Allegro

no nic, zostane przy angielskim ebayu, myslalam tylko ze taniej kupie takie pierdołki w Polsce


mam kilka podobnych, moge jutro do bratowej zadzwonic i spytac skad je wytrzasnela 😉
Zawsze dostajecie komentarze? Ja wystawiam zawsze, ale często się zdarza, że nie dostaję zwrotnego  😤 Ostatnio się zdziwiłam, bo dostałam komentarz do aukcji sprzed prawie roku  🤔
Ada   harder. better. faster. stronger.
19 kwietnia 2009 18:02
Ja zawsze wystawiam jako kupująca pierwsza a jako sprzedawca druga. Jednak zdarza się że ktoś nie wystawi komentarza po otrzymaniu towaru i to dość często.
Mimo iż wyraźnie jest napisane w wiadomośc do kupującego (ode mnie) że prosze o komentarz po otrzymaniu towaru gdyż wiem wtedy że przesyłka dotarła i wszystko jest ok.
Jest to dla mnie przede wszystkim znak że mogę potwierdzenie nadania wywalić zwyczajnie do kosza.
Poza tym w przypadku gdy kupujący nie wystawi mnie komentarza napewno ja pierwsza tego nie zrobię !
Jako kupująca zawsze wystawiam komantarz po otrzymaniu paczki.
No właśnie. Jako kupująca zawsze wystawiam jako pierwsza, ale sprzedający czasem mają mnie gdzieś. Na ilości komentarzy mi nie zależy. Chciałabym tylko mieć pewność, że komuś nie odbije za kilka tygodni i nie wystawi mi negatywa, że niby nie wpłaciłam mu kasy itp. Dopóki nie dostanę zwrotnego zawsze jest większa niepewność.
Dlatego pytam, bo chciałabym wiedzieć jak częste to jest zjawisko. Wystawianie komentarzy wydawało mi się oczywistością, ale jak widać niektórym się nie chce  🙄
Ada   harder. better. faster. stronger.
19 kwietnia 2009 18:26
Nie wystawianie komantarzy czy to przez kupujących czy to przez sprzedających jest notoryczne.
Niestety, zależy na kogo się trafi.
Również często widać po treści komantarza czy ktoś wystawia komantarz po to "ah byle było" czy dlatego że chce przekazać jakąś opinię.
Ja zawsze w komentarzu staram się zamieścić ważne infromacje dla przyszłych kupujących czyli "przesyłka, kontakt, zgodnośc towaru z opisem, jakoś towaru, szybkośc wpłaty itp.) raczej nie wystawiam komentarzy typu "wszystko ok" czy samo "polecam". (no chyba że mamcia kupuje coś z mojego konta i ona wystawia komantarz :p)
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
21 kwietnia 2009 17:37
Mam niezbyt sympatyczną sytuację.

Nie zaglądałam na allegro szmat czasu, nie mogłam się zalogować, no a później doszły problemy z komputerem.
Babka do mnie napisała, ze czeka na książkę, a ja napisałam, ze paczka dotrze jutrzejszego dnia.
Po czym otrzymuję maila z prośbą o zwrot pieniędzy bo ona już kupiła...

Niezbyt mi fajnie... :/
Ada   harder. better. faster. stronger.
21 kwietnia 2009 17:44
A wysłałaś już książki do niej  ?
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
21 kwietnia 2009 17:45
Ada, Tak wysłałam.
Maila dostałam zaraz po tym mailu informującym o wysłaniu paczki (dokładniej to dzisiaj wysłałam)
Makrejsza   POZYTYWNIE do przodu :)
21 kwietnia 2009 20:26
ja jako kupująca nie wystawiłam raz komentarza, ale dlatego, że nie chciałam dostać zwrotnego negatywa - mój chłop z mojego konta kupił lampę górniczą od gościa bez komentarzy i wpłacił pieniądze na konto. lampę dostałam po 1,5 miesiąca po telefonie do żony sprzedającego. twierdził, że wysyłał do mnie maile z informacją, że musi lampę specjalnie opakować (w środku było paliwo) itp. (żadna wiadomość do mnie nie dotarła), po czym przesłał lampę w zwykłym kartonie... Potem dostałam maila z pretensjami, że jestem skarżypyta  🤔 (w ogóle dziwne, że akurat ten mail do mnie doszedł  🙄 )...
Skarżypyta bez kopyta!  😂

Przepraszam...gościu mnie rozwalił 😉
Makrejsza   POZYTYWNIE do przodu :)
21 kwietnia 2009 20:38
no, ba ! Wyszło szydło z worka 😉 Jestem największą voltopirową skarżypytą 😉
Gdyby bezczelność tego faceta nie była taka straszna, to byłaby na pewno śmieszna...
Ada   harder. better. faster. stronger.
22 kwietnia 2009 08:01
Notarialna, mhmm a ile zwlekałaś z wysyłką po otrzymaniu pieniędzy ?
Jeżeli ponad 2 tyg. to w sumie nie ma się co drugiemu użytkownikowi dziwić ale jeżeli krócej to sorry ale zapłaciła więc książki do niej dojdą i tyle !
Jedyne co się w tej sytuacji może stać to tylko to że dostaniesz negatywa.
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
22 kwietnia 2009 10:34
Ada, No niestety ponad dwa tygodnie. Książka już wysłana, ale napisałam do niej żeby odesłała na mój koszt a pieniądze zwrócę jak tylko książka dojdzie do mnie ... :/
Ada   harder. better. faster. stronger.
24 kwietnia 2009 18:36
Notarialna, a no to niestety twój błąd !
Zdarza się, miejmy nadzieję że użytkownik, który od ciebie je kupił jest cywilizowanym człowiekiem i nie wystawi Ci negatywa.
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
24 kwietnia 2009 18:58
Pieniądze odesłałam i wyslałam drugą paczkę allegrową, tym razem szybciorem polazłam na pocztę 🙂
Ada   harder. better. faster. stronger.
24 kwietnia 2009 19:04
Notarialna, no ja miałam taką sytuacje, że dostałam jakiegoś ataku po szczepieniu i musiałam zostać w szpitalu i jednej przesyłki nie wysłałam, trochę się opóźniła 1,5 tyg. za co przeprosiłam i wyjaśniłam. (generalnie doszła po 2 tyg.) A mimo to dostała "neutrala" bo użytkownik stwierdził że wszystko trwało "wyjątkowo długo" O.o
Także zależy na kogo się trafi.
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
24 kwietnia 2009 19:13
No to raczej w twoim wyadku użytkownik powinien zrozumieć twoją niedyspozycję. Kurde, zdrowie jest przecież ważniejsze od paczki...
Ada   harder. better. faster. stronger.
24 kwietnia 2009 19:41
No ja też na to tak patrze.
Pewnie jakbym ja tyle czekała też bym się wkurzyła ale jak ktoś by mi napisała że prawie zszedł z tego świata to bym zrozumiała. Trochę rzeczy już kupiłam na allegro (według systemu komentarzy dokładnie 173) i gdybym za każdym razem za opóźnienie nawet takie, które użytkownik w żaden sęsowny sposób nie wyjaśnił wsytawiała negatywa lub neutrala to sama pewnie miałabym ich na swoim koncie prawie tyle samo co ja wystawiłam.
a mnie normalnie szokują takie ogłoszenia:

http://allegro.pl/item625982104_siodlo_ujezdzeniowe.html


prosze porównac z tym"

http://allegro.pl/item624258001_siodlo_ujezdzeniowe_new_lord.html

i przyjdzie taki ludek nieświadomy i kupi siodlo warte 500 za 1200, rzekomo u rymarza robione.... 🙄
Ada   harder. better. faster. stronger.
12 maja 2009 13:49
Wiesz szczerze mówiąc to trudno stwierdzić czy to jest to samo siodło. No napewno na robote rymarza nie wygląda.

Takie ogłoszeń jest masa.
Ktoś kiedyś sprzedawał książki, które są dostępne w horses.pl za 15zł a na allegro były wystawione po 40 zł !!!
Ostatnio szukałam na allegro książki, która kosztuje 15zł (przynajmnije to wydanie, które mnie interesowała czyli z gazety wyborczej) a ktoś sprzedawała za 40zł jako ekskluzywne wydanie srutu tutu. Jak ktoś kupić tę książkę to się ździwi bo jest cena z tyłu 15 zł, no ale pewnie sprzedający zajął się już tym żeby jej nie można był odczywać.
To jeszcze nic - widuję książki o koniach, których za 30 zł nikt nie chce na innych aukcjach, oferowane za 199 zł  🤔
Ostatnio szukałam na allegro książki, która kosztuje 15zł (przynajmnije to wydanie, które mnie interesowała czyli z gazety wyborczej) a ktoś sprzedawała za 40zł jako ekskluzywne wydanie srutu tutu. Jak ktoś kupić tę książkę to się ździwi bo jest cena z tyłu 15 zł, no ale pewnie sprzedający zajął się już tym żeby jej nie można był odczywać.


wezcie pod uwage fakt, ze niektore ksiazki maja juz dawno wyczerpane naklady, wiec jak ktos bardzo ja potrzebuje to kupi ksiazke warta 10 zl za 100, bo nigdzie indziej jej NIE znajdzie 😉
Ada   harder. better. faster. stronger.
12 maja 2009 14:53
Ta książka jest ogólno dostępna w każdej księgarni, bardzo popularna i nie sądzę żeby takie bestseller przestali drukować 😉
To o czym ja napisałam to zwykłe naciągactwo.

To o czym ty, to zuepłnie co innego.
bo naciagaczy jest kuuuuupe niestety... i az zal sciska jak sie widzi, ile osob sie na to nabiera! ale to chyba na calym swiecie, a napewno w calej sieci 😉
Livia   ...z innego świata
12 maja 2009 15:24
Co do późnego wysyłania paczek, sama miałam niedawno taką sytuację. Sprzedałam na Allegro czaprak, dziewczyna parę dni później wpłaciła pieniądze, a ja w międzyczasie trafiłam do szpitala ze złamaniem szyjki kości udowej. Leżałam dwa tygodnie, bez internetu i bez siły do myślenia o aukcjach, a tymczasem ona pisała gdzie ten czaprak. Jak tylko wróciłam do domu, odpisałam jej jaka zaszła sytuacja. Ona napisała że oczywiście rozumie, i cieszy się że nie skończyło się dla mnie gorzej. Czaprak wysłałam zaraz po powrocie (wysłałam rodzica na pocztę 😉), a kiedy do niej doszedł wystawiła mi pozytywa, mimo ze sprawa ciagnęła się ze 3-4 tygodnie w sumie. Także wszystko zależy od ludzi jakich się spotka. Dla niej wielki  :kwiatek:
Ja widze że sklep Hipikar zaczął pojawiać się na allegro. Niech was ręka boska broni przed kupowaniem!! Ja do dzisiaj nie mam oddanej kasy za czaprak którego mi nie wysłali (zamówienie z grudnia :P)
A jak wam się podoba nowa szata allegro? Nie dość że brzydka, to jeszcze wolniej chodzi  😤 👿  :nunchaku:
wyglad mi zwisa, ale to zamulanie mnie wku*wia 👿
hmm. mnie tam w sumie chodzi wolniej, ale wolniej chodziło od jakiegoś czasu, zdążyłam się przyzwyczaić.... ale nowa "szata" Allegro jest straszna! Nieprzejrzysta, brzydka i w ogóle się tam odnaleźć nie umiem ;/

Odnośnie książek, ja często kupowałam książki o cenach wręcz nienormalnych, ale to właśnie tylko dlatego, że nakład był wyczerpany.... ale z drugiej strony kilka przepłaciłam bo dopiero później się dowiedziałam, że a to wznowienie, a to księgarnia jeszcze może zamówić.... ale już wolałam dopłacić i kupić na Allegro.
cieciorka   kocioł bałkański
12 maja 2009 21:16
a mnie sie nowe allegro podoba bardziej niż stare 😁 a że żadko korzystam to mi prędkość wisi 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się