Perfekcyjna Pani domu. No,ostatecznie może być Pan;]

BASZNIA   mleczna i deserowa
04 maja 2013 10:01
777, a co konretnie? Proszek maja, tak? Ja kocham ich plyn do naczyn, ale rzadko mam okazje kupic 🙁.
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
04 maja 2013 15:11
Z frosha to ja mam prawie cala chemie w domu :-)  bardzo lubie ich produkty :-)
dempsey   fiat voluntas Tua
04 maja 2013 16:04
Jak powinno się prać ubrania z wszytym białym kołnierzykiem czy wystającym białą krawędzią ❓
Np. takie:
http://stemar24.pl/product-pol-240--T-SHIRT-PODWOJNY-GUZIKI-R-1203-CZARNY.html
Czy takie?


raczej nie z białymi i nie z czarnymi? tylko ręcznie?
bajaderka-zorro   But who to fuck am I to dare to accept?
04 maja 2013 16:50
co polecacie do czyszczenia kabiny prysznicowej? głównie chodzi mi o osady z mydła/żelu.
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
04 maja 2013 16:55
W5 do łazienek i szorowanie gąbką, a po każdym użyciu spłukanie wodą i ściągnięcie jej ściągaczką.
BASZNIA, tak o proszek do prania mi chodziło
niby drogi - bo małe opakowanie po dwadzieścia kilka zł ale warto
białe ubrania nigdy nie zszarzeją a te poszarzałe zrobią się białe - serio
no i dzięki w5 - prasowanie moich kiszul służbowych stało się całkiem znośnie - nienawidzę prasowania a koszul w szczególności

dempsey,  ja mam też taki sweterek szaro czarno biały i uprałam właśnie we froschu do białych rzeczy ... nic z kolorami się nie stało a białe jest białe

Gienia-Pigwa, skoro polecasz to będę próbowała teraz innych produktów
BASZNIA   mleczna i deserowa
05 maja 2013 17:28
777, dzieki 🙂
robakt   Liczy się jutro.
05 maja 2013 17:32
Tak, W5 odwala dużo roboty za mnie w kabinie 🙂
bajaderka-zorro   But who to fuck am I to dare to accept?
05 maja 2013 17:33
no to na dniach lecę do Lidla 😀
Macie jakiś sprawdzony sposób na poogórkowy zapaszek w słoikach?  🙂
Zmywarka? 🙂 (pewnie soda da radę, albo/i kawa, przetarcie cytryną też powinno pomóc).
zmywarka i nowe zakretki bo to w tej gumce najbardziej zostaje zapach
były myte w zmywarce wielokrotnie, ręcznie też je porządnie wyszorowałam i nadal zapaszek został... spróbuję może z cytryną  🙄
to są takie słoiki ze zwykłą zakrętką, bez gumek 😉
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
10 maja 2013 21:46
Wsyp sodę i zostaw na jakiś czas.
ok, spróbuję, dzięki  🙂
Jakbys dobrze obejrzala zwyczajne zakretki to bys zauwazyla ze maja gumke ktora jest wtopiona jakby w zakretke....
wybacz, nie zgłębiałam dokładnie budowy zakrętki od słoika
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
21 maja 2013 13:03
musze sie pochwalic moim "nowym" starym  nabytkiem:





coraz mniej mi brakuje do perfekcyjnej PP 😉

teraz zapisze sie na kurs szycia, a co!  🏇
ajajajj cudenieczko!
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
21 maja 2013 15:51
tez tak uwazam  😍 podobno stare sa najlepsze!! dostalam od babci mojego m, ktora byla krawcowa i ma w domu pare maszyn. jej ulubiona to taka na pedal, cale zycie na niej szyla.  moja juz na prad 😉 jak sie zlozy to ta szafeczka jest bardzo zgrabna 🙂

od 17 czerwca chodze na kurs, 5 spotkac po 3 godziny.  💃 podstawy szycia  😁
BASZNIA   mleczna i deserowa
21 maja 2013 16:10
MOja mum sie wlasnie takiej dorobila, jest zaszokowana, co ona "bierze", a czego nie braly o wieeele nowsze maszyny.
Gienia-Pigwa, czekam zatem na obszerną relację!
czy ktoś ma/używał karchera myjki do okien??? zastanawiam się nad kupnem i ciekawam czy to coś warte  🤔
Przybywam do tego wątku z pytaniami dotyczącymi prania. Jak prać?😉 Co w jakiej temperaturze? Jak długo? Zaeży mi, żeby rzeczy były dobrze 'odkażone' ale boję się przegiąc z temperaturą, żeby nie poniszczyć. Na razie nastawiłam na 60st ale zastanawiam się czy to wystarczająco.
I czy płyny hipoalergiczne piorą równie dobrze co te tradycyjne? Możecie jakieś polecić?
A i czy pranie bez płynu zmiękczającego będzie bardzo 'niemiłe'?
Zawsze prałąm w narmalnych płynach do prania i zmiękczających na jakimś uniwersalnym programie ale pojawiły mi się różne problemy alergiczne i muszę się przestawić😉
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
17 czerwca 2013 06:48
Czy w Ikei kupię porządną patelnię teflonową?
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
19 czerwca 2013 13:35
ja mam ikeowa, jest ok. nawet sie trzyma 🙂 mam ta: http://www.ikea.com/de/de/catalog/products/10101206/

bylam na pierwszym kursie szycia, pobawilam sie fajna maszyna, czas naoleic moja staruszke. zdziwilam sie, ze mamy szyc naprawde, czyli ubrania badz cos trudnego. ja myslalam, ze to bedzie podstawa szycia, pt. jak szyc prosto a tu taki zonk  😁 nie mam niestety czasu za bardzo na szukanie super kroji (krojow? matko jak to sie pisze? ) i materialow, ale coz.

wybralam sobie albo jakas latwa torbe letnia albo spodnice zawijana na haczyk. bede musiala isc do sklepu po material i w poniedzialek zaczynam  😁
albo jakis szalik zrobie, najlepiej dwustronny 😉
darolga   L'amore è cieco
05 lipca 2013 22:29
[img][/img]
darolga, zaczęłabym od pralni. Jeśli nie da rady - jeszcze jest Ariel profesional do białego (płyn-żel) - trzeba by wcierać/spienić miękką szczoteczką. Ariel daje radę paście do butów, a nuż... Na niektóre plamy zadziwiająco dobrze wpływa sok z cytryny. W ostateczności zostaje ci podfarbowanie całości na ecru w cebuli lub esencji herbaty 🙂
Vanish nigdy mi nie usunął żadnej porządnej plamy.
A! Jeszcze są mydełka odplamiające, takie typu "do kołnierzyka koszuli" - też potrafią się dobrze spisać.
darolga   L'amore è cieco
06 lipca 2013 07:27
[img][/img]
Czy któraś z Was ma może jakiś patent na to, zeby pranie wyjęte z suszarki automatycznej ładnie pachniało?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się