Pensjonaty, ośrodki jeździeckie- Kraków / Małopolska

Weźcie go pokażcie bo mi ciężko idzie zlokalizowanie 🙁
żaczkowa   gone with the wind
14 marca 2012 21:29

😉
Oba cudeńka :kwiatek:


maison   Wiara i wytrwałość to klucz do spełnienia marzeń!
15 marca 2012 07:31


😀
Himenez   Koń ma pięć serc z czego cztery w kopytach...
15 marca 2012 09:59
Nie jestem może znawczynią ale wydaje mi się, że jego technika skoku pozostawia wiele do życzenia 😵
Kami   kasztan z gwiazdką
15 marca 2012 10:24
Mnie też się nie podoba w skoku  🤔
Oj czepiacie się laski🙂 Piotrkowi zawsze nóżki odfruwały odkąd pamiętam ale nie przeszkadza mu to być w polsiej czołówce od wielu lat.
A nieduża, dynamiczna kobyłka nie pomaga w książkowym dosiadzie.
Cariotka   płomienna pasja
15 marca 2012 11:52
odfruwać to mogą nóżki dzieciom w szkółce a nie takim zawodnikom. Jeżeli koń jest dobrze zrobiony to zawodnik nawet z takim dosiadem przejedzie parkur...ale to chyba nie o to chodzi. Nie miło się patrzy na takie obrazki, szczególnie że koń to nie rower i raczej nie jest mu miło pokonywać przeszkody z takim utrudnieniem na grzbiecie. sorry za ot
Cariotka, tak tak, i te konie co to Piotrek robi sam (nie dostaje gotowców na GP) jakoś dziwnie tak zaczynają chodzić i to nieźle najwyższe konkursy. Same, biedne z przeszkadzającym Piotrkiem na plecach. I progresują - nosz cholercia, zawzięte takie...
Cariotka   płomienna pasja
15 marca 2012 12:52
widocznie biedne, bo jeździec na zdjęciach nie wygląda jak światowej sławy sportowiec, chyba że miał zły dzień. zdarza się i najlepszym.
Tak tak, bo to czy koń biedny zależy zasadniczo dokładnie od tego czy jeźdźcowi nogi latają. Ty ciągle nie rozumiesz jednego - to nie Piotrek dostał konia wyszkolonego na GP i sobie na nim jedzie machając nogami. To on w większości te konie do GP z tymi latającymi nóżkami doprowadził. Więc widać nie takie te konie biedne i aż tak im to nie przeszkadza. Poza tym bez przesady - widziałam Piotrka rok temu na Van Halenie i jakoś tragedii nie było.
Tutaj przykładowy filmik


A Van Halen to koń, który lubi sobie pójść w górę i jeźdźca wysadzić.
Ale co Wy się dziwicie, nawet w najwyższych rangą konkursach mało który jeździec skacze technicznie. Wystarczy obejrzeć kilka przejazdów Pucharu Świata na EuroSporcie żeby to zauważyć, konie skaczą miliard metrów z powodzeniem a ich jeźdźcy nie rzadko wyglądają przy tym pokracznie.
zwykłego Kowalskiego wrzucilibyście dawno do kwiatków za takie skoki... Skoro na wysokich rangą konkursach mało kto jeździ technicznie to po co takie konkursy? serio pytam. Byle wyżej, byle dalej a potem się płacze, że jak u Kraśki trzeba było konia usypiać.
Nord   -"Bryknąć Cię?"-zapytała Łoza
15 marca 2012 15:18
Byle wyżej, byle dalej a potem się płacze, że jak u Kraśki trzeba było konia usypiać.
widocznie biedne, bo jeździec na zdjęciach nie wygląda jak światowej sławy sportowiec


Światowej sławy może nie, ale jest jednym z czołowych polskich zawodników, więc chyba dosiad nie jest aż taka przeszkodą, ale najłatwiej krytykować z za stodoły...

Byle wyżej, byle dalej a potem się płacze, że jak u Kraśki trzeba było konia usypiać.


Przepraszam Cię ale nie bardzo można porównać poziom umiejętności jeździeckich Marty Hejger i Piotra Morsztyna... Skoki to nie tylko latające nogi, ale również oko, dosiad i doświadczenie, a wypadki niestety zdarzają się często pamiętacie Lurona, złamał nogę na dobrym podłożu pod bardzo doświadczonym zawodnikiem...Nie da się tak chyba generalizować...
Cariotka   płomienna pasja
15 marca 2012 15:20
właśnie o to mi chodzi gdyby ktoś dał takie zdjęcia do wątku o interpretacji zdjęć lub byłby to jakiś naturals skaczący to większość już by się na Niego rzuciła.
epk zwracam honor :kwiatek: jednak nadal uważam że zdjęcia są nie miłe dla oka
Nord nigdy nie miałam ambicji sportowych, więc wybacz ale będę krytykować tylko za stodoły 😁
Nord   -"Bryknąć Cię?"-zapytała Łoza
15 marca 2012 15:28

Nord nigdy nie miałam ambicji sportowych, więc wybacz ale będę krytykować tylko za stodoły 😁


Więc skoro nie miałaś ambicji sportowych to może nie warto tak autorytatywnie krytykować zawodowców, fakt zdjęcia nie są fortunne z tymi nogami, ale na jakiej podstawie wysnuwasz wnioski, że ta klacz jest aż taka biedna i że Piotr jej przeszkadza, skoro jak sama przyznałaś nie masz na tyle doświadczenia w skokach...
I akurat nie chodzi konkretnie o krytykę Cariotki tylko w ogóle takie nasz polskie 'bycie specem od wszystkiego' skoro nie ma się za bardzo pojęcia na czym ta zabawa polega, a opierając takie komentarze tylko na względach wizualnych to mocno galopująca przesada...Koń chodzący takie konkursy pod Piotrem i radzący sobie mówi sam za siebie...
Cariotka   płomienna pasja
15 marca 2012 15:32
Nord masz rację ale również w Polsce da się zauważyć robienie czegoś byle jak, brak precyzji i dokładności w Tym co się robi. I widać to w wielu Naszych Krakowskich pensjonatach. Ile jest porządnych? (mniej)...a ile byle jakich (chodzi głównie o opiekę nad końmi) ?
Nord   -"Bryknąć Cię?"-zapytała Łoza
15 marca 2012 15:41
Ile jest porządnych? (mniej)...a ile byle jakich (chodzi głównie o opiekę nad końmi) ?


Tu zgadzam się z Tobą w 100%- chyba nawet mniej niż mniej😉 jeśli chodzi o opiekę, ale wracając do Morsztyna to tu wygląda na koniu lepiej, więc wydaje mi się że jest to kwestia niedopasowania konia do jeźdźca (nie wiem czy koń za mały czy Piotr za duży😉) bo tu jest zdecydowanie lepiej
na innym koniu.
A co do pensjonatów, jak biorą się za to ludzie których dziadek kiedyś miał konia, a on miał akurat wolną stodołę to nie ma się co dziwić, z resztą nie tylko z końmi tak jest...
maison   Wiara i wytrwałość to klucz do spełnienia marzeń!
15 marca 2012 16:26
Właśnie oglądam relację na TVP Kraków 😉

I dowiedziałam się, że Sunday to klacz  😂  😍

edit: Mnie tam się Piotr bardzo podoba, wie co robi. I rzezcywiście jak go widzę w tym filmiku powyżej, to dopiero widać, jaki jest super!  😉
Dava   kiss kiss bang bang
15 marca 2012 17:22
Chyba wiele osób nie bierze poprawki na jedną rzecz: to, że koń jest 'zrobiony' do klasy GP nie znaczy, że ktoś bez doświadczenia wsiądzie sobie i pojedzie na nim (nawet w świetnym stylu😉) taki konkurs.
Większość miała by pewnie problem z przejechaniem celowników  😀iabeł: Często są to bardzo trudne konie, nawet jeśli komuś się wydaje, że się 'wsiada i jedzie'  🤣

Zgadzam się też w sprawie pensjonatów. Marzę żeby na zawodach widywać same dobrze odkarmione konie (nie tylko w wyższych 😉 klasach). To dla mnie jest wizytówką pensjonatu.
Nord   -"Bryknąć Cię?"-zapytała Łoza
15 marca 2012 18:30
A mnie ręce opadają jak się widzi konie na zawodach nawet regionalnych na których można się nauczyć anatomii wszytskich kości i wytłumaczeniem jest, że koń tak ma...BZDURA skoro tak ma tzn, że coś mu musi być i na zawody się po prostu nie nadaje i wtedy wydaje mi się, że nie jest wizytówką czy antyreklamą pensjonatu tylko właściciela skoro szkieletora bierze na zawody (albo konia z chroniczną biegunką)... wiele się musi jeszcze w polskim jeździectwie zmienić żeby to jakoś wyglądało, a zmiany trzeba zacząć od najniższych klas...
Doma   Folbluciki folbluciki folbluciki :)
15 marca 2012 21:19
ktoś chętny na gastroskopię w okolicach Krakowa? zbieramy do kompletu żeby obniżyć koszty... 👀 jakby co to piszcie na pw


z tego co mi wiadomo, Agata Porzuczek jest w trakcie nabywania gastroskopu, a na pewno jest w planach na wiosnę, więc koszty będą dużo niższe, warto może się z nią skontaktować..

co do podłoża, to pierwsza moja zima Na Zielonej i ujeżdżalnia sprawdziła się naprawdę nieźle, dni do tej pory w których nie dało się jeździć było może z20, może mniej, więc jest nieźle 🙂 
Dava   kiss kiss bang bang
15 marca 2012 21:43
Nord oczywiście poniekąd masz rację, bo przecież właścicielowi najbardziej powinno zależeć na koniu. Jednak, jednak dla mnie to i tak zawsze będzie pensjonat. Właściciel się może nie znać, a koń i tak będzie wyglądał jak pączek kiedy dostanie porządną ilość dobrej słomy i siana codziennie (w pensjonacie). A nie jakąś garść, czy kostkę (normalną) na 10 boksów  😉
Sorry ale taka jest prawda  😀iabeł:
juliadna   siwek czarnogrzywek <3
15 marca 2012 22:35
Dava a Ty masz już doświadczenie z właśnie takiego wcześniejszego pensjonatu... Bo teraz to Majorex wygląda jak pączuszek  😍
Cariotka   płomienna pasja
16 marca 2012 07:36
dziewczyny znam takie przypadki (że tak powiem za płotu) gdzie kilku właścicieli uważa że konik naturalnie ma tak wystające żebra a dodatkowo nastroszona sierść jest wynikiem przebiałkowania...żeby było więc normalnych pensjonatów.
Co do Piotra Morsztyna,IMO  jako jeden z nie wielu prezentował delikatną rękę, obraz miły dla oka, wielu za to ,,toczyło bój o życie''.Morsztyn jest zdecydowanie moim autorytetem wśród skoczków made in poland.

Szarpanin , czy braku hamulca było dostatek😉ale to tylko zdanie  pingiwna rekreanta.

Ale zawody przeszły ,poszły nie ma co ich roztrząsać.

Dla mnie zawodnik ,któremu puszczają nerwy i wyładowuje się na zwierzęciu, powinien zakończyć kariere tak szybko jak ją zaczął.
Dava   kiss kiss bang bang
16 marca 2012 09:25
Dava a Ty masz już doświadczenie z właśnie takiego wcześniejszego pensjonatu... Bo teraz to Majorex wygląda jak pączuszek  😍


Spuszczę na to zasłonę milczenia 😉  Nagle się okazało (po przeprowadzce), że koń mi tyle 'z powietrza'  🤣
Tuffy- tam, gdzie masz na FB podpisane, że Wodka- Polka M. Kamińska to chyba nie jest prawdą. To jest Ewa Binasik na Welurze.
ok, dzięki. Już poprawiam 🙂
witam,kto wie co nowego w facimiechu?,ma ktos jakieś zdjęcia?słyszałam ze od kwietnia juz rusza 😅
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się