buty dla koni

Olcia- nie umiem namierzyć ogłoszenia 😤 Ale zastanów się dobrze, czy epici będą odpowiednie dla ochwata 🤔wirek: To wymagające butki, ja bym celowała w Old mac's
wiesz co dziewczyna zgodziła sie wysłac mi na próbe butki,a wymagajace pod jakim wzgledem???? ja sie nieznam a potrzebuje na tyły dla mojego krasnala:_))
olcia, moim zdaniem śmiało może próbować 🙂 jak będą dobre to przynajmniej nie będizesz się bała go w nich zostawić, bo są poniżej koronki a od tych wyższych bywa, że konie się obcierają 🙂 wyrocznią nikt tu przez net nie jest, nawet kasik 😉 choć się bardzo stara 🙂
Olcia- na tyły Twojego bym zaryzykowała, tym bardziej, że masz możliwość przetestować 😉
Cejloniara- nie chodzi o bycie wyrocznią.... w przypadku konia po całkiem niedawnym ochwacie, u którego kopyta będą się zmieniać ze strugania na struganie po prostu szkoda inwestować w buty, które muszą być dobrze dopasowane, bo w przeciwnym razie mogą być problematyczne 🤔wirek: Mam ten komfort, że przetestowałam kilka modeli, na różnych koniach w dość ekstremalnych warunkach i uważam, że te za koronkę po prostu są łatwiejsze i w użytkowaniu i w dopasowaniu 😉 Ja co prawda używam glovów i na nic bym ich nie wymieniła ale co się nawkurzałam, to moje 😉
edit: nie wyobrażam sobie dopasowania przedniej ściany buta epic do przodów konia Olci, bo przecież by but się dobrze trzymał, nie tylko podeszwa musi być dopasowana.... ale to tylko moje zdanie....
Niestety takie są fakty... Buty typu epici, glove muszą byc idealnie dopasowane, zeby nie leciały i kopyta muszą być bardzo poprawne...Na kopyta "patologiczne" tylko buty typu oldmac bądż cavallo, z tym że cavallo lubia fruwac jak koń się ściga, co ja z nimi przeżyłam to kosmos. Najlepsze moim zdaniem są Oldmacki, bardzo dużo wybaczają i jest szansa,że nawet przy paru milimetrach niedopasowania nie będą latać.
zapomniała, dodać, że sądziłam, że Olcia chce epic na przody, których foto wstawiła w NPK. W tych kopytach najszersze miejsce w kopycie wypada na pazurze a nie z tyłu, jak w poprawnych kopytach. Ola_koniczynka może coś powiedzieć na temat problemów z dopasowaniem epiców do takich kopyt.
Tak i powiem. !?@#!! Nie pasują, nie da się wepchnąć kopyta do środka, chociaż but wg numeracji ma jeszcze po 0.5 mm więcej niż kopyto. Nie ten kształt kopyt.

Mam do was pytanie drodzy buciarze. Czy ktoś by chciał sie przyłączyć do zamówienia marqiush boots z tego sklepu?
http://www.hoofshop.com/hoof-boots/marquis-supergrip/marquis-supergrip-hoof-boot.htm
a więc mam mozliwość zakup butów Easyboot Epic w cenie 350zł(z przesyłką )jak myślicie czy warto???całyczas z myślą o tyłach,kopytnego, bo przody po obcięciu dea są rewelacyjne, może nie pod względem wyglądu,a pod względem funkcjonowania aktywa,zasuwa jak dzik galopy bryki dębuje a z tyłami odczuwa dyskomfort po wyrżnięciu aktywa.a i wg pomiarów kopyto ma 13,5cm czy 2 byłaby dobra
by dobrać epic musisz podać długość i szerokość kopyta
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
11 lutego 2012 11:52
Ja też się zastanawiam nad bucikami od dawna. Mloda ma pozamiatane na strzałkach i tak myśle o jakimś sensownym modelu ktory stymuluje ich rozwoj . Wiem ze są rozne .. tylko ktory wybrac? kon czysta rekreacja.. ale podloze  miekkie 🙁
olcia- najbezpieczniej będzie wydrukować szablon ze strony sklepu horses i przyłożyć do kopyta. Strony nie mogę wkleić, bo coś mi się zawiesza 😤  ale wyszukiwarka odnajdzie po haśle "sklep horses"
sprawdziłam z szblonu wychodzi,że trochę większe tylko wiadomo inaczej na nodze a inaczej na szablonie:_)),ale ogólnie wychodzi,że będzie dobrze, mam nadzieję że będą dobre i fajnie,że mogę przymierzy:_))
[quote author=ola_koniczynka link=topic=140.msg1298172#msg1298172 date=1328887907]
Tak i powiem. !?@#!! Nie pasują, nie da się wepchnąć kopyta do środka, chociaż but wg numeracji ma jeszcze po 0.5 mm więcej niż kopyto. Nie ten kształt kopyt.

Mam do was pytanie drodzy buciarze. Czy ktoś by chciał sie przyłączyć do zamówienia marqiush boots z tego sklepu?
http://www.hoofshop.com/hoof-boots/marquis-supergrip/marquis-supergrip-hoof-boot.htm
[/quote]

Ja mam te same buty więc mogę ci zmierzyć  😉  one są pompowane ! więc dopasowują się do koronki .
taaaaaaaa....

rosek, Cejlon ma kopyta odbiegające od poprawnych, jedno z wysokimi pietkami i wąskie, z pazurem a drugie rozciapciane na boki, z flarami, tu się kąty z kolei kładą troszki... no i epic pasuje. Też fakt 🙂 Pare innych koni z ochwatem w epikach też by się znalazło 🙂

kasik, no widzisz.. a ja cały czas o zadnich nogach mówię 🙂

Olcia, buty się mierzy na nodze najlepiej, nie przez net. Jak masz możliwość oddać po mierzeniu jeśli będzie nie ok to o czym tu w ogóle dyskutować??

[/quote]

Ja mam te same buty więc mogę ci zmierzyć  😉  one są pompowane ! więc dopasowują się do koronki .
[/quote]
Monia, mozesz zrobic zdjęcia kopyta w takim bucie? Jesteś z nich zadowolona? Jak z ich trwałością?Spadają?
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
27 lutego 2012 17:22
Odświeżę temat 😉.

Dotarły do mnie Easyboot Trail  😍
będziemy niebawem testować, zobaczymy jak się zachowują w boju i jak się to ma do tego co o nich piszą 😉.
A może ktoś z forumowiczów planuje zakup nowych butów i stare nie będą już potrzebne, rozważę kupno, jeśli uda mi się trafić na odpowiedni rozmiar,
Wstępnie powiem,że koń jest kuty na podkowy Mki, a podkowy bardzo nam nie służą  🤔 kopyta zacieśniają się,róg kopytowy też jest raczej słaby, na nówki buty nie mam funduszy,więc mogę pozwolić sobie tylko na okazyjny zakup  🙂
Musze zakupić buty dla konia... Prawdopodobnie wybór padnie na easy boots. . czy jest jeszcze ktoś chętny za zamówienie, co byśmy sobie koszta przesyłki obniżyli?
nie ma to jak międzykostny plus rozkucie 😵
Thymos a kiedy i skąd będziesz zamawiać ❓ bo mi w sumie potrzebne są w zasadzie tylko hacele do glovów i geiter na wymianę...
no właśnie - skąd będziesz zamawiać ? może też dołącze .
Czy ktoś z Was kupował w tym sklepie?

http://www.hoofshop.com/hoof-boots/marquis-supergrip/marquis-supergrip-hoof-boot.htm

Już 3 raz składam zamówienie i po raz 3 wyskakuje błąd... W innych sklepach tych butów nie ma !!!
Zła jestem  👿
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
06 marca 2012 10:26
Dziś przeprowadziłam pierwszy crash test butów Easyboot Trail  🏇 .
Jestem bardzo zadowolona, buty zakłada i ściąga się bardzo bardzo łatwo, bardzo dobrze trzymają się na kopycie, są stabilne, nie okręcały się nam w żadnym z chodów. Przetestowałam je na twardym, ale dość równym podłożu na kółku. Stęp - bez problemów,
Kłus - bez problemów, zarówno w wolniejszym jak i w bardzo szybkom tempie. Aleks giczałki wyrzucał aż miło było popatrzeć. Obawiałam się, że buty dostaną skrzydeł, ale okazało się, że w wszystko w porządku. Nie pofrunęły  😅
Galop - podobnie, obyło się bez latających butów, choć będziemy musieli jeszcze trochę poćwiczyć galopowanie w butach 😉.

Póki co obyło się także bez ściągania butów tylnymi kopytami czego najbardziej się obawiałam. Zobaczymy jak nam pójdzie na większej przestrzeni, jednak na to jeszcze muszę poczekać. Plac u nas jeszcze nie do użytku 🤔.

Mój Luby kupił. Cavallo, ciekawa jestem jak długo wytrzymają 😎
Dostałam właśnie wiadomość od przedstawiciela Marqius boots. Buty+pompka+przesyłka= 254 Euro. Jeżeli będzie większe zamówienie to dostaniemy rabat. Czy ktoś się pisze? Proszę o pw.

To te:
http://www.all-natural-horse-care.com/marquis-supergrip-boot.html
Ja wlasnie chce kupic Easyboot Trail, ale gdzie? Na ebay'u z uk mial mi dac gosc znac dzis, ale pewnie nie mial dostawy. Na sklep.horses.pl - niedostepne i nie odpisuja.

Potzrebuje rozmiar 7 (135x145mm). Moze ktos chce sprzedac albo kupuje gdzies?

Potrzebuje pilnie!
A ja jutro testuję glovy na zawodach, co prawda skaczemy tylko L-kę ale mam nadzieję że obciachu nie narobią  😂 😜
Malina_M, daj znać co i jak po
Spisały się na 50% 😂 czyli prawy został z lewego zostały tylko strzępy... jego kariera dobiegła końca niestety już na etapie transportu. No ale trudno, hm... może ktoś robi zamówienie w kreamerze  🤔 potrzebuję pilnie nowego geitera  😵
mi 1 zleciał już w terenie więc byłam ciekawa jak skoki w nich są możliwe 😉
skoki w glovach są możliwe  o ile się te buty naprawdę dobrze dopasuje ❗ One nie pasują na każde kopyta ❗, to baardzo wymagające buty pod względem budowy kopyta i ruchu konia.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się