Pomoc naukowa (zadania, tłumaczenia itp.)

okwiat   Я знаю точно – невозможноe возможно!
25 lutego 2010 20:12
A czy ktoś ma gdzieś już znaleziony lub może mi znaleźć CIEKAWY artykuł w języku polskim na 500-700słów dotyczący edukacji bądź zwierząt? Może być coś o koniach, jeździectwie, najchętniej tłumaczyłabym o psychologii zwierząt, emocjach, uczuciach itp. Chodzi mi o jakiś naprawdę ciekawy tekst.

Szukam od godziny i jestem kompletnie zawiedziona. Nie widzę nic sensownego, a to pewnie dlatego bo nie umiem efektywnie szukać...
Teraz muszę siadać do nauki na jutrzejszego kolosa z rosyjskiego, więc jeśli ktoś miałby chwilkę byłabym baaardzo wdzięczna i mogłabym zaoferować się pomocą z j.ang oraz j.ros.
okwiat, a to musi być strikte artykuł? Mogę Ci wysłać z "psychologii treningu koni" rozdział "emocje a rozwój możliwości" i coś sobie byś wybrała 😉
okwiat   Я знаю точно – невозможноe возможно!
25 lutego 2010 22:59
nie musi być artykuł, ale ciągły tekst sensownie rozpoczęty i zakończony mieszczący się w ilości pomiędzy 500-700 słów  😎
Będę bardzo wdzięczna jeśli podeślesz mi to o czym tam piszesz  🙂 Brzmi ciekawie  :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek:
Okwiat, jeśli nie jest za późno, mogę podesłać Ci to dziś na mail 😉 tylko mi mail wyślij na pw 😉
Scottie   Cicha obserwatorka
27 lutego 2010 13:45
Czy ktoś niemieckojęzyczny zgodziłby się co jakiś czas pomagać mi w pracach domowych z niemieckiego? Nie będę prosiła o napisanie wypracowań, a o sprawdzenie błędów (poprawienie ich i wskazówka, dlaczego pisze się tak a nie inaczej). Zadania są bardzo proste, a moje pytania o podstawy i raczej nie trzeba się zbyt przy tym wysilać.

Mogę na kogoś liczyć? 🙂



HELP! Muszę wysłać do jutra zadania i pilnie potrzebuję pomocy!
Wilejka   nie. na wiele sposobów !
03 marca 2010 17:48
NIEAKTUALNE.
chciałam zapytać jak zrobić to zadanie:
Ile garmów siarczanu glinowego zawierającego 10% zanieczyszczeń należy rozpuścić w wodzie, aby uzyskać 300g 15% roztworu?

Jeśli ktoś się podejmnie rozwiązania, prosiłabym o zrobienie proporcjami-łatwiej mi zrozumieć.

Z góry dzięki  :kwiatek:
Skoro 10% zanieczyszczeń to jest 90% tego siarczanu. Woda nie ma w ogóle siarczanu więc przyjmuje się 0%.

90%            15%
        \        /
          15%
        /      \
      0%        75%

90%-15%=75% -woda
15%-0%=15% -siarczan
masz stosunek 15siarczanu/75wody
skracasz masz 1/5
300:6=50
siarczan: 1*50= 50 [g]
woda: 5*50=250 [g]
Bardzo proszę osobę, która zna niemiecki na tyle, by mogła mi napisać opis ubioru po niemiecku. 5-6 zdań wystarczy 😉.

Z niemieckiego totalna dzida ze mnie  😵


Proszę o pomoc :kwiatek:
czy ktoś z hiszpańskojęzycznych mógłby zerknąć na mój list?
chodzi jedynie o wyłapanie błędów 😉
:kwiatek:
[font=Verdana]Prosze o pomoc [/font]  😕
Prosze o zapisanie reakcji redoks i zbilansować je ( wskazując utleniacz i reduktor ) oraz pisząc odpowiednie równania połówkowe .Chemia
Oto te rówania
foto zeskanowane z podrecznika
Up up!

Naprawdę nie ma nikogo na forum, kto zna hiszpański?
👀
Zu   You`ll ride my rainbow in the sky
14 marca 2010 19:23
dziewczyny, potrzebuję "na teraz" kogoś kto zrobi ew troszkę potłumaczy zadanie z chemii  😡
"czy 30 cm 10-molowego HCl wystarczy do roztworzenia 5 g dwutlenku manganu?"
bardzo bardzo proszę  :kwiatek:
Mam pytanko. Jak liczy się w Waszych firmach dochód pracownika, potrzebny do otrzymania np bonów na święta z ZFŚS ? Mam wątpliwości, bo jedni twierdzą, że wystarczy odjąć koszty uzyskania, inni, że należy także odjąć składki na ubezp spoleczne...Bardzo proszę o pomoc.
Hej ! 🙂
Mam napisać rozprawkę na temat "człowiek, wilk czy owca?", gdzie muszę się odwołać do co najmniej 3 utworów literackich (najlepiej "antygona", "balladyna" i np. Biblia, albo "dziady" lub "folwark zwierzęcy"😉 i 2 innych. Jeżeli piszę to ręcznie to na co najmniej 2 strony A4. Nie chcę, aby ktoś za mnie napisał tą rozprawkę (chyba żeby chciał :lol🙂, ale potrzebuje planu tej rozprawki, bo zupełnie nie wiem jak się za to zabrać 😡
gdyby ktoś chciał mi pomóc to proszę o kontakt na PW  :kwiatek:
pilne!
Niewidzialna   Czołowy hodowca Re-Volty
17 marca 2010 15:31
Mam problem z jednym banalnym zadankiem z matmy, nie wiem czemu mi to nie chce wyjść 🙄
Oblicz pole powierzchni kuli o objętości równej 1 i 1/3 pi m3
😵
Tak na moje:
wzór na objętość kuli to V=4/3 pi * r^3. Jeżeli Twoje V to 4/3 pi m^3 to widać że r=1m.
Wzór na pole kuli to P=4 pi * r^2. Podstawiając pod r jeden metr wychodzi że P=4pi m^2

Szumka94   This opportunity comes once in a lifetime yo ! ♥
17 marca 2010 18:47
chemicy .. ratunku!


Na podstawie poniższych informacji ustal nazwę i wzór węglowodoru. Napisz jakie wnioski wyciągasz
z każdej informacji.
A- W skład cząsteczki tego związku wchodzi tyle atomów węgla, ile wynosi wartościowość węgla
w CO2
B- Liczba atomów wodoru jest większa o 2 od liczby atomów wodoru w alkenie o dwóch atomach węgla
C- Związek może ulegać reakcji polimeryzacji  i odbarwia wodę bromową
Ad. A……………………………………………………………………………………………………
Ad. B……………………………………………………………………………………………………
Ad. C……………………………………………………………………………………………………
Wzór i nazwa węglowodoru ……………………………………………………………………………

Na podstawie poniższych informacji ustal nazwę i wzór węglowodoru. Napisz jakie wnioski wyciągasz
z każdej informacji.
A- W skład cząsteczki tego związku wchodzi tyle atomów węgla, ile wynosi wartościowość glinu
w Al2O3
B- Liczba atomów wodoru jest większa o 2 od liczby atomów wodoru w alkinie o dwóch atomach węgla
C- Związek może ulegać reakcji polimeryzacji  i reakcji przyłączania
Ad. A……………………………………………………………………………………………………
Ad. B……………………………………………………………………………………………………
Ad. C……………………………………………………………………………………………………
Wzór i nazwa węglowodoru ……………………………………………………………………………


byłabym bardzo wdzięczna za rozwiązanie i szybką odp...  👀 :kwiatek:
zad 1
ad1 ma 4 węgle
ad2 ma 6 wodorów
ad3 jest nienasycony, wiązanie wielokrotne ma "wewnątrz" łańcucha
C4H6 but-2-yn(but-2-in)
zad2
ad1 ma 3 węgle
ad2 4 wodory
ad3 ma dwa wiązania nienasycone bo ma 3 węgle więc nie ma wewnątrz łańcucha wiązania wielokrotnego
C3H4 propadien(nie podaje się cyferek bo m tylko jedna możliwość ułożenia wiązań podwójnych)
Niewidzialna   Czołowy hodowca Re-Volty
21 marca 2010 13:23
Czy mógłby mi ktoś zdefiniowac powieść współczesną i napisać jej cechy charakterystyczne? Bo google mi nic nie wypluwa, a potrzebuje czegoś sensownego.
incognito   W życiu należy postępować w zgodzie ze sobą.
28 marca 2010 09:29
Zgłupiałam...zapomniałam podstaw ang. 🤔wirek: czy znajdzie się jakaś dobra duszyczka ,która przetłumaczy mi zdanie:"W jaki sposób on dojeżdża do szkoły?"
How does he get to school?

Zna się ktos na interpunkcji? Tworzę kwestionariusz postaw wobec osób chorych psychicznie i zastanawiam się nad przecinkami w tych propozycjach pozycji testowych:

Uważam, że osoba, które wyszła ze szpitala psychiatrycznego jest wyleczona ze swojej choroby.
Myślę, że osoba chora psychicznie, która się nie leczy jest niebezpieczna.
Uważam, że osoba lecząca się psychiatrycznie może być szczęśliwa.
32. Uważam, że osoby nie leczące się stanowią poważne zagrożenie dla siebie i innych.
Boję się, że osoby które wyszły ze szpitali, nie są do końca zdrowe.
Uważam, że osoby chore psychicznie, które wyszły ze szpitala psychiatrycznego, są agresywne.
Boję się przebywać w towarzystwie osób chorych psychicznie, nie leczących się.

Plis, pomocy 😵  Ostateczna wersja powędruje do polonisty do sprawdzenia, ale potrzebuję przebadać szybko 100 osób pilotażowo tą pulą co mam, by potem wybrać ostatecznie pozycje do testu i nie chce ludziom dawać pytań z błędami.
przecinki, ktore dodalam, zaznaczam na kolorowo

Uważam, że osoba, które wyszła ze szpitala psychiatrycznego, jest wyleczona ze swojej choroby.
Myślę, że osoba chora psychicznie, która się nie leczy, jest niebezpieczna.
Uważam, że osoba lecząca się psychiatrycznie, może być szczęśliwa.
32. Uważam, że osoby nie leczące się, stanowią poważne zagrożenie dla siebie i innych.
Boję się, że osoby, które wyszły ze szpitali, nie są do końca zdrowe.
Uważam, że osoby chore psychicznie, które wyszły ze szpitala psychiatrycznego, są agresywne.
Boję się przebywać w towarzystwie osób chorych psychicznie, nie leczących się.



wydaje mi sie, ze to wszystkie 🙂

edit: literówka
Dzięki wielkie 🙂
W trzecim i czwartym zdaniu bym nie dostawiała przecinka.

Bo to bardziej jak w zdaniu: Uważam, że osoba pogodna może być szczęśliwa.
A nie: Uważam, że osoba, która jest pogodna, może być szczęśliwa.

Imiesłowowi przymiotnikowemu blisko do przymiotnika (dlatego taka podmianka na przymiotnik w pierwszym przykładzie).
Heh, w sumie to jak patrzę na kwestionariusze różne to tyle w nich błędów... no ale chciałabym, żeby mój jednak był poprawny 🙂 Oddam tak czy tak ostateczną wersję poloniście, żeby nie mieć wątpliwości. Interpunkcja nigdy nie była moją mocną stroną 🙄
tak, czy siak przed imieslowem powinno stawiac sie przecinek. przynajmniej tak mnie ucza 🙂
Zna ktoś łacinę, chociaż troszkę i mógłby mi przetłumaczyć 2 teksty? 🙇  🙇  🙇
Bo ja jestem kompletnie zielona, a muszę to zaliczyć  :emot4:

http://s880.photobucket.com/albums/ac7/amberoflove/?action=view&current=001.jpg

http://s880.photobucket.com/albums/ac7/amberoflove/?action=view&current=skanowanie0001.jpg
Niewidzialna   Czołowy hodowca Re-Volty
11 kwietnia 2010 20:00
Czy ktoś mógłby mi krótko scharakteryzować sztukę antyczną ( literatura i filozofia) ?
Up up!

Naprawdę nie ma nikogo na forum, kto zna hiszpański?
👀


buyaka,wiem,ze teraz jest za pozno,ale jak cos to wal smialo  😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się