Zadziwiające, nietypowe ogłoszenia

Poker wspomnij coś o mnie, ostatnio opiekowałam się Kucykami Pony więc mam doświadczenie!  😀 🤣 😅 😅

edit: coś mi za dużo emotikonów wyskoczyło, pewnie przez tą... magię  🤣


No nie mów  😲 jak ty takie doświadczenie masz to mnie pewnie nie przyjma....  😀

Chcialam sie spytac: po co podaje sie w ogloszeniach wage? Oprocz standardowego dla handlarza ( :icon_rolleyes🙂 czy jest jakis powod/ocenia sie jakos po tym konia? W tym takim laikiem jestem  😉
Fallada99 mnie też powaliło , a zdjęcia ma cudowne  😵
Fallada99   Back to the game!
24 czerwca 2013 21:07
Mi sie poprostu chce płakać jak widze takie coś.
Na 2 zdjęciu mi sie zdaje, czy on ma w pysku ŁAŃCUCH? 🤔
Fascynujący "komplement" w ogłoszeniu:
temperament pokazuje jedynie w pracy ujeżdżeniowej
😜
Chcialam sie spytac: po co podaje sie w ogloszeniach wage? Oprocz standardowego dla handlarza ( :icon_rolleyes🙂 czy jest jakis powod/ocenia sie jakos po tym konia? W tym takim laikiem jestem  😉


Aby było wiadomo w hodowli ile mniej wiecej może ważyć potomstwo
nie oszukujmy się - koni zimnokrwistych nie hoduje się dziś do sportu  😉
Fallada99, zdaje Ci się. Kobyła ma normalne wędzidło z werblikami.
I w sumie poza ortografią i faktem, że można było konia do zdjęć odczyścić to kwiatków nie widzę.
Ba, nawet mi się podoba szczerość ogłoszeniodawcy 🙂
_Gaga - no to niestety jak myslalam...
2 latka pod siodlem:
http://ogloszenia.re-volta.pl/konie/szczegoly/7190
Abstrahując od zajeżdżania w tym wieku - to ma być aqh?  🤔
Mój łoś ma większy zad i szyjsko od tego czegoś. A nawet jeśli uważają że to quarter - to do skoków 🤔wirek:
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
25 czerwca 2013 09:11
ojciec NN matka Malwa = AQH  😲
Ciapaty koń wyszedł to akurat do łesternu noo  😉
No właśnie nie! Bo do skoków! No chyba, że za bydłem przez rowy...?
Co do tego ogłoszenia : http://ogloszenia.re-volta.pl/konie/szczegoly/7190
To ponoć AQH są końmi wcześnie dojrzewającymi. Osobiście mam mentalny kłopot z akceptacją zajeżdżania dwulatka, ale prawdą jest, że holsztyn sześcioletni dopiero zaczyna karierę sportową, AQH właściwi w tym wieku ją niemalże kończy.
Poza tym, jest tendencja do "uszlachetniania" tej rasy, toteż tak właśnie wyglądają AQH w nowoczesnym typie. Szkoda, mnie się takie potężne bardziej podobały.
trochę odejdę od AQH i zostanę przy brzuchach(albo zbytnim ofutrzeniu) i 2 latkach pod siodłem:
http://tablica.pl/oferta/kuc-kucyk-lola-2-letnia-ID2VOGf.html
emptyline   Big Milk Straciatella
25 czerwca 2013 13:05
Zbytniego ofurzenia to ja tam jakoś nie widzę, nie wiadomo, kiedy fotki były robione. Za to 2-latek pod siodłem, znów. To już jest plaga, albo wręcz 'norma'.
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
25 czerwca 2013 13:29
Frairla, po tym co widziałam na jednym z pokazów west, to ja się wcale nie dziwię, że 6 letnie konie przechodzą na emeryturę...
Frairla, owszem, dawniej był aqh starego typu, który wyglądał jak krowa rzeźna, np. Echo Poco Bueno (fot. z googli):
.
Tak wygląda nowy, lżejszy typ np. Luzy Luzy Pine Go Puntual

fot. Breva
jednak twór z ogłoszenia nie odpowiada żadnemu z powyższych 😉 wyglada za to jak bardzo nieudany miks małopolaka z kucem 😉
jak dla mnie - rude ma delikatniejszą głowę i szyję, a reszta prawie taka sama(nie licząc tejże masy mięśniowej u Echo). Nowy typ powstał ze skrzyżowania z ...?
😵
Chyba tym Antkiem, co go "w pracy" na ogłoszeniu pokazali, o ile dobrze kojarzę..
Tak, właśnie tym.
Ktoś mi kiedyś tłumaczył, że starsze pokolenie żyje jeszcze w mniemaniu, że lepiej sprzeda się klacz źrebna. Jest to pewnie związane z jakby podwójnym zyskiem, bo źrebaka można później sprzedać bądź odchować, ale nie pamiętam już tej rozmowy.
Abstrahując, nie pokryłabym ten klaczy.
http://tablica.pl/oferta/ogier-3-letni-do-sportu-i-rekreacji-ID36tuT.html najpierw zadziwiło mnie to cos co kon ma na grzbiecie? siodlo, jakas poduszka? a pozniej cala reszta ogloszenia i wychudzony kon :/
a co do klaczy srokatej, to byłam kiedys w tej stajni, wlasciciel to typowy handlarz, ale konie miał zadbane i w sumie stajnia tez super.
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
25 czerwca 2013 15:53
To jakaś kulbaka z futerkiem pod tyłek.
Jeżeli dobrze pamietam to klacze szlachetne wolno kryć po ukończeniu przez nie 30 m-ca życia, zimnokrwiste po ukończeniu 24 m-cy, więc w tym przypadku to za wcześnie. 😤
Frairla, po tym co widziałam na jednym z pokazów west, to ja się wcale nie dziwię, że 6 letnie konie przechodzą na emeryturę...


mogę zapytać skąd wzięłaś tą rewelacyjną informację że 6 letnie konie przechodzą na emeryturę ?

Fakt że w polsce west jest na żenująco niskim poziomie w porównaniu do naszych sąsiadów nie oznacza że west= katowanie konia ostrogami, jada szalona na 2-latkach oraz napieprzanie konia czankami po pysku.

Proszę nie kreujmy stereotypów !!!
galopada_   małoPolskie ;)
25 czerwca 2013 16:21
Arabka, 5 lat, klacz, do zajeżdżenia na łydki.  😂
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
25 czerwca 2013 17:52
szuwar, przeczytaj post, do którego się odniosłam, to będziesz wiedziała o co chodzi.
emptyline   Big Milk Straciatella
25 czerwca 2013 18:04
anil, co tam, że chudy, ważne, że dęba staje!
o jak staje dęba to kupuje 😀
Odnośnie tej łaciatej, źrebnej kobyły - jeśli ona waży 740, a ogier 1100, to czy to nie jest za duża różnica? Nie wiem, jak to się ma do zimnokrwistych, ale np. u krów duża różnica w masie ciała rodziców (bo różne rasy, typ budowy)=za duży cielak i komplikacje przy porodzie... I tak się zastanawiam, czy w przypadku tej klaczy też tak nie będzie, było nie było jest dość lekkiej jak na zimniaka budowy - zwłaszcza w porównaniu do wagi tatuśka...
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się