Kącik Ujeżdżenia

busch   Mad god's blessing.
05 kwietnia 2010 12:52
lostak - Otello jest piękny i cudownie się rusza  😍
Jeśli mogę spytać: czemu nie trenował pod Tobą?
szkoda, ze nie "wstalas" naste pnego dnia.... przyjezdzaj do nas i juz.

a mówiłam czekaj na mnie  🤬

tak na powaznie - myślę, że powinnaś być bardzo, bardzo zadowolana z wizyty we Wrocku.


Maagdzia dość śmiała wypowiedź. Może ją rozwiniesz? Napisz jakie błędy Ty wychwyciłas u poszczególnych jeźdźców. Zakładam, że widziałaś wszystkich.

Przemek i Otello:




Żania i With You:

lostak, A czy to prawda, że podczas IDTC któryś z trenerów powiedział, że nie będzie trenował danej pary bo "nie ma bazy"?
kujka   new better life mode: on
05 kwietnia 2010 13:45
heh no i jak zwyke pelno poglosek i niedomowien, nikt nie chce napisac wprost o co i kogo chodzi. 🙄

Lostak jaki galop  🤔zczeka:
Wracajac do IDTC to jak dla mnie to byl wielki smiech na sali i szkoda mi tych wszystkich trenerow ktorzy poswiecili swoj czas na ogladanie zenujacych pokazow w wykonaniu naszych jezdzcow. Dla niektorych zmiana ustawienia na nizsze byla elementem niewykonalnym generalnie brak podstaw i tyle. Bywaly momenty glosnego smiechu na sali i zazenowania. Jest to nieco przerazajace jaki mamy poziom w polsce, pomijajac p Kasie i Michala to naprawde jestesmy w tragicznym polozeniu. A problem lezy w glowach jak dla mnie, musi sie skonczyc myslenie typu jestem wspanialy i cudowny i poprostu trzeba ciezko pracowac.


Czyżbyś była jednym z jeźdźców? Bo jak mniemam, uczestniczyłaś w IDTC, skoro tak surową ocenę wszystkim wystawiłaś?
kujka, Nie pisze wprost bo nie wiem kto i do kogo to dokładnie powiedział. Nie było mnie tam, nie jestem tego pewna, a plotek lepiej nie rozsiewać dlatego pytam 😉
kujka   new better life mode: on
05 kwietnia 2010 13:58
Qaida, to nie bylo personalnie do Ciebie. Zaczelo sie juz od postu Maagdzi i generalnie zawsze po tego typu imprezach mozna zaobserwowac to o czym napisalam. Nie rozumiem tego, jesli ktos faktycznie ma wiedze i argumenty w reku, czemu nie moze napisac wprost?
W sprawie IDTC pragnę wyjaśnić 2 sprawy :

1. Rzeczywiście , poziom jeźdźców i ich koni był żenujący ( poza Olą Szulc i "Matim" Cichoniem ) - często dało się usłyszeć śmiech z trybuny . Głownym problemem owych jeźdźców był brak podstaw , dramatycznie wyglądały (nieudane) próby opuszczenie koniom głowy i szyji -, nie wspomnę już o dosiadzie .

2. LOSTAK - chyba "troszkę" minełaś się z prawdą- byłam we Wrocławiu od poniedziałku do późnego wieczora w środę i naprawde nie zauważyłam aby Sjef Janssen albo ktokolwiek inny prowadził Ci trening!
Ja również slyszałam od obecnych, że nie było za 'różowo'  😉
busch   Mad god's blessing.
05 kwietnia 2010 17:48
A czy ktoś mógłby mniej zdawkowo opowiedzieć, co się tam działo? Jestem bardzo ciekawa przebiegu tych konsultacji, a jak dotąd wszyscy serwują mocno zdawkowe i ogólnikowe opisy.
Ja nie byłam i na własne oczy nie widziałam, więc nie chce wypowiadać się za kogoś.
Wg. mnie to byłoby rozsiewanie plotek 😉
busch   Mad god's blessing.
05 kwietnia 2010 17:55
tulipan - według mnie też, ale liczę na uczestników i widzów  🙂
lostak   raagaguję tylko na Domi
05 kwietnia 2010 18:38
plostak, bo mnie nie bylo we wroclawu... urojenia mam i na swoim konisiowym wirtualnym portaliku takie rzeczy pisze i potem mi sie wydaje ze to prawda i tak to wychodzi.... 🤬 🤔wirek: wiec kup sobie okulary, albo sie dopytaj zanim cos milego napiszesz.

trzeba bylo przyjsc na hale o 10tej w srode - nie ta gdzie byly zajecia, i sobie popatrzec, a nie kretynsko pisac.  to ze nie widzialas nie oznacza, ze ktos klamie.  jezdzilam z nimi gdy zaneta rozprezala with you. a faraa nie zdazyla dotrzec.  widziala nas zaneta, karolina mazurek, jej tata, jej brat, salacki, przemek, i jeszcze pare innych osob.  zadzwon, zapytaj i przepros  🤔

poziom jezdzcow nie mial nic do komentarzy.  wcale ola szulc ani mateusz nie byli wyroznieni w stosunku do reszty. pochwalili dosiad ewy, prace z pegasusem karoliny, kira zanety, przygotowanie do GP przemka.  jesli siedzialas, to moze przytoczysz slowa pana markowskiego?

a moze, skoro jestes tak poinformowana, bo bylas wszedzie,  zadzwon do michala rapcewicza i zapytaj co sjef na CDI  w anglii, na ktore pojechal zaraz po wroclawiu mowil na temat otello i mnie, bo sie panowie widzieli.

zostawcie plotki,  po prostu wyobrazcie sobie bardzo duzo osob w jednym miejscu, z ktorych kazda jest swietna, ma ogromne doswiadczenie i stara sie byc najwazniejsza.  ich komentarze kompletnie nie mialy nic wspolnego z jezdzcami, konmi.  bylo rozgrywka i psztyczki pomiedzy nimi.  wsrod tych ludzi jest kilka obozow, ktore walcza o wplywy i o to w tym wszystkim chodzilo.  to jest duzy sport, duze zaleznosci i duze pieniadze.  i dziwie sie ze komentujace tu osoby tego nie zauwazyly.  a poza tym trzeba bylo posluchac ustalen i tego co mowili jezdzcom na rozprezalni i zobaczyc jak inaczej zachowywali sie juz "pomagajac" im na hali. 

bardzo mi sie podobalo jak jeden z trenerow, stanal powyzej tego, wzial mikrofon i na kolejny glupi komentarz po prostu odpowiedzial do innej osoby "odczep sie od jezdzcow i koni, bo jak bylem u ciebie w niemczech, to widzialem znacznie gorszych jezdzcow i konie, wiec dajmy sobie spokoj z tymi niepotrzebnymi komentarzami i skupmy na merytorycznej dyskusji" 

drugi dzien byl zreszta zdecydowanie mniej polityczny niz pierwszy.

to tyle, rozwiewajac plotki.
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
05 kwietnia 2010 18:46
a o co oni się tak sprzeczali i te psztyczki w nos wzajemnie udzielali?

w ogóle o co chodziło z tym seminarium trenerów, czemu to miało służyć to spotkanie?
lostak   raagaguję tylko na Domi
05 kwietnia 2010 18:50
ela, czasem jak zapytasz, to rece opadaja 😉  przeciez napisalam o co sie sprzeczali.  o nic.  o to kto z nich powie cos przeciwnego do innego. 

a jak wejdziesz sobie na strone IDTC to zobaczysz co to jest.  to jest klub trenerow, ktory sie co jakis czas spotyka w roznych miejscach i rozmawia na temat ujezdzenia.  po raz pierwszy spotkali sie w polsce. 
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
05 kwietnia 2010 18:52
no ale co przeciwnego mówili - o to mi chodzi. O metody treningowe ?
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
05 kwietnia 2010 19:58
Pomocy!
Czy na zawodach regionalnych w jednej grupie np. P mogą startować razem duże konie i kuce?  👀



Mogą, ale musi być osobna klasyfikacja dla dużych koni i osobna dla kucy - nawet jeśli startuje tylko 1 kuc.

Faraa więcej, więcej!

Lostak super się Szmatello prezentuje!
A czy jest wtedy jakies ograniczenie wiekowe dla jezdzca,ktory jedzie na kucu?
Jak to wyglada?Czy jest tak jak w skokach?
lostak-tak , zgadza się masz urojenia.
Rzeczywiście mignełas mi na hali około 10 , ale Sjefa tam z pewnością nie było! Był przed stajnią i rozmawiał z Olgą Michalik a potem razem ze wszystkimi udał się na trybunę i siedział tam aż do południa - Ciebie zresztą też gdzieś widziałam w tych godzinach już nie na koniu.

Faktycznie , nie było co komentować - pozostał tylko śmiech. U kilku jeźdźców zwracano również uwagę na błedy w dosiadzie : brak równowagi , brak kontroli nad ciałem , nie-siedzenie w siodle ect.
Nie chciałabym wypowiadać się krytycznie na temat Pana Kozanowskiego czy Karoliny Mazurek, ale lostak czy nie pamietasz jak Kenneth z ziemi rekami probował opuścić Otello głowę bo jeździec nie dawał rady - nie uważasz tego za brak podstaw??
Co do Safira , wspominamo cos o fatalnej pracy w stępie , problemach w galopie , braku czystości chodów i poprawnego reagowania na pomoce . O rozluźnieniu i zaangażowaniu zadu wogóle nie było mowy  w przypadku par które wymieniłaś.  tak jak u Otello czy Pegasusa był ogromny problem z opuszczeniem i rozluźnieniem szji.

PAN MArkowski wtrącił tylko coś w stylu " gdybyście zobaczyli tego konia 3 lata temu zoabczylibyście co Przemek  zrobił z tym koniem "- co według mnie bylo tylko dowodem na to że nie przyjmujemy żadnej krytyki z zewnątrz.


Lostak , tyko nie rozumiem po co piszesz te brednie - wiem że trudno sie przyznać do kłamstwa i może poprostu na przyszłośc nie pisz tu jakis przekolorowanych historii.
pozdrawiam,
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
05 kwietnia 2010 20:11
W konkursach tylko dla kuców mogą startować zawodnicy w wieku 9-16 lat. W konkursach otwartych nie ma górnej granicy wieku dla zawodnika na kucu, musi być jednak zawsze zachowana osobna klasyfukacji dla dużych koni i kucy.

Edit: Śmieszy mnie takie rzucanie oskarżeń i krytykowanie wszystkiego, a przy tym brak chociaż odrobiny odwagi cywilnej, żeby się podpisać pod własnymi opiniami. Łatwo jest krytykować z konta, które się dopiero co założyło, podejrzewam, że tylko i wyłącznie w tym celu...
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
05 kwietnia 2010 20:22
lostak-tak , zgadza się masz urojenia.
Rzeczywiście mignełas mi na hali około 10 , ale Sjefa tam z pewnością nie było!


Sorry, ale jakbyś jeszcze napisała, że widziałaś Lostak (i była to ona w 100%) o godzinie 10😲0😲0 na hali to możnaby było jakoś rozmawiać.
Ale skoro piszesz "mignęłaś mi" i "około" to dla mnie Twoja wypowiedź jest totalnie absurdalna. Bo mogła to być 9:40 lub 10:20.
Poza tym, towarzyszyłaś Lostak przez 24 godziny w ten dzień? Czy wszczepiłaś jej gdzieś kamerkę?

Żeby nie było - nie jestem adwokatem Lostak, po prostu nienawidzę zarzucania komuś czegoś bez 100% pewności.
Koniczka jak to jest z tą osobną klasyfikacją koni i kucy? jak to idzie miejscowo/ wynikowo. mogą być np. 2 pierwsze miejsca w tej samej klasie, tylko jedno dla konia a drugie dla kuca?
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
05 kwietnia 2010 20:34
Jest całkowicie odrębna klasyfikacja. Czyli jest 1-2-3... miejsce w kategorii dużych koni i 1-2-3... miejsce w kategorii kucy.
aha. dziękuję bardzo  :kwiatek:
lostak-tak , zgadza się masz urojenia.
Rzeczywiście mignełas mi na hali około 10 , ale Sjefa tam z pewnością nie było! Był przed stajnią i rozmawiał z Olgą Michalik a potem razem ze wszystkimi udał się na trybunę i siedział tam aż do południa - Ciebie zresztą też gdzieś widziałam w tych godzinach już nie na koniu.


o tym, że Lostak nie ma urojeń nie będę nikogo przekonywać - wie to każdy, kto ma konto trochę dłużej niż parę godzin.

Jak dla mnie najcenniejsze rady i opinie czy to na temat jeźdźców czy koni padły właśnie poza dużą halą, publiką i mikrofonami. Mam tu głównie na myśli trening Lostak, drugi trening Przemka w środę czy dalszą jazdę Karoliny na Pegasusie pod okiem Sjefa Janssen i Kennetha Dyrby.

Ewa i Vivaldi:


Ekipa z Zakrzowa:


Żania i kobyła:


Najmodsza uczestniczka IDTC - klaczka po Pegasus HB z matki po Westrich han. Hod. Paweł Mazurek:
faraa - więcej  😜
olciiik   `Dzień dobry, kocham Cię`
05 kwietnia 2010 21:52
faraa, cudne te zdjęcia! 🙂
nie obraziłabym się o więcej 😀
fara, najmłodsza uczestniczka zdecydowanie wygrywa 😉 Wiecej wiecej zdjec  🙇
Chyba więcej nie da się wyprodukować 🙁 ani aparat, ani fotagraf nie dał rady 😵  trochę za ciemno...

lostak   raagaguję tylko na Domi
05 kwietnia 2010 22:15
plostak, czyli juz jezdzilam? brawo! juz mignelam na hali... 😜 okolo 10tej? 😲
kenneth zawolal sjefa na hale, zauwazylas/les? moze malymi kroczkami dojdziemy do tego... ze jednak bylam we wroclawiu. 😉

a poza tym, nieprawdopodobna czasoprzestrzen rejestracji na forum.

otello to fatalny kon, sztywny i glowy nie umie opuscic.  cholera.  nie bede dzisiaj spac. pewnie dlatego dwoch trenerow zaproponowaly jego kupno.
pegazus, smiec pociagowy.  przemek, rekreant, ktory sprzatal boksy u kyry.

generalnie dramat w ciapki.

_________________

co do najmlodszej uczestniczki, urodzona 8 marca krolewna.  slodziak :kwiatek:

fara, twoje zdjecia sa fantastyczne. :kwiatek:




Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się