Dopasowanie siodła

Zrobiło na mnie wrażenie z futerkiem  😲
kotbury możesz zdradzić ile kosztuje taka profesjonalna usługa? 🙇 jeżeli nie na forum to może na pw 😀 ??
wintec pro jump który mam na czas oczekiwania na siodło od x-horse, jest na mojego konia za wąski a że ona nie chodzi teraz to mi się nie chce bawić w zamianę łęków. ale ogólne wrażenie z siodła- całkiem fajne.

moje siodło będzie już u mnie w tym lub następnym tygodniu 😅


ps
ten/ta punio to chyba prowokacja? 😉
caroline   siwek złotogrzywek :)
12 marca 2011 19:36
ps
ten/ta punio to chyba prowokacja? 😉


i z tego powodu został/a sumiennie zignorowany/a. i tego się trzymajmy 😉
Nie prowokacja ja to prostu uwielbiam jazdę na oklep czy to w terenie czy skoki tylko na oklep polecam bardzo 😉
To se idź do wątku"jazda na oklep"i tam pisz.  😤 i nie rób tu of topa.
caroline   siwek złotogrzywek :)
12 marca 2011 19:47
punio, zatem tym razem jako moderator ci odpiszę:

po pierwsze, do dyskutowania o jeździe na oklep jest wątek o jeździe na oklep. za pisanie nie na temat i pisanie w niewłaściwych wątkach można dosłużyć się kary.
po drugie, za wklejanie zdjęć niezwiązanych z tematem wątku też można dorobić się kary.

nie polecam kontynuowania tego "grabienia" sobie.
Dziewczyny, oceńcie proszę. Któreś z kolei siodło próbuje dopasować do mojej kobyłki i to wypada najlepiej, tylko ten tył chyba nie bardzo?  czy szukać dalej? Siodełko Kieffer Junior Derby 16. Może poleciłybyście coś lepszego w tym typie?
Strzała, jeśli jest symetryczne (bo to zdjęcie od tyłu nasuwa wątpliwości) to w sumie wygląda przyzwoicie.
Mi też sie wydaje że lezy dobrze, chociaz ostatnio widze same siodła lecące do tyłu  🤔wirek:
Ja widzę, leżące na szyi /dosłownie/ niezrównoważone /leżące tyłem/ i klapiące przy anglezowaniu....  🙁
A mi wszyscy pokazują --->  🤔wirek: jak mówię, że znów wysłałam siodło bo coś nie tak z nim było.
Nie przejmuj się mnie też mają za idiotke  😜

Dopasowuje siodło do konia, nie gole zimą, konie puszczam na padok  😂
mam jeszcze pytanko odnośnie mojego siodełka, które jest chyba strone wcześniej...
po zdjęciu na grzbiecie były równe plamy potu po obu stronach z przerwą na kręgosłup? zawsze czytałam w tym wątku, że dużo osób po tym ocenia przyleganie siodła...
wiem, że kombinuje, ale chce mieć pewność zanim je sprzedam 😡
Dzięki za opinie. Mnie się wydaje ze tych poduch z tyłu mogłoby być trochę więcej, ale idealnego pewnie nie znajdę.
czy jest gdzieś dostępna jakaś tabelka z rozmiarami łęków poszczególnych firm? zaraz się normalnie załamie, mam 4 firmy, każda ma inne oznaczenie, a ja nie mogę tego ogarnąć. Zielony łęk winteca odpowiada jakiemu rozstawowi łęku Euroridinga ? Albo niebieski łęk winteca jakiemu odpowiada Prestige?  👀
Nie przejmuj się mnie też mają za idiotke  😜

Dopasowuje siodło do konia, nie gole zimą, konie puszczam na padok  😂


no szalona jesteś  😁  😉
to jest nas 2  🤣
ze mną 3 🙂
ja jestem dopiero przy drugim siodle a juz mnie z domu wyrzucic chcą 😜
caroline   siwek złotogrzywek :)
14 marca 2011 12:43
ja już nie pytam co o mnie myslą, skoro siodło kupiłam pod koniec 2007 roku i już na poczatku 2008 było w serwisie, a potem znowu, i znowu, i znowu, i znowu... 😉
a kiedy już stwierdziłam, ze sie poddaję i chce bezterlicówkę, to sie okazało, ze koń znowu zmienił sylwetke i chwilowo siodło do niego jednak pasuje 🤣
co bedzie dalej - nie ogarniam i z zaciekawieniem oczekuję co przyniesie czas 😉
U mnie na szczęście domownicy i rodzina wiedzą jak ważne jest dopasowanie sprzętu, więc mam spokój z tematem.

Ja potrzebuję właściwie 3 siodła 😡 Jedno na etap powrotu po roztrenowaniu (na teraz), drugie przejściowe (w planach zakupowych), trzecie na docelową sylwetkę. W fazach przejśiowych między tymi etapami będę się ratować podkładkami, chociaż się łudzę, że siodło nr 2 wystarczy mi na dwie fazy 😜 Tak, tak..można się połudzić.
Zwracam się głównie do szczęśliwych właścicieli koni arabskich. Czy Wy też macie takie problemy z dopasowaniem siodła? Mam arabka z krótkim grzbietem i jestem na etapie dopasowania siodła ale ręce już mi opadają. Po konsultacji z kilkoma osobami zajmującymi się dopasowywaniem siodeł wychodzi na to że prestige i euroriding robią modele z krótkimi ławkami, ale niestety ceny tych siodeł znacznie przekraczają mój budżet. Mierzyłam nowego Winteca i też podobno za długi. Sama już nie wiem co robić, czy naprawdę dopasowanie długości ławek do długości grzbietu jest tak ważne?
Jak powiedziałam znajomej że jak arezzo po serwisie nie będzie pasował zamówie siodło u bogdana dopasowane do dramki to mnie spytała czy mi się opłaca..w koncu kobyła ma juz 14 lat  😵

a reakcja męża  🤔wirek:

I na końcu zrobiło mi się  🙁
Dramka - u mnie już dawno się przyzwyczaili  😁, nie mieli innego wyjścia  😵. Z kolei mi się już znudziło  szukanie siodła które by pasowało i dla mnie, i dla konia którego aktualnie jeżdżę ,i zamówiłam siodło u Bogdana. Mam nadzieje że będę HAPPY 😁.
wydanie trzecie zmienione, nie wiem czy ulepszone 😉
przed sprzedażą postanowiłam zawalczyć o to siodło jeszcze raz, ostatni, bo już większego łęku nie będzie... ale chyba mało to dało 🙁



Moim zdaniem przód ok. Tylko ten sam tył ławki nadal lekko w górze.
Kiwa się siodło przód- tył?
A jak Ci się w tym jeździ? Może jeślibyś siedziała przy przednim łęku i pilnowała, żeby Ci tyłek nie leciał na tylny łęk dałoby się jeździć? Dramatu chyba nie ma, ale tył jednak wisi nad grzbietem.

wioletkas.- Winteci mają niestety długie ławki.
Poza tym..na pewno typowe skokówki mają krótsze ławki niż siodła wszechstronne.
Szukaj wśród typowych skokówek.
Moim zdaniem dopasowanie długości ławek do grzbietu JEST ważne. Z przodu ławka przyblokowuje łopatkę, z tyłu leży nad nerkami. Mój koń np bardzo wyraźnie daje mi znać, kiedy siodło leży za bardzo z tyłu. Łeb do góry, grzbiet wygina odwrotnie w dół i zasuwa do przodu ( ucieka od bólu?)
kolezanka która troche siodeł juz miała i dobierała, stwierdziła, ze tył to nie tragedia,bo to ławki banan... ja tam nie wiem, nie znam sie, ale mi sie dobrze siedzi, siodło sie w ogóle nie buja przód - tył, ani samo ani ze mną, koń też nie narzeka jak na razie, a spocony jest równo po obu stronach... przy poprzednim siodle mial bolesny grzbiet, przy tym nic go nie boli
kurcze siodelko na prawde fajne, dlatego tak kombinuje🙂 a konio szeroki, troche wyklebiony i ciezko mi cos znalezc na niego... jak na kurdupla sp 160 jest strasznie szeroki, aktualnie mam lek 34  😲
czyli na upartego 2-3 razy w tyg przez jakiś czas da rade?w międzyczasie będę szukała dalej, ale nie chce znowu bez siodła na pól roku zostać :/
tunrida właśnie moje konisko też tak się zachowuje tzn. leci aby do przodu, podrzuca głowę, a ja żyłam w błogiej nieświadomości i myślałam, że ten typ tak ma. Siodło miałam kupione nowe a do konia dopasowywał mi Pan Sebastian  😤 więc ślepo wierzyłam że wszystko musi być dobrze. Dopiero jak zaczęłam czytać ten wątek i przeglądać informacje nt. siodłania zaczęło do mnie docierać, że coś jest nie tak. Jestem za to miło zaskoczona pomocą ze sklepu Pasi-Konik, od nich miałam testówkę Winteca, jednak właściciel sklepu (w odróżnieniu od dużej ilości ludzi chcących tylko jak najwięcej sprzedać) odradził mi to siodło i spokojnie wytłumaczył na co muszę zwracać uwagę przy doborze siodła. Sam też zaoferował się, że jak coś znajdę to mogę mu przysłać zdjęcia to zawsze mi doradzi.
Wkurzona na całą sytuację postanowiłam zamówić siodło u Bogdana, jednak termin mam dopiero na wakacje a do tego czasu zastanawiałam się nad Daslo. Tylko też nie wiem czy zmieści się na tego mojego mustanga  😉
hugolina009 jednak poproszę Cię o zmierzenie długości wałek w Twoim siodle  :kwiatek:
mam takie oto pytanie... jak dopasowanie siodła ma sie do stanu sprzed i po jeździe?
oba siodła mam idealnie przylegające ławkami, chociaż panele są innego kształtu
mam skokówkę cc i siedząc w niej mogę wsadzić 1, max 1,5 palca do kłębu, ale różnica przed/po jest mniejsza niż w ujeżdzeniówce
w ujeżdżeniówce bez jeźdźca byłabym skłonna przypuścić, że jest deko za wąska, ale ze mną w siodle i po jeździe wchodzą tak swobodnie 2 palce i paznokieć od trzeciego 😉
czy to jest do zaakceptowania? nadmienię, że w ujeżdzeniówce koń chodzi rewelacyjnie, luźno i macha szkitami jak rzadko kiedy

a może ono sie inaczej układa w czasie, bo skokówka ma panele lateksowe z poduszka powietrzną, a ujeżdżeniówka wełnę?
hugolina009
z  10 minut ogladałam "stare" siodło i to jak lezy aktualnie. Jest minimalnie lepiej. Chetnie zobaczylabym zdjecia jak siedzisz i jak sie tył układa względem przodu. Bo jesli siodło nie buja sie i nie udeża cały czas tyłem w grzbiet konia to zaryzykowałabym i zostawiła...ale obserwowałabym konia.
Hypnotize dzieki za zaangazowanie :kwiatek:
zrobie dzis zdjecia pode mna i wrzuce🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się