rajdy długodystansowe- kalendarz na rok 2009, 2010, 2011

o której jutro pierwsze starty?
O 22😲0 przekazanie stajni ochronie i cisza do świtu. Od rana walka z upałem. Powodzenia wszystkim.
Przepraszam, nie doczytałam w telefonie.
Starty były po 4 rano-te na 160 i ok 5 ten na 120.
Rajd za nami. UFF...
Zwycięzcą jest każdy,kto ukończył a nawet każdy ,co zaczął w taki upał.
To po pierwsze.
Mistrzem świata są organizatorzy, którzy  wszelkie siły i
środki zakotwiczone w przyjaźni i dobrym sąsiedztwie , rzucili na szaniec i ogarnęli to wszystko.
Mistrzem naszej konstelacji są organizatorzy startujący /mimo zmęczenia/ a najbardziej: Jolanta Lubera, która przemknęła 120 km a nazajutrz bohatersko kolejne 60. I nagroda fair play też się jej należy.
A wszystkim zawodniko/organizatorom gratuluję wytrwałości,wyników i energii.
I Pan Sebstian Karaśkiewicz
i jego siwy koń Grant ( Entyk, Greczynka), oo, ogier13 lat ,za wspaniały start na dystansie 160 km(!)
I znów: Zwycięzcą jest każdy,kto ukończył a nawet każdy,co zaczął w taki upał.
Nasza Żukowicka Wioska prezentowała się zielono i pięknie. I  miło było gościć tylu jeźdzców i koni.
Tyle z marszu. Resztę napiszę jak ochłonę.
Bajkowe konie. Silne,dzielne .Wspaniałe. A już achał tekin zloty.... no bajka poprostu.
a już za miesiąc (13-14.08) kolejne zawody rajdowe w naszych okolicach -  w stadninie koni arabskich SK Wiśnicz w Dąbrówce k. Brzeska - zawody towarzyskie i regionalne na dystansach 20, 40 i 60 km..
Też chyba pojedziemy  😅 jezeli nic się nie zmieni, ale plany mocne są 🙂
więc znowu/nareszcie sie spotkamy, bo teraz  to tylko na trasie sie mijałyśmy 2 razy, bo nie było czasu sie poznac🙂
super 🙂, mam tylko nadzieję, że temperatura bedzie niższa niż w Żukowicach  🙂. wiesz o co chodzi z tym zamieszaniem z wynikami z rajdu?
no właśnie tez czytałam na endurance.pl
http://www.endurance.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=264:ceicen-stare-ukowice-wyniki&catid=68:wyniki-2010&Itemid=66
Wyniki zawodów opatrzone są licznymi błędami zarówno obliczeniowymi, jak i merytorycznymi. Od momentu publikacji otrzymujemy liczne informację od zawodników o kolejnych zaobserwowanych pomyłkach. Lista błędów jest zatrważająco długa. Apelujemy do osób odpowiedzialnych za tę sytuację o jak najszybsze poprawienie wyników.



Dziewczyny, co jechałyście i jak poszło?
bo skoro się mijałyście to domyślam się że różne dystanse jechałyście 🙂

Ja  jechałam L, a koleżnka P.

a już za miesiąc (13-14.08) kolejne zawody rajdowe w naszych okolicach -  w stadninie koni arabskich SK Wiśnicz w Dąbrówce k. Brzeska - zawody towarzyskie i regionalne na dystansach 20, 40 i 60 km..



wczesniej są jeszcze zawody w Gieniuszach - 30/07/2010 - 01/08/2010
MISTRZOSTWA POLSKI JUNIORÓW I MŁODYCH JEŹDŹCÓW W DŁUGODYSTANSOWYCH  RAJDACH  KONNYCH
klasy L, P, N, l*, 2*
http://www.kjbik.pl/propozycje/MPMJ_J_F.doc

ja sie wybieram, jako serwis 🙂
ktoś się może też wybiera?
http://mongolderby.theadventurists.com/
To jest dopiero RAJD .Przez wielkie R.
Zazdroszczę uczestnikom. Niesamowita przygoda.
Jako początkujący rajdowiec mam do was pytanie, posiadając brązową odznakę co muszę zrobić aby stratować jako zawodnik? Tylko rejestracja siebie i konia?  I słyszałam że koń musi być podkuty, a jak ktoś nie kuje konia to co?
Ja jechałam nawet 2 razy 30 km na bosym koniu, ale na dłuższe dystanse i w większych tempach dużo lepiej jest podkuć konia. Chyba weterynarze nie sprawdzają czy koń jest kuty? Chociaż ja L startowałam 2 lata temu i coś się mogło zmienić od tego czasu.
Tylko rejestracja w WZJ/PZJ, po pierwszych startach dostaje się też książeczkę startów jeźdźca i konia.
kasia&figa generalnie nie ma żadnego obowiązku kucia konia, ale na dłuższe dystanse nie wyobrażam sobie konie niepodkutego, szczególnie, że podłoże potrafi zaskakiwać 🙂
jeśli posiadasz brązową odznakę to musisz zarejestrować siebie i konia oraz wykupić dla siebie i wierzchowca licencję PZJ/WZJ - do startów do klasy N włącznie natomiast do dalszych startów w konkursach gwiazdkowych potrzebna już jest licencja PZJ. Wszystkie informacje na temat potrzebnych dokumentów znajdziesz w regulaminie na stronie endurance.pl i powinny być one także w propozycjach zawodów.

Pozdrawiam
Ania
Mam pytanie czy jest jakiś limit wiekowy dla startujących koni?
Informacje ze strony Endurance.pl
Otrzymaliśmy informację od Joli Lubery, że zawody w Starych Żukowicach w terminie 09 - 10 lipca br., o których informowaliśmy dziś przed południem, nie odbędą się.
W terminie 19 - 21 sierpnia w Klikowej koło Tarnowa (teren dawnego PSO Klikowa) zostaną natomiast rozegrane  CEN, ZO oraz Otwarte Mistrzostwa Małopolski w Konnych Rajdach Długodystansowych. Organizatorami tych zawodów bedą LKJ Klikowa oraz Ranczo Palomino.

Nie popatrzę sobie na rajd. Szkoda.
Przepraszam, ale nie mogę znaleź na stronie "enduransu" informacji że zawody odwołane, bo "drogi porozwalane" w Żukowicach? więc po co insynuować takie rzeczy? Szczególnie, że w tej dyscyplinie konie biegają po każdym podłożu i w każdych warunkach.
Może to chodzi o to, że Klikowa dysponuję dobrym zapleczem na organizację zawodów- murowane chłodne stajnie, możliwość zlokalizowania wszystkich startujących koni w jednym miejscu, jak również o promocję tego miejsca, które kiedyś było wizytywką Tarnowa. A organizator jest ten sam - Ranczo Palomino ze Starych żukowic wspólnie z LKJ Klikowa.
Odnośnie terminu to jaki jest sens organizować tak duże zawody w tydzień po zawodach międzynarodowych i Mistrzostwach Polskich w Kużni, stąd pewnie zmiana terminu zawodów.  W rajdach min czas odpoczynku pomiędzy kolejnymi startami wynosi 13 dni dla małych konkursów, 20 dla startów powyżej 80 km.
Duże stajnie i zaplecze, w tym gastronomiczne, w jednym miejscu, z ogromnym potencjałem - to chyba ogromny atut, możliwość zorganizowania bramki na hipodromie jak w Zabajce, uważam, że to bardzo dobry pomysł i ciekawa propozycja🙂 i podobnie jak Paladynka, uważam, że nie ma co szukać drugiego dna. 
Mam pytanie czy jest jakiś limit wiekowy dla startujących koni?


nie wiem czy uzyskałaś już odpowiedź na pytanie 😉
ale jak nie to służe pomocą, otóż minimalny wiek konia do startów to 4 lata - w tym wieku może chodzić tylko dystans klasy L, jako 5-latek klasę L i P, jako 6-latek klasę L, P i N, a po zagraniu się 2xN - 1*. Więcej informacji znajdziesz na www.endurance.pl w regulaminie dyscypliny, który miejmy nadzieje niedługo się wreszcie pojawi, ale limity wiekowe są takie same w każdym roku 🙂
ktos sie wybiera do Raciechowic w tym roku?
ja mam plany :-), a wczesniej do Lukowego 6-8 maja
Tez chcialam do Lukowego jechac, ale raczej w tym roku odpadnie 🙁

Raciechowice jednak sa duuuuzo blizej. Gdyby ktos z Podhala lub okolic sie wybieral do Raciechowic i mial wolne miejsce w przyczepie to sie chetnie zabiore  😀
Ciekawe jak moj kon to przezyje - nasze pierwsze zawody. Moze byc ciekawie 🤣

A byle juz moze wczesniej na tym rajdzie?
A ktoś może wybiera się do Jurowiec? 🙂
zduśka   Zbrodnia, kara, grzech. .. litr wina
07 kwietnia 2011 11:59
kurde, wszystkie zawody są mega daleko od mazowsza ... a ja bym chciała pojechać na zwykłą  L-kę tak dla sprawdzenia siebie i konia. A transport konia 200 km mnie przeraża  🙄 ahhh
na początku lipca są zawody w Kuźni Nowowiejskiej i tam na 100% będzie kl. L 😉
zduśka   Zbrodnia, kara, grzech. .. litr wina
07 kwietnia 2011 19:19
aaaa.. no widzisz  😉 dobrze wiedzieć ! dzięki  😁
Pewna jesteś? Nic nie ma na stronie stajni o rajdzie w lipcu, ani na endurance.pl . W sumie mam do nich najbliżej, raptem 230km.. czy w Kuźni organizowane będą zawody amatorskie?
margaritka   Cantair HBC, a Nerwina na emeryturze;)
07 kwietnia 2011 22:10
iza, ja ale w ramach pomocy Kresowi😉
Pewna jesteś? Nic nie ma na stronie stajni o rajdzie w lipcu, ani na endurance.pl . W sumie mam do nich najbliżej, raptem 230km.. czy w Kuźni organizowane będą zawody amatorskie?

Patrz na stronie endurance .pl- zakładka- kalendarz- 1-3 lipca w KuźniN.  Mstrzostwa Polski w Rajdach, i zapewne jak i w poprzednich latach będą rozgrywane również konkursy amatorskie podczas tych zawodów.
Zduśka - nie wiem  skąd  dokładnie jesteś, ale u nas koło Ostródy w Małej Rusi, L jest zawsze amatorska  🙂.W tym roku zawody są jakoś pod koniec maja.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się