buty dla koni

Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
19 marca 2012 07:51
Ja natomiast przetestowałam Easyboot Trail w terenie  🏇 . Z racji tego, że wracamy do formy wybrałam się z Aleksem na mały spacer po okolicy w miniony weekend. Buty spisują się na prawdę świetnie, nie okręcają się i nie spadają  w kłusie w bardzo szybkim tempie 🙂 .  Na galop nasza droga jest zbyt twarda, ale jak tylko upewnię się, że nic się nie dzieje z nogą po silniejszym obciążeniu znajdziemy jakieś miejsce by i w galopie buty wypróbować 🙂. Póki co jestem bardzo zadowolona 🙂.
mi 1 zleciał już w terenie więc byłam ciekawa jak skoki w nich są możliwe 😉


Na treningach trzymały się super, po prostu transportu jeden nie przetrwał, być może w pośpiechu niedokładnie go założyła... No i teraz żałuję się sprzedałam OM one nigdy mnie nie zawiodły... 👍

Wiecie gdzie można zmówić sam geiter do glovów?

dea   primum non nocere
19 marca 2012 21:27
Czekajczekaj... dobrze rozumiem, w trailerze koń był w butach?..
tak
Ja też zakładam buty do transportu często-lepiej koniowi trzymać równowagę i nie ślisko
Czekajczekaj... dobrze rozumiem, w trailerze koń był w butach?..


a co w tym dziwnego? chyba lepiej jest założyć na spokojnie w domu, niż się szarpać z koniem po przyjeździe na zawodach...
czy miał ktoś do ,,czynienia,, z takimi Dallmerami ? http://www.hufschuh.de/cms/index.php/de/menprodukte/menrehecuff/66
czy miał ktoś do ,,czynienia,, z takimi Dallmerami ? http://www.hufschuh.de/cms/index.php/de/menprodukte/menrehecuff/66


ja mam te dallmery, niestety dla moje konia są za małe, więc w zasadzie leżą nie używane.
Jeżeli na ujeżdżalni jest twarde podłoże (ujeżdżalnia ziemna) to buty będą dobrym rozwiązaniem? W sensie lepiej amortyzują? Będę mogła skakać na tak twardym podłozu?
A czy Twój koń lubi takie podłoże?? W sensie nie przeszkadza mu?? Bo ja bym moim nie zakładała butów dla amortyzacji nawet na ubitą ziemię, bose, poprawne kopyto spokojnie da radę 😉 Jeśli macie glinę, co robi się twarda jak skała, to bym sobie skoki podarowała, bo to jak asfalt.
Ale buty z wkładką na pewno pomogą w amortyzacji 😉
A jak rozpoznać czy lubi?  😁 Na normalne jazdy chodzi, tyle, że z tymi skokami kiepsko, a ujeżdżalnia jest ziemna  😉
Gum- a jak ktoś patrząc na Ciebie może rozpoznać, że jest Ci dobrze na boso nie pytając? Wygodnie czyli wg mnie: bez skracania wykroku, bez sztywności, bez kulawizny, bez ślizgania się, bez macania, bez szukania lepszego podłoża i co bardzo istotne- od piętki 😉
kasik,  nie zawsze efektem stawania od palca jest podloze. jak strzałka pognita to i na olimpijskim bedzie na palcach biegał...

ja bym sobie skoki na twardym w ogóle darowała. jesli podloze nie jest do skoków odpowiednie i sama widzisz, ze jest twardo, to moze warto zmienic stajnię na taką gdzie podloze jest przystosowane, albo ze skoków zrezygnować? nóżki się odwdzięczą 😉
Mam dosyć głupie pytanie, ale bardzo mnie nurtujące  😡 W sklepie horses przy opisie butów np.http://sklep.horses.pl/product-pol-4943-Easyboot-Trail.html jest napisane "Podana cena za sztukę" czyli za parę butów kosz wynosi ok600zł? 👀
wydaje mi sie, ze kilka miesiecy temu ta sama cena byla za pare ale moge sie mylic, obecna cena pary faktycznie nie zacheca 🙁
No właśnie ja też myślałam, że za parę. Z resztą ktoś kiedyś tak mówił. Ale teraz to już sama nie wiem. Bo ponad 600zł  to już naprawdę dużo 🙁
niestety cena butów zachęcająca nie jest... ale uważam, że warto 😉
kasik czyli za parę to będzie ok600zł, tak?
tak, nieco tańsze  są niemieckie turf kingi
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
17 kwietnia 2012 07:53
Ja kupowałam te buty ( Trail ) tutaj:
http://www.easycareinc.com/our_boots/easyboot_trail/Easyboot_Trail.aspx

Cena wraz z przesyłką i opłatą celną wyszła podobna, 600 zł z jakąś tam końcówką. Zamawiały ze mną co prawda jeszcze dwie osoby, ale na 3 podzieliłyśmy się tylko przesyłką. Natomiast opłatą celną proporcjonalnie do wartości zakupów i,  i tak uważam, że lepiej zamówić " u źródła " - buty były u mnie w ciągu 2 tygodni, niż w horses.pl i czekać na przesyłkę miesiącami ...

Co do samych butów - POLECAM, solidnie, szybko i łatwo 😉 jak na opakowaniu 😉.
Ja mam takie pytanko. Czy można skakać w takich oto butkach: EasyCare buty Easyboot? Nie chodzi mi o nie wiadomo jakie skoki. Coś w granicach 50-60 cm. Będę wdzięczna za odpowiedź ; )
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
28 kwietnia 2012 21:32
ale po co właściwie butki to takich mini skoków
Koń chodzi na jazdy w butkach, bo tego potrzebuje. Chcę po mału znów zacząć skakać, a nie wiem czy te butki zdadzą egzamin.
ekuss   Töltem przez życie
10 maja 2012 21:09
Mam zamiar rozkuć moją rudą. Kuta na 4 i pytanie czy w teren zakładać 4 buciki czy tylko na przody? No i jakie wytrzymają dosyć szybkie przebieranie łapami (tolt) na ostrym żwirze? 
Czy wszystkie buty mają możliwość wkręcenia haceli?
Jestem zupełnie na świeżo z tematem butów, właśnie wzięłam się za czytanie wątku. Mój koń dziś zdjął sobie podkowę razem z kawałkami ścian. Ogólnie ma bardzo słabe kopyta, więc z trenerem i kowalem ustaliliśmy, że go rozkuwamy. Jednak koń chodzi skoki L i P i myslałam, żeby spróbować kupić buty i wkręcać hacele na trawę. Które buty do takich celów polecacie? Dodam jeszcze, że koń nie ma ładnych okrągłych kopyt tylko dość wąskie.
Trzeba by dobrze dopasować buty jeśli chcesz w nich skakać. Zrób tak, że połóż kopyto konia na białej kartce - i odrysuj w kółko kształt. Zrób tak i z jednym i drugom przodem, żeby widzieć czy nie różnią się kształtem, czasem się tak zdarza.
Wtedy jak będziesz szukać butów, to będziesz widzieć mniej więcej jaki kształt podeszwy powinny mieć by model pasował.

Jeśli chodzi o naprawdę dobre buty, które powinno się dać fajnie dopasować do takich kopyt jak piszesz i które się nadają do skoków to polecam:
http://www.all-natural-horse-care.com/marquis-supergrip-boot.html

lub klejone: http://www.strideequus.com/mpgo_jumper.htm
Kartki i wzory rozmiarów już przygotowałam.
A Old Maci albo Cavallo Sport nie będą się nadawać? U nas jedna osoba ma Old Maci i jest bardzo zadowolona, tyle że koń w nich nie skakał.

Jak się obsługuje te klejone buty?
Z klejonymi butami musiał by sie zapoznać kowal i ci powiedzieć czy by je założył czy nie.

Old Maci są ok do skoków, natomiast nie wiem jak kształtem czy by pasowały. Cavallo są na okrągłe kopyta. Mogą ci się przekręcać, jeśli koń ma raczej wąskie i długie.
Ok to zacznę od zmierzenia kopyt. Jeśli rozmiar będzie zbliżony to może pożyczę od koleżanki i zobaczę jak będzie w nich chodzić. Gdzie najbardziej opłaca się kupić Old Maci albo inne butki nadające się do moich celów?
Hmm, na pewno nie w sklep.horses 😉
ja w tej chwili nie jestem na bieżąco w sklepach, ale czasem opłaca się kupić je np z jakiegoś z sklepu z UK, przynajmniej sie czeka krótko na przesyłkę.
Choć takie Cavallo to łatwo dostać i w Polsce. No ale jak mówię, mogą nie pasować. Fajnie jakbyś mogła właśnie od kogoś je pożyczyć i wypróbować.

W sumie to słyszałam, że teraz już wysyłają buty na przymiarki, niestety nie wiem z jakich sklepów, może ktoś będzie wiedział i napisze 🙂
Przymierzyć mogę jedynie Old Mac.
Tak właśnie myślałam, żeby nie kupować w Polsce. Myślałam, że macie tu może jakiś sprawdzony sklep, w którym warto kupić nawet po doliczeniu kosztów wysyłki🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się