mniej niż 1200 zł!).  Mieszkam we Francji i wybór siodeł na francuskim e-bayu jest marny. Jedynie to siodło zwróciło moją uwagę, bo poza tym, to nawet o używanego Stubbena, czy Kieffera trudno.
Kto by zaryzykował?
A może w ogóle ktoś zna ten model?
Julie, Możliwe, że z tą firmą jest tak jak z pfiffem z tzw. górnej półki -> te za 600 zł z komplecie z ogłowiami i czaprakami to szajs, ale pfiff za, nie wiem, 2000 zł [strzelam, nie wiem ile nowe kosztuje] to zupełnie coś innego. Widziałam w sumie tylko jednego "górnopółkowego" pfiffa na żywo i mile się zaskoczyłam, bo siodło wyglądało fajnie i solidnie. Na allegro też kiedyś widziałam pfiffa bodajże "amaretto", używanego i też nie wyglądało wcale gorzej niż np. używany stubben, choć nie wiem co te pfiffy w środku mają.
Choć nie ukrywam, że o Spanaldi słyszało się, oprócz innych negatywów, przede wszystkim opinie, że to strasznie twarde siodła. Biorąc pod uwagę "miękkość" niektórych Prestige - jestem w stanie uwierzyć, że tańsza włoska firma produkująca siodła, produkuje twarde klocki.😉

Hypnotize a ten Daw mag Ibis to nowy czy stary model? Przed Sylwestrem była jeszcze jakaś ujeżdżeniówka daw maga, o ile dobrze pamiętam. To Ibis ?
furmanka a ile placilas za poszerzenie łęku? o ile poszerzałas?
Co do Daw Maga Ibis- też miałam to siodło dość długo i super mi się w nim jeździło 🙂

furmanka, wow, klasa!
furmanka   zawsze pod górkę...
07 stycznia 2011 16:30
Donia Aleksandra, samo poszerzenie 120 zł. Poszerzają tylko o jeden rozmiar. Ale wrażenie ogólne naprawdę  🙇.

Dzionka,  😉 no wow.

Mam jeszcze pytanie: czy ktoś z Was użytkował może siodło Dominius Daw-Mag. I jaka jest różnica pomiędzy tym właśnie a Sylwestrem ? :kwiatek:
furmanka - A ile czasu trwa  taka usługa? Długo musiałaś  czekać ?
furmanka   zawsze pod górkę...
07 stycznia 2011 16:52
figaro2046, tydzień czekałam około, polecam bo naprawdę jestem bardzo zadowolona. Teraz muszę nowe puśliska kupić, bo wysłałam "gołe" siodło i stare wyglądają przy nim  🙄 jak z innej epoki.
Sankaritarina
Ten Daw Mag Ibis miał jakies 5-6 lat. Więc nie wiem czy to stary czy nowy model.
julie, masakra to siodło! Miałam takie, wylicytowałam z allegro i było gorsze od pfiffa.. skóra może nie najgorsza, ale jak wsiadłam to czułam się niemal jak w szpagacie.. siedzisko jest tak szerokie, że porządny facet miał by problem żeby usiąść wygodnie.. Poza tym płaskie strasznie, ciężko porządnie usiąść, nawet ciężko nogą do klina dosięgnąć  🙄...
Ja zapłaciłam za nie dużo mniej niż ty planujesz a i tak żałowałam..
Jak już szukasz niedrogiego to poszukaj używki jakiegoś stubbena, passiera 🙂 polecam a-tempi.. też ma fajne poduszki (nie klin) 🙂
aniaagre: Dziękuję za radę  :kwiatek: Będę więc szukać jakiegoś stubbena albo kieffera na niemieckim ebayu. A na niemieckim  wybór jest ogromnisty!  😀
ja za kieffera munchen dałam niecałe 600 zł z przesyłką w obrębie niemiec 🙂 Nie jest piękny, ale zadania swoje spełnia
furmanka, gdzie wysyłałaś? Do Daw-Maga bezpośrednio?
watek ogloszeniowy jest przyklejony na gorze.  latwo go znalezc. regulamin troche nizej.   🤦
[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnwarn.gif[/img] ogloszenie poza watkiem.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się