paznokcie, żele, tipsy

A czy któraś z Was robi bez matowienia blokiem polerskim? Przemyłam tylko odtłuszczaczem i w sumie to jestem ciekawa jak długo lakier wytrzyma. Jeżeli będzie jako tako wyglądał przez 10 dni to mnie to wystarczy i nie będę płytki piłować wcale.
robakt   Liczy się jutro.
05 października 2015 16:00
little_girl to numer 76 z firmy NTN (New Technology Nails), bardzo fajny, ale znów białego bardzo NIE polecam z tej firmy, takich smug to ja dawno nie widziałam  🤔wirek:
tulipan, Ja zwykle nie matowię. Zero problemów 🙂
Ja kładę normalnie pod rząd, ale po ściągnięciu lekko matuję i nakładam kilka warstw odżywki Lovely z wit. C i po jej wchłonięciu się paznokcie wyglądają jak nowe.

tulipan ja praktycznie nie matuję... W porównaniu do tego jaką masakrę robią niektóre kosmetyczki zostawiając papierowe paznokcie. Używam bloku o bardzo drobnych ziarenkach, i tak naprawdę raz delikatnie przejeżdżam nim po paznokciach, praktycznie bez strat w płytce. Raczej robię to żeby pozostałości skórek zetrzeć...

Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
05 października 2015 19:59
Ja również delikatnie blokiem przecieram żeby usunąć pozostałości po poprzedniej hybrydzie. Nie zawsze aceton wszystko usunie a nie chcę mocno drapać po płytce metalem więc wolę blokiem lekko przejechać.
od czerwca mam ciągle hybrydy. jak bym zdjęła to na pewno paznokcie nie byłyby w dobrym stanie, ale robiąc ciagle hybrydy jest ok. Nie zauważyłam różnicy w utrzymywaniu się 😉
W takim razie nie będę piłować płytki  🙂 Rozumiem, że kosmetyczką zależy na jak najdłuższym trzymaniu się hybrydy, ja mogę sobie ją spokojnie ściągnąć nawet po dwóch tygodniach, także będę oszczędzać płytkę  😉
Laski, mam swoje długie paznokcie plus hybryda, bardzo fajnie wyglądają... i jeden z nich mi strzelił tak chamsko, że musiałam do zera spiłować  😤
I wygląda to tragiczne, reszta super równa i długa, jeden taki kikut. Czy można przedłużyć jeden paznokieć żelem ?
kolebka ja mam przedłużany tylko jeden paznokieć żelem, bo ten akurat w jednym miejscu mi nie rośnie (ugryziony przez psa), resztę mam naturalną, więc raczej bez problemu 🙂
breakawayy wrzucisz fotkę? bo jednak żele na pierwszy rzut oka widać, ciekawa jestem jak to wygląda  :kwiatek:
Kiedy jeszcze miałam swoje własne długie, to jak się łamały, to przedłużane miałam akrylem. I wszystko jest kwestią znalezienia DOBREJ laski, która umie to robić. A nie pierwszej lepszej, która ma najtaniej. (nie znaczy, że tanio to źle, ale jak czasami widzę jak dziewczyny mają przedłużane u pseudoznawców, to pożal się Boże)
Moich dorabianych akrylowych nie można było odróżnić od własnych. Można zrobić cieniutkie i podobne.
Długo tak nosiłam. Bo swoje miałam naprawdę długie i baardzo często mi któryś pękał. Do tego stopnia, że w końcu się wkurzyłam i zaczęłam na wszystkie kłaść akryl. I problem połamańców zniknął.
Mi wczoraj zlazła hybryda z kciuka, ale szybko dorobiła. Dzisiaj mija równo tydzień od zrobienia paznokci i nie podobają mi się już. W niedzielę ściągnę i zrobię nowe. Także te 10 dni bez matowienia to chyba u mnie górna granica.
kolebka, hardem można przedłużyć tak o ok. 2-3mm. Można tez na pewno więcej, ale nie wiem jak wtedy z wytrzymałością.

tulipan, może to kwestia wprawy? 😉
Mnie już po tygodniu strzelało, jak patrzyłam na odrost... Nie mam pojęcia, jak niektóre babki mogą nosić hybrydę po 3 tygodnie. 😵
Więc wcale Ci się, tulipan, nie dziwię. 😉
sumire odrost jest okropny  😉
A możecie mi po krótce przedstawić koszta zakupu zestawu do robienia hybryd? Nie muszę mieć dużego zestawu lakierów, właściwie to tylko czerwony mi wystarczy. Co jeszcze potrzebuję oprócz lampy? Jaką lampę kupić? Opłaca się robić w domu?
Umówiłam się na przyszły tydzień do salonu, pani powiedziała ze coś wymyślimy  💃
Ale obawiam się, że kiedyś się zirytuję i zrobię jak tunrida - akryl na wszystkie 😀

Ale co ciekawe - paznokieć nie złamal mi się w pracy, co było najłatwiejsze do przewidzenia, tylko... u koleżanki, przy otwieraniu puszki piwa  🙇
cavaletti
Na przykładzie Semilaka (ja kupowałam cały zestaw na ich stronie, bo chciałam mieć pewność, że dostanę gwarancję na lampę i będę potem mogła dokupić bez problemu żarówki do lampy)
- http://mintishop.pl/product-pol-6859-ZESTAW-do-manicure-hybrydowego-lampa-UV36W.html lampa tunelowa + baza + top 150zł
- lakier kolorowy 29 zł
- odtłuszczacz (półlitrowa butla starcza na wieki, od marca używam a została mi jeszcze połowa) http://mintishop.pl/product-pol-6672-Semilac-Nail-Cleaner-Odtluszczacz-PURE-500ml.html 15,50
- remover do usuwania hybrydy (on już na wieki nie starcza 😉 ale mi półlitrowa pojemność starczyła od marca aż do teraz, przy regularnym robieniu sobie paznokci i dałam jeszcze odlewkę koleżance) http://mintishop.pl/product-pol-6676-Semilac-Remover-500ml.html 30zł
Do tego takie bzdety jak bloczek do matowienia płytki, waciki bezpyłowe, drewniane patyczki - to się opłaca bardziej kupować na allegro ale licząc według cen na tej stronie to bloczek 3,50, waciki 14zł za 1000 sztuk i patyczki 4zł za 10 sztuk.
Te folie to ściągania lakieru się w ogóle nie opłacają, każdy ma chyba w domu płatki kosmetyczne i folię aluminiową żeby zrobić to samodzielnie.
Także taki zestaw startowy wychodzi za około 250zł

Jeśli chodzi o lampę, to spokojnie do domowego użytku wystarczy taka lampa tunelowa jak w zestawie, chociaż jak się człowiek przyzwyczai do tak szybkiego schnięcia lakieru to chce więcej i kusi go lampa LED 🙄 ale niestety na razie nigdzie nie dostępna, widziałam ją tylko na pokazach Semilaka i w sumie dobrze, że nie miałam wtedy za dużo gotówki przy sobie 😉

Czy się opłaca? moim zdaniem bardzo się opłaca, zrobienie paznokci u kosmetyczki to koszt 60zł wzwyż (w każdym razie ja takie ceny widziałam u mnie w mieście, najdrożej było chyba 79zł), a za zdjęcie hybrydy, które polega tylko na wymoczeniu lakieru w removerze i zeskrobaniu go, też Ci zaśpiewają ze 20zł.
Uch, to chyba poczekam do Świąt 🙁
robakt   Liczy się jutro.
10 października 2015 10:09
cavaletti ja dostałam od mojego chłopaka na urodziny ten zestaw http://allegro.pl/jaapee-zestaw-do-hybrydy-z-lampa-36w-200-kolorow-i5367379836.html i jestem bardzo zadowolona, lampa nie jest LED, ale mi to nie przeszkadza.
cavaletti ja mam taki zestaw artlak, to jedne z tańszych hybryd na rynku ale są calkiem fajne na początek. Sukcesywnie będę się zaopatrywać w hybrydy lepszej jakości (wiadomo, studenckie finanse)  🙂
Artlak moim zdaniem najgorszy! Na moich paznokciach kruszy sie i odpada kawałkami a to co nie odpadnie to trudno usunąć...
Ja kupiłam zestaw z cosmetics zone i jesli chodzi o te "tańsze" lakiery to CZ polecam!
Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
14 października 2015 11:19
dziewczyny używacie może pochłaniacza pyłu?
Wkurza mnie ten pył z piłowanych paznokci , który roznosi sie wszędzie. Latem pół biedy bo piłuje na zewnątrz ale teraz dostaje szału na widok białego nalotu na stole  😤. Przyszedł mi do głowy pomysł żeby sobie kupić taki pochłaniacz jak maja kosmetyczki tylko czy on rzeczywiście wchłonie ten unoszący się pył?
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
15 października 2015 07:02
Laski, mam swoje długie paznokcie plus hybryda, bardzo fajnie wyglądają... i jeden z nich mi strzelił tak chamsko, że musiałam do zera spiłować  😤
I wygląda to tragiczne, reszta super równa i długa, jeden taki kikut. Czy można przedłużyć jeden paznokieć żelem ?



Spokojnie można przedłużac paznokcie żelem, moja kosmetyczka teraz przedłuża już tylko w ten sposób 😉

JARA omamo jakie cudneee!  😜 😍
Czemu nie mogę mieć takich długich!  😕
Ten cały pazurek to żel?
Chodzi mi o to jak tak je pomalować  😎
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
15 października 2015 07:06
Sam paznokiec jest przedłużony na żelu, a na wierzchu hybryda 😉
Kurcze, chyba sobie zapiszę to zdjęcie bo za nic nie wyjaśnię mojej kosmetyczce o co mi chodzi.  😁
Hybrydy miałam i w sumie... Może by tak do nich wrócić.  👀
Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
15 października 2015 07:48
Jara no piękne są  😜
Też zauważacie takie różnice w jakości lakierów Semilaca? Między frappe a legendary red jest przepaść. Na korzyść tego drugiego  😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się