Maści i odmiany

Ja się napaliłam na krycie Waldim ze względu na te pręgi, ale ostygłam właśnie wtedy, jak przejrzałam zdjęcia jego potomstwa.
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
09 czerwca 2013 13:49
Nie wiem, czy sam z siebie tak malowany, czy ktoś mu pomógł


Srokaty osioł?


Ten siwy po prostu nie ma włosów. U arabów usuwa się je gruba warstwą wazeliny nakładaną przez jakiś czas i z czasem wypadają.
jett   success is the best revenge
09 czerwca 2013 15:48
A to nie jest tak, że araby "maluje" się przed pokazami?
Araby są golone przed pokazami nabłyszczane i inne, ale na pysku i wokół oczu smaruje się je wazeliną. Tak jak pisałam wcześniej usuwa się te włosy (m.im też wazelina), żeby oko było optycznie powiększone, bo to sie w ocenie liczy.
Biczowa   tajny agent Bycz, bezczelny Bycz
09 czerwca 2013 16:41
Jak dla mnie trochę za obficie im się maznęło wazeliną po chrapach.
http://akhaltekes.blogspot.com/ Pursat coś dla Ciebie  🙂 :kwiatek:
Tego bloga prowadzi Pursat...
no i dobrze, że to nie jakaś nastoletnia koniara, tylko ktoś poważny i z wiedzą 🙂 haha  😅
becia1989, wystarczy przeczytać ze trzy dowolnie wybrane wpisy, żeby wiedzieć, że bloga nie prowadzi "nastoletnia koniara"... 😵
wyraziłam swoją radość, że okazało się, że to Pursat 😀 już przestańcie się czepiać.  🤣 blog jest super i tyle  🙂 zwróćcie uwagę jak wiele jest odcieni maści jeleniej  😍
Pursat   Абсолют чистой крови
10 czerwca 2013 18:04
Spokojnie dziewczyny, nie ma o co się spierać. 😉 Zapraszam do śledzenia i cieszę się, że się podoba. 🙂

U koni achał-tekińskich maść jelenia ma szczególnie rozbudowaną gamę odcieni. 🙂
blog Yawy i Pursat  😍 jestem od nich uzależniona, chciałam tak oznajmić. i jednocześnie mam pytanie: Pursat czy masz może zdj tekińca maści smoky black?
Pursat   Абсолют чистой крови
10 czerwca 2013 22:06
To jest podobno smoky, ale czy rzeczywiście? Ja się nie znam. 😉



Za to mam smoky cream, którego już co prawda wrzucałam, ale może mnie nikt nie pogoni. Dla mnie to jest najpiękniejsza maść jaką widziałam wśród tych koni.

Po powrocie z pastwiska jestem w ciężkim szoku. U swojego karego dwulatka zauważyłam w okolicach miejsc, gdzie zazwyczaj idzie popręg (nie, młody nie chodzi w siodle, ale tak jest łatwiej zobrazować), na łopatkach i w okolicy kolan, duże, siwe plamy, które są coraz większe.
Możliwe jest, żeby młody jednak siwiał mając takich rodziców? matka, ojciec.

Papierowo jest wszystko ok, młody jest mojej hodowli.
Miyako   聞こえる昨日の叫びが。
12 czerwca 2013 21:47
Jeżeli żadne z rodziców nie jest siwe, to nie ma możliwości wystąpienia siwego genu u twojego konia.

edit: możesz wrzucić jego zdjęcia?
Miyako, właśnie wiem i dla tego cały czas się zastanawiam co to może być, bo siwego jest sporo. Nie wygląda to jak włosy, które narastają na rany, bo ran żadnych nie miał, a jest tego coraz więcej.

Jutro wstawię zdjęcia.
A nie został pogryziony przez owady? Jak wrażliwy to może występować depigmentacja w miejscach pogryzionych...
Wstaw zdjęcia przed i po pojawieniu się siwych plam.
Niestety dokładnych zdjęć "przed" nie mam, ale muszę jeszcze pogrzebać, może coś się znajdzie. Ze względu na pochodzenie, młody raczej do wrażliwoskórych nie należy (pół ślązak). Na moje oko to nie wygląda na reakcję po ukąszeniu owadów, chyba, że spora chmara usiadła obok siebie i go podziabała  😉

Miałam wstawić dziś fotki, ale nie byłam dziś u niego na pastwisku, więc obiecuję wstawić przy pierwszych najbliższych odwiedzinach.

Edit: mam dwie fotki młodego. Przeraża mnie fakt, że znajduję tego coraz więcej.
Z naszych ogłoszeń:
http://ogloszenia.re-volta.pl/konie/szczegoly/7068
Kobyła ma piękne serduszko na głowie 🙂
emptyline   Big Milk Straciatella
14 czerwca 2013 23:32
Z fb:
kosteczka: może on będzie "w siwiźnie"?
Sorry za OT, ale piję do tego zdjęcia araba z góry. Jak się usuwa końskie włosy wazeliną?
Wojenka   on the desert you can't remember your name
16 czerwca 2013 10:03
Jak smarujesz obficie przez pewien okres czasu, to włosy zapacykowane wazeliną, bez dostępu powietrza wypadają. Najpierw jednak te pyski i oczy są golone.
Mój starszy ma w lecie naturalnie łysy pysk.
Chyba jeszcze delikwenta nie było w wątku (jeśli był, to przelotnie).
Quasi Gold po Quaterbacku.





[img]http://www.volksstimme.de/_em_daten/_cache/image/vsm/0xUmFuZG9tSVYwMTIzNDU2N2PYf+iPAwGxSgUrvg0eJ0vaXlWreOoPIxGRYO+RnYiaQj0CoTfbfVGpLUMkSLPCFnArK8jIDI9B6mP3MRN7NUPmdYQSJsMmx12YnWariFW1.jpg[/img]


Ma nawet swoją stronkę na fb 😉
[[a]]https://www.facebook.com/pages/Quasi-Gold-MD-ex-Nordstern-MD-Pr%C3%A4mienhengst/324379834241101[[a]]
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
16 czerwca 2013 13:12
Jaki piękny 😍
Pursat   Абсолют чистой крови
16 czerwca 2013 13:41
To rzeczywiście jest izabel? Nie jakiś srebrny?
Pursat, właściciele go reklamują jako palomino. Reczywiście bardzo nietypowe te kropki jak na izabelka, chociaż aktualnie trochę ma ich mniej na sobie (ale pewnie mocno zmienia maść przy różnych porach roku).

Edit: źrebaki daje bardzo często izabelowate, mocno przekazuje maść na kasztanowatych kobyłach.
Po prostu sooty palomino, dlatego na nim bardziej widać jabłkowitość, jasne izabele też je mają, ale nie są aż tak widoczne.
Quasi ma znakomitą niemiecka reklame, właścicielka ma pojęcie o hodowli koni palomino, sam otrzymałem od niej propozycje kupna koni z mojej stajni, miło było usłyszeć że mam najpoprawniejsze polskie izabele jakie widziała. Dzięki kilku znanych zagranicznych hodowców koni izabelowatych podbijam rynek zagraniczny. W Polsce nie doceniono mojego trudu hodowlanego a od czasu kiedy należe do światowej grupy hodowców koni Palomino wszystkie konie idą w świat w różnych kierunkach.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się