Stajnie na Śląsku

Nie słyszałam negatywnych opinii o tej stajni, parę znajomych ma tam konie i podobno jest OK. Mają wszystko co powinni mieć: pastwiska, halę, zewnętrzny plac do jazdy, przeszkody..
NISSE   Ostroznie z marzeniami, bo jeszcze się spełnią...
29 maja 2011 09:35
Szukam pensjonatu dla konia w okolicy częstochowy do 40km . Najchętniej mała kameralna stajnia.Ważne żeby były zielone pastwiska, codziennie sprzątane boksy, i siano bez ograniczeń( zimą na wybiegu). 🙂
Witam,
Poszukujemy z koleżanką stajni w okolicach Zabrza w której mogłybyśmy zajmować się końmi. Jesteśmy niepełnoletnie (ukończone piętnaście lat), jednak doświadczenia już trochę mamy. Pracowałyśmy również przy koniach zaliczających się do tych "trudniejszych".

Koleżanka ma niewielką deformację dłoni jednak nie koliduje to z zakresem prac wykonywanych przy koniach. Dziewczyna funkcjonuje tak samo jak wszystkie osoby pełnosprawne, nie ma problemu w wypełnianiu typowych obowiązków w stajni.

Proszę o kontakt na PW.
TinaTigra   ...w życiu piękne są tylko chwile...
03 czerwca 2011 14:55
Czy ktoś sie może orientuje czy będą, a jak "tak" to kiedy zawody konne w skokach przez przeszkody w Katowicach-Muchowcu?
Czy ktoś sie może orientuje czy będą, a jak "tak" to kiedy zawody konne w skokach przez przeszkody w Katowicach-Muchowcu?


jeśli dobrze pamiętam, to w ten weekend, czyli jutro ale nie jestem pewna na 100% 🙂



i jeśli to kogoś zainteresuje to jest wolny boks w przydomowej stajni za Mikołowem
to info http://stadniny.pl/ogloszenia/1307042572
🙂
TinaTigra   ...w życiu piękne są tylko chwile...
03 czerwca 2011 15:28
No właśnie....🙁 od 2 różnych osób mam 2 różne terminy podane: ten weekend albo przyszły i jestem w kropce.
Nic o tych zawodach nie słyszałam, nie widziałam również propozycji.  W przyszłym tygodniu w niedziele są zawody w Chorzowskim parku, propozycje na szj.info.pl 😉
II Amatorskie Zawody Jeździeckie w Skokach przez Przeszkody o Puchar Burmistrza Mikołowa "Kamionka 199"
18 czerwca, Dolina Jamny ( http://skoki-mikolow.eu/ )
Wybiera się ktoś?  🙂
W Ciężkowicach nie jest tak jak twierdzicie.. 🙄
To co było, będzie i dalej: pensjonat, rekreacja, hipoterapia+ trener skoków na miejscu.
anea: miałam jechać, ale za mało czasu na przygotowanie się : wyjeżdżam od poniedziałku;/ ale będę robić zdjęcia : ))
widzę, że znacie się na rzeczy, więc piszę z prośbą. znacie jakieś dobre stajnie/kluby w okolicach Katowic, Mikołowa w których mogłabym pojeździć, udoskonalić umiejętności i pomagać? mile widziane byłyby też adresy
szukasz jazdy za prace czy normanych płatnych treningów?
jest mi to obojętne ale po głębszym przemyśleniu stwierdzam, że w wakacje lepsza jest jazda za pracę
Livia   ...z innego świata
07 czerwca 2011 20:19
Dałam ogłoszenie w temacie o nowym domu dla koni, ale spytam i tu, może wiecie coś pocztą pantoflową 🙂
Moja koleżanka szuka konia do wzięcia w bezpłatną dzierżawę, w okolicy Gliwic. Koń musiałby być spokojny (koleżanka jest dorosła, rozsądna, ale początkująca), najlepiej nieco starszy, wałach. Będzie miał zapewnioną dobrą opiekę, jazdy tylko pod okiem instruktora.
Może wiecie, gdzie szukać?  :kwiatek:
CeraŁ   dużo dużo zmian..
07 czerwca 2011 21:48
a jak oceniacie LEO w Tychach czy tam w Wyrach bo nigdy nie wiem gdzie to dokładnie już stoi 😉

Mamy tam przenosić 4 konie w październiku.
Livia - Bezpłatną? Oj, to kiepsko będzie. Ja raczej znam tylko te na sprzedaż. Ato na jakiś określony okres?
Melanie, A bezpłatną, ale za pracę? Chyba rzadko kiedy jest tak dobrze, żeby dostać konia w bezpłatną dzierżawę bez pracy 😁
Livia   ...z innego świata
08 czerwca 2011 10:29
Melanie, póki co może być np. roczna, z możliwością dłuższej, bo koleżanka chęci i warunki ma 🙂

Może ktoś zna osobę, która nie ma czasu się zająć własnym koniem i zgodziłaby się na przeniesienie do innej stajni?
🏇 szukam miejsca dla walaszka w okolicach Katowic czy mozecie mi cos polecic (ew czy ktos ma moze wolne miejsce w stajni) ? warunkiem sa pastwiska na ktorych kon bedzie mogl przebywac w ciagu dnia  🏇

Aura w Wyrach. choć nie wiem, czy pasuje ci 1000 zł za boks. Generalnie ostatnio sie troszeczkę poprawiło, ale i tak cena jest dwa razy za duża;/
Aura w Wyrach. choć nie wiem, czy pasuje ci 1000 zł za boks. Generalnie ostatnio sie troszeczkę poprawiło, ale i tak cena jest dwa razy za duża;/


szukam czegos w rozsadnej cenie  🙄
to odradzam  😉
🏇 szukam miejsca dla walaszka w okolicach Katowic czy mozecie mi cos polecic (ew czy ktos ma moze wolne miejsce w stajni) ? warunkiem sa pastwiska na ktorych kon bedzie mogl przebywac w ciagu dnia  🏇




Góra Piachu w Jaworznie. Mamy miejsca w nowej stajni, konie spędzają cały dzień na dużych pastwiskach. Cena nie jest wygórowana 😉
a jak oceniacie LEO w Tychach czy tam w Wyrach bo nigdy nie wiem gdzie to dokładnie już stoi 😉

Mamy tam przenosić 4 konie w październiku.


Nie słyszałam złych opini na temat tej stajni. Mam tam znajomych. Konie codziennie są wypuszczane na pastwiska, dostają dobrze jeść, mają czysto w boksach.
Właściciele wydają się mili. Sama jestem ciekawa jak będzie wyglądała na nowa stajnia po drugiej stronie mikołowskiej. Fajnie że będzie karuzela. Wiem też że wybudują tam dość spory socjal. No i w przyszłości planują halę.
A Ty przenosisz się do "starej stajni" czy "nowej" ?
[quote author=Cynamonowa_ link=topic=1780.msg1039115#msg1039115 date=1307875630]
Góra Piachu w Jaworznie. Mamy miejsca w nowej stajni, konie spędzają cały dzień na dużych pastwiskach. Cena nie jest wygórowana 😉
[/quote]

jakies namiary na pw bardzo bym prosila  :kwiatek:
a znacie jakieś stajnie koło sosnowca bądź dąbrowy górniczej . ? jestem ze sławkowa , ale tu jakiś rewelacji nie ma . może ktoś mi cos polecić ? .
efeemeryda   no fate but what we make.
16 czerwca 2011 18:42
jak nie ma rewelacji ?
jak w Sławkowie jest bardzo fajna stajnia.
Nie wiem czy szukasz pensjonatu czy czegoś do nauki, ale tak czy siak w DG czy Sosnowcu nie ma nic lepszego niż Tabun w Sławkowie  😉
pozostają Ci ewentualnie Ciężkowice, ale to też zależy czy robi Ci różnice ile h dziennie chodzi koń i jaka atmosfera panuję w stajni, dla mnie Tabun, a Ciężkowice to niebo, a ziemia :P
W DG masz jeszcze taką małą stajnie, jest już to końcówka DG stajnia mieści się dosłownie za tabliczką "chruszczobród", boksy bardzo małe, obsługa średnio się zna na rzeczy, chociaż może coś się zmieniło, odkąd zmienił się dzierżawca, nie wiem nawet czy prowadzą tam w ogóle jeszcze rekreację bo spora grupa osób stamtąd przyszła właśnie do Tabuna na jazdy.
efeemeryda: Gdzie w Chruszczobrodzie? ; > mam tam domek : D
efeemeryda   no fate but what we make.
16 czerwca 2011 18:58
to jest na granicy Dąbrowy Górniczej i Chruszczobrodu, zaraz jak się kończą Ząbkowice  😉
a jak sie stajnia nazywa?  :kwiatek:
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się