Pensjonaty, ośrodki jeździeckie- Kraków / Małopolska

Dava   kiss kiss bang bang
27 stycznia 2014 16:48
Nord Gdyby konsekwencje były porównywalne to te tysiące lekarzy (np. na strony znanylekarz) i ileś tam wetów pisałoby na każdym forum, wymieniało dane osobowe, historię choroby i udostępniało (nawet przez wiadomości priv!!!!!) postępowania sądowe itd.

To może zastanówcie się dlaczego tego nie robią, a nie piszcie takie rzeczy, bo jeszcze ktoś przeczyta i pomyśli, że to jest ok.

-> z kowalami, tak jak z wetami, każdy ma inne doświadczenia i każdemu podoba się co innego, ile ludzi tyle opinii
Rudziszona kuł Michał, teraz podków nie mamy i struga go Michał lub Paweł - w zależności który odbierze telefon. W obu przypadkach kopyta super, aczkolwiek bardziej podoba mi się robota Pawła.
Zgadzam się z Davą - jak jakiemuś lekarzowi chirurgowi/ortopedzie itp ktoś zarzuci ja forum złą diagnozę/leczenie to lekarz ten nie wrzuca od razu do internetu całej historii choroby i danych pacjenta bo NIE MA DO TEGO PRAWA

Dziwnym trafem żeby z przychodni dostać ksero własnej karty medycznej musi się wypełniać wnioski o jej wydanie i dopiero się ją otrzymuje, ewentualnie kogoś upoważnić a nie że pierwsza lekarza osoba przychodzi i grzebie sobie w waszej dokumentacji...

Czy jak była klika stron wcześniej dyskusja o końskich dentystach to dr Pędziwiatr albo Olender robili potem aferę bo ktoś napisał że jest niezadowolony? Nie, bo po co...ilu klientów tyle opinii. Nie chcę nikogo bronić czy oskarżać ale to ze strony weterynarza jest totalnym brakiem profesjonalizmu... Lekarze czy weterynarze tak ja aktorzy, z racji zawodu będą oceniani,krytykowani czy chwaleni... Ludzie nie piszą niepochlebnych opinii (chociaż wiele jest pewnie takich osób z nieciekawymi historiami) bo boją się ze jak będą mieć nagły wypadek to NIKT nie udzieli pomocy koniowi . Jaką macie gwarancję że jak wypowiecie się negatywnie o Pani doktor np słowami "nie odpowiada mi ten weterynarz bo...." ona nie poczuje się urażona i nie wywlecze waszych personaliów na forum czy na priv dla osób zainteresowanych. Jak widać - żadnej.



Witam,
wszyscy kochamy konie ale niestety koń nie podlega ustawie o ochronie danych osobowych. Jeżeli zaś osoba fizyczna, w tym wypadku ja
- zostaje oskarżona o wyłudzenie 5 tys. zł (gdzie rachunki wyniosły ok. 1 tys.) - jest to poważniejszy zarzut niż to "że ktoś jest niezadowolony" (jak w przypadku dr Pędziwiatra czy mgr Olendra),
- zostaje oskarżona o błąd w sztuce - kilka miesięcy od zaprzestania leczenia na życzenie właściciela (nie-fachowca w tej dziedzinie),
to ma prawo przedstawić swoją opinię. Nawet jeżeli jest lekarzem weterynarii - taka sama osoba fizyczna jak każdy inny.
Prywatnie mogę żałować, że wielokrotnie p.Kasi szłam na rękę, nie brałam pieniędzy za wizyty żeby mogła je zbierać na fachową pomoc w najlepszej klinice okulistycznej w Europie.
Jako lekarzowi - najbardziej szkoda mi w tej całej sytuacji konia.
Po raz kolejny zainteresowanym służę informacjami (693415164).
I ponawiam prośbę o dane potrzebujących. Nie mam zamiaru na tej sytuacji zarabiać i wnosić o zadośćuczynienie dla siebie. Wolę zarabiać w inny sposób.
Pozdrawiam i życzę spokojnej nocy. Niestety w Krakowie zbyt dużo koni potrzebuje mojej pomocy i nie mogę bezproduktywnie spędzać czasu przed komputerem. Zainteresowani mają jednak moje namiary - odbieram wszystkie telefony🙂 W tym momencie wszystko jest w rękach fachowców z dużą znajomością prawa i specjalistów w tej dziedzinie - ja nie mam na to czasu🙂
dr n.wet. Agata Porzuczek
Zupelnie technicznie bez emocji - serio mozna podac tak o dane kienta w tym adres?
Dava   kiss kiss bang bang
27 stycznia 2014 18:56
No widać można  😉😀iabeł: choć nie bez konsekwencji  😎
Haha no chodzilo mi wlasnie o te konsekwencje, bo ze palcem wystulać na klawiaturze to wiem ze sie da :P
Dava   kiss kiss bang bang
28 stycznia 2014 09:03
Zorilla musisz się dowiedzieć od innych, bo jak widać prawo działa różnie w zależności od sytuacji  😁 😀iabeł:

Lerman nie pisz do mnie wiadomości prywatnych tłumacząc się, czy obrażając mnie, bo ja skomentowałam tylko to co zrobiłaś/eś -> wybaczcie ludzie, ale nie chce mi się wierzyć, że to piszę weterynarz, kobieta po studiach, odwiedzająca nasze stajnie  🤔
ogłoszenie
ami taki post powinnaś zamieścić w dziale ogłoszenia.  🤬
Wracając do tematu kursów.
Udało nam się wstępnie załatwić kilka kursów, które odbędą się na URze. Dokładne daty i finanse jeszcze nie są znane, bo czekam na potwierdzenie od prowadzących, ale jak uda się zebrać chętnych to będą zorganizowane następujące kursy:
- podstawowy kurs sędziowski w dyscyplinach: ujeżdżenie, skoki, wkkw, powożenie, rajdy
- kurs konwojenta zwierząt
- kurs masażu sportowego koni I st. (termin 22-23.03.2014-Rząska)
- kurs organizatorów i sędziów TREC (w trakcie załatwiania, ale mamy nadzieję, że dojdzie do skutku)

Jak tylko będzie wszystko zatwierdzone, to pojawią się ogłoszenia na stronie MZJtu.
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
28 stycznia 2014 23:33
A wiadomo z kim miałby się odbyć kurs masażu?
Też się przymierzamy do zorganizowania kursu masażu z Lee Hollen.
I i II stopień po 2 dni na każdy ze stopni.
Koszt 1 stopnia 400zł. W tej cenie można przyjechać z własnym koniem lub udostępniamy konie na miejscu.

Jeżeli będą chętni to dogramy termin
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
29 stycznia 2014 10:49
fabapi suuuuper 😜 ja chcę, ja, ja! 😅
Dla mnie osobiście najlepszy termin to koniec marca, początek kwietnia, akurat luka w zawodach 🙂
Kurs w Rząsce będzie prowadzony przez dr inż. Marię Soroko
ushia   It's a kind o'magic
29 stycznia 2014 16:08
fabapi - ja tez chce!
Alex, czyli jeżeli jako studenta przydreptam do katedry, to się dowiem szczegółów? Jaki przewidywany koszt?
honey masz pw
dokładne informacje powinny pojawić się w ciągu najbliższych dni.
zgłoszenia i pytania - konie.kursy.ur@gmail.com

dziś dostałam potwierdzenie kursu konwojentów zwierząt - koszt kursu 400zł, studenci UR mają zniżkę.
zgłoszenia na w/w adres mailowy.
dokładny termin będzie podany w marcu o ile zgłosi się min 10os chętnych
fabapi też jestem chętna na taki kurs 🙂
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
30 stycznia 2014 21:57
fabapi dostałam od koleżanki pytanie, czy w kursie masażu mogą brać udział osoby niepełnoletnie?
Myślę że nie ma problemu z tym ile kto ma lat  😉

Przed chwilą zarezerwowałam termin na 15-16.03.2014 na I stopień, jak będą chętni to 17-18.03 zrobimy II stopień.
Koszt kursu 800zł (za I stopień od osoby) można w tej cenie przyjechać z własnym koniem.
Szczegółowe informacje umieszczę na stronie Facimiecha najprawdopodobniej dziś wieczór
Ja w kwestii "tajemnicy lekarskiej" weterynarzy. Z ciekawości spróbowałem poszukać informacji w internecie. Wychodzi mi, że lekarzy weterynarii obowiązuje tajemnica zawodowa.

W ustawie o zawodzie lekarza weterynarii takiego pojęcia bezpośrednio nie ma. Ale Art. 4 mówi "Lekarz weterynarii obowiązany jest wykonywać zawód ze szczególną starannością, w oparciu o zasady etyki i deontologii weterynaryjnej." a w Rozdziale 2 Art. 8 "3. Jednostkami organizacyjnymi samorządu posiadającymi osobowość prawną są: Krajowa Izba Lekarsko-Weterynaryjna i okręgowe izby lekarsko-weterynaryjne." i Art. 10. "Zadaniem samorządu jest w szczególności: [...] 2) ustanawianie obowiązujących lekarzy weterynarii zasad etyki i deontologii weterynaryjnej".

Na stronie tejże Izby można znaleźć Kodeks Etyki Lekarza-Weterynarii, który w Art. 28 mówi "1. Tajemnicą  zawodową  objęte  jest  wszystko  o  czym  lekarz  weterynarii  dowiedział się w trakcie wykonywania czynności zawodowych. 2.  Lekarza  weterynarii  oraz  podległy  mu  personel  pomocniczy  obowiązuje  tajemnica zawodowa."

Nie jestem prawnikiem, więc mogę się mylić 🙂

W sieci znalazłem tylko jeden artykuł na ten temat: http://www.biznesweterynaryjny.pl/nr/prawo_i_biznes/prawne_aspekty_odpowiedzialnosci_zawodowej.html
Uwaga,
zmienił się termin kursu masażu z Lee.
Nowy termin:
I stopień 22-23.03 i II stopień 24-25.03

info będzie za chwilę na stronie Facimiecha
czy jest sali ktoś kto jeździ w dolnej Rząsce? mam sprawę
Epikea
w dolnej Rząsce ma konia Alaska i ja 🙂
Esencja powraca   Zawsze o krok przed toba... _.I..
04 lutego 2014 09:59
Witam Krakowiakow !
A odwarze sie spytac jak na 2014 zapowiada sie sytuacja pensjonatowa w okolicach Krakowa ?
Bo rozwarzam propozycje zalozenia stajni pensjonatowej 15 km od Krakowa czyli calkiem bliziutko 🙂
Wiecej pensjonatow czy moze koniuchow? 🙂
Dava   kiss kiss bang bang
04 lutego 2014 10:20
To zależy co chcesz zrobić.
Dobry pensjonat z doskonałą opieką i jedzeniem zawsze jest poszukiwany  🙂
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
04 lutego 2014 10:24
Esencja to zależy jakie udogodnienia oferowałby Twój ośrodek 😉
U góry masz wykaz stajni, możesz sprawdzić jakie stajnie mamy w okolicach Krakowa.
żaczkowa   gone with the wind
04 lutego 2014 10:29
Dziewczyny, a jak sytuacja w Brzyczynie? 🙂 nadal kolejki?

zapytam, może jest coś nowego:
znacie może stajnię po południowej stronie Krakowie (i okolice), z dobrą opieką, padokami, warunków do jazdy mi nie potrzeba luksusowych, cenowo do 600 zł?

do Rzeszotar się wybieram wkrótce na rozeznanie, przeglądając wątek znalazłam jeszcze właśnie Brzyczynę (moja gmina 😉 ), bywałam w Konarach (ale tam chyba tłumy), jest jeszcze coś wartego uwagi? :kwiatek:
Borek Szlachecki
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się