Młode Konie

ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
22 marca 2011 15:58
no myślę. Ganash  to podstwa
nie ganash, tylko:

nie chodzi mi o ganasz , chodzi mi o poprawne ustawienie ...

Chodzi mi o to żeby miał mniej więcej tak jak w avatarze Lov  🙄
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
22 marca 2011 19:25
nie chodzi mi o ganasz , chodzi mi o poprawne ustawienie ...

Chodzi mi o to żeby miał mniej więcej tak jak w avatarze Lov  🙄



służę pomocą ;]
Lov   all my life is changin' every day.
22 marca 2011 19:27
zabeczka17, 😂 hahaha, cudowne. w sam raz dla Paci.

Wiecie co, na początku to to było śmieszne, ale teraz ta gromada kłamstw robi się lekko żałosna... Odpuśćmy sobie, i tak nic nie wskóramy.
Pacia powodzenia z młodym wnętrem, może przeżyjecie następny miesiąc.
Moja mama nie jeździła zawodów , jeździła klasę P w ujeżdżeniu na kucach i małych koniach ale tylko po czworoboku w stajni ...
I to nie ja a trenerka miałaby go uczyć 😉 Jeśli będę zainteresowana to może mnie uczyć i konia 😉


aby nauczyć czegoś jeźdźca należy uczyć go na koniu, który coś potrafi! Nie da uczyć się 2 jednocześnie. Koń musi uczyć się od osoby doświadczonej, a nie szczypiorka  🙄
Cierp1enie, nie do końca masz rację. To nie jest przecież tak, że koń pierwszy raz pod siodłem i jeździec przyszedł pierwszy raz na lonżę  🙇
W porównaniu z trochę ogarniętym jeźdźcem - surowy koń nic nie umie, więc taki jeżdżący już trochę człowiek sporo konia nauczy. Prawdziwy problem pojawi się nieco później. Konie uczą się bardzo szybko, szybciej niż jeździec (dużo krócej żyją, szybciej im czas leci  :cool🙂, "prześcigają" zielonego jeźdźca, zyskują orientację w sytuacji - i jeździec ma prze<wstawić co kto chce>ne. Ponadto każdy młody koń z definicji i z natury jest nieco nieobliczalny. A nabytego strachu (nawet trochę przykładów jest na forum) łatwo się nie przezwycięża.
Trzecia rzecz: jeźdźcowi bez doświadczenia trudno rozpoznać, kiedy koń jest "usprawiedliwiony" a kiedy "pogrywa", a to prosta droga do chaosu i (oby nie) rozbestwienia zwierzęcia.
Na innych forach masa przykładów 🙁. Nerwów szkoda.
Ale 2 na raz uczyć się da. Tylko postępy nie będą przebiegać równolegle.
Hmmm... w pewnym sensie zawsze uczy się 2 na raz. Nie ma innej opcji. Idealne "profesory" to prawie jak jednorożce - stwory mityczne. W realu zawsze jest "coś".
Dlatego ważne jest dokładne ustalenie celu - i wtedy dobieranie środków do realizacji. A gdy środków (np. materialnych) nie ma - to trzeba zrewidować cele. Ludzie tego nie robią (cóż, jesteśmy "homo żyjące nadzieją"😉 i wychodzą piramidalne bzdury.
Averis   Czarny charakter
23 marca 2011 23:42
Mój koń już prawie ogarnął kłus na trójkątach, odpuszcza i przestał być lamą. Ba, wychodzi na to, że nawet pozostanie dalej moim koniem.
Gillian   four letter word
24 marca 2011 00:24
i to jest najlepsza wiadomość dzisiejszego dnia 😉
galopada_   małoPolskie ;)
24 marca 2011 05:00
Averis trzymałam kciuki! SUPER!  😅 😅
Averis dobrze, że sie wszystko dobrze poukładało 🙂  🏇
Averis, no ufff. I oby tak zostało. Wiesz co, pamiętam jak na początku był takim młodym wypierdkiem, przeokropnie brzydkim. I rósł i dojrzewał tu z nami. I strasznie mi się smutno zrobiło, jak przeczytałam ogłoszenie. Walcz o niego 🙂
Averis, Ooo tak, to jest dobra wiadomość! Oby się wszystko dobrze ułożyło! 🙂
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
24 marca 2011 09:29
Averis ufff odetchnełam z niemałą ulgą ;] 😅
milusia   czas na POZYTYWNE zmiany!!!
24 marca 2011 09:48
Averis-cudowne wieści  🙂 Re-voltowe kciuki są niezawodne  🙂
Averis - teraz to już tylko życzę powodzenia w pracy z młodym 🙂
haha, no nie będę gorsza i muszę to napisać- Averis, SUPER!

a młoda póki co się tylko kłusuje pod siodłem i z dnia na dzień jest coraz lepiej, wczoraj mi się super jeździło 😍
Buy- gratuluje  🏇
Ja rzadko sie udzielam ale moja konia wczoraj byla taka wspaniała  💃
gdy właścicielka wjechała kosiarka obok menage Perdolinska tylko spojrzała w bok i elegancko jechałyśmy dalej  🏇  😍
Averis   Czarny charakter
24 marca 2011 16:25
Gillian, galopada_, gacek 🙂, Sankaritarina, zabeczka17, grast, dziękuję Wam przeogromnie 🙂
Bay, ja też niedługo wsiadam 😀 Merci
milusia, na szczęście 🙂 Uf. :kwiatek:
epk, :kwiatek: ale mam nadzieję, że wzmianka o byciu przeokropnie brzydkim było powiedziane tylko i wyłącznie w kontekście przeszłości 😎 😉
santa   Po każdej wojnie ktoś musi posprzątać.
24 marca 2011 16:36
Gratuluje Averis  😀
Super wiadomość
Averis   Czarny charakter
24 marca 2011 16:41
santa, :kwiatek:

Tak fajnie pracował wczoraj i tak się ruszał, że tylko stałam i się cieszyłam jak głupia. Teraz Karson ma fazę Wodnika Szuwarka, bo stoi w największym bajorze, je podmokłą trawę i jeszcze daje mi buziaki mając pysk w mule. Niech to wysycha!
Rety Averis, nawet nie wiesz jak się ucieszyłam! W końcu mamy Ducha i Karsona razem zaprząc, nie? :kwiatek: 😉
Averis
Tfu, tfu super wieści  💃
Lov   all my life is changin' every day.
24 marca 2011 19:14
Averis super! 😅 a już myślałam, że stracimy takiego pięknego Karsona! 😅
Averis   Czarny charakter
24 marca 2011 20:06
Dziękuję raz jeszcze 🙂 Za wsparcie i wszystko. Jutro jadę i dalej idziemy bronować ujeżdżalnię. Ależ cudownie <3!
Lov   all my life is changin' every day.
24 marca 2011 20:08
A ja za tydzień przywożę konia... Niech mnie ktoś uszczypnie 😅
Averis   Czarny charakter
24 marca 2011 20:11
Lov,   😁
Lov   all my life is changin' every day.
24 marca 2011 20:20
Hmm... bolało 😁
Lov nawet nie zauważysz jak Ci szybko czas z nim zleci. Ja już mam swojego 2 lata, a wydaje się że dopiero co przyjechał. A dzisiaj pozbył się jajek, nie obyło się bez agresji z jego strony ale poszło dobrze. 🙂
Raven   Dragon Heart & Shadow Hunter
24 marca 2011 20:46
Averis super super wieści! 😀 Cieszę się, że tak się ułożyło 🙂
Averis   Czarny charakter
24 marca 2011 20:49
Ja Karsona znam 3,5 roku. Matko- jestem stara 🙁

Raven, też się cieszę  💃
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się