siodła bezterlicowe

cieciorka   kocioł bałkański
09 lutego 2011 22:23
kasia-pala, ok, kumam 😀
caroline - nie wiem, nie znam się na ujeżdzeniówkach 😎 ale Startrek ma niższy tylny łęk...
caroline   siwek złotogrzywek :)
09 lutego 2011 22:47
owszem, ma 😉 i też dało się w nim jeździc 😉
aczkolwiek niziutkie tylne łęki to raczej cecha przede wszystkim siodel skokowych - prawda? 😉

z terlicą czy bez, siodla mają swoje przeznaczenie do danej dziedziny. i fajnie, ze bezterlicowki sie tez specjalizują. bo te "typowe" bezterlicowe "szmaty" sa dla konia super, to oczywiste. ale zeby kon mial super, to jezdziec musi takie siodlo kupic. a jezdziec kupi takie siodlo jakie mu do jego wizji jezdziectwa pasuje, nieprawdaz..?
milo, ze ktos zaczal produkowac cos co jest fajne i dla konia i dla jezdzca... 😉
Pytanie do posiadaczy Cherokee i Cheyenne...
Zakładacie może pod pady zwykłe czapraki?
Ma ktoś może zdjęcia, bo w wątku chyba tylko dwa znalazłam...
caroline   siwek złotogrzywek :)
10 lutego 2011 13:41
coś słabo szukałaś...

moje: http://re-volta.pl/forum/index.php/topic,519.msg852382.html#msg852382

oraz... [url=http://www.google.pl/images?q=barefoot+cheyenne&um=1&ie=UTF-8&source=univ&ei=pOpTTczxF4b4sgbX4-jgBg&sa=X&oi=image_result_group&ct=title&resnum=1&ved=0CCsQsAQwAA&biw=1280&bih=679]google - cheyenne[/url] i [url=http://www.google.pl/images?um=1&hl=pl&biw=1280&bih=679&tbs=isch:1&sa=1&q=barefoot+cherokee&aq=f&aqi=&aql=&oq=]google - chreokee[/url]

sznurka tez wstawiała fotki z padem pod siodłem
Wiwiana wstawiała...
dea też...
caroline, dzięki  :kwiatek:, kompletnie zapomniałam o Twoich ostatnich zdjęciach... w google niestety nic nie znalazłam bo szukałam 🙂
caroline   siwek złotogrzywek :)
10 lutego 2011 13:45
prosze 😉

przy okazji zaglądania w google - znalazłam jeszcze i to 😉
artykuł o siodłach Barefoot w "Świecie Koni" nr 12/2008

edit
i ogólnie - garść ciekawego info o barefootach 😉 która juz tutaj n pewno się pojawiła, ale mimo to i tak ją podlinkuję 😉
http://www.siodlabarefoot.pl/

a czy ktoś mógłby mi odpowiedzieć czy freemax evo potrzebuje specjalnego padu?
Dołączyłam właśnie do fanów i właścicieli bezterlicówek Cherokee...
Teraz jestem w takim pozytywnym szoku po jeździe, że na spokojnie opiszę wszystko jutro... jednym słowy tak w skrócie - genialnie!  😅 😅 😅
caroline   siwek złotogrzywek :)
10 lutego 2011 19:26
a czy ktoś mógłby mi odpowiedzieć czy freemax evo potrzebuje specjalnego padu?

nie, nie potrzebuje

Cobrinha, to genialnie! czekamy na relację 😀
My dziś po kolejnej jeździe. Koń niesamowicie delikatny i czuły się zrobił. Jest bardziej spokojna nawet przy siodłaniu bo ma teraz siodło które nigdzie jej nie ciśnie i nie uwiera. Wcześniej jak tylko szłam z siodłem konina robiła tył-zwrot i była niespokojna. Teraz stoi grzecznie i spokojnie. Na jeździe chętna do współpracy i dużo mniej 'do pchania'. Tylko mam pewien problem a właściwie pytanie do posiadaczy siodeł z wymiennymi siedziskami. Dzisiaj strasznie mi rzepy 'trzeszczały'.. Czy to taki urok czy kwestia nowości i niewyrobienia siodła? Jeszcze jedno mi się nasuwa, ale mam wrażenie, że głupie strasznie  😡 Jakie puśliska do tych siodeł, ujeżdżeniowe?
kujka   new better life mode: on
10 lutego 2011 20:39
cieciorka, jakbys przeczytala klika stron zamiast zapytac i poczekac az ktos Ci na tacy poda to bys wiedziala ze w tych siodlach wszystko jest na rzep  🤬


ej, jestem po kolejnej jezdzie w moim freemaxie, widzialam filmik i nie jest az tak zle jak czulam to z siodla... troche sie podbudowalam 🙂 ale nie zmienia to faktu ze do konca zadowolona z moich nog w tym siodle nie jestem i nadal uwazam ze bedzie dobrze dopiero kiedy naucze sie jezdzic konno :P
cieciorka   kocioł bałkański
10 lutego 2011 20:52
kujka, czytałam i wiedziałam, ale nie spodziewałam się, że pod tybinką też
kujka   new better life mode: on
10 lutego 2011 21:05
cieciorka, o matko, to myslalas ze gdzie one maja te rzepy?  👀
kujka, dawaj jakieś zdjęcia/kadry z filmiku  albo filmik  😀
cieciorka   kocioł bałkański
10 lutego 2011 21:14
kujka, o matko, gdzie indziej, tybinki spodziewałam się podwójnej.
kujka   new better life mode: on
10 lutego 2011 21:25
Fantazja, nie zmiesci mi sie bo jest strasznie dlugi ale sprobuje cos pociac moze

edit: dobra, jade z koksem. lepsze momenty duetu ja+freemax:



a tutaj kolanko mowi "a kuku"

jakosc powala na kolana, wiem  😵

generalnie chyba zaczynam sie przyzwyczajac, po filmiku widze ze im lepiej idzie kon tym lepiej ja siedze bo moge sie wtedy skupic na tym co robie z badylami tam na dole. kiedys usiade... tak. 😁
dobra, wkręciłyście mnie... mam nadzieję, że ktoś na dolnym śląsku będzie miał tego freemaxa i pożyczy na próbę...
caroline   siwek złotogrzywek :)
10 lutego 2011 21:36
kujka, o matko, gdzie indziej, tybinki spodziewałam się podwójnej.

cieciorka, wez no sie ogarnij i zamiast zadawac, no niestety, ale po prostu glupie, pytania, to przespaceruj sie do dziewczyn i obejrzyj sobie to siodlo. masz je tak blisko, ze nie moge sie nadziwic dlaczego pytasz zamiast samodzielnie je sobie obejrzec i obmacac...


dobra, wkręciłyście mnie... mam nadzieję, że ktoś na dolnym śląsku będzie miał tego freemaxa i pożyczy na próbę...

spóźniona :P juz ci jednego wywiozłam z Wrocławia 😉
no wiesz... to już zakrawa na... no nie będę komentować :P
ale spoko, poradzę sobie - Korsik chyba kupuje 17, albo Lovely 😉
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
10 lutego 2011 21:58
Posadziłam dzisiaj moje szanowne, wielkie 4 litery w Freemaxa- i ujeżdzeniowego i skokowego (siedziska zmieniałam już na hali w polowie 'jazdy'  :hihi🙂. Zdjęc w koncu nie zrobiłam- było ciemno, a ja nie miałam czasu latać i szukać miejsca gdzie cos uda sie telefonem uchwycić.

Więc tak: było bosko. Wygodny koń + wygodne siodło = najwygodniejszy fotel świata  💘 Mialam już dzisiaj duże ujeżdzeniowe klocki winteca, więc siodło trzymało mnie tak jak lubię- ani za słabo, ani za mocno, a co najważniejsze, czułam się w nim pewnie i bezpiecznie. Vss również bardzo wygodne, ale czeka mnie zakup klocków skokowych przednich i pewno tylnch.
Bardzo podoba mi się to, że maszynka jest schowana pod siodłem.
Jedyne z czym na samym początku miałam problem, to to, że było mi tak szeroko- na pewno szerzej niż w standardowych siodłach.
Edytka, oooo zgadzam się, jest szeroko, do dziś mam zakwasy
no i my też (znaczy Milusia) śmigamy z klockami Wintecowymi tymi największymi
dokładnie- fotel  😍
Kujka, dobrze wyglądasz we freemaxie

ktoś robi zamówienie na te siodła?  👀
Matko, kujka, jakie Ty masz dłuuuugie nogi  😲
epk, zgadza się, zamówiłam 17 i na początku tygodnia powinna być  💃 więc jak byś chciała spróbować to pisz na pw  😉
kujka   new better life mode: on
10 lutego 2011 22:19
korsik, no i kto to mowi  😂

Fantazja dzieki  :kwiatek:
chyba Kasia-pala bedzie robic, napisz do niej 🙂
caroline   siwek złotogrzywek :)
10 lutego 2011 22:23
dziewczyny, trzymać kciuki za kolejną "nawróconą" 😉 dzisiaj zawiozłam startrekka do kolejnej forumowiczki 😉

ja na pewno za jaaaaakiś czas bede zamawiac freemaxa 😉 ale najpierw tego endurancowego spróbuję... no kusi mnie przeokropnie... 🤣
kujka   new better life mode: on
10 lutego 2011 22:30
caroline, Ty chyba najpierw zamierzasz wyprobowac wszystkie mozliwe bezterlicowki jakie da sie dostac w Polsce!

mam jeszcze takie info dla wlascicielek freemaxow - jesli w akcie wdziecznosci mialybyscie ochote wyslac zdjecia i opinie sklepowy Hold your Horses to oni sie bardzo uciesza 🙂
caroline   siwek złotogrzywek :)
10 lutego 2011 22:36
caroline, Ty chyba najpierw zamierzasz wyprobowac wszystkie mozliwe bezterlicowki jakie da sie dostac w Polsce!

a dlaczegóżby nie? 😎
tylko testerem jestem słabym, bo mi we wszystkich dobrze 😁

o i jeszcze sobie przypomniałam, ze lepszej fotki we freemaxie tutaj nie wkleiłam, tylko do KR 😉

...jak na półroczną labę, to Kaszek całkiem dobrze w tym siodle chodził 🙂

Kujka nożyska nieprzeciętne  😁

Tak zasadzam się tylko potrzebuje właśnie drugiej osoby do zamówienia i najlepiej angielskojęzycznej - Fantazja zdaje się problemów z tym nie masz 😉 i  już w przyszłym tyg może da radę, tylko jak pisałam Kujce nie kumam zamówień zagranicznych i potrzebuje wsparcia  😡 duchowego też 😉

Jak ma być ta promocja na gratisowy transport to już w ogóle.

I pomyśleć że 2 czy 3 lata temu kupowałam swoją pierwszą badziewna bezterlicówke z duszą na ramieniu myśląc co to będzie a tu już tyle siodeł przerobionych.

Swoja droga to ciekawe - jak już trafiłam swój ideał siodłowy - Torsiona - to sprzedałam konia, a na drugiego nie pasuje ni w ząb, bo krótka gadzina i znowu trzeba było szukać. Nagle się "sam" pojawił freemax na test - od tak i okazało się że to siodło mi na konia pasuje właśnie i dla mnie te krótkie długie przystuły to mega plus  😍 bo mi się nie dynda nic przy koniowych nadgarstkach  😂

Ponawiam prośbę o wyjaśnienie tego testu sznurkowego dla tych angielsko niekumatych  :kwiatek:
caroline   siwek złotogrzywek :)
10 lutego 2011 22:41
[quote author=kasia-pala link=topic=519.msg893444#msg893444 date=1297377531]
Ponawiam prośbę o wyjaśnienie tego testu sznurkowego dla tych angielsko niekumatych  :kwiatek:
[/quote]
jutro będę siedzieć 6 godzin w pociągu, to przetłumaczę, oki? 😉
ok, emocje ciut opadły po wczorajszej pierwszej jeździe w Barefoot Cherokee, więc mogę coś więcej napisać prócz wielkiego WOW!

Szukałam siodła głównie na Kluska który jest w zasadzie koniem zimnokrwistym, ale równocześnie takiego, które dałoby się używać na drugim koniu o zdecydowanie innej budowie - Dakota w przeciwieństwie do Kluska jest bardzo wykłębiona.

Pierwsze wrażenie: kurcze! jakie to miękkie! i fajnie wykonane... pad Special w sumie nic specjalnego wg mnie, bo tak de facto to połączenie 2 in1 Mattesa z neoprenem czy żelem... ale pad wykonany bardzo porządnie i z pewnością dający komfort koniowi.
Założyłam, zapięłam... i chwila refleksji - czy jak nacisnę na strzemię, to czy mi siodło zjedzie, czy nie... udało się, nic się nie przesunęło mimo że Klusek jest bezkłębowcem i przypomina małą beczułkę 🙂

Wsiadłam i już wiedziałam, że nie będę chciała zejść.
Mimo obaw, że przy moim wzroście (182cm) tybinki będą za krótkie, okazało się, że są idealne...  😅

Stęp bardzo obszerny, nie musiałam młodego poganiać co często muszę niestety robić, bo ujeżdżalnia to nie to co on lubi najbardziej 🤣
...kłus równie przyjemny... mięciutko, cieplutko... normalnie midzio na dupcie hehe nie wspomnę już o genialnym galopie  😍
Koń szedł chętnie do przodu, dużo lepiej reagując na pomoce i sam dosiad i balans niż w standardowym siodle.
A co najbardziej mnie ucieszyło to to, że pierwszy raz młody (który nie chodzi długo i często pod siodłem z racji wieku), w galopie był w pełni rozluźniony i "sunął" z nosem niemal przy ziemi, zaokrąglony  😅... no miodzio po prostu co tu dużo mówić  😜

Niestety z powodu robót budowlanych na terenie stajni, dopiero w niedziele następna jazda... wiec już nie mogę się doczekać  🏇
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się