Kuce - wszystko o

Favoritta   siwo, rudo i blond.xDD
21 lipca 2010 08:53
dziunka, jakie Ty masz widoki z maneżu (ostatnie zdjęcie).  🤣 Super. 😀
Kucyk fajny. 😉
Żywiołowe, energiczne stworzonko to, jak mój. 🤣
Dziunka, po ostatnim zdjęciu rzeczywiście można stwierdzić, że ambitny! świetny.
A widoki rewelacja  😍
Kurcze, Dziunka brzmi jak Dzionka po góralsku ^^ Sorry za OT!
Witam
Mam nadzieję, że w dobrym wątku piszę...
Może ktoś z Was wie co może oznaczać palenie na zadku: jest to litera K (lub R) w środku podkowy.
Jest to siwy kuc, ma około 120 cm, jest " zgrabny" ale baardzo zaniedbany (uratowany w sumie w ostatniej chwili  🙁 )
Nie mam do niego żadnych dokumentów, przeszukałam neta i nie znalazłam nic na temat tego palenia.

Wieczorem postaram się wstawić zdjęcie.
Byłabym bardzo wdzięczna za pomoc  🙂
Jeden z hucków na których jeżdżę.
Wałach Boogie. Niektóre osoby z Lublina mogą go kojarzyć. Stał przez jakiś czas w Arizonie.
Widok na moją wieś 😀 No to macie więcej widoczków:





Cóż, kiedyś pokonał ogrodzenie 1,2, jak mu przestrzeni było mało, generalnie pod siodłem na razie do 90 skaczemy, mnie bardziej kręci szlifowanie ujeżdżenia na razie.
A ja się muszę pochwalić, chociaż nie ma czym.  🙄
Ale dla mnie to zawsze jakiś sukces, a poza tym wątek o kucach to wątek o kucach.  🤣
Dzisiaj Dandy chodził pierwszy raz na cordeo i świetnie się spisał  😉
Co prawda był trochę niesterowny i trochę mnie woził, alee...
🏇
Zdjęcia: skoki już na kantarze, bo protestował 😀


Nie bić i nie zabijać.  👍
dziunka, a Twój ile ma lat? I jak się zwie?  😀
nerunia, a kiedy swoją ujeżdżać będziesz?  🙂
Mela :


Floresta :



( Kliknąć w miniaturki. )
Qnia jak ja uwielbiam takie szlachetniejsze kuce  😍 Jaka rasa? 🙂
edzia69   Kolorowe jest piękne!
24 lipca 2010 09:45
Qnia jak ja uwielbiam takie szlachetniejsze kuce  😍 Jaka rasa? 🙂

skoro tak, to może nasz Ci się tez spodoba?
grzesiek.1993, kuc walijski  😀
Qnia wsiadać będę pewnie gdzieś w zimie lub na wiosnę. Do tego czasu, począwszy od późnej jesieni, wyrabianie mięśni grzbietu na lonży. Nie śpieszę się, tym bardziej, że to hucuł i późno dojrzewa. 3 lata to i tak wcześnie na tą rasę...

a oto maxi i mini -waleczne serce -słodek zwany gniadoszem... 😀. nie wiedziałam gdzie wstawić w kucach czy w Ślązakach  😁
Enklawa oba są boskie! Jak klony tylko jeden w wersji mini i jeszcze te kantarki w tym samym kolorze  😍 Ten mały to chyba niezłe ziółko, bo ma w oczach kurwiki  👀
Mały jest przeuroczy , jego inteligencja przewyższa wszystkie moje duże konie razem wzięte... To najbardziej uroczy Łobuz jakiego znam... 😁; a kantarki to czysty przypadek 😀
[quote author=grzesiek.1993 link=topic=200.msg658627#msg658627 date=1279959746]
Qnia jak ja uwielbiam takie szlachetniejsze kuce  😍 Jaka rasa? 🙂

skoro tak, to może nasz Ci się tez spodoba?
[/quote]

łaciak jest fajny 🙂 A ten drugi to nie wiem ;p dziwna fotka 😉 ale pewnie też fajny 😉
nerunia jaki śliczny!!  💘
Qnia wymiatacie!!! Prześlicznego masz tego kucora 😜  😍
enklawa jakie słodziaki 😀

no to ja swoją wstawie 😉  😍








a tu bo się kucyk bał i trzeba było mu pokazać, że maliny nie gryzą 😉
xXkarolkaXx jaki z niej grubcio! ale ładniutki grubcio  :kwiatek:
nerunia no grubcio to ona jest, właśnie jesteśmy w trakcie odchudzania i ciężkiej pracy. 👀
budyniowa   Gniade szczęście.
25 lipca 2010 19:48
Qnia Jesteście the beściaki  😍 😅  Lov!

Śliczne te wasze kuce  😍
Favoritta   siwo, rudo i blond.xDD
25 lipca 2010 21:33
xXkarolkaXx ładniusia. 😀
Jeździłam kiedyś na podobnej budowy klaczce i bardzo miło to wspominam. 😀
Dodaję fotkę mojego, tarzającego się, rudego kuca. 😉
xXkarolkaXx, budyniowa, dziękujemy  :kwiatek:
xXkarolkaXx, a Twoja jak się zwie? 😀
enklawa, maluch przepiękny!  😍
Poszukuję JAKICHKOLWIEK informacji o og. Farrie' s Duncan.
Czy żyje, czy nadal jest ogierem i ma licencje, itp. Za zdjęcia również byłabym wdzięczna.  :kwiatek:
Favoritta dziękujemy i świetnego masz tego stwora 😀
Qnia moja się zwie pospolicie Baśka chciałam inaczej, ale inne osoby się nie zgadzały ze mną  🤔 . No a w paszporcie ma Litwa chociaż normalniej  👀
Nie było z nią jakiegoś ogłoszenia ostatnio? Bo jakoś mi się kojarzy..  👀
dzieki dziewczyny w imieniu małego. 😀
hm. nie wiem czy dobrze trafiłam ale niech będzie. 😀
mam takie pytanie 🙂
czy uważacie ,ze jeżeli mam np. 13 lat to juz jestem za duża na kuce szetlandzkie ?
ważę 40 kg i mam jakieś 165. 🙂
kucyk na którym jeżdze ma jakieś 115. ;-)
dam zdjecie ,więc moze tak osądzicie 🙂
To zależy od tego czy jesteś w miare zaawansowanym i skoordynowanym jeźdźcem. Koniowi jest łatwiej nosić większy ciężar, który jest zbalansowany niż mniejszy, który nie ma równowagi itp. Podam brzydki przykład - łatwiej jest podnieść przytomną osobę świadomą swojego ciała niż nieprzytomną 😉 Niby ten sam ciężar a jednak napięcie mięśniowe robi swoje
hm. ja z równowagą nigdy nie miałam problemów ;p. początki były taki ze zawsze na oklep , kłus ćwiczebny ,więc jakos to dopracowałam,że już bardzo dobrze sie utrzymuję. 🙂ale ogólnie to nie jest tak ,ze ja na tym kucyku codziennie po kilka godzin czy coś . nie , nie 🙂 wręcz przeciwnie :-) . od czasu do czasu przyjdę , jakiś natural . na kanarku sobie wsiądę na chwilkę . niekiedy w teren w siodle , odpinamy popręg , koń sobie trawę wcina ,są odpoczynki itd. więc jako tako koń nie jest przeciężany :P. a no jeźdzcem jestem jakim jestem. ^^ jeżdze od jakiegoś roku i cały czas sie ucze nowych rzeczy 🙂. pozdrawiam!
Skoro jeździsz już rok na pewno jesteś skoordynowana ruchowo 🙂
Życzę przyjemnej współpracy. Konikowi ruch na pewno wyjdzie na zdrowie.
Swoją drogą gdzieś kiedyś przeczytałam, że sztlandy mają największą "siłę nośną" w stosunku do ich masy ciała. Żaden duży koń nie mógłby nosić adekwatnie do jego masy ciała ciężarów bez uszczerbku na zdrowiu. Jednym słowem szetlandy wymiatają  👍
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się