Allegro

Mnie wkurza, że sprzedawcy nie wystawiają komentarzy. A im trzeba wystawiać od razu najlepiej.
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
09 lipca 2010 15:03
pokemon, Najlepsze jest to, że jak wstawisz im neutrala czy negatywa to mimo, że wszystkie warunki spełniłaś i zapłaciłaś to ten ci walnie negatywa odwetowego :/

Teraz napisała, że na poczcie nie mogą jej pomóc, jedynie można zareklamować, a nie mam chęci się spierać o to czyja była wina. Najważniejsze, że paczka w końcu dotarła. Z dużym poślizgiem, ale jednak dotarła. Więc dam jej pozytywa raczej..
Dworcika   Fantasmagoria
09 lipca 2010 15:17
Notarialna, to było jakieś pilne zamówienie, czy coś, przy czym ten poślizg nie robi wielkiego problemu? Bo to też różnica - jeśli to nie było nic "na wczoraj", to chyba nie warto ryzykować odwetowego 😉
dempsey   fiat voluntas Tua
09 lipca 2010 22:27
hm ktoś pamięta afery ze starej volty z allegrowiczem tu się udzielającym ? lato 2008
własnie dziś byli u mnie w tej sprawie  mili panowie z policji i wręczyli wezwanie na przesłuchanie...
bo kupowałam od tej osoby i wystawiłam negatywa (powód: spóźnienie chyba 2miechy od wysłania kasy)
zdaje się że ktoś z wystawiających negatywy w tamtym okresie, a było tych osób sporo, dotrzymał słowa i poszedł na policję..
eh teraz muszę jechać i zeznawać  🤔  już nie pamiętałam co ja właściwie wtedy kupowałam..

edit: a nawiasem mówiąc, to wątki na starej volcie są teraz tak poszatkowane że szok  🤔 pamiętałam że coś pisałam wtedy na ten temat, więc przekopałam się dziś przez archiwum. jest jeden mój post, który jest kontynuacją wcześniejszej wypowiedzi, jest czyjś w którym wspomniano mój opis - ale samego postu z opisem sprawy nie ma! po prostu nie ma.
nie mówiąc o pw które sobie znikły..
Szkoda, że tak jest z tymi negatywami, tak samo miałam z gościem co mi wysłał podróbę, wystawiłam mu negatywa i on mi na złość... Kolesiowy konto zawiesili, a ja nadal mam negatyw.. 🙄
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
10 lipca 2010 10:55
na angielskim ebayu jest tak, że sprzedający nie ma możliwości wystawienia negatywa, nie wiem nawet czy mogą wystawiać komentarz neutralny 🙂 nie jest to w pełni fair, ale ma chronić kupujących przed sytuacjami, o których mówicie
Ada   harder. better. faster. stronger.
10 lipca 2010 13:01
Kolesiowy konto zawiesili, a ja nadal mam negatyw.. 🙄


No właśnie w takim przypadku negatywy powinny być usuwane.
Makrejsza   POZYTYWNIE do przodu :)
11 lipca 2010 12:17
też mam negatywa, ale od kupującego - facet ma konto zawieszone, a mi ten kwiatek wisi.... z tego, co pamiętam facet zalicytował, chciał, żebym od razu zakończyła aukcję  i wysłała mu za pobraniem (na stronie "o mnie" i w aukcjach zaznaczam, że tego nie robię, szczególnie u nowych allegrowiczów), po zakończeniu licytacji stwierdził, że jednak nie chce tego przedmiotu...
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
20 lipca 2010 18:24
Tydzień temu zamówiłam na Allegro bluzę, która miała być prezentem urodzinowym dla mojego chłopaka. Według moich wyliczeń paczka powinna dotrzeć do mnie w piątek, najpóźniej w poniedziałek. Napisałam, że spieszy mi się z tą bluzą, więc pieniądze z miejsca ślę i proszę o szybką wysyłkę. Żadnej odpowiedzi zwrotnej, ani że pieniądze dotarły czy paczka już wysłana. Nadszedł piątek paczki nie ma, to samo wczoraj. Napisałam więc wiadomość z zapytaniem na jakim etapie jest wysyłka. Dostałam wiadomość od sprzedającego: proszę do mnie zadzonić  🤔 Dzwonie dziś rano..

Ja: Witam, nazywam się tak i tak, dzwonie w sprawie czarnej bluzy Adidasa, pisałam do pana wczoraj ...
Chłopak: .... *
J: ?
Ch: Bo pani chodziło o rozmiar 'L'?
J: Tak, a co nie ma tego rozmiaru czy nie ma w ogóle bluzy ?
Ch: ...
J: ?
Ch: Nie ma bluzy. Bo pani pisała, że się pani spieszy...
J: Tak, spieszy mi się. Potrzebna mi na dziś.
Ch: ... Może pani poczekać, ale nie wiem kiedy bluzy będą, jakoś tak wyszło.
J:  🤔
Ch: Może pani czekać, dorzucę coś wtedy..
Ja: Nie, proszę o zwrot pieniędzy..
Ch: Ok, proszę wy słać nr konta..


* - cisza w słuchawce

Jakoś mniej więcej tak to szło, normalnie w szoku jestem, że nie nawytykałam mu różnych takich za wystawianie rzeczy, których nie posiada.

Jak sądzicie komentarz mu się należy?

Ada   harder. better. faster. stronger.
20 lipca 2010 21:45
JARA, hmm, z jednej strony facet się nie odzywał, później zamiast sam zadzwonić kazał tobie dzwonić i jeszcze okazuje się że towaru nie ma. Czyli wszystko składa się na negatyw.
Ale jeśli odda kasę bez problemu, w szybkim tempie to już wychodzi na neutral bo nie sprawia kłopotów.

Ale w zasadzie ja bym wystawiła pozytywny albo wcale.
Bo jak ty wystawisz negatywa to on tobie pewnie też, jak ty mu neutrala to on albo po złości negatywa albo też neutrala.
A tak to i ty będziesz miała pozytywa i on i wszyscy będą zadowoleni. No oczywiście poza tym że nie masz bluzy, na której Ci zależało.

****

A ja jestem w szoku.
Bardzo spodobała mi się pewna bluzka, nie mój rozmiar i używana ale na tyle że kupiłam.
Miała być w stanie bdb, dzisiaj przyszła paczka.
Jeszcze czegoś takiego nie widziałam :/ Cała zmechacona, w kulkach, z tyłu jakieś plamy czarne i odbrawienia MASAKRA.
Napiszałam do sprzedającej, czekam  na odp.
Czegoś w takim stanie nawet po domu nie nosze, to się po prostu nie nadaje do użytku !
Dodam że kosztowało mnie to prawie 60zł z wysyłką, za którą też przepłaciłam połowę  🤔
pokaz fotki tej bluzki
Dworcika   Fantasmagoria
20 lipca 2010 22:19
Ada, 😲
Podziel się zdjęciami - brzmi masakrycznie!
ponad miesiac temu, jeden gosicu kupil ode mnie sukienke na aukcji, do dzisiaj nie dostalam od niego kasy, kontakt jest w miare okej, facet brak przelewu tlumaczyl najpierw tym, ze zapomnial potem problemami w banku, a wczoraj mi napisal ze dzisiaj wysle przelew,generalnie miesiac czasu to dosc duzo na rozwiazanie problemow, zastanawiam sie tylko czy jak zakonczy sie wreszcie ta transakcja neutralny komentarz bedzie okej?
Ada   harder. better. faster. stronger.
22 lipca 2010 14:50
To jest zdjęcie z aukcji, bluzka wygląda normalnie, stan opisany jako bardzo dobry.
[img]http://img20.allegroimg.pl/photos/oryginal/10/98/05/62/1098056240[/img]

A to zbliżenia, które zrobiłam:


Bluzka jest cała taka, do tego jak pisałam są z tyłu odbarwienia i jakieś czarne plamy.
Ada-toż to wygląda jak ściera  😲 i NA PEWNO nie jest to stan bardzo dobry. Masz prawo żądać zwrotu gotówki za towar, jak i za przesyłkę- moim zdaniem w obie strony.
Powód- niezgodność towaru z opisem. Jeśli nie zostały opisane plamy i odbarwienia, oraz zmechacenie materiału na całości koszulki, to jest to towar niezgodny z opisem.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
22 lipca 2010 15:05
Trzeci dzień dziś, a pieniędzy nadal na koncie nie ma. Napisałam już maila z zapytaniem kiedy mam się ich spodziewać. Jak do piątku nie będzie napiszę raz jeszcze. Później zgłaszam sprawę Allegro.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
23 lipca 2010 15:12
Piszę post pod postem, bo normalnie mnie nosi.
Chłopak któremu wysłałam pieniądza za bluzę, której nie ma. Wydał moje pieniądza :/ i pyta czy może mi wysłać dopiero w przyszłym tygodniu.
Jak już będzie po wszystkim to wystaw mu odpowiednio soczysty negatyw 😉 Na niektórych ludzi to aż brak słów.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
23 lipca 2010 22:25
Ohhh dostałam jednak zwrot pieniędzy po tym jak odpisałam mu, że pieniądze mają się znaleźć jak najszybciej.
Mam pytanie - jeżeli kupiłam towar wadliwy, ale nie z winy sprzedającego i chcę go odesłać, to kto ponosi koszt tej wysyłki? Wina sprzedającego nie była, ale dlaczego ja mam być w plecy ileś zł za wysyłkę? Dobrze mi się wydaje, że jest to jednak odpowiedzialność sprzedającego.
najwyżej koszt pół na pół...
Napiszę dla potomnych, bo dogrzebałam się na allegro - to sprzedający ponosi wszystkie koszty związane ze zwrotem wadliwego towaru, wysyłki także.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
09 sierpnia 2010 13:23
Do mnie zadzwonił ten chłopak o którym pisałam kilka postów więcej z tekstem, że on oczekuje na pozytywny komentarz 😀
Ada, i jak zakończyła się sprawa koszulki?
Ada   harder. better. faster. stronger.
10 sierpnia 2010 09:59
Tragednia bo nie dostałam jeszcze wogóle odpowiedzi od niej  😵
Najgorsze jest to że ostatnio logowała się na allegro  2010-07-09 czyli miesiąc temu.
Na razie czekam na odp. no bo są wakacje.
Negatywa nie chce wystawiać bo licze na zwrot kasy.
A.   master of sarcasm :]
10 sierpnia 2010 10:01
Najlepsza metoda zaplaty to Paypal na Ebayu.
a jak działa paypal?
A.   master of sarcasm :]
10 sierpnia 2010 18:09
masz do niego dopisana karte debetowa albo kredytowa, klikasz ze chcesz wyslac kaske. tobie sciagaja z konta a druga osoba dostaje powiadomienie mailem ze weszly jej fundusze. dzieki zaplacie przez paypal ma sie gwarancje na ebayu i amazonie.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
10 sierpnia 2010 18:11
Dziś dostałam smsa od chłopaka od tej bluzy. Ponagla mnie o komentarz 😀
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
23 sierpnia 2010 12:27
No i mam problem.
Uruchamiam akwarium i nie mogę uruchomić, bo nadal nie przyszła do mnie paczka z filtrem. Filtr kupiłam 2.08.10, zapłaciłam przelewem chwilę po zakupie. Na aukcji widniał zapis, ze sprzedawca jest na urlopie do 10 sierpnia, czyli dwa dni przed moim wyjazdem za granicę.
Napisałam do nich maila, żeby wysłali mimo mojego wyjazdu, to potem sobie odbiorę na poczcie. Sprzedawca potwierdził, że paczka wysłana i pieniążki dotarły. Dzisiaj jest 23, a filtra jak nie było tak nie ma, a sprzedawca na maile nie odpowiada mimo, ze wysłałam ich kilka z pytaniem o paczkę.

Co robić?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się