Kask, toczek, kasko-toczek... i kamizelka

ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
04 marca 2010 12:35
http://dressage.pl/

Courtney King w szpitalu 
czwartek, 04 marzec 2010 
Jak podaje serwis HorsUs.nl, Amerykanka Courtney King, uczestniczka m. in. finału Pucharu Świata w 2008 roku, uległa wypadkowi podczas treningu i z podejrzeniem pęknięcia czaszki trafiła do szpitala. Dosiadany przez nią koń pośliznął się, co spowodowało upadek. Zawodniczka nie miała na głowie kasku. 


jednak naprawdę warto łepetyne chronić - nawet pro nie ma łba ze stali....
Monny   bez odbioru .
04 marca 2010 12:51
tunrida, czegoś takiego właśnie szukam !!
Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
04 marca 2010 13:23
troxelowcy macie jakieś świeże swoje zdjęcia w kaskach?
asds   Life goes on...
04 marca 2010 13:25
Ja w moim Spiricie Troxela niestety chwilowo ni mam 😉, ale nadal jestem z niego mega zadowolona
Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
04 marca 2010 13:42
ja mam tylko takie


jak go założę na głowę to zaraz zapominam, że go w ogóle mam . jak ja mogłam się męczyć tyle lat w toczku  :/
jakiekolwiek pomysł gdzie dostanę taki kask? chodzi mi o jasne zapięcia

jej dziękuję 🙂

Czy ktoś się może orientuje czy są jakies przesłanki techniczne, które by tak różnicowały cenę pomiędzy kaskami z linków powyzej?  :kwiatek:
ja dostałam w tamtym roku na urodziny od taty bardzo fajny, zgrabny i lekki kask... aż wstyd się przyznać, że zdarza się, że o nim "zapominam"  🤬 szczególnie zimą, jak zakładam czapkę... ale po dzisiejszej sytuacji w stajni, gdzie koleżanka spadła z jednej klaczy (koń 19 lat, a wywijał barany i podskoki z 4 nóg jak źrebak!) i tylko zobaczyłam, jak jej kopyto przeleciało koło głowy stwierdziłam, że nie opłaca się ryzykować i od jutra kask obowiązkowo! nigdy nie wiadomo, jak skończy się zwykła "spacerowa" nawet jazda.
madmaddie   Życie to jednak strata jest
22 marca 2010 10:07
opłaca się kask zawsze ubierać, ja spadłam w stępie przechodząc przez jedną kawaletkę, kobyła strąciła ją, wystraszyła się, a ja uderzyłam głową o ziemię, na szczęście w kasku 😜
Czy korzysta ktoś z kamizelki ochronnej tzw. żółw? polecacie?
Malaaa zajrzyj sobie może do tego wątku, tak na stronę 2 na przykład - całkiem sporo opinii. Potem łatwiej będzie pytać o konkrety 🙂
Gdzie znajdę taką kamizelkę tylko tańszą?
http://www.ihaha.pl/product_info.php?cPath=23_133&products_id=440
siwaaa94   Cud na czterech kopytach.
03 kwietnia 2010 14:13
ja zazwyczaj jeżdżę w kasku, chociaż był pewien czas że jeździłam bez, tylko w czapce.
ja mam pyt nt rozmiarówki KASKÓW GPA SPEED AIR.. Jest taka jak obwód głowy czy zawyżona? Bo mam dylemat co do rozmiaru.. 🙂
Aaa i jeszcze.. czy wentylacja jest rzeczywiscie w nich taka super? Zależy mi na tym, bo moja grzywka po każdym treningu woła o pomstę do nieba  🙄
mon z tego, co pamiętam, to rozmiarówka w normie, na pewno nie zawyżona. Wentylacja bardzo fajna, nie ma na jeździe uczucia, ze mózg się gotuje i czacha dymi 😉
Co do grzywki - nie ma cudów i tam, gdzie kask przylega do głowy, włosy zawsze się uklepię czy spocą.
Orzeszkowa domyslam sie że fryzura nie bedzie w nienaruszonym stanie, ale chociaż żeby nie wygladać, jakby ktos wylał wiadro wody na głowe;p Dzieki za odp🙂
Chyba się zdecyduję, bo mój IRH zaliczył niejeden solidny upadek i nadaje sie do śmieci 🙂
Polecam, to jedna z nielicznych rzeczy naprawdę warta w 100% swojej ceny, od jakości i ochrony poczynając, na aspektach estetycznych skończywszy 😉
czy ktos moze ma doswiadczenie jezeli chodzi o rozmiary kaskow- szczegolnie interesuje mnie jak ma sie rozmiarowka kaskow Tattini i GPA pikeura. nie ma roznicy, czy moze jednak co firma to inna rozmiarowka?
szerek, najlepiej jednak pomierzyc.. mi np kask las vega pasowal 57 (choc luz byl, ale stary juz byl wiec moze dlatego), jakis irh 56 byl ok, ale na styk, a pikeura gpa to juz nie pamietam jaki mam 😀
nie wiem, czy bede miala okazje przymierzyc 😉 ale planuje tak zrobic.
a wstepnie szukam informacji
Widział ktoś z Was w jakimś sklepie w PL, czapeczkę z daszkiem usztywniana?
Znajomy kiedyś miał, ale kupił gdzieś w UK.
Była wygodna przewiewna a przy okazji chroniła w razie upadku.
słuchajcie - zastanawiam się nad Casco Mistral i Oscarem Lamicella - czy macie je może? a jeśli tak to czy mogę prosić o fotkę na głowie 😉 bo jeden miałam okazję w sklepie przymierzyć i pomacać 😉 i wydaje się baardzo fajny i przede wszystkim przewiewny. Drugi podobno jest przewiewny i co tu dużo mówić - śliczny 😉 i się waham bo nie wiem gdzie w moich okolicach można go obejrzeć. Pomożecie?  :kwiatek:
duunia   zawiści nożyczki i dosrywam z doskoku :)
06 kwietnia 2010 15:42
a co sadzicie o kaskach TROXEL?

właśnie się mocno nad takim jednym zastanawiam... 🙄
a nad którym? bo też są fajne 😉
duunia   zawiści nożyczki i dosrywam z doskoku :)
06 kwietnia 2010 15:51
bodajże forumowa Tania ma ten kask - pytaj jej o opinię 😉
Mam takie pytanie (jeśli już taka informacja się pojawiła w wątku, będę strasznie wdzięczna za odesłanie mnie do odpowiedniej strony): w jaki sposób czyścicie kaski od wewnątrz? Mam kask Tattini, tej gąbki wewnątrz nie da się wyjąć, a wkładać cały kask pod wodę trochę się boję...
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
06 kwietnia 2010 20:19
a czy ktoś może posiada kask z Decathlonu, taki szary z wyszytymi kwiatkami?  😉
asds   Life goes on...
06 kwietnia 2010 20:30
Ja moze nie Tania ale  z tego co pamietam zachwycona Sierra jest 🙂


Ja  mam Troxela Spirita i stwierdzam ze to super kaskNa wszystkie pory roku i pogody ( Dzis np. jezdzilam w deszczyku na poczatku ale okulraki moje były suche. Nie ma to jak dobre zadaszenie 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się