Kask, toczek, kasko-toczek... i kamizelka

xxmalinaxx a waga Ci nie przeszkadza? Sama bardzo wielbiłam ten model z Fouganzy (tylko sprzed paru lat w wersji brązowej, z haftem z przodu, tyłu i małym napisikiem na daszku) i ciurałam go kilka lat, bo "ładny i wygodny", do momentu kiedy wywaliliśmy się z koniem - potknął się i zaczął wywracać, a siła z jaką zarzuciło mi głowę w bok niestety spowodowała naderwanie przyczepów mięśniowych i zmasakrowanie naczyń limfatycznych po prawej stronie szyi. Kask był na tyle ciężki, że przy zarzuceniu o takiej sile nie było szans. Waga to 640 g, więc 'trochę' jest...
Plus był taki, że w momencie uderzenia o ziemię roztrzaskała się skorupa kasku, a nie moja czaszka 😉

Od tego czasu ze względów bezpieczeństwa i specyfikę sportu wybieram już tylko i wyłącznie lżejsze kaski - i tu bezkonkurencyjny okazał się Uvex exxential: https://konik.com.pl/kask-uvex-exxential-braz-mat
Waży 330g, czyli prawie połowę mniej 🙂 Bardzo polecam.

Wpadłam jednak do tego wątku w troszkę innym celu: wspomniany wyżej Uvex sprawuje się bardzo miło w użytku, ale rozglądam się za czymś mniej "futurystycznym" z wyglądu, z przeznaczeniem na zawody.
Kryteria:
- brązowy, karmelowy, koniakowy, beżowy, sraczkowaty, granatowy (byle nie czarny)
- najchętniej pokrytego welurem czy innym badziewiem welur przypominającym
- chętnie jak najlżejszy (ze względów bezpieczeństwa).

Porozglądałam się wstępnie o sklepach internetowych i znalazłam coś takiego:
https://konik.com.pl/waldhausenkask-proairswing
Szału nie ma, niestety, ale kolor chociaż ładny...

Najbardziej chwyciły mnie za serce wszelakie welurki Charles Owen, ale za Chiny nie mogę się nigdzie doczytać, ile to to waży. Orientuje się ktoś może?  :kwiatek:
Vespuria a tego uvexa masz w brazie ?  👀 wymyśliłam sobie nowy kask do nowego brązowego siodła, ale w sumie nie ma co wybrać w takiej cenie dla śmiertelników. 😁
Alaska ze wszystkich kasków z półki "śmiertelniczej" Uvexy są według mnie zdecydowanie naj! Najtrwalsze, najlżejsze, najładniejsze i najmniej się brudzą  😂 Bierz, za taką cenę naprawdę dobry zakup.
No ja wzdycham do Mistrala II ale brąz jest brzydki :P
Ja mam Uvexa Exxential na zawody granatowego 🙂 Polecam 🙂
Tak jak piszecie: przyjemna cena a jak na nią bardzo dobra jakość, konstrukcja i jest ekstremalnie lekki 🙂
I w sumie racja, że nie jest go super łatwo zarysować 🙂
Wcześniej miałam skorupę Lami-Cell Vetex i już po kilku dniach porysowana.
Witam, posiada ktoś kask Mistrall 2 lub ma zdjęcia na głowie?
Facella   Dawna re-volto wróć!
13 maja 2017 22:42
BlueHorse, Vespuria, a macie może zdjęcia tego Uvexa na głowie? Szukam kasku dla siebie i Exxential pasuje mi cenowo, słyszałam o nim jak najlepsze opinie, ale jakoś mnie nie przekonuje z wyglądu...
Łee, ja nie mam, ale Google wypluł takie zdjęcie. Z wyglądu szału brak, skorupka jak skorupka, ale jakościowo na pewno lepsza i lżejsza od tych popularnych Busse czy podobnych.
Tak czy inaczej, ze względu na marny wygląd powyżej wspomnianego, ponawiam pytanie (nadzieja umiera ostatnia, następny krok to już mail do sklepu): czy wie ktoś, ile ważą Charles Owen'y?  :kwiatek:
vespuria, - mam elumen8 owena (wersja 2016, odpowiednik ayr8) i jest ultra leciutki. Nie narzekam też na wentylacje - w piątek miałam ciężki 1,5h trening w słońcu i upale, włosy wilgotne, ale mózg mi się nie rozgotował 🙂 W dodatku jest mega wygodny i mój akurat nieziemsko mieni się w słońcu 😍 Jestem zakochana.
keirashara, a gdzie kupowałaś ten kask?
saganek   shit happens
14 maja 2017 19:21
Zapewne już gdzieś było, ale... Poleci mi ktoś dla dziecka 9letniego kamizelkę? W ogóle nie mam zorientowania co i jak, bo nie używałam, nie miałam do czynienia. Nie wiem na co zwrócić uwagę...  Jak to się człowiekowi zmienia jak własne dziecko zaczyna jeździć...
anai, - dostałam jako prezent, więc do końca nie wiem... ale był ściągany zza granicy i equi-fashion pośredniczyło.
keirashara, aa, bo w naszych sklepach tego modelu nie widzę, a wersja wcześniejsza (ayr8) nie ma zdaje się nowych atestów. A jak z rozmiarówką? 
anai, - rozmiarówka jak w poprzednich owenach. Mam 57, z FP miałam 56, z tattini 57/58 zależnie od modelu. Sklepy to w ogóle nie wiedzą co sprzedają, jak wyszło z rozmowy z dystrybutorem na Niemcy i często mylą modele... a polskie to już całkiem w tym przodują. Mi wmawiano, że ten model nie istnieje w jednym sklepie 🤣 Jedynym rozsądnym polskim sprzedawcą był właśnie equi-fashion.
Przychodzę do tego wątku z zapytaniem o Samshield'a: czy ta podstawowa wersja Shadowmatt bardzo się rysuje w użytkowaniu?
keirashara dziękuję  :kwiatek: A miałabyś może możliwość wrzucenia go na wagę kuchenną?  💃
Dziewczyny znacie może sklep internetowy sprowadzający kaski Troxel ? Niekoniecznie w Polsce ale koniecznie w UE .  :kwiatek:
vespuria, - jak ogarnę baterię do tej wagi w końcu to tak, ale zapominam o niej od ponad miesiąca 🤣 Aczkolwiek jest lżejszy niż FP Victor na przykład, co mnie okropnie zdziwiło, bo jest dość gruby.
Ja też mam Exxentiala, nic nie waży i wygląda znośnie, czaję się teraz na Suxxeed Active 😍
http://re-volta.pl/galeria/foto/160911
Konwalijka   „Ten z konia nie spada kto na niego nie wsiada”
19 maja 2017 16:42
Hej wszystkim
Co sądzicie o kasku Casco Mistrall ewentualnie KED Basco?
Mój obecny kask nie jest wentylowany a nie najbliższe upały to będzie koszmar i poszukuje czegoś lekkiego i przewiewnego  👀
Macie jakieś swoje typy? 

nie mogę znaleźć nigdzie informacji, jakie normy spełniają kaski uvex? (exxential i suxxeed)?
Konwalijka, mam starego mistrala, jeśli chodzi o przewiewność bardzo polecam. Wygodny też jest.
Konwalijka , Mistrall jest przewiewny i lekki, ja z niego zrezygnowałam w końcu, bo kompletnie mi nie leżał i źle się z tym czułam.
Hej wszystkim
Co sądzicie o kasku Casco Mistrall ewentualnie KED Basco?


Jeśli masz możliwość, przymierz oba Mistralle, bo się różnią. "Jedynka" jest bardzo przewiewna i lekka, ale mi osobiście nie leży, jest dość płytka, kojarzy mi się z taką łupinką od orzeszka.  😁 Za to II mi bardzo odpowiada, jest głębsza, ale ciut chyba cięższa i minimalnie mniej przewiewna.

Osobiście też przymierzam się do nowego kasku i też mam zagwozdkę Mistrall II czy Uvex exxential.
O, ja nawet nie wiedziałam, że jest II, ja miałam I i dokładnie te same wrażenia z tym orzeszkiem 😁 II podobna bardziej do Casco Champ, choć ten też mi nie leżał, ale większości osób raczej pasuje.
anai, uvex już w zeszłym roku miał "właściwą" normę. Wtedy sprawdzałam dokładnie, bo szukałam koniecznie z normą (moja Pina nie ma) i mało który miał. Nie pamiętam dokładnie który z protokołów spełnia (bo nowej normy jeszcze wtedy nie było) ale ten "właściwy" spełnia na bank.
No to który kupować :
anai, - imo uvex najładniejszy, casco do mnie kształtem totalnie nie przemawia. I alcantara czy inne zamszowe tkaniny się nie rysują tak jak te plastikowe powłoki.
mils   ig: milen.ju
23 maja 2017 13:24
anai Uvex albo Kask, Casco takie, moim zdaniem, mało eleganckie.
anai, Kask!  😍
anai, ten Uvex jest okropnie brzydki na żywo 😉 Wygląda jak druga głowa.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się