Stajnie na Śląsku

1350 zł Winderenka,
Gdyby ktoś szukał stajni w okolicach Częstochowy, gdzie konie mają stały dostęp do siana, są cały dzień padokowane na trawiastych padokach, to polecam Rancho Wolnym Krokiem pod Koziegłowami.
Naszukałam się stajni dla mojego emeryta i taka podstawa jak stały dostęp do siana to niestety rzadki luksus...
Cześć
Cześć.

Czy na Śląsku(+40km od Katowic) istnieje stajnia, w której są 3 karmienia dziennie, jest hala, stały dostęp do siana, również na padokach w zimie i co najważniejsze konie nie stoją dla samego stania od rana do wieczora na "pastwiskach", które tak naprawdę po kilku dniach są wyjedzone.

Mam wrażenie, że teraz wszędzie 2 karmienia dziennie i trzymanie od rana do wieczora poza boksami bez przemyślenia, czy są na to warunki.

W Lando są 3 kamienia dziennie, hala , dużo siana , padoki piaskowe, kwaterki trawiaste i pastwiska na małe stada. Może tam ?
Monsteraa, u nas tak jest (Equika)

Padoki są "ruchome" tzn jest 2,5x wiecej padoków niz koni, wiec jak wyżrą wszystko idą na inne, a te w tym czasie odrastają. Maja tez dostęp do wody (kastry, uzupelniane z beczkowozu). Nie ma problemu by konie chodziły w parach lub w małym stadzie (małe stado w ogóle ma cały kawał łąki dla siebie)

W lato jak jest upał niemiłosierny albo dużo owadów wychodzą wcześniej i są sciagne w południe.
Jak jest super pogoda to stoja i 10h.

Karmienie 3x dziennie (wszystkie konie na pudełkach). Siano faktyczny stały dostęp, u nas każdy robi siatki. brak kamery na sianie 😉

Tez na to zwracam uwagę zeby konie na padoku stały z "sensem" zwlaszcza ze moj jak chce do stajni to to mocno pokazuje.

Mamy halę (murowaną, między stajniami więc dość ciepła) mamy duży plac z przeszkodami i duży plac bez.
Dziękuję za odpowiedzi.

Remson, a gdzie znajduje się ta stajnia, bo nie kojarzę takiej nazwy? I jeśli mogę zapytać o cenę pensjonat u Was?

Equika do stara stajnia CJK Dakar Sarnów, zmienili nazwę.

Dziś na fb wyskoczyło mi ogłoszenie z wolnymi boksami w Jaworznie Ciężkowice - brzmiało sensownie, można jeszcze tam spróbować.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się