Pomoc naukowa (zadania, tłumaczenia itp.)

JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
01 lutego 2010 22:42
spłucz/umyj i zdrenuj jamę otrzewnej. Wstrzyknij 500 roztworu Ringera do jamy otrzewnej.

Ale nie pamiętam w jakiej to osobie ma być bo mi końcówki wypadły z głowy.

aaa, i tam powinno byc - cavi PERITONEI.


Dzięki wielkie, przepisałam to z mojego wypisu ze szpitala 😉
karolinag4
wyniki będą takie: 1) -cos[4+x^3/3]
2)  -(x^2/2) + 1/2 x^2 Log[2 x^2]

Wyniki na pewno dobre, bo wypluła je Mathematica 😉
Gillian   four letter word
02 lutego 2010 19:12
JARA, czyli zapewne jest to forma - umyto, zdrenowano, wstrzyknięto 🙂 parę lat przerwy i nauka gramatyki poszła w las! ajjj :/
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
02 lutego 2010 19:13
JARA, czyli zapewne jest to forma - umyto, zdrenowano, wstrzyknięto 🙂 parę lat przerwy i nauka gramatyki poszła w las! ajjj :/


Ale i tak mistrzowsko sobie poradziłaś 🙂
Gillian   four letter word
02 lutego 2010 19:15
jestem jednym z tych dziwaków, co lubili łacinę w szkole hehe 🙂
Atos, Ewuś dziękuję  :kwiatek: :kwiatek:
Seksta   brumby drover !
03 lutego 2010 19:07
Ekhem. Potrzebuje pomocy....Tzn w sumie moja przyjaciolka bo ja nie pamietam juz kiedy ost raz mialam chemie:


CH3-CH2-OH + ?? __> CH2 =CH2 

Cos trzeba dodac by 'oderwalo' grupe OH i powstalo wiazanie wielkrotne.
By z etanolu powstal etan.
Pomoze ktos....?  :kwiatek:
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
03 lutego 2010 21:04
ethanol plus H+, masz wtedy EtOh2+, woda jako dobry "uciekinier" odpada, wtedy na weglu zostaje ci ladunek dodatni, wodor z drugiego wegla odpada i robi sie podwojne wiazanie.

Podstawowa reakcja do tego jest z Al2O3, który jest higroskopijny.

                    na strzałce Al2O3
CH3-CH2-OH----------------------->CH2=CH2 + H2O
                    pod strz. T(temperatura)

i nie etan tylko eten
lockmittel   Co nie zabije to dobrze zrobi mi.
08 lutego 2010 14:30
Ma może ktoś pomysł na interpretację słów Jana Pawła II "Miłość to nie jest przygoda. Ma ciężar gatunkowy całego człowieka i ciężar całego jego losu." Jest to pilne. Może ktoś z Was wie jak "ugryźć" takie stwierdzenie.😉 Pozdrawiam
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
08 lutego 2010 14:49
to z 'przed sklepem jubilera'?  nie mów, że też wam kazali to czytać 😵

o ile pamietam to wszystko się sprowadza do tego, że miłość dwoja ludzi decyduje o miłosci innych (dzieci tej pary były skrzywione przez te, że ich rodzicom się nie układało). jeżeli rodzice będę się kochać, to i dzieci w przyszłości stworzą kochające pary. jeżeli między rodzicami się nie układa, to dzieci są pokrzywdzone i już będą miały problemy z ułożeniem sobie życia. no, to taki chłam w skrócie
lockmittel   Co nie zabije to dobrze zrobi mi.
08 lutego 2010 16:17
Nie to praca domowa z religii.  🙄 Wolę odrabiać, bo były u nas osoby zagrożone. W drugiej klasie kazała nam katechetka recytować jakąś modlitwę w łacinie  😵 Powinni chyba w klasie maturalnej znieść ten przedmiot bo niepotrzebnie zawraca głowę.  😁
Wilejka   nie. na wiele sposobów !
08 lutego 2010 17:05
lockmittel, ale co to za problem nauczyć się Ojcze nasz czy Zdrowaś Maryjo ?
lockmittel   Co nie zabije to dobrze zrobi mi.
08 lutego 2010 17:39
Wilejka nie jest to problem ale ja nie mam głowy do takich rzeczy.😉 bardziej interesuje mnie nauka matematyki i na to poświęcam swój czas, a nie na naukę recytacji modlitw w języku łacińskim.😉
Niewidzialna   Czołowy hodowca Re-Volty
08 lutego 2010 18:58
lockmittel, lubisz matematykę?  😁

Potrzebuje pomocy z zadaniem 33. Proszę tylko o przybliżenie mi sposobu jakim mam to zadanie zrobić 😉
czy jest tu może ktoś kto zna płynnie angielski?? potrzebuje żeby ktoś mi sprawdził streszczenie po ang, krótkie, niecałe 1200 znaków. Sam (tzn z pomocą neta 😉) przetłumaczyłem i coś mi nie brzmi 😀 byłbym wdzięczny 🙂
no to wrzuc tekst na forum
ok
po PL
Stres jest to wysiłek adaptacyjny organizmu, którego celem jest przystosowanie się do funkcjonowania w istniejących warunkach środowiska. Sytuacja stresowa powoduje wystąpienie szerokiego wachlarza działań adaptacyjnych. Przystosowanie w reakcji stresu opiera się na licznych komponentach fizjologicznych. Konie są zwierzętami bardzo wrażliwymi na bodźce docierające z otoczenia. To co się dzieje wokół nich, silnie wpływa na stan ich psychiki. Najszybciej reagujący i  i najczulszy fizjologicznie mechanizm konia to układ sympato-adrenergiczny (SAS). Jego hormony i neuroprzekaźniki, tzw. katecholaminy (adrenalina, noradrenalina i in.), spełniają w organizmie ważne funkcje fizjologiczne, regulując jego reakcje przystosowawcze. Celem pracy była próba zbadania wpływu stresu u koni, na uzyskiwane przez nie wyniki w sporcie. Przeprowadzono badania na 8 koniach, polegające na pomiarach tętna i oddechów w czasie zawodów oraz na treningach. Wyniki uzyskane podczas zawodów były wyższe od tych uzyskanych podczas treningów, co może świadczyć ze konie odczuwają tremę przedstartową. Zaobserwowano zjawisko „gorączki przedstartowej”, co należy rozumieć jako przygotowanie organizmu do dużego wysiłku.

i po ang
Stress is the organism's adaptive effort, which aims is adapt to the functioning of the existing environmental conditions. Adapt in response to stress is based on numerous physiological components. Horses are very sensitive animals to the stimuli that reach from the environment. What is happening around them,  make a strong impact on their psychological state. The fastest reacting horse's physiologically most sensitive mechanism is sympato-adrenergic system (SAS). His hormones and neurotransmitters, called. catecholamines (adrenaline, noradrenaline and others.) fulfill important physiological functions in the body,  regulative  his adaptation reactions. The aim of this study was an attempt to examine the impact of stress in horses, the results obtained by them in the sport. Studies have been conducted for 8 horses, which consists of measurements of heart rate and breathing during the competition and in training. The results obtained during the competition were higher than those obtained during training, which may indicate the horses suffer from before-start jitters . Observed effect of "before-start fever", which should be understood as preparing the body for a big effort.

Będe wdzięczny 🙂

Stress is the organism's adaptive effort, which aim is the adaptation to the functioning of the existing environmental conditions. Adaptation in response to stress is based on numerous physiological components. Horses are very sensitive to the stimuli from the environment. What is happening around them makes a strong impact on their psychological state. Horse's fastest reacting and physiologically most sensitive mechanism is sympato-adrenergic system (SAS). Its hormones and neurotransmitters, called catecholamines (adrenaline, noradrenaline and others), fulfill important physiological functions in the body,  regulating  his adaptation reactions. The aim of this study is an attempt to examine the impact of stress on horses and the results obtained in sport. Studies which consist of measurements of heart rate and breathing during the competition and in training have been conducted on 8 horses.  The results obtained during the competition were higher than those obtained during training, which may indicate that the horses suffer from before-start jitters . The effect of "before-start fever"was observed , which should be understood as preparing the body for a big effort.

To tak pi razy drzwi. Ogolnie calkiem niezle.

Freddie, dziękuje Ci ślicznie  :kwiatek:
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
08 lutego 2010 20:18
Stress is organism's adaptive effort, which aim is to adapt to the functioning in the existing environmental conditions. Adaptation in response to stress is based on numerous physiological components. Horses are animals that are very sensitive to the stimuli from the environment. What happens around them,  makes a strong impact on their psychological state. The sympato-adrenergic system (SAS) is horse's fastest reacting and physiologically most sensitive mechanism. Its hormones and neurotransmitters called catecholamines (adrenaline, noradrenaline and others.) fulfill important physiological functions in the body,  regulatina its adaptation reactions. The aim of this study was an attempt to examine the impact of stress on horses and their results in sport. The study was conducted on 8 horses and of measurements of heart rate and breathing during the competition and in training were made. The results obtained during the competition were higher than those obtained during training, which may indicate that horses suffer from before-start jitters . The effect of "before-start fever" was observed, which idicates that body prepares itself for a big effort.

Ja bym to tak ugryzła 😉

Koniczka, dzięki wielkie  :kwiatek:

i teraz będę musiał wybrać którąś z wersji 😀 a obie są dla mnie dobre 😀
Koniczki lepsza 😉 ja tylko przelecialam wzrokiem zeby tekst byl zrozumialy, Koniczka wyczyscila z polonizmow.
lockmittel   Co nie zabije to dobrze zrobi mi.
08 lutego 2010 21:10
Niewidzialna Oblicz V kubka, następnie będziesz miała już V i r to obliczysz H. Robisz 3 przykłady i tyle.😉 Pamiętaj im większa średnica garnka tym mniejszy poziom wody musi Ci wyjść.😉
Niewidzialna   Czołowy hodowca Re-Volty
08 lutego 2010 21:20
O, dziękuję!  :kwiatek: Właśnie nie wiedziałam co z tym garnkiem 😉
Mógłby mi to ktoś tak na szybko poprawić? I może zasugerować jakieś zakończenie?

Homeless people do not have a permanent residence. People become homeless for a variety of reasons. Sudden catastrophes like earthquakes, hurricanes, or fires destroy homes and throw people into a homelessness. Relationships that break up or addictions can also cause someone to become homeless.
Being homeless is not the only problem connected with families without permanent places to live. About one-third of the families who are homeless also report lack enough food. Homeless children do worse progress in education than other children, and they have much higher school absentee rates. Homeless individuals also do not usually have adequate medical care, and they often become admitted into a hospital as victims of violent crime. About 70% of homeless people live in urban areas.
I think, that there’s no one, clear solution for that problem. It is very difficult to find homes for that people and don’t make them think, that they don’t have to do anything to get money. Also big problem is with people, who just want to live “outdoor”.  These people are usually addicted to alcohol or drugs or have psychological problems. They need medical cure but they don’t want it.

🙇
Seksta   brumby drover !
15 lutego 2010 22:49
Dziekuje dziewczyny!!Przepraszam, ze dopiero teraz, dziekuje  :kwiatek: :kwiatek:
he he hej! Pomocy!

Czy ktoś historycznie uzdolniony, moze mi pomóc?  Bo ja już jestem zdołowana tak, że głebiej mnie wkopać po prostu sie nie da...

Chodzi mi o napisanie pracy hist pt 'Wojna w starożytności, sposoby prowadzenia walki i trwałość pokoju na wybranych 3 przykładach.'
moze być ogólnikowo, reszte sama sobie rozwinę.
może ktoś ma na skłądnie podobny prace juz zrobiona?

już napisałam trzy, na tą juz nie mam siły... a spraa jest pilna, mam to oddać jutro po południu...

ktoś się zlituje? 


szczegóły nna pw
Scottie   Cicha obserwatorka
24 lutego 2010 23:09
Czy ktoś niemieckojęzyczny zgodziłby się co jakiś czas pomagać mi w pracach domowych z niemieckiego? Nie będę prosiła o napisanie wypracowań, a o sprawdzenie błędów (poprawienie ich i wskazówka, dlaczego pisze się tak a nie inaczej). Zadania są bardzo proste, a moje pytania o podstawy i raczej nie trzeba się zbyt przy tym wysilać.

Mogę na kogoś liczyć? 🙂
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
24 lutego 2010 23:12
hop, hop!

czy ktoś wie, czy working capital (kapitał obrotowy) oblicza się dla takich branży jak retail distribution (handel detaliczny) i/lub car industry (przemysł samochodowy)?

bo tak myślę, że obliczając kapitał obrotowy strasznie ciężko byłoby policzyć jakie konkretnie przychodzy będę ze sprzedaży np ubrań czy samochodów. nie ma kontraktów na określone kwoty, nie ma takich zobowiązań jak np w budownictwie. ale nie jestem pewna, a muszę miec odpowiedz do jutra 🤔
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się