Stajnie na Śląsku

ekhem, ja tylko zadałam kilka pytań. konkretnych pytań i oczekuję konkretnych odpowiedzi na te właśnie pytania. nie osądzam, to ty osądziłaś mnie, że jestem negatywnie nastawiona. broniłam tylko swojego zdania. i może nie widziałam za wielu szkółek, ale może to i lepiej. napisałam, że mnie taka jazda nie odpowiada, może komuś innemu przypasuje. nie osądzam całej stajni, a jedynie sposobu prowadzenia jazd. da się ułożyć fajnie jazdy, wiele się da, jeśli się chce. jeśli się chce mieć fajny poziom. nie wiem, jaki jest poziom w tej stajni. ty też nie. to co Domi opisuje faktycznie brzmi fajnie, ale skoro instruktorki tak często się zmieniają, to i poziom może się zmienić. może skończmy tę dyskusję, bo obie nie znamy stajni, a dyskutujemy o tym, co można spotkać wszędzie, w każdym województwie, każdej stajni. a ja chciałam informacji o Lambadzie. aktualnych. bo co z tego, że na jeździe jest 5-6 osób, jeśli jazda odbywa się w zastępie i w kółko? dlatego pytam. nie chcę się kłócić tylko poznać fakty. Domi, czy możesz coś więcej napisać? czy jazdy są urozmaicone, czy to tylko takie kręcenie się? jeździsz tam regularnie?
efeemeryda   no fate but what we make.
09 października 2011 18:25
konik_0

zacytowałaś mnie, ale nie wiem czy to do mnie jakieś pytanie, czy o co chodzi ?  🤣  😉
ciekawi mnie czy masz swojego konia czy chcesz skakać na czyimś???
pytam o to czy chcesz trenować na SWOIM koniu czy szukasz stajni gdzie możesz trenować na koniach właściciela stajni??
reszta tego co zostało napisane w poprzednim poście dotyczyła wypowiedzi innych
ale to Leach chciała poskakać, nie efeemeryda
wybaczcie  👍
kwestia złego cytatu  :kwiatek:
w każdym razie jeśli ktoś ma namiar na stajnię gdzie można w przystępnej cenie poskakać to również poproszę o info, najchętniej na PW
calore, Szczerze powiedziawszy, zabrzmiałaś trochę jak taka osoba, która szuka dziury w całym i nic jej się nie podoba, ale jeśli nie miałaś tego na myśli to ok, w porządku i przepraszam. :kwiatek: Fajnie by było stajnię sprawdzić i zobaczyć jak sprawa wygląda. Może Domi coś więcej opowie.
trochę szukam, ale z dobrymi intencjami ;p po prostu coś zauważyłam i zastanawiałam się, czy tak jest zawsze, czy może to był taki niefortunne okres w życiu stajni. tak w ogóle to jeździ tu ktoś w Częstochowie? oprócz Lambady znam jeszcze LaRedo (strasznie daleko) i stajnię w Kamienicy Polskiej. zna ktoś te stajnie?
Zna. LaRedo nie osobiscie. Teraz sie przesiesli na Lisiniec z tego co kojarze. W Kamienicy prowadziłam szkółkę. Jak cos to na pw. Ze stajni "oficjalnych" w okolicach czewy to są Pegaz, Lambada, Truskolasy, Laredo, Rusticana w Blachowni, Hiromacja w Lgocie od niedawna, Koniczynka w Kamienicy, Koniczyny w Przymiłowicach. I różne prywatne. Wiele mozna tez sie dowiedziec z watku na forum gazety wyborczej 'czestochowa jazdy konne dla dziecka' czy cos takiego.
z tego wątku dowiedziałam się, kto kogo umie lepiej obrazić ;p
Pytanie do osób z okolic Bielska ...
Znacie jakieś stajnie sportowe w okolicach ? Pytam z ciekawości - aktualnie stoję w Czankach : )) . Oprócz Bolix'a [ a raczej Romico ] ... Może być też poza granicami kraju ...
efeemeryda   no fate but what we make.
09 października 2011 19:59
konik_0

właśnie dlatego polecam tabun, nie jest to oszałamiający poziom, ale można uczciwie pojeździć w grupie maks 3koni, a na skoki to jeden koń maks o ile wiem.
Trzymam tam konia w pensjonacie, stajnia jest mało rozreklamowana, ale ma swoich stałych klientów, którzy przyjeżdżają od lat, także uważam, że jest do czego  😉

jakby ktoś szukał boksu dla konia to jest wolny w prywatnej stajni w Gotyni 🙂 (20 km od Katowic, 10km od Tychów, 4 km od centrum Mikołowa)
instruktor na miejscu, stoją na razie 2 konie, duuuże pastwisko 🙂

w razie czego służę pomocą przez priv 🙂
W Equipie jest ponoć świetna instruktorka. Słyszałam sporo dobrych opinii o niej. Tylko, że kurczę, ja to ciągle mam wrażenie, że konie są tam za chude, a to już rodzi kiepskie skojarzenia. 🙁


Bo są. I to tez jest problem.
i tu się sprawa zamyka, jak ktoś chce mieć porządną jazdę, nie w kółku, ale w małej grupie, na zdrowym i dobrze odżywionym koniu to 50 zł jest ceną wyjściową dla jazdy rekreacyjnej - niestety... jak taniej to zawsze kosztem czegoś

w Zbrosławicach na Górce też jest 50 zł, ale na swoim koniu…
W klubie  jezdzieckim Zbroslawice( tam obok Górki) jazda "indywidualna" kosztuje 50zł, tylko ze z tej indywidualnej i tak robi się 2/3 osobowa, na koniach, które chodzą w rekreacji. A na Górce nie jeździłam, ale byłam tam i bardzo fajna atmosfera  🙂
zależy u kogo jeździsz, ja swoje początki zaczynałam  u P.Karoliny i nadal u niej jeżdżę( fajna pani, na luzie, dobrze uczy). Ogólnie to jest P.Karolina i P.Agnieszka, pani angnieszka w rekrecaji pracuje bodajże od wakacji, wcześniej pracowała w hipoterapii.U pani Agnieszki też miałam chyba 2 jazdy, ale wolę panią karolinę, to chyba kwestia przywiązania : ) Według mnie jazda jest dosyć urozmaicona, jest stanie w strzemionach, wolty, pół wolty, półsiad i wiele innych rzeczy, w połowie lekcji zazwczaj jest galop, ci co nie galopują wchodzią do środka,  moja koleżanka nie galopuje jeszcze i bierze fona i z konia mnie nagrywa  😎 zależy też co kto lubi, ja dzisiaj jadę na jazdę na 19 i się cieszę  😀 a i ci bardziej doświadczeni skaczą
Pozdrawiam !
Domi18422 a coś bardziej ujeżdżeniowo? bo wolty, półwolty, czy stanie w strzemionach to żadne urozmaicenie, tylko same podstawy. i jaki ten galop? galopujecie sobie w kółeczko i od czasu do czasu wolta, czy może próbujecie coś robić?
jeśli chodzi ujeżdżenie, typu cofanie, czy coś w tym stylu to niee.
galop po kole, na dwie nogi.
Ale ogólnie to dużo ćwiczeń mamy, i ja np. się nie nudzę  😉
czasami teren, ogólnie fajne tereny są w lambadzie, jeziora, łąki i ogólnie ładnie
Ujeżdzenie - cofanie?  🤔
Moge wiedziec jakie konie chodzą obecnie w rekreacji w Lambadzie?
😂
noo, to ja niezła jestem, że cofać z grubsza umiem ;p galop po kole w sumie też. bo nie wydaje mi się, żebym mogła się super w tym podszkolić w Lambadzie. to jakie to ćwiczenia, skoro jest ich tak dużo? bo jak łapanie ogona albo uszu, to chyba już to przerobiłam.
Evson odezwę się wkrótce na pw w sprawie Kamienicy.
obecnie chodzi orino(mój luby) romada(trochę uparta) zuzia ( leeeń, ale fajnie galopuje)
i czasami bastia( jest  w ciąży) figaro (chodzi od niedawna, miałam go wydzierżawić) gremka( chodzi rzadko bo już jest starsza) oraz farmerka( chodzi również od niedawna)
przepraszam ale  dzisiaj bardzo rozkojarzona jestem  🤔
są przejścia (stęp-kłus, kłus-galop, w dół, stęp galop, stój-kłus), zatrzymania (ze stępa, kłusa i galopu), stęp swobodny.. jakość zagalopowań.. no nie wiem, ćwiczeń jest mnóstwo, oczywiście dostosowanych do doświadczenia jeźdźca/jeźdźćów
polecam przejechać się i samemu samemu zobaczyć.
obecnie chodzi orino(mój luby) romada(trochę uparta) zuzia ( leeeń, ale fajnie galopuje)
i czasami bastia( jest  w ciąży) figaro (chodzi od niedawna, miałam go wydzierżawić) gremka( chodzi rzadko bo już jest starsza) oraz farmerka( chodzi również od niedawna)



Aha  😎 Bastia źrebna, czemu mnie to nie dziwi.. Który źrebak? Bo jak ja tam zawitałam jakies 5 lat temu na chwile, to Bastia w wieku nie wiem, 6-7 lat miała juz czwartego źrebaka, non stop chodząc w rekreacji oczywiscie, z tego co sie orientuje to raczej dziwny byłby widok Bastii nie-źrebnej na jeździe...
Romada, Gremka...
No to szału ni ma.
calore spoko,pytaj o co chcesz
Evson
Znam Bastie od wielu lat i znam jej prawie każdego źrebaka. I w sumie nie wydaje mi sie zeby przez te lata działa jej sie szczegolna krzywda. I zeby źle wyglądała. A  źrebaki daje fajne. I zazwyczaj po urodzeniu źrebaka widze ja długi czas na Rancho. Wiec chyba tak strasznie duzo nie chodzi i nie cierpi 😉
Livia   ...z innego świata
12 października 2011 10:40
Obiło mi się ostatnio o uszy, że mają likwidować stajnię MOSiR w Zabrzu i stajnię w Gliwicach - Czechowicach - ktoś wie może coś pewnego?...
O Mosirze nie można powiedzieć na razie nic pewnego. Jest kilka opcji ale co się stanie - ?
hmmm, losy Nowego Dworu w Szałszy także się ważą.... dziwne to bardzo, bo w tym rejonie jest kilka stajni cierpiących na nadmiar klientów...ciekawe skąd kłopoty w/w stajni ❓
edit: zapomniałam wspomnieć, że do listy stajni kończących swój żywot należy zbrosławicka Józefka
ciekawe skąd kłopoty w/w stajni ❓


Przecież ta "stajnia" ma "kłopoty" od dawna...
edit: zapomniałam wspomnieć, że do listy stajni kończących swój żywot należy zbrosławicka Józefka

Co z Józefką? Likwidują?
trzynastka   In love with the ordinary
12 października 2011 11:46
[quote author=kasik link=topic=1780.msg1155527#msg1155527 date=1318414461]
ciekawe skąd kłopoty w/w stajni ❓


Przecież ta "stajnia" ma "kłopoty" od dawna...
[/quote]

O "niepewności" Szałszy już dawno nie słyszałam, ostatnio był problem chyba po zmianie właściciela zamku i zarazem terenu na którym stajnia leży, chyba dzierżawy nie chcieli przedłużyć ale temat umilkł więc zakładam, że przedłużyli... I od razu napisze, że nie jest to plotka stajenna, a wiadomość którą przekazała mi znajoma, która pracuje w nieruchomościach.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się