Kuce - wszystko o

Raczej nie nosić, ale ciągnąć...
Owszem nosić 🙂 Bo gdybyśmy proporcjonalnie do dużych koni selekcjonowali jeźdźców na szetlandy to musiałyby być to niemowlaki chyba. Jak wiemy jeżdżą na nich dzieciaki powyżej 30-40 kg i koniki świetnie sobie radzą.
Nosić, nosić
Hucuły maję też taką zwiększoną "siłę nośną".
nom , ja tez słyszałam ,ze wgl. kuce szetlandzkie nie wiem jak inne ale są dość masywne. ;-))
mogą unieść nawet do 100 kg wagi. ;o
lecz napewno nikt o takiej wadze na nich nie jeździ :P
dziękuję ;-) , pozdrawiam!
Ciężko mi sobie wyobrazić 100 kg na szetlandzie. Unieść może uniosą, ale ciekawe jak daleko  doniosą  😁

Aj hucuły...  😍
tak , tak .
tez sobie nie wyobrażam 100 kg na szetlandzie. 🤔wirek:
Mój zwierz zwie się Merlin, popularnie także Merlon, ma 5 la, jakieś 145cm i jest kucem szlachetnym (jakaś 1/4 kn, reszta jakaś mieszanka w typie małopolaka). O, cordeo fajna rzecz, popieram, musimy sobie przypomnieć, bo dawno tez na nim nie jeździliśmy, mialam kiedyś plan zrobić na zawodach towarzyskich pokazowy przejazd parkuru na sznurku, ale jakoś dotąd nie wyszło (leń ze mnie ;p)
Księciunio  💘



edzia69   Kolorowe jest piękne!
13 sierpnia 2010 23:50
Srokata mafia ładzińska
Od jakiegoś czasu szukam siodla skokowego na kucke  138cm   - jakich siodel wy używacie ?
Kayra   Kucusiowy wariat :P
14 sierpnia 2010 09:31
konie-legnica, mam kucke 137-140 cm , siodło daw-mag junior 15'' ;]
konie-legnica, to zależy też od jeźdźca.
Nasze kucory chodzą w 17" i też jest dobrze. Ale jak jeździec mniejszy to 15 - 16 cali.
A moje maleństwo powędrowało w pierwszy teren  😅
Pięknota kochana szła na przedzie i była mega dzielna.
Konie po imprintingu mają jednak dziwne pomysły typu "Zaprzyjaźnijmy się z tym pieskiem", a piesek chciał nas trochę zjeść  😁
Moja mała Łaciata (kuc - kf x hc) i jej mamusia (kf) 🙂
jett   success is the best revenge
27 sierpnia 2010 16:22
Przedstawiam Wam mojego podopiecznego  😀

Favoritta   siwo, rudo i blond.xDD
27 sierpnia 2010 19:16
jett, jaki maluszek 🤣, ale ładniutki. 😀
Dodaję jedno z ostatnich zdjęć mojego Rudego. 😀
favoritta kocham twojego konia, poniewaz jest prawie taki sam jak  mój i mam do niego sentymenta hehe 🙂
Moje dwa szetlandy zaczynają się ofutrzać  🤔wirek:... O zgrozo nie za wcześnie ? Czyżby wiedziały o czymś czego ja nie wiem?  😲
enklawa[b][/b] heh,to chyba nic złego  😀
ja opiekuję się też klaczka razy szetland i zaczyna zmieniać kolor. 🙂
z karego na gniady. chyba normalne ,nie ? ;-)
jett   success is the best revenge
29 sierpnia 2010 16:23
"Mój" Kucysio nie zapuszcza jeszcze zimowej sierści... na szczęście  😁
karinaforever W sierści nie ma w sumie nic złego ale w zimie jest 🙄
znów będą małe mamuty 😵
A mój nawet w lecie wygląda jak mamut, w porównaniu do innych koni :P (nie kucyk, ale  hucuł :P)
hehe,nie obrażajcie ich!  🤣
one poprostu wygladają jak..miśki 😀
Moja hucka też już meszkiem obrasta. Zresztą ona cały rok jest pluszowa, w zimie po prostu bardziej  😁
Najgorzej później z takiej miskowatej sierści wyczesać błoto.Jak na razie jeszcze cieszę się z tej krótkiej,letniej .
edzia69   Kolorowe jest piękne!
04 września 2010 21:58
Chciałabym pochwalić się wyjątkowym kucem

Lotnaa   I'm lovin it! :)
04 września 2010 22:06
Ja dziś musiałam ogolić jednego  :/ zostały jeszcze dwa (na początek, później jeszcze cztery  🤔 ), bo zaczynają wyglądać jak niedźwiadki, a w czwartek jedziemy na Baltic Cup.
małe rządzą...





toż to te maluchy sie dużym pod brzuchem zmieszczą 😍
O mamo! ten tarancik jest przepiękny!  😍 😍 😍
gajara18   "Konia strzeż się z tyłu, psa z przodu, a kobiety
07 września 2010 13:35
A oto Moja mała zwana Błyskawicą ale zdrobniale Misią  ma 3,5 roku i ma 144 cm jest kucem " ze sportowym rodowodem " ma umiejetności ale zobaczymy to dopiero w praktyce jest moja od 18.08.2010.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się