Nasza-Klasa, photoblogi itp. - "kwiatki" ;)

brakuje tylko lampki czerwonego wina i rozsypanych płatek róż  😁
wątek zamknięty
Dokładnie 👍
wątek zamknięty

...
wątek zamknięty
Kastorkowa   Szałas na hałas
30 marca 2012 17:25
Co  w tym takiego strasznego? Koń ma zapewne obroże a nawet jak nie tylko łancuch na szyi to i tak nie rozumiem . Jaki to niby kwiatek?
wątek zamknięty
ale kucyk widać zadbany, często widuje się na takich łańcuchach konie w jakis gospodarstwach
wątek zamknięty
Pewnie nauczony od małego, więc raczej krzywdy sobie nie zrobi.
Co innego dorosłego nagle zacząć tak wiązać . Czasem się nawet spotykałam w gospodarstwach z tym, że koń nie był nauczony palowania na łące i jakoś się wyrywał, co oznaczało pokaleczone pęciny  :/
wątek zamknięty
Lepszy kantar pod ogłowiem podczas jazdy niż na szyi  😉
wątek zamknięty
lepsza jazda w samym ogłowiu niż w kantarze.
(żeby nie było, mam na myśli jazdę na maneżu)
wątek zamknięty
Ah 🤬 to przepraszam ja się bynajmniej pierwszy raz potykam z łańcuchem na szyji. 🙂  👀 🙇 🙇
wątek zamknięty
patt140, jesteś pewna znaczenia słowa bynajmniej?
wątek zamknięty
Kawecan   Jeździec bez konia...
30 marca 2012 20:03
patt140 też kiedyś nie rozróżniałam słowa bynajmniej od przynajmniej.  😉
wątek zamknięty
Hipp   Hipster Hippoland
30 marca 2012 20:22
http://www.photoblog.pl/bayhorses/119148963/przemiana-zefcia.html

Tak-z czystego na brudnego  😂

I ta słit sesyjka na brudnym koniu  💃 Ja jej nie rozumiem, jak można konia tak zapuścić :/ Ona go wgl nie czyści ? :/
wątek zamknięty
no nie widzisz jakiego ganaszu się nauczył?  😁
wątek zamknięty
PumCass   zachowaj zimną krew!
30 marca 2012 20:29
Hipp rzekomo czyści, ale uważa że się nie da tego gnoju do końca wyszorować bo to sprawia ból konisiowi i woli żeby był brudny..... 🙄
wątek zamknięty
Hipp   Hipster Hippoland
30 marca 2012 20:34
Tak-ból-wiadomo, jak koń zapuszczony.
Ale kur...że się tak wyrażę-chyba musiała jakoś tego konia zaniedbać ! Mówiła, że koń się położy na gnoju i co ma wtedy zrobić...No sorry-moja klacz kładła się tak przez tydzień (zimą, na zimowej sierści, nie było jak umyć) i  w ciągu 1,5 godziny ją wyczyściłam porządnie. I to bez większego bólu (tylko tam przy przednich nogach źle).
No chora jest ta dziewczyna :/
wątek zamknięty
Miyako   聞こえる昨日の叫びが。
30 marca 2012 20:35
bo przecież czyszczenie konia i sprzątanie boksu to bardzo skomplikowana sprawa  😵
wątek zamknięty
PumCass   zachowaj zimną krew!
30 marca 2012 20:43
Co gorsza pod ją opieką (?) są dwa konie i oba są w takim samym stanie  🤬
wątek zamknięty
Ah 🤬 to przepraszam ja się bynajmniej pierwszy raz potykam z łańcuchem na szyji. 🙂  👀 🙇 🙇


No, tak, jak się ktoś potyka z łańcuchem na szyi, to robi 5 błędów w jednym zdaniu  😀 ... i to jest też kwiatek.
wątek zamknięty
A ile czasu te konie musiały nie mieć porządnie sprzątnięte i nie były dokładnie czyszczone, żeby aż takie za przeproszeniem gnojowe zakleje się zrobiły ... Ale ważne, że poskakać można no i, że konik się zganaszował...
wątek zamknięty
jezusie... 444 strony o naszej klasie i fotoblogu?
Miałam w stajni takie małoletnie gwiazdencje, których życie kręciło się wokół fotobloga, one same były jednym wielkim kwiatkiem!! Nie żebym śledziła czyjekolwiek wpisy na tego typu portalach, ale ogólne wrażenie miałam (i nie tylko ja) takie że one z końmi główne co robiły to pozowały do zdjęć. Jazdy normalnej to ja tam nie widziałam ani razu. Dla mnie to jest coś nie tak, jak np. celem wszelakich treningów na koniu jest wychwycenie ułamka sekundy kiedy koń trochę z głową w dół zejdzie, zupełnym oczywiście przypadkiem, ale za to na foto wygląda jakby był pozbierany  😵
wątek zamknięty
Nigna, wydaje mi się, że kantar pozostawiony na szyi to po prostu wersja dla leniwych.
Ściągniesz ogłowie i się nie bawisz, tylko naciągasz koniowi kantar z szyi na łeb.  🙄

Nie rozumiem niektórych ludzi...



W mojej stajni w jazdach na oklep zostawia się koniom kantary na szyi. W razie gdy osoba poczuje się niepewnie łapie się kantara i dzięki temu jest w 90 % mniej wypadków. To dziwny sposób ale ochroni od upadku
wątek zamknięty
Nigna   Warto mieć marzenia...
30 marca 2012 23:14
HappyHorse : tak myślałam ze to do tego "służy" . Ale te kantary są przy łbie konia ; o Przecież jak ktoś straci równowagę i się za niego złapie ( nieźle musiałby sie nachylić... ) to może konia wystraszyć najwyżej. Poza tym od tego są np paski przy siodle...
wątek zamknięty
Już praktyczniejsze byłoby cordeo ze sznurka, czy coś...  🙄
Nigna, sznurek przy siodle, jak jedziesz na oklep ?  😁
wątek zamknięty

Em ten koń ma kantar na szyji o.O ?  Czy co to jest ?


ja się z tym spotkałam wiele razy i nie uważam tego jako kwiatek.
zakłada się kantar (zazwyczaj na oklep) by się go złapać dla podtrzymania równowagi itp.
np. jak ktoś zaczyna uczyć się galopować .
wątek zamknięty
to jak się uczy galopować niech zrobi to najpierw w siodle z paskiem przyczepionym do siodła
wątek zamknięty
nicka`   nie masz żadnej szansy ale ją wykorzystaj
31 marca 2012 09:08
Dziewczyny już nie bądźcie takie przewrażliwione, coś źle dopięte, zapięte krzywo lub coś dodatkowo dla pomocy. Faktycznie tylko do TOZu zgłosić  😵 😵
wątek zamknięty
Time dałam przykład, nie chodziło mi tylko i wyłącznie o nauce galopowania.
wątek zamknięty
Co nie zmienia faktu, że kantar jest dość blisko głowy i trudno byłoby się tego złapać, tym bardziej początkującemu.
nicka', kwiatek to kwiatek, nie od razu makabryczne znęcanie się i bicie do krwi  🙄
wątek zamknięty
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
31 marca 2012 09:35
limii no dobrze wyjasnij mi jak to niby miałoby wyglądać.. ktoś się uczy równowagi na koniu.. nie wychodzi ( galop, kłus) i leci na najbliższym zakręcie... i co... wyciąga dłonie żeby złapać sie kantara przywieszonego do końskiej szyi? Powiedzmy leci na przód w ostatniej chwili sie łapie i ciągnie łeb w dół? albo do siebie?  I w czym niby ma to pomóc?
Sorry jakoś nie umiem sobie tego wyobrazić.
Jeżeli taki patent ma pomóc poczatkującemu w nauce to dla mnie to jest głupota do potęgi.
wątek zamknięty
nicka`   nie masz żadnej szansy ale ją wykorzystaj
31 marca 2012 09:40
nicka', kwiatek to kwiatek, nie od razu makabryczne znęcanie się i bicie do krwi  🙄


Ale nie krzywo zapięty pasek czy kantar na głowie źle założony 😉 bez presadyyyyyy  👍
wątek zamknięty
Ten wątek jest zamknięty Nie można w nim odpowiedzieć.