Młode Konie

A dziękuję deborah 😀 też mi się podoba 😉
deborah, 🙂 MPMK nie dla nas, wałach z niemieckim papierem nie może brać udziału w MPMK (tak mi aię przynajmniej wydaje 😉). Pokażesz CB? 🙂
Muszę się pochwalić zdjęciami z pierwszych zawodów mojej młodej 🙂

[img]https://lh4.googleusercontent.com/3P9ylTrmGXL2s5a0XXb680MQKQy8avKydFe7b60-VKI=w376-h566[/img]

[img]https://lh6.googleusercontent.com/OoM9MsbQSO-4SMHcNQKBirLV1YNwzdAbVODFXWaYmf8=w375-h567[/img]


(Victoria Equine Photography)


(Victoria Equine Photography)


(Sonia Koprowska)
episode ładny rudzielec ? 🙂 Ile ma lat?
Rocznikowo 5 ale liczę jak 4, bo jest po przejściach 😉
Po jakich przejściach musi być koń, że mu się odejmuje rok z  życia ? :p
Np operacja?
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
17 czerwca 2015 18:04
Poza tym Kasztanka dłuuuugo była jak dzieciak, to rodzinne po mamusi 😉 Czyż nie episode?
Aa. No chyba że tak.  😉
Constantia dokładnie, poza tym zajeżdżona prawie w wieku 4,5 lat. Ale już pomijam przyczyny "z wyboru", przyczyny losowej nie da się ominąć 😉 Ale już jest 100% zdrowa i może zaczynać karierę, hehe 😉
anai, naprawdę miło na was patrzeć 🙂
episode, piękna ta młoda Twoja i jaka zdolniacha 🙂 Jak się sprawowała na pierwszych zawodach? Jaka jest na codzień?

Mogę prosić jutro o trzymanie kciuków? Podobno te re-voltowe działają cuda, a nam taki cud potrzebny..
aniaagre zachowywała się o niebo lepiej niż się spodziewałam, bardzo dojrzale, jak już przeszła jeden parkur, to już każdy następny jakby robiła to całe życie, a w domu potrafi histeryzować 😉
Patrzę na zdjęcie gniadej z tego tygodnia i raz, że miałam nadzieję, że chudnie, ale chyba nie  😵 a dwa mam dylemat z siodłem - to, które ma na sobie fajnie leży, ale tak jak każde inne zjeżdża jej do przodu - raz, że ma mało kłębu, dwa, wielkie brzuszysko przez które popręg też zsuwa się w przód. Chyba musi mieć jednak podogonie... albo wyraźniej schudnąć, ale staram się działać w tej kwestii jak mogę.. powinna  tak naprawdę chodzić więcej dni w tyg.

Ja zanim wsiądę zawsze ją przesiodłuje, ale i tak siodło pod koniec jazdy jest zbyt na łopatkach.
A trzy czas wreszcie ogarnąć jej grzywę  😀iabeł: ma gęste i długie kudły po obu stronach, albo zacznę to pleść, albo nożyczki...

episode - gratki. Co to było, L? Taki murek wam wystawili?

aniaagre -  trzymam kciuki 😉
branka, Nie masz przypadkiem innego pomysłu niż podogonie? 👀 Bo mam identyczny problem.... Tylko nie chcę podogonia. No, ale to potem będę kombinować. 🙂 Ponoć popręgi profilowane się nie zsuwają w takich przypadkach wielkich brzuchów. 😀
episode, Gratulacje pierwszego startu. No to teraz po nagrody! 😀
aniaagre, Trzymam kciuki!!

Moja młoda zaliczyła dzisiaj pierwsze samodzielne kłusy. 🙂 Bardzo kumata (aż za bardzo, no ale co kucyk to kucyk). Mam nadzieję, że znajdę dla niej odpowiednie siodło bez konieczności zakładania podogonia, ale coś czarno to widzę jak na razie.  😂
(edit: wrr, posta mi skasowało 2 razy)
Jutro nie trzymajcie,  dopiero w piątek.  Wet wizytę przełożył :-(
strzemionko   w poszukiwaniu szczęścia przemierzamy cały LAS ;)
17 czerwca 2015 21:19
Jutro nie trzymajcie,  dopiero w piątek.  Wet wizytę przełożył :-(


A o co chodzi?

Moja Młoda ma do wyrwania wilczaka...
Sankaritarina - no popręg profilowany też rozważam, ale dopiero co właścicielka kupiła nowy (musi mieć 140cm  😁 na zdjęciu tak tego brzyszyska nie widać, ale jak je puści... to normalnie ciąża z bliźniakami  :hihi🙂. Niestety nie profilowany, bo myślałam że to siodło już nie będzie zjeżdżać, bo pasuje fajnie na nią. Ale jednak.. myślę, że jakby chodziła częściej to brzuch by się wyrobił, więc to też mam do rozważenia. No i zaczynały spacery po lesie po jazdach w ramach dalszego odchudzania 🙂
branka, a ile razy w tygodniu teraz chodzi pod siodłem? Wydaje mi się, że nawet profilowany popręg by Ci jakoś specjalnie nie pomógł.  Chyba że taki w kształcie V. Większość osób próbuje zaokrąglić konie, a tymczasem dużo ciężej jest odchudzić, prawda?
aniaagre, kciuki będą, na pewno!
episode, gratulacje!
strzemionko, jeszcze raz podchodzę do próby zdiagnozowania kobyłki. To moja ostatnia szansa.. i dla konia i dla mnie..
Taka dziewczynka z ostatniej sesji


branka tak, to L - druga faza  :kwiatek:
aniaagre kciuki oczywiście trzymamy 😉
Sankaritarina  :kwiatek:
anai dziękuję  :kwiatek:
anai - oj ciężko. Ona je tylko siano z siatki, chodzi 24h na dobe na wybiegu z innymi końmi, non stop kryje ją wałach (hehe), więc spalają kalorie 😉 chodzi na robotę 3-4 razy w tyg. I myślę, że żeby było widać różnicę powinna chodzić 5. Albo chociaż zawsze 4. I tak teraz jest postęp, bo ruszyła się grzbietem, zaczęła napinać mięśnie brzucha, wiec trochę ten brzuch wygląda lepiej. Ale dalej tłuszczu ma ogrom - na szyi, na nogach, na zadzie, nad oczami... Ale przynajmniej można w tej chwili wyczuć żebra (choć jeszcze ciężko 😉 ) i spadł jej tłuszcz np z rzepa ogonowego. Na szyi też jest lepiej, trzęsący się wał pod grzywą się zmniejszył. No i popreg 140cm da się dopiąć - jeszcze 2 miesiące temu brakowało 15 cm  😎 serio. I łapie lepszą kondycję, pierwsze lonże to były takie, że pare kółek kłusa i koń ciężko sapał i lało się z niego.  Nawet 10 min stępa to był pot i sapanie! Teraz daje radę normalnie pochodzić - i ona się stara, to nie jest leniwy koń, unikający pracy, bo nie lubi czy coś - ale ta tusza moim zdaniem jej utrudnia, bo na początku po prostu błyskawicznie się męczyła i zakwaszała (pomimo, że uważałam żeby jej nadmiernie nie przeciążać).  Teraz pod siodłem już spokojnie mogę pogalopować, pojeździć drągi itp i koń nie umiera ze zmęczenia. Myślę, że jak trochę jeszcze pochodzi i się wyrobi to będzie bardzo fajny koń, ona przez tą tuszę wydaje się niższa niż jest - natomiast jest dość wysoka, ostatnio w ogóle spostrzegłam, że ma sporo walorów 🙂  np zaczęła fajnie stępować i pokazywać dobry galop - obszerny, równy. Wcześniej tego nie widziałam, bo była tak nie zrównoważona, że wyglądała jak koń który w ogóle nie umie galopować (pierwsze zagalopowania pod siodłem to ja się modliłam, żebyśmy się nie wyłożyły) - teraz dopiero widzę w niej jej skokowy papier 😉  drągi jak chodzi to bardzo się stara, żeby przypadkiem żadnego nie dotknąć 😉 Ogrodzenia też umie ładnie pokonywać górą  😁
Liczyłam wczoraj, że jest w sumie dopiero jakieś 2 miesiące pod siodłem. Ja wróciłam do pracy gdzieś w połowie kwietnia. A na jesień tylko parę razy wsiadłam i ktoś mnie oprowadzał, potem miała prawie pół roku przerwy. Także nie ma co rąk załamywać, że gruba, tylko brać ją w dalsze obroty.
Jutro poprosze kogoś, żeby mi porobił fotki na jeździe 🙂
Bischa   TAFC Polska :)
19 czerwca 2015 16:42
deborah, 🙂 MPMK nie dla nas, wałach z niemieckim papierem nie może brać udziału w MPMK (tak mi aię przynajmniej wydaje 😉). Pokażesz CB? 🙂


A nie ma już opcji startowania jako zagraniczny i zajmowania miejsc wg zagranicznych?
Bischa, w MPMK nigdy nie mógł brać udziału zagraniczny WAŁACH. Kobyła i ogier tak.
Bischa   TAFC Polska :)
19 czerwca 2015 16:59
Aaaaa 😡 Nie doczytałam 😡
my z młodym na 3 dniowym szkoleniu  🏇

galopada_   małoPolskie ;)
22 czerwca 2015 07:23
dzisiaj ruszam z robotą z moją nową podopieczną 😀  😅
deborah   koń by się uśmiał...
22 czerwca 2015 07:52
kasiakliczkowska, jest zjawiskowo umaszczony !

a ja ciesze się bardzo bo znowu zaczynam startować. a CB jest coraz lepszy technicznie i daje mi coraz więcej frajdy z jazdy!

[img]https://scontent-bru2-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xpf1/v/t1.0-9/s720x720/10399998_881408648586963_3242663508071854932_n.jpg?oh=d9fb8786bf5f8fd5d5cef7a86fd7940b&oe=56293208[/img]
deborah dziękuję w jego imieniu 😉 to jest QH więc izabelki zdarzają się cześciej. To dopiero 3 letnia dzidzia 🙂
Dawno młodego nie było  😉
monia, masz jakieś filmy z młodym? Jestem ciekawa, jak się rusza. Bo wygląda świetnie 🙂
galopada_, jaką nową? Przegapiłam coś chyba.
deborah, naprawdę super, że wróciliście do gry 😀
kasiakliczkowska, piękny jest 🙂
branka, i gdzie te fotki? 😉

Młody w P:  ZR Damaszka P
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się