Moorland’s Totilas is sold

No właśnie oni się nad nami nie rozczulają. Wręcz odwrotnie, mam wrażenie, że  maczają palce,w tym, by nam popsuć to co mamy dobre. 🙄
zen, ja mam wrażenie, że titina ma jakiś kompleks, albo uraz, bo ciągle pisze o tym, że Niemcy są zarozumiali, sami oszuści, nadęci, w dodatku garbaci i nie maja dobrych koni (ale z drugiej strony dobrych nie wypuszczają, sprzedają tylko odpady i śrupy, w ramach promocji swojej hodowli), przy sprzedaży kopytnych notorycznie oszukują (w Pl to przecież sama krystaliczna uczciwość) 😁. Ani jednej pozytywnej, lub choćby neutralnej wypowiedzi. Zaczyna mi się zbierać na zestawienie cytatów 😵 To jest fascynujące... Powyższy post jest tego doskonałym przykładem.  😲


Też byłabyś taka ironiczna, gdyby to Polacy kupili tego konia? 😉


Bardzo podobne pytania zadałam kilka stron wcześnie i odpowiedzi nie było 😁
Mylisz się nie mam kompleksów, do tego bardzo często kryję końmi niemieckimi, i podziwiam ich zdolności organizacyjne, ale żeby od razu bić czołem, i biadolić jacy oni są biedni, bo kupili konia za ileś tam  ml.eu ,to lekka przesada. Co do uczciwości, niestety w każdym narodzie znajdą się czarne owce, u nas , niestety to bardzo częste,nie szukając daleko, nawet wśród zawodników ujeżdżenia, ostatni znany mi taki vist, to sprzedaż kulawego konia(na dwie nogi, minimum), bardzo poczciwej, i uczciwej starszej pani, która to chciała pojeździć jakieś małe konkursy.Tupet zawodnika była tak duży, że wciskał iż koń się nie nadaje do dużego sportu ponieważ boi się hali. Różnica między Niemcami ,a nami jest taka, że oni o brudach nie mówią, a wychwalają to co dobre, i umieją to sprzedać, a u nas jest odwrotnie.

Co do postawionego przez Was pytania co by było gdyby Polacy tego konia kupili, nic, dlatego ,że nie kupią, bo nikt w RP nie ma takich pieniędzy.
Cytuj sobie co chcesz, jak nie masz nic lepszego do roboty.Dla mnie to i tak lepiej, bo ,,nie ważne co o tobie mówią, ważne, że mówią" 😁 😁 😁
Pozdrawiam.
A kto biadoli, że oni (Niemcy, tak) są biedni?
Biadoli się tu głównie nad garbami u jeźdźca i tym, że Gal jest smutny (sic! :ke🙂...
Normalna sprawa, "oni" kupili konia, nie ma znaczenia, czy ci "oni" to Niemcy, czy Meksykanie, czy Zulusi. Ktokolwiek by to nie był, trzymam za nich kciuki, niech koń im się sprawdza i przynosi pożytek.

Pytanie o zakupie do Polski było czysto hipotetyczne, w kontekście totalnej nudy nowej pary. Tak trudno popuścić słowem pisanym wodze fantazji? Chyba nie, tylko w ramach patriotyzmu w wersji jeźdźca .pl nikt by nie wytykał złego dosiadu, zadufania czy czego tam jeszcze równie abstrakcyjnego - punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Ba, myślę, że gdyby pan M. był nie Rath, ale np. Ratschynski i miał polskie korzenie, to zaraz by mu się plecy poprostowały 🙂
Gdyby tylko polscy zawodnicy mogli wybrać sobie dowolne konie z Eurosportu, to nikt na forum nie popłakiwałby nad ich poprzednimi jeźdźcami 😁

A cytatów zbierać nie będę, bo właśnie mam sporo rzeczy do roboty, ale jakby nie było, to wcale nie wymaga wiele angażu 🙂 Tym niemniej, każdy przypadek ksenofobii jest fascynujący.
w wersji jeźdźca .pl nikt by nie wytykał złego dosiadu, zadufania czy czego tam jeszcze równie abstrakcyjnego

quanta, błagam, wczoraj się urodziłaś? To by dopiero była nagonka 😁
pomyślałam od razu o tym samym co paa  😁
Hipotetycznie gdyby Totilas reprezentował nasz KRAJ, to jeździec zapewne by nie miał zmytej głowy, ale gdyby Totilasa kupiła sobie jakaś prywatna osoba, żeby SIEBIE pokazywać na zawodach, to z całą pewnością 'polaczkowo' by się odezwało.

Bardzo mnie smuci taka zawiść, zapalczywość, podejście 'a on ma a ja nie mam, więc w związku z tym że ja nie mam to jemu dokopię jak tylko mogę, opluję go ze wszystkich moich sił'...
wcale ja go nie chce, wolała bym ,aby miał go Gall, ale niestety nie ode mnie to zależy.
quantanamera, ty tak na poważnie toczysz batalię z ludzką naturą? Z tym, że "moje jest mojsze niż twojsze"? Międzynarodówkę już przerabialiśmy 🙂 (fakt - ty może nie :/ - no, ale chociaż w szkole 🙂😉 "Bliższa koszula ciału" i żadne apele tego nie zmienią. I chyba dobrze, bo na gruncie "przecież nie ma różnicy, bądźmy elastyczni i otwarci", jak uczy historia, nieźle prano mózgi - ale to już okrutny off.
zen, zgadzam się w 100%. Jakby to był rzut na taśmę dajmy na to funduszy PZJ na zakup konia (no pociągnijmy wodze fantazji), to tacy zwykli adepci jeździectwa (jacy są na forum), byliby zachwyceni, że wreszcie w glorii i chwale pokażemy na czworobokach nasze ułańskie korzenie. Krytykowaliby i owszem, ale zawodnicy, ale każdy z podtekstem, spójrzcie, jak ten jeździec beznadziejnie siedzi - nie to co ja, ja to dopiero bym konia pokazał 😉

paa, bo ja wiem? Jakoś tak na publicznym forum niekoniecznie się komentuje dosiady i garby dwójki naszych zawodników, którzy regularnie startują za granicą. A celny przytyk to by się pewnie znalazł na każdego 😁

halo, kompletnie nic nie rozumiem. Jaką batalię? Jaką międzynarodówkę? 🤔wirek:
Fobii wszelakich nie lubię i nie polubię. Jeśli się dobrze czujesz z dopisywaniem do człowieka rozmaitych cech tylko z uwagi na jego nację, Twoja sprawa.
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
09 lutego 2011 07:58

Jakby to był rzut na taśmę dajmy na to funduszy PZJ na zakup konia (no pociągnijmy wodze fantazji), to tacy zwykli adepci jeździectwa (jacy są na forum), byliby zachwyceni


zachwyceni? a niby czym? że cały swój majątek PZJ wydalo na jednego konisia ten konik będzie niczyj bo PZJotowy i ten konik po znajomości trafi do jeźdźca xyz ktory to jeździec pewnikiem go zepsuje bo jest beznadziejny???

Toz to dopierow była wojna - a nie jakieś zachwyty.

Na szczęscie chyba nikt już za nasze państwowe pieniądze nigdy nie będzie miał podobnego zamiaru - jako to bywało w obmierzłej komunie.
Właśnie. Ktoś może pamięta pomysł kupowania konia dla Piotra Piaseckiego? Zachwyceni byliście?
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
09 lutego 2011 10:01
te kupowania komus za państwowe pieniądze to szczyty absurdu rodem z komuny. Szczerze się dziwię  że komukolwiek na powaznie takie pomysły jeszcze świtaja w głowie.
zen, zgadzam się w 100%. Jakby to był rzut na taśmę dajmy na to funduszy PZJ na zakup konia (no pociągnijmy wodze fantazji), to tacy zwykli adepci jeździectwa (jacy są na forum), byliby zachwyceni, że wreszcie w glorii i chwale pokażemy na czworobokach nasze ułańskie korzenie. Krytykowaliby i owszem, ale zawodnicy, ale każdy z podtekstem, spójrzcie, jak ten jeździec beznadziejnie siedzi - nie to co ja, ja to dopiero bym konia pokazał 😉

paa, bo ja wiem? Jakoś tak na publicznym forum niekoniecznie się komentuje dosiady i garby dwójki naszych zawodników, którzy regularnie startują za granicą. A celny przytyk to by się pewnie znalazł na każdego 😁

halo, kompletnie nic nie rozumiem. Jaką batalię? Jaką międzynarodówkę? 🤔wirek:
Fobii wszelakich nie lubię i nie polubię. Jeśli się dobrze czujesz z dopisywaniem do człowieka rozmaitych cech tylko z uwagi na jego nację, Twoja sprawa.

1.W glorii i chwale, to by było na polskim koniu, a nie na kupionym  w dziwnych okolicznościach,i zabrany jeźdźcowi, który był z nim emocjonalnie związany. Mnie cieszą występy Pani Kasi, i Pana Michała, i to bardzo. 😀

2.Szczerze, MR, mógłby się dosiadu uczyć od naszej czołowej zawodniczki, myślę, że nie ma tu kompleksów.

3. Bo ty nie z tej epoki, my z Halo, to jak dla Was wapniaki. Wygląda na to ,że na własnej skórze, Wasza generacja musi się przekonać, że jednak różnorodność musi być.Wtedy zrozumiesz.

Jakby to był rzut na taśmę dajmy na to funduszy PZJ na zakup konia (no pociągnijmy wodze fantazji), to tacy zwykli adepci jeździectwa (jacy są na forum), byliby zachwyceni


zachwyceni? a niby czym? że cały swój majątek PZJ wydalo na jednego konisia ten konik będzie niczyj bo PZJotowy i ten konik po znajomości trafi do jeźdźca xyz ktory to jeździec pewnikiem go zepsuje bo jest beznadziejny???

Toz to dopierow była wojna - a nie jakieś zachwyty.


Amen.

Smutne, ale prawdziwe...
http://www.dressage-news.com/?p=9729

Co Wy na tą małą?  😉

edit: kurczę, przepraszam, ale przegapiłam link, który był już wysłany w tym wątku..  🤬  Ale tych zdjęć chyba nie było. 😉
titina, nasza czołowa zawodniczka siedzi i trenuje za granicą (zresztą tak samo jak i Michał Rapcewicz - już czekam na Twój apel, jak bardzo niepatriotycznie i niehonorowo postępują). Z panią Katarzyną miałam okazję kiedyś porozmawiać na zawodach, i - o zgrozo - chwaliła niemieckich sąsiadów za to, że można się od nich piekielnie dużo nauczyć i jeśli szukać jeździeckich wzorów, to właśnie w Niemczech i Holandii. Czyli pan Rath mógłby się uczyć dosiadu od naszych reprezentantów, którzy sami pojechali po nauki na zachód. Faux pas  😲

Sierra, nadal obstaję przy tym, że "wojna" byłaby środowisk i ludzi mniej lub bardziej zaangażowanych w dyscyplinę. Cała reszta jeździeckiej gawiedzi byłaby zachwycona, ba, pojawiły by się całe masy nowych fanów, dotychczas w ogóle z jeździectwem nie związanych. W sumie skoczków, czy wkkwistów mamy znacznie większą reprezentację i tym, którzy pokazują się na międzynarodowych zawodach się dopinguje, a nie narzeka, kto ma skąd jakiego konia (ten ze stada, a tamtemu to bogaty tatuś kupił), i czy pod innym jeźdźcem koń by lepiej nie chodził. A np. konie skokowe się kupuje do Polski różne, są i takie bardzo wysokiej jakości i dotąd żaden jakoś wojny nie wywołał... Wiele koni zmienia z czasem jeźdźca i nie ma rozdzierania szat grupy płaczek, że ktoś był wcześniej emocjonalnie związany.

3. Bo ty nie z tej epoki, my z Halo, to jak dla Was wapniaki. Wygląda na to ,że na własnej skórze, Wasza generacja musi się przekonać, że jednak różnorodność musi być.Wtedy zrozumiesz.

Widzisz, ja nie mam kompletnie problemu z różnorodnością. To Ty nie możesz przeżyć garba, albo szukasz jakiejś ukrytej treści w nacjach, plus zafiksowałaś się na problemach emocjonalnych Gala. A skąd wiesz, że w ogóle są takie, rozmawiałaś z nim? Może jednak nie zrywa się w nocy z krzykiem? Nawet i powyżej musisz sobie ludzi podzielić na pokolenia, my, wy, etc. To wszystko jest tylko ograniczeniem.

Tak z ciekawości, skoro w glorii i chwale tylko na polskim koniu, to co powiesz o Ekwadorze? On ma tyle sp, że kobyła się rozsypała na obszarze terytorialnym Polski - matka holsztyńska, ojciec czeski folblut. To co, od razu minus 10 punktów do wagi sukcesów?
Ludzie, nie dajcie się zwariować 🙂
easiertobebylo juz o tej malej, i foty byly, ciekawe co z niej wyrosnie

[quote author=quantanamera link=topic=35110.msg890671#msg890671 date=1297218926]
zen, zgadzam się w 100%. Jakby to był rzut na taśmę dajmy na to funduszy PZJ na zakup konia (no pociągnijmy wodze fantazji), to tacy zwykli adepci jeździectwa (jacy są na forum), byliby zachwyceni, że wreszcie w glorii i chwale pokażemy na czworobokach nasze ułańskie korzenie. Krytykowaliby i owszem, ale zawodnicy, ale każdy z podtekstem, spójrzcie, jak ten jeździec beznadziejnie siedzi - nie to co ja, ja to dopiero bym konia pokazał 😉

paa, bo ja wiem? Jakoś tak na publicznym forum niekoniecznie się komentuje dosiady i garby dwójki naszych zawodników, którzy regularnie startują za granicą. A celny przytyk to by się pewnie znalazł na każdego 😁

halo, kompletnie nic nie rozumiem. Jaką batalię? Jaką międzynarodówkę? 🤔wirek:
Fobii wszelakich nie lubię i nie polubię. Jeśli się dobrze czujesz z dopisywaniem do człowieka rozmaitych cech tylko z uwagi na jego nację, Twoja sprawa.

1.W glorii i chwale, to by było na polskim koniu, a nie na kupionym  w dziwnych okolicznościach,i zabrany jeźdźcowi, który był z nim emocjonalnie związany. Mnie cieszą występy Pani Kasi, i Pana Michała, i to bardzo. 😀

2.Szczerze, MR, mógłby się dosiadu uczyć od naszej czołowej zawodniczki, myślę, że nie ma tu kompleksów.[/quote]

Opadly mi rece i wszystko inne. Przeciez karty rozdaje ten kto trzyma kase. Kon zostal sprzedany spod lady, rzeczywiscie nie w najpiekniejszy sposob, ale to sprawa wlascicieli. Nikt go nie sprzedawal zeby go zabrac jezdzcowi, zeby Gal sie zalamal i plakal po nocach... Sprzedano go dla zysku i tyle. A co do jezdzca: Przez jakis czas byly glosy ze Totilasa ma jezdzic Isabell Werth (przynajmniej takie sluchy chodzily po Anglolandzie). I nie dziwie sie ze go nie wziela- o ile mlodemu jezdzowi takiemu jak Rath w przyszlosci wybaczy sie pewnie jakies niedociagniecia z Totilasem, o tyle mistrzyni olimpijskiej juz sie tak latwo niczego nie wybaczy. A kon byl robiony przez Gala pod Gala, wiec poczatki moga nie byc rozowe, poza tym ciekawe czy mu krycie na mozg nie padnie. Prawda jest taka ze Rath ma do stracenia niewiele i dostal szanse na blyskawiczny rozwoj kariery i oby mu sie dobrze powodzilo.
A co do Twojej drugiej uwagi, on naprawde ladnie siedzi i bardzo bym chciala tak jezdzic. 
W sumie skoczków, czy wkkwistów mamy znacznie większą reprezentację i tym, którzy pokazują się na międzynarodowych zawodach się dopinguje, a nie narzeka, kto ma skąd jakiego konia (ten ze stada, a tamtemu to bogaty tatuś kupił), i czy pod innym jeźdźcem koń by lepiej nie chodził.

Czyżby?
horse2rider

Totilas film
Mar 1 2011
The German TV station ZDFinfokanal shows the film "Totilas the stallion of this century".

5 March, 11.30 - 16.45

6 March, 12.30 - 16.45

7 March, 20.45 and 2.30

8 March, 3.30

9 March, 12.30

11 March, 9.35 and 12.45

Ciekawe ile trzeba za takiego Totilasa zapłacić  😎 😁




edit. poprawiony link
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
30 marca 2011 12:18
kolejny źrebak po Totilasie - urodzony w Niemczech, właścicielami są hodowcy-amatorzy.

Czy ten źrebak jest poprawnie zbudowany? O ile w ogole można cokolwiek powiedziec o takim malym szkrabie.

http://www.ndr.de/fernsehen/sendungen/hallo_niedersachsen/media/hallonds2433.html
Pięknie malowany 😍
Prośba do niemieckojęzycznych: co mówią?
paa, mówią, że urodził się kolejny zrebak totilasa i nazywa się timote.hobby- hodowca znalazł nowonarodzonego w środę o 4.oo rano,jednakże oczekiwał zrebolca innej maści,poniewaz tata jego jest czarnym koniem.totilas jest jeżdżony przez jeżdzca -roth w stajni schokemuehlera.sperma totilasa jest tak warta jak złoto.(soory,oryginalne tłumaczenie).totilas jest koniem nieskazitelnym i fenomenalnym(ruchy i budowa).szansa hodowania koni a raczej pierwszych zrebaków po totilasie jest wyjątkowa w karierze hodowcy.hodowla po totilasie jest biznesem o milionowej randze.zrebak będzie licytowany na jesieni na przeglądzie zrebaków.
Dziękuję :kwiatek:
Ciekawe za ile pójdzie i co to za kobyła (matka).
aha,mały jest oldenburgiem,takze mama-oldenburg
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
02 czerwca 2011 17:44
A fiński synek też już jest:
Like his father before him, a colt by superstar dressage stallion Moorland's Totilas has made a dramatic entrance.
The colt, nicknamed "Totti", was born during a thunderstorm in Kirkkonummi in Finland at 10.18am on Monday morning, May 23.


Totti with his dam, Asherah Ishtar, and owner Tarja Malmström.
vissenna   Turecki niewolnik
03 czerwca 2011 09:57
Ostatnio znajomi byli w stajni Schokemohle, nawet w boksie Totiego (wyjechał na zawody akurat) i co ciekawe spodziewali się (jak i ja) złotych klamek a tam... czysto, porządnie ale bez fajerwerków, wszytko w wieku lat 30-40 choć sprawne. Pierwsza karuzela w tej stajni zostałaby nawet wyśmiana u nas. Za to wrażenie robiła hala dla młodych koni (dluga na 100-150m tak by młodziaki mogly się wyszaleć na prostych i nie obciążano ich zbyt wieloma zakrętami, najdłuższy w Europie zadaszony tor do galopów a wszytko to wtopione w piękne klomby roż i inne roślinki  😍
Jak wyżebram zdjęcia to pokażę wam plac treningowy, gdzie obecnie trenuje ekipa Ukrainy  😵
Konie piękne, zadbane, nawet ogiery podobno spokojne niesamowicie.

Za to dostałam płytkę i katalog ogierów na ten sezon. Nie idzie wzroku oderwać  😜
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
03 czerwca 2011 10:40
I Totilas zaliczył pierwszy start pod nowym jeźdźcem: http://www.eurodressage.com/equestrian/2011/06/02/total-triumph-totilas-show-debut-rath-2011-cdi-munich


przejazd



jakoś w stępie  wyciągniętym ciągle głową podrzucał
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się