kącik skoków

Wizja   Skąd wziąć siłę do dalszej walki...?
31 marca 2014 07:13
A ja mam wszędzie foty hihi 😁


Farciara 😉 a te same konkursy jeździlyśmy...
A czy ktoś może ma Armaniego (gnaidy b.o) i Mateusza Kiempę, z MR ?

anai
W sumie na Josie nie było jakoś dużo ćwiczeń, dużo prostej pracy - naprawdę porządne rozprężenie. Pierwszego dnia Jos zaproponował trochę ćwiczeń z wykorzystaniem zgięcia - ustępowania, coś a la trawersy na kole. Bardzo fajnei po tym konie się rozluźniały. Już w trakcie skoków było dużo "pogiętych" linii, czyli kilka przeszkód, po delikatnych łukach. W zasadzie ciągle było powtarzane rytm, rytm, "prostość". Drugiego dnia było trochę ćwiczeń na kontrolę. Trzy drągi przejeżdżane różną długością foule, potem to samo już w liniach. Niestety znaczna część par miała problemy z prostymi ćwiczeniami  🙁

Tu kilka moich ulubionych zdjęć - GALERIA

Wizja, możliwe że coś twojego mam, sprawdzę to się odezwę.
Byłam w sobotę na P i N jeśli dobrze pamiętam.
magda, a może masz też Dina (sobotnia Ptka)? Bo my też się nie załapaliśmy na zdjęcia z parkurów 🙁

armara,  takie wyginanie na kole to jedno z moich ulubionych i najskuteczniejszych ćwiczeń na rozluźnienie!  Szczerze mówiąc, z moich obserwacji treningów, to właśnie mało jest takiej pracy, o jakiej piszesz, czyli podstaw. Ustawia się albo linie/szeregi albo całe parkury. Dlatego z sentymentem wspominam czasy treningów u Marka Orłosia, Jurka Krukowskiego  i Mietka Zagora- u nich zawsze trzeba było myśleć i pracować, a nie tylko "wyżej".
a nie tylko "wyżej".

Dokładnie Jos podkreślił (w skrócie tak to ujmę), że jeśli będzie technika na małych, to wysokość nie będzie problemem. Na wszystkich klinikach, które oglądałam wraca się do podstaw i je się wałkuje. Z jeźdzcami lepszymi był więcej pracy ujeżdżeniowej.
Co najbardziej zabawne, sposób pracy i uwagi Josa bardzo przypomniały mi te z kliniki z Simone Williams, ujeżdżeniowej (!). Klasyczna szkoła jeździecka jest widać jedna 😉
Anai, coś mam, pisałaś do mnie (fotostajnia), jutro się za to zabiorę to się odezwę.
magda, aa, Ty to fotostajnia 😉 Sorki, nie ogarniam kto jest kto w wirtualnej rzeczywistości  😁
eterowa   dawniej tyskakonik ;)
31 marca 2014 20:47
Kulenie kuleniem, też z tym walczę. Ale powiedzcie proszę, że już tab bardzo nie leżę! 😵
Odstęp między zdjęciami to tydzień czasu. Jak dostanę jeszcze filmy to wstawię (jeden i kilka zdjęć jest na poprzedniej stronie).
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
31 marca 2014 20:53
Leżysz, po prostu leżysz.... to nie są wysokości dla których trzeba się tak kłaść.
jesteś w stanie przejechać szereg gimnastyczny, na 6-7 kopertach i wytrzymać nie rzucając się ciałem? podążając tylko ręką a nie całym ciałem? w sensie przegalopować te koperty pracując jedynie oddawaną ręką?
deborah   koń by się uśmiał...
31 marca 2014 20:54
Dla mnie nadal leżysz. Tylko przeszkoda mniejsza więc minimalnie mniej 🙁
eterowa   dawniej tyskakonik ;)
31 marca 2014 21:04
No nic, będę nadal walczyć 🙁
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
31 marca 2014 21:11
Oddam Ci sprawiedliwość, że na 2 pierwszych zdjęciach w skoku ( na poprzedniej stronie), naprawdę nie jest źle, szczególnie na pierwszym nad kopertą. Na drugim też jesteś w dobrej równowadze, co prawda bardzo głęboko idziesz tam w skoku, jednak cofnięte biodra utrzymują twoją równowagę na miejscu... problemem takiej maniery może być odpowiednio szybkie lądowanie i powrót konia na pomoce już na pierwszych fulach po tym lądowaniu.
eterowa   dawniej tyskakonik ;)
31 marca 2014 21:22
Ktoś, :kwiatek:
Będę cały czas myśleć o tym 😉 Na filmiku chyba też nie jest najgorzej? W każdym razie - więcej pracy nad sobą niż nad koniem ostatnio... Ale tak to jest jak nie ma kto spojrzeć 🙁 Trening miałam raz 3 tygodnie temu, potem kobita zachorowała i sama muszę myśleć o wszystkim, nie ma kto krzyczeć po mnie 😁
armara - jakis czas temu w ogole ogarnelam, ze Twoj Armani wczesniej u nas w stajni stal ;p
magda - a moze moje tez masz z P? :P Tzn w zasadzie nie mnie, ale "mojego" konia, szedl pierwszy z listy startowej w P w sobote.
Cześć
Przed chwilką wpadło mi oto cacko:

Wzorować się na tym filmie, czy jest on "zbyt stary" aby było to aktualne? Co o nim sądzicie? 🙂
Bartekl1,  oglądałam kilka tych filmów i szczerze to jest to stara szkoła, ale warto to skonfrontować z tym co obecnie się stosuje.
Off- byłeś ostatnio w Kuclandzie? Jak tam?
Hmm... ojojoj, dawno nie byłem 🙂 Ostatnio rzadko co kręcę się w rejonach W-wy. Ostatnio byłem w tamte wakacje- jak dobrze sama wiesz 🙂
Taak, właśnie "przyleciałem" z tym do was- bo jesteście o całe nieba lepsi ode mnie i dlatego chciałbym poznać wasze zdanie 🙂 Wiem tylko, że mam stamtąd niektóre rzeczy w treningach, które są dobre 😉
Bartekl1, Zuzu., to nie jest jakaś tam "stara szkoła" tylko szkoła francuska - jest o tym dziwie cały wątek na forum:
http://re-volta.pl/forum/index.php/topic,11418.0.html
Angeel, raczej nie - z tego co kojarzę to nie byłam od początku P.
Orzeszkowa, ha, ciekawe, nie widziałam wątku. Jak pierwszy raz trafiłam na jego film to zrobiłam tylko WTF? 🤔
Wizja   Skąd wziąć siłę do dalszej walki...?
01 kwietnia 2014 18:31
Magda jakbyś coś mojego miała to byłabym wdzięczna 🙂 w miarę charakterystyczny koń bo na długim haku z dużym futerkiem na nachrapniku 🙂
Wizja, jeśli mam dobrego maila to ci właśnie wiadomość wysłałam.
deborah   koń by się uśmiał...
05 kwietnia 2014 07:02
Co tu tak cicho ?

podbijam filmem z wczorajszego treningu 🙂
Doborah  🙇 służy Ci trener  😉  Bardzo ładnie.  Najważniejsze, że zakręty ładnie wyjechane, koń w ręce cały czas 🙂 Koń jak zawsze genialnie, możesz wstawiać cały czas filmiki- nigdy się nie znudzą  👍
Dobry  😅 A Ty Deb super  👍
deborah świetnie, widać, że jesteś pilnym uczniem, trener tylko coś powie a Ty automatycznie bach i zrobione. Takie podejście zaowocuje samymi sukcesami  😜 


Kto dziś będzie w Lesznie ? Jak ktoś mnie zobaczy to niech podejdzie, miło będzie poznać. Mój mąż już się nawet mnie nie pyta kto to był, bo co 2 osoba się wita a ja nie wiem kto to  😁 
Dziś ruszyłem doopę i ustawiłem mojej "  nadziei sportowej " korytarz - pierwszy w 2014

Zwykła małopolka Aspiracja




Nie wiedziałam czy wrzucić tu czy do interpretacji... Koleżanka prosiła o ocenę  :kwiatek:
do interpretacji  😉 Niestety, ale wszystko źle  w tym skoku 🙁
deborah   koń by się uśmiał...
05 kwietnia 2014 17:03
korysindex4, robi wrażenie !!!  I Ty mi piszesz, że mój się ładnie składa 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się