Młode Konie

Miałam treningi z Kuchejdą, Przybyłą i Janikiem ale poprostu żeby z nimi trenowac musiała bym miec konie tam gdzie on są i za boks płacić 600zł miesięcznie. Moi trenerzy są dość dobrzy w jeździe i nauki jazdy ale teori to oni nie znają zbytnio.Ja aktualnie dobrze jeżdzie i to b.dobrze ale poprostu z ukjłądaniem to zależy od konia bo ukłądałam konie ale poprostu te konie nie miały dla mni większego znaczenia niż lubienie. A Igor to wyjątkowy koń o pięknej maści i super charakterze i dlatego boje się, że moze byc cos nie tak. Bo w stajniach w których była zazwyczaj konie ukłądali w wieku 2,5 roku i poprostu chciałam sie upewnić. W ochabach,pruchnej,cieszyn,brenna, ustroń wisał tak ukłądają konie ale np. juz wł.stajni ukłąda konie ok 3 letnie lub 2,5 zależność od budowy bo hucuły np ukłąda sie w wieku 2,5 roku.
Severus   Sink your teeth into my FLESH
15 lutego 2010 13:57
Heh, żaden dobry jeździec nie mówi o sobie że "jeździ dobrze i to bardzo dobrze"  🤔. Jazdy konnej się uczy do końca życia.
Możliwe wiesz...poprostu trenuje od dziecka i oceniało mnie b.wiele osób i mówie tak jak oni mówili.
Dobra np.wsiadam na Igora i on poprostu da se łep na dół i tak juz bedzie ciągle.
Severus   Sink your teeth into my FLESH
15 lutego 2010 14:03
Ludzie mówią różne rzeczy, co nie znaczy, że zawsze mają rację. Widziałam sporo przypadków osób przekonanych, że dobrze jeżdżą, bo ktoś im tak powiedział, a potem okazywało się, że robią podstawowe błędy. Chodziło mi raczej o to, że jeśli ktoś chce być w tym naprawdę dobry, a nie tylko słuchać pochlebstw, nigdy nie powie o sobie, że jeździ bardzo dobrze, tylko cały czas bedzie się starał jeździć jeszcze lepiej, niż obecnie
No to skoro ONI mówili, że tak dobrze jeździsz to sięgaj porady u nich, a nie tutaj wypisujesz jakieś bzdury z kosmosu. Żałosne jest to co piszesz doprawdy.
hym.. ktos już wcześniej napisał : i po co tyle nerwów i agresji. Dziewczyna szuka porady i tyle.

Osobiście uważam , że zakładanie siodła na młodego konia to nic złego. Znam kilka koni, którym zakładane było siodło(bez jeźdzca) jak miały dwa lata czy troszke mniej i nie odbiło im sie to na psychice. Nawet w ogłowu chodziły na spacerki.
Na służewcu dwulatki zasuwają na torze i jakoś nikt nie karci tego, a przeciwnie, tłumy kibiców przychodzą pooglądać gonitwy....
Trzeba wszystko robic z rozsądkiem, ale bez przesady. Mam 2-letnią klacz, która w październiku skończy 3 lata i wtedy po raz pierwszy zamierzam "wsadzić na nią trenera".  Sama nie będę się za to zabierać, ale uważam, że 3 lata to odpowiedni wiek.
A ty myślisz, ze po co ma trenerów bo chce być lepsza.
adrianna32   oni wojne pokazuja a o pokoj walcza
15 lutego 2010 14:04
Hahahahha tez tak kiedys powiedzialam ze dobrze jezdze, dostalo mi sie jak nic, prawda jest taka ze nie ma okreslonych zasad na to powiedzenie i nikt nie jezdzi dobrze.
Zastanawiam się nawet jak mozna to interpretowac moze tak ze umiemy się dobre utrzymac w siodle w wiekszosci sytuacji.  😁
Ja w kazdym razie juz nigdy nie powiem ze dobrze jezdze, ale w takim razie co jesli sie ktos spyta czy umiem jezdzic?  🤣
Severus   Sink your teeth into my FLESH
15 lutego 2010 14:06
adrianna32 - wsiąść na konia i niech sam oceni  😎
adrianna32   oni wojne pokazuja a o pokoj walcza
15 lutego 2010 14:07
🤣 no tak zwlascza jak nie bedzie adnego w poblizu.  🤣
Severus to byl zart a nie aluzja do Ciebie.  🤣
hanoverka
A ty co nigdy nie miałaś z niczym problemów?! No chyba miałaś co nie więc się nie udzielaj. Każdy ukłąda konia po swojemy a nie tak jak mu inni każą. Od małego miałam do czynienia z końmi i wiedziałam wiele osób, które ukłądały konie i jakoś młody kon nigdy u nich nie miał łepa na dół tak samo od dawna mówiono mi, ze koń 2 letni musi umieć chodzić w wędzidle i siodle!!! Znam osobe, która przed 2 rokiem życia zakłądała siodło poprostu każdy inaczej uczy.
Severus   Sink your teeth into my FLESH
15 lutego 2010 14:11
Spoko, wiem, że to był żart  😁

Natalka125xd - to bardzo dobrze, że chcesz być lepsza, rozwijać się, ale nie ma sensu powierzać swojej edukacji ludziom, którzy sami jej potrzebują. Nie znam osobiście Twoich trenerów, ale z tego, co pisałaś w poprzednich postach odniosłam wrażenie, że nie są do swojej pracy wystarczająco przygotowani.

Ja osobiście omijam stajnie, w których instruktor/trener tylko głównie chwali albo wcale nie zwraca uwagi, bo wiem, że niczego mnie nie nauczy

edit: jasne, każdy inaczej uczy, tylko dlaczego niektórzy nadal stosują przestarzałe metody nie mające żadnego poparcia w teorii, anatomii konia i jego rozwoju? Wynika to z niewiedzy czy ze zwyklego, upartego obstawania przy "starych sposobach", "bo sąsiad tak robił, dziadek robił i ojciec robił, to znaczy że tak musi być dobrze"?

Po drugie: trening koni wyścigowych różni się radykalnie od treningu konia do jazdy wierzchem
ash   Sukces jest koloru blond....
15 lutego 2010 14:13
Natalka125xd używaj opcji SPRAWDŹ ORTOGRAFIĘ bo za chiny nie można tego zrozumieć!
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
15 lutego 2010 14:13
Natalka125xd, weźże się dziewczynko ogarnij. na prawdę pisanie poprawnie przewyższa Twoje możliwości intelektualne?
Ujeżdżałaś konie? Od dziecka? A ile masz teraz lat? Cóż, polecam oddanie konia w ręce fachowców. Innej rady chwilowo nie widzę.
Wiem że niektóre osoby z stąd maja racje...ale nie zkałdajcie, ze ja bd ukłądac swojego konia w wieku 2,5 roku poprostu poczekam a to, ze chodzi w siodle to nie znaczy, że musze go układać teraz już  🙂
a co rozumiesz, przez "układanie konia"?
No tak, chłopi z pokolenia na pokolenie hodowali konie i widzimy skutki i dziś... podkowy na gryfy bo każdy musi mieć, 1,5 roczny źrebak w wozie bo przecie z ojca na syna wiedza i nigdy żadnemu się nic nie działo - tyle, że kilkulatki wymieniali na nowsze modele... no i zapomniałam, jazda dzieci na źrebakach, bo przecież silne i dość duże by nosić dzieci.
Nie jestem przeciwna zakładania siodła na 2-latka, ale co do lonżowania na wypięciu jestem przeciwniczką.
Można młodemu pokazać co i jak parę razy, raz na jakiś czas ale bez wypięcia...  to za wczesny wiek na trening.
A jak ktoś nie chce słuchać, to proponuję nie pytać innych - bo trener lepiej wie - tyle, że większość "trenerów" zmienia konie jak rękawiczki, i nie widzi skutków takich działań.
Strzyga   ona w profilu ma wpisane 14 lat ( chciałam dac jakąś emotikonke ale mi zabrakło  😁 )

buhahaha właśnie zmieniła na 19  😁  😂
Severus   Sink your teeth into my FLESH
15 lutego 2010 14:17
Strzyga - lat ma 14, jest w profilu (chyba że już skasowała)  🙄

ciska: wysłałyśmy w tym samym momencie  😉
Nie ukłądałam koni od dziecka ale od 4 lat je ukłądam.
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
15 lutego 2010 14:19
Eeeej, teraz już ma 19 xP

jak całe życie konie "układa", to się nie dziwię tego, że się boi, że biednemu konikowi łeP w dole zostanie  😁 😵
Jakie 14?? chyba 19 chyba wam sie coś myli;/
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
15 lutego 2010 14:20
Natalka125xd,  jesteś prawie jak quoniarka z jej ujeżdżaniem hucułów. Chyba zostaniesz moją idolką  👍
co jak co ale wzrok mam dobry , a zmienić kazdy potrafi  ja sobie nawet 100 moge wpisac  💃
Strzyga - lat ma 14, jest w profilu (chyba że już skasowała)  🙄

ciska: wysłałyśmy w tym samym momencie  😉


Girls spokojnie, bo robi nam się off top  😀 potem ciężko będzię znaleźć coś konkretnego w tylu postach 😉

Severus   Sink your teeth into my FLESH
15 lutego 2010 14:21
Parę godzin temu było 14 (siedzę dzisiaj od rana :P ). 4 i 9 na klawiaturze są daleko, więc pomyłka wykluczona. Szybko się starzejesz  🤣

sorry, już kończę  🚫
adrianna32   oni wojne pokazuja a o pokoj walcza
15 lutego 2010 14:23
lat 14 i od dziecka?  😁 Ukladala konie?  😵
Loj to jak ona jest kobieta to ja juz babcia.  👍 😁
natalka myślę, że musisz tu opisać swoje rozterki co do trzymania łepa w dole. JA słyszałam, że tam są super fachowcy którzy zawsze mądrze doradzą, a na re-volta to same oszołomy piszą. Więc idź tam i się edukuj 😅 http://www.voltahorse.pl/forum/index.php?sid=0c8dd87b45a7f8af3a1a7deb7b923133
Nie róbmy bałaganu na forum... proponuję koniec  🚫
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się