X Factor

Gagulec   Mistrz lokalny
24 kwietnia 2011 22:34
Gienek i Szpak

Chociaż Szpak po wykonie jak dla mnie za bardzo gwiazdorzyl... Jeszcze nie czas...
Raven   Dragon Heart & Shadow Hunter
24 kwietnia 2011 22:38
Na żywo są zupełnie inne wrażenia, niż to co ogląda się w tv 🙂
Genek i Michał zrobili na mnie powalające wrażenie 🙂 Wg mnie byli najlepsi. Ale nakręcanie publiczności przez Szpaka faktycznie było trochę nie na miejscu. Owszem, było fajnie i sympatycznie, ale za wcześnie na takie formy nawiązywania kontaktów 😉
Jeśli chodzi o zespoły - ani Dziewczyny, ani Sweet Rebels mnie nie powaliły. Momentami aż uszy bolały... A basista Avocado absolutnie fantastyczny jest 😜
Przyjemnie słuchało się Malcolma i Ady. Pani Gosia i Mats nie zachwycili mnie ani trochę.
A ja Wam powiem,ze moja przyjaciółka-sąsiadka(też koniara) szyła kreacje do programu dla Michała Szpaka. Projektowała je wspólnie,po konsultacjach. Bardzo cieszyłyśmy się dziś i w tamtym tyg,jak widziałyśmy że mu wszystko spasowało i dobrze się w nich czuł  🙂 
Notabene to mój faworyt  😉

A program to show,niech sobie młody pokozaczy  😁
Nalle   Klapiasty & Mała Cholera
25 kwietnia 2011 08:09
I tak miałam wrażenie, że to wykonanie Szpaka było i tak po mocnym przyhamowaniu go przez Wojewódzkiego - gdyby miał wolną rękę, gwiazdorzyłby dużo bardziej. Pewnie by wyszło wtedy podobnie, jak w jego wykonaniu Purple Rain, więc praca z nim, pewnie niełatwa, polega głównie na powstrzymywaniu tendencji tego typu.
Gienek to absolutne objawienie polskiej sceny muzycznej. Szpak też dobrze śpiewa, nawet bardzo ale jego sposób bycia jest dla mnie trochę nie do przyjęcia, balansuje jak to jury dobrze zauważyło na linii pewności siebie i zarozumiałości. Gienek to bardzo skromny człowiek a wykonanie it's a man's world lepsze niż Jamesa Browna  😁
podoba mi się jak śpiewa szpak. Ale to co odwalił wczoraj po zakończeniu piosenki to... ekhem 🤔 az zaniemowilam. to było jakby sie dorwał dzieciak do zabawki ktora chciał od dawna dostac i szpanował pokazując kim to on nie jest  🤔 a na razie jest nikim mimo ze potencjał z pewnoscia ma. Gienek mnie juz dawno zauroczył swoją skromnością i dystansem do tego wszystkiego  😍
Ja troszkę inaczej zinterpretowałam słowa Kuby skierowane do Gienka. Myślę, że "źle by było jakby wygrał" oznaczają to, że Loska po prostu źle się czuje na scenie, co przecież widac. Jest tak zamknięty w sobie, patrzy wciąż w podłogę, stojąc bokiem do publiczności(czasami te gesty mają charakter autystyczny, wg mnie). Uśmiechnął się raz? To nie jest jego świat 😉 Świat komercji i wielkiego show. Ale jest moim faworytem! Gośc jest po prostu genialny!

Szpaka nie trawię... gwiazdeczka, która szybko zgaśnie przy takim zachowaniu. Śpiewał do tej pory takie hity i tak paskudnie je poprzerabiał, że chciałam wyjśc.

Sweet rebels jak dla mnie spłyciły piosenkę, którą śpiewały. Rozwlekły ją w niedopuszczalny dla mnie sposób. 🙁

Ada absolutnie mnie nie przekonuje. Mój tata nawet stwierdził, że to taka mała Doda  🤣 Mnie irytuje jej krzyczenie zamiast śpiewu (na castingu), piszczenie jak się cieszy. No ogólnie, nie zaprzyjaźniłybyśmy się 😉 Coś mnie w niej drażni.
Jak zwykle w Polsce odmienność jest dziwactwem i odgórnie trzeba zdeptać.Na zachodzie nie wzbudziłby najmniejszej sensacji. Szpak ma talent,każdy w jury o tym mówił.Jest inny,kolorowy,pewny siebie i lepszy... Scena to jego żywioł i on nie zgaśnie. Gienek spiewa poprawnie,ale to nie jego świat.

Wogóle jak można powiedzieć o kimś- jest narazie nikim  🤔 Każdy z nas jest kimś.Na tym polega szacunek. Własnie tacy jak Ty galopada obśmiali go przed pierwszym występem. Potem owacje na stojąco... No ja bym się conajmniej głupio czuła siedząc w tym tłumie i słuchając .."dziwny jest ten świat......."
Takie skojarzenie
[[a]]http://m.youtube.com/index?desktop_uri=%2F&gl=PL[[a]]#/watch?v=LaxvNa5Nrug
Szpak nieźle przesadza i to jest po prostu wkurzające. On nie jest bardzo odmienny od innych, ale się na takiego kreuje. Taki Gienek nie udaje nikogo i moim zdaniem jest lepszy niż ten gwiazdorek. Nie wiem po co robić z siebie durnia. 🤔wirek:
nightmare   Dobra Lama nie jest zła <3
25 kwietnia 2011 19:33
Ja zapamiętałam Szpaka po kastingu, podobał mi się. Ale to co odwalił po piosence wczoraj to jakaś masakra  🙄
a Gienek jest świetny, ja go kojarzę z mam talent, dostał się dalej ale coś tak nie wypaliło <o ile się nie mylę  ❓ >
Myślę że jest jedynym uczestnikiem który ma do tego programu obojętny stosunek. Może nie obojętny... a nie przejmuje się oceną jury. On zawsze będzie sobą nie zależnie czy go zjadą czy ocenią na plus. za to go lubię. i ten głos  😜
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
25 kwietnia 2011 19:34
mandi, ale Ty pomyliłaś bycie nikim w kategorii człowieka i bycie nikim w branży muzycznej...

A Gienek to miły człowiek =)

Szpak to dla mnie jakieś dziwadło wykreował-sam siebie... i publika to "łyka" tak jak łyknie każdą tandetę i kicz
myśle, ze on ma głos - ale odpadło dużo fajnych ludzi z lepszymi głosami... on jest hmmm SZOŁMENEM... mnie komplenie nie podchodzi - bo już widze go jako kolejną gwiazdeczkę Plotka i Pudelka...  pobłyszczy kilka lat - jak taka Doda, ale nie ma nic do przekazania...

za to Genek to gwiazda przed duże G... nie szołmen, nie oszołom, to autentyk - brylant z krwi i kości, to człowiek, który ma talent i obojętnie czy wygra czy nie, i tak bedzie to robił, bo ma szoł-biz w de. /i oby do konca życia mial/, jak go widzę jak taki SDM, DŻEM, czy inny zespół niszowy, wszyscy znają, w mediach nie ma ale jakoś latami grają i trwają...

nightmare - on w mam talent przeszedł dalej - ale to wiazało sie z podpisaniem kontraktu - i on to olał, bo nie chciał podpisywać umowy z jakąś wytwórnią, która bedzie nim rządzić - bo on zarabia z muzyki
Dodo, Genek to nie gwiazda, przypuszczam,że nawet nie chce nią być. Znasz jego muzykę? tą którą obecnie tworzy? ja nie.
Myślę,że zgłosił się do tego programu tylko po to,aby ludzie chcieli poszukać własnie tego co prawdziwie na co dzień tworzy- to co robi.
W tym programie tylko odtwarza czyjaś muzę - pokazuje swój potencjał.
Jest dobry. Jego zagubienie na scenie mnie irytuje- wolę zamknąć oczy i posłuchać. Generalnie dla mnie wygląda tak jakby oddzielał się od publiczności. Niby robię to po to by zaistnieć, niby nie chce oklasków i kasy ale po coś tam jestem.

Szpak- głos dobry, ale ogólnie dla mnie jest tak w....jacy...
Dodo, Genek to nie gwiazda, przypuszczam,że nawet nie chce nią być. Znasz jego muzykę? tą którą obecnie tworzy? ja nie.
Myślę,że zgłosił się do tego programu tylko po to,aby ludzie chcieli poszukać własnie tego co prawdziwie na co dzień tworzy- to co robi.
W tym programie tylko odtwarza czyjaś muzę - pokazuje swój potencjał.
Jest dobry. Jego zagubienie na scenie mnie irytuje- wolę zamknąć oczy i posłuchać. Generalnie dla mnie wygląda tak jakby oddzielał się od publiczności. Niby robię to po to by zaistnieć, niby nie chce oklasków i kasy ale po coś tam jestem.

Szpak- głos dobry, ale ogólnie dla mnie jest tak w....jacy...



ja go trochę kumam bo GLB gra country też http://www.gienekloskaband.pl/
Dla mnie genialnym objawieniem jest Mats, i zdania nie zmienię. Jest najlepszy z całej 8.
Jest świetny i tyle.

No jak ktoś powie, że on nie ma talentu, to jest naprawdę dziwaczny!
Gienek ma super głos, ale te piosenki go niszczą. Za to takie, objawiają jego talent:

A nie te, które śpiewa w x factor.
Podziwiam go. Za to, że ma dosłownie wszystko gdzieś. Widać, że nie bardzo marzy o wygraniu, chce tylko, żeby Polska poznała, jaki ma talent!

Kocham ten jego występ w Mam Talent. Najlepszy jaki widziałam (i w X Factor i w Mam Talent)
Myśląc o 'gwiazdach' w polskiej kategorii kiedy większość ludzi rzuca mi wtedy Zagrobelnym w oczy- nie, Loska nie jest i nie będzie gwiazdą. Jest prawdziwy na wskroś i nie musi bywać ani się pokazywać.

Obiema rękoma podpisuję się pod tym co powiedział Bogdan,
Loskę uwielbiam, bo często go słyszę chodząc po rynku. To jedyny człowiek, którego słychać z każdej strony, a nie używa mikrofonu, ma niesamowitą siłę głosu!

Bardzo polubiłam Williama Malcolna, pozytywny człowiek😉
Ja przyznam, że kilka dni temu Strzyga będąc w Wawie zdobyła mi autograf Gienka z dedykacją!! Czym spowodowała dziki wrzask radości z mojej strony- o ironio nie bywam w centrum Warszawy i akurat wyjeżdżałam, nie miałam szans sama go dopaść... ale jeszcze będzie okazja- na razie ma z mojej strony największe kciuki świata 🙂
Ja dziękuje X Factor że mogłam poznać Gienka Loskę 🙂

Edit- 'doganiam' wczorajszy odcinek po nieobecności, i z żalem dochodzę do wniosku, że poza Gienkiem nie mam kogo słuchać. Malcolm showmen, jak mu się uda to śpiewa jak nie uda to nie śpiewa, zespoły po prostu fatalne jak dla mnie, podobał mi się jedynie ten 'składany' który odpadł, wokalistki nudne. Jak widzę Szpaka to mój mózg się przekręca, dla mnie jest przykry do oglądania i żaden do słuchania.
Czy coś mnie zaskoczy?

Bardzo lubiłam słuchać Dawida Podsiadłego tylko co z tego skoro odpadł.
Burza, dla mnie Loska i Mats są jedynym zaskoczeniiem tego programu. Uwielbiam ich.
Avocado było ciekawe, szkoda, że odpadli. Kocham ich basistę.  💘  :kwiatek:
Legion, mnie Mats na castingach ucieszył, dał energię, spodobał.. a potem w domu Czesława jakoś tak straszliwie położył utwór, we wczorajszym odcinku też mnie kompletnie nie ruszył. Ale on przynajmniej dalej może mnie zaskoczyć 🙂

Men's world... bez słów 😍
Zła piosenka. Na castingu miał idealnie dobraną, idealnie wyśpiewaną.
Tak samo Ada wczoraj była no po prostu okropna -.-
Jak zwykle w Polsce odmienność jest dziwactwem i odgórnie trzeba zdeptać.Na zachodzie nie wzbudziłby najmniejszej sensacji.

Wogóle jak można powiedzieć o kimś- jest narazie nikim  🤔 Każdy z nas jest kimś.Na tym polega szacunek. Własnie tacy jak Ty galopada obśmiali go przed pierwszym występem. Potem owacje na stojąco... No ja bym się conajmniej głupio czuła siedząc w tym tłumie i słuchając .."dziwny jest ten świat......."


Boże jak mnie takie beznadziejne pisanie denerwuje. W którym miejscu galopada napisała coś o nietolerancji osobnika M. Szpak? To że komuś nie podoba się jego oszołomowate zachowanie, i jest szczytem zarozumiałości i samouwielbienia nie znaczy że ktoś go nie toleruje bo sobie ślepia maluje i pazury. Talent ma, śpiewa ale niech okaże trochę pokory bo to że ma dobry głos jeszcze o niczym nie świadczy, założę się że nie będzie gwiazdą światowego formatu tylko kurą domową jednego podwórka, która za kilka lat znudzi się ludziom jak zacznie zachowywać się tak jak się zachowuje.
prawda taka - gdyby Szpaka obciąć, ubrać w t-shirt i dzinsy, wyprać z tej jego maniery i gwiazdorzenia... - to przepadłby jak wielu innych... bo głos ma jak wielu innych...
teraz jest maskotką X-factor... ale wiadomo co z takimi ludzmi robi szoł-biz...
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
26 kwietnia 2011 08:39
Presja, bo to jest w Polsce tak, albo jest się nietolerancyjnym, albo ma się pierdolca na punkcie poprawności politycznej.
A mi ma prawo nie podobać się przerost formy nad treścią. I to, co reprezentuje Szpak może być dla mnie żałosne i kompletnie nie do strawienia. Ale czy to implikuje fakt, że takie uczucia żywię wobec np. Freddiego? Kocham Freddiego, jego piosenki, głos, zachowanie sceniczne. I wielbię teledysk z "I want to break free", gdzie Freddy chodzi w różowych ciuszkach. Gdzie cały zespół w nich chodzi.

Przykłady mogę mnożyć, ale fakt, Ci ludzie znają się na swojej robocie.
Strzyga- Chociażby z tego prostego względu że dla wielu ludzi bycie odmieńcem w tym kraju jest równym przegranej, powinien zachować odrobinę pokory. Zaśpiewać, wysłuchać oklasków i zejść ze słowami "dziękuje". Nie rozumiem poco robić z siebie większą małpę niż się nią jest? Ma głos, ale to wszystko chyba.
mandi moze niedokładnie sie wyraziłam. Jest nikim nie jako człowiek ale jako celebryta/gwiazda
Naskakujecie nagle na mnie pokolei,bo napisałam,że lubię Szpaka i jego kozaczenie i jego "inność". Chyba jako jedyna tutaj. 
No i przede wszystkim beznadziejnie piszę  😉
Ciekawa jestem ilu z Was w tej dyskusji ma ciut wieksze pojęcie o show biznesie estradowym. Słuch i oczy do oceniania może miec każdy. Nie jeden koncert zorganizowałam,nie jednego wokaliste oceniałam/przesłuchiwałam,wraz z grupą ekspertów tej branży.Może nie na skalę polsatu czy tvn.
Odpadam z dyskusji,szkoda sensu.

galopada samo to,że doszedł do tego miejsca w programie,już mówi o tym,ze jest kimś.Nikim byli Ci co nie przeszli eliminacji.
Tego typu programy są dla takich co "gwiazdorzą". Re-volta go za to nie lubi, nikt z jury i publiki za owe "gwiazdorzenie"go nie zrugał  😁

Gienek jest skromny,poprawny.Ale czy zajdzie dalej niż Szpak? W showbiz.tez się nie odnajdzie.Byc moze oboje szybko zgasną.Wygrana programu tez przeciez o niczym nie świadczy. A czasem bardzo duzo zalezy z jakim menagerem sie pracuje.
Ja nie jestem ekspertem tylko skromnym widzem i mam takie kryterium:
-Czy wydałabym 5 zł i poświęciła godzinę , żeby iść na występ Pana X, Pani Y ?
I dla żadnego z uczestników X  factor bym tego nie zrobiła.
Pan Gienek - śpiewa świetnie ale ma odpychający image alkoholika a ten drugi ....  😵
Tania z ust mi wyjęłaś określenie Gienka. Przyznam,ze przyjemniej ogląda mi się pajacowanie i luz Szpaka na scenie. Mimo,że Gienek ładnie spiewa strasznie się męczy na scenie.Chwilami robi wrażenie jakby samo śpiewanie go męczyło.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się