matura

PonPon, raxa, gratuluje! ja czekam na wywieszenie list. jeszcze tylko 2 dni i okaze sie czy sie dostalam
Na uwm dopiero 15 ;p
Dostalam sie na ochrone srodowiska na pw na wydziale inzynierii srodowiska 😅
Gratulacje  🏇
A jak u innych z rekrutacją?
Jest ktoś kto wybierał się na wetę we Wrocławiu i dostał się?
Ja tylko Olsztyn ;]
Severus   Sink your teeth into my FLESH
12 lipca 2010 08:02
dostałam się na zootechnike  💃
ja się dostałam na biologię, ogrodnictwo, zootechnikę i HKiJ. decyzja zapadła-wybieram biologię, może będzie mi łatwiej ponownie startować na weta.. zamierzam poprawiać maturę za rok albo dwa 🙄
fruity_jelly, ja bym szła na zootechnikę, jeśli myślisz o weterynarii w przyszłości.

Biologia to też w dużej mierze botanika i inne duperele, natomiast zootechnika może Ci się dużo bardziej przydać.Niektóre przedmioty napewno miałabyś przepisane.
Acha, i nie ludź się, że studia przydadzą Ci się do poprawienia matury, a materiał się pokryje, to dwie różne bajki  😉
fruity_jelly, uważaj, bo koleżanka poszła na biologię i tak jej się spodobało, że nie wie, czy wybrać wetę. 😉
Aquarius, to akurat nie jest najlepszy argument, bo jeśli odnalazła swoją pasję i mam w tym jakiś cel to tylko się cieszyć.
no zobaczymy 😉 podjęłam męską decyzję i może nie będę żałować 😁 ale np. moja koleżanka na biologii pisała w tym roku ze mną maturę i dla niej to było łatwe, bo miała to na studiach.
Młoda   Kochać to nie znaczy, zawsze to samo.
12 lipca 2010 13:50
Ja sie dostałam na ochrone środowiska na pb 🙂

I mam teraz problem bo kurcze jest wymóg tego zdjecia internetowego, jak zeskanuje to zdjęcia to bedzie miało na komputerze ten wymagany wymiar 400x500 pixeli? Jeśli nie to jak mam to zrobic żeby bylo ok? Jestem ciemna pod tym wzgledem bardzo i przeraza mnie to ze nie wiem jak mam to zrobic..
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
12 lipca 2010 14:15
Składałam papier na politologię i socjologię, na poli jestem 40/160 miejsc, na socjo 53/120 miejsc. Idę na poli, bo socjo była zapasowa.
fruity_jelly, ja bym szła na zootechnikę, jeśli myślisz o weterynarii w przyszłości.

Biologia to też w dużej mierze botanika i inne duperele, natomiast zootechnika może Ci się dużo bardziej przydać.Niektóre przedmioty napewno miałabyś przepisane.


i tu i tu masz takie same przedmioty jak np: anatomia, mikrobiologia, biochemia itp ale zupełnie inny jest materiał na zootechnice a zupełnie inny na weterynarii - oczywiście na weterynarii zakres materiału jest znacznie większy więc z tym przepisywaniem to nie jest tak łatwo. co najwyżej "liźniesz" temat 😉 we wrocławiu po pierwszym roku przepisują tylko jeden lub dwa przedmioty

ale porównując zootechnike do biologii, to to pierwsze jest jednak bliższe 😉
remendada, oczywiście. Dlatego pisałam z przymrużeniem oka 🙂.
wer, zdaje sobie z tego sprawę, ale zawsze można się jakoś dogadać z prowadzącym, i to co mówisz, jeśli w planach masz weta zootechnika jest zdecydowanie bliższa.

Aquarius  😉
dostałam się na ukrainoznastwo. ale jaja. jestem w totalnym szoku  🤣
fruity_jelly, dobrze wybrałaś z tą biologią, to bardziej przyszłościowy zawód niż zootechnika, w przypadku nie dostania się na wete;] A gdzie na wet. skladalas?
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
12 lipca 2010 17:32
Nav, czyżbyś pragnęła mieć taką samą przyszłość jak ja? W takim razie witaj w Biedronce, wszyscy znajdziemy w niej zatrudnienie 😀
no a ja idę na inżynierię biomedyczną  😀iabeł: zobaczymy, jak to będzie...
Nav, czyżbyś pragnęła mieć taką samą przyszłość jak ja? W takim razie witaj w Biedronce, wszyscy znajdziemy w niej zatrudnienie 😀


no ja planuje Tesco  😉 tez studiujesz ukrainoznastwo?
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
12 lipca 2010 18:48
Nav, nie, idę na polotologię, ale to tak samo przyszłościowy kierunek. Kasa w Biedronce jest moja 😀
busch   Mad god's blessing.
12 lipca 2010 18:57
Ja planuję Netto, bo mają fajnego pieska w logo i dają bony pracownicze, no i się trochę od mainstreamu wyalienuję bo to taka mniej znana i mniejsza sieciówka  😎
ja poki co ciesze sie, ze dostalam sie w ogole na jakies studia, ale dalej mam zamiar poprawiac mature za rok i moze wtedy na filologie slowianska  😉
kujka   new better life mode: on
12 lipca 2010 21:55
Nav, a ja uwazam ze Twoje studia i jezyk ktory po nim bedziesz miala beda bardzo przyszlosciowe. Niszowe jezyki to jest to!
A ja mam wrażenie,że nie..
Po pierwsze ukraińskiego nikt się uczyć nie chce-praca jako nauczyciel odpada, bo drugie jest to tak biedny kraj, że interesy na jakąś większą skalę, czy praca w nim również.

Poza tym nie jest to filologia, a kulturoznawstwo, czyli niestety biegła znajomość języka odpada.

Nie bierz tego Nav absolutnie do siebie-ja również przesiedziałam rok w domu jak nie dostałam się na studia, jednak można ten rok wykorzystać naprawdę z głową.
Averis   Czarny charakter
12 lipca 2010 22:24
Ja to dopiero mam niszową specjalizację. Ilść godzin na glottodydaktyce mnie przeraża, ale mam nadzieję, że się wstrzelę w rynek 😎
Averis, a co dokładnie się po tym robi?
remendada, mysle, ze naucze sie mowic po ukrainsku tutaj rowniez, chociaz fakt, ze filologia to nie jest. jak poprawie mature postaram sie przeniesc na inny kierunek, zobacze jak bedzie, moze uda mi sie tak zrobic zebym czesc przedmiotow miala zaliczonych. jeszcze nie wiem. poki co tak jak mowie - ciesze sie, ze sie dostalam, bo bardziej mnie to teraz ustawia niz roczna przerwa na prace
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się