Oficerki

epk, - jak to wszystkie, jak całkiem sporo widziałam wciąganych? W zasadzie ujeżdżeniowe zawsze widziałam wciągane rzadko z zamkiem z tyłu, stąd moje zdziwienie - ale ja ujeżdżenie oglądam na filmach na youtubie, gdzie dojrzeć to raczej niemożliwe, a zawodników ujeżdżenia w mojej okolicy też brak, dlatego mnie to zdziwiło 😉 
To znaczy ujeżdżeniowe oficerki jeśli z zamkiem, to tylko z boku. 😉 Z tyłu raczej nie ma on racji bytu.
keirashara, oj, od dawna nie widziałam, żeby ktoś się pałował z wciąganymi. Wszyscy znajomi dookoła, którzy takie mieli z dawnych lat dawno powszywali zamki 😉. Ale fakt, kiedyś uj. były wciągane głównie.
Sory, ja tu jestem z okolic, w których ujeżdżenie to taka część wkkw nawet w myśleniu lokalnego związku 😁 Garstka osób od kilku lat coś amatorstko pomyka, ale nikt zawodów nie jeździ. Jak widziałam oficerki ujeżdżeniowe, to właśnie jakieś przedwieczne wciagane, albo ktoś sobie dorabiał zamek z tyłu (nie mam pojęcia jak i czemu), jak kilka lat temu szukałam, to też głównie wciągane mi wyskakiwały, nigdy też nie widziałam ujęcia na zdjęciu pokazującego, że jest z boku, stąd moje zdziwienie. Zawsze wydawało mi się, że zamka z boku nie robi się właśnie ze względu na to, żeby nie obcierał, no kurcze, całe życie w kłamstwie 🤣
Bo on nie jest tak do końca z boku, tylko trochę z boku, trochę z przodu. 😉 W każdym razie tam, gdzie łydka już w zasadzie nie przylega.
Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
25 marca 2016 05:27
No i klops.. Zadzwoniła do mnie Pani z pasika i powiedziała, że petrie absolutnie nie uznaje reklamacji. Mało tego, na prośbę Pani ze sklepu żeby w ramach rekompensaty dali mi to dziadostwo ich do czyszczenia butów powiedzieli, że nie widzą takiej potrzeby. Powiedzieli, że tak ma być i koniec i że mogę sobie ich produktami do konserwacji czyścić i ich czernidłem czy coś w tym stylu je posmarować, żeby nie było widać tego białego. Jestem wściekła, serio. Taka firma i pozwala sobie na takie traktowanie klientów? Żarty jakieś..
Hermes, jak ci się chce to możesz iść do rzecznika praw konsumentów. Mi tak reklamacji nie uznało MH, bo dostałam odpowiedź że buty były źle użytkowane :P Nie miałam weny walczyć, a szkoda, bo znajomej właśnie przez rzecznika się udało.
Hermes, ja bym się wysiliła przez rzecznika. Szczególnie, że coś mi się wydaje, że to nie o samo Petrie chodzi.
Hermes, jeśli będziesz pisała do rzecznika to poproś sklep o oficjalną odmowę Petrie reklamacji, bez tego ani rusz 😉 Muszą ci pisemnie oświadczyć dlaczego nie uznali reklamacji.
Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
25 marca 2016 09:18
To muszę znaleźć mądrą osobę, która mi pomoże napisać do rzecznika. Nie zostawię tak tego..nie po to kupowałam moje wymarzone oficerki za taką kasę żeby teraz były takie akcje 🙁
xxagaxx, u mnie podobnie, że buty źle były czyszczone czy jakoś tak. Zaraz zadzwonię do pasika żeby mi cała konwersację wysłali..
Poproś jeszcze o oficjalną odmowę reklamacji z ich podpisem/pieczątka. Jak masz czas to spróbuj, oprócz czasu i może kilku zl za wyslanie poleconego nie będzie cie to nic kosztować 😉
Hermes, A Pasi to bezpośrednio z Petrie zamawia? Nie przypadkiem z Horse Trade? Wiesz, bo Petrie to różnie podchodzi ale z mojego doświadczenia to problemy się w Horse Trade produkują.
Dokładnie, horse-trade to sklep, który ma w d*pie klienta... I obawiam się, że to oni spiętrzyli problem nawet nie kontaktując się z Petrie.
a dzieki🙂
Hermes, u mnie np. istnieje taka instytucja jak Powiatowy Rzecznik Konsumentów i jest to bardzo miła pani, wystarczy się do niej przejechać/zadzwonić. W Wołominie z tego, co widzę, też taka pani jest. Jeśli problem jest po stronie Horse-trade... to już im współczuję. 😀iabeł: W walce z firmą spoza Polski pewnie gorzej, ale polskim sklepom raczej nie opłaca się z rzecznikiem zadzierać.
Inna sprawa, że np. w Polsce nie uznaje się reklamacji w przypadku odbarwiania się butów... UE wymaga, żeby farby do skór w obuwiu były na bazie barwników naturalnych, które są nietrwałe. I w zależności od koloru potrafią puścić (najgorzej jest chyba w przypadku wiśniowych butów, a jeśli mają kontakt z solą, to często impregnat i tak nie pomaga). Więc wg producentów obuwia to, że but się odbarwia, to normalna kolej rzeczy. Nie wiem, czy nie w całej Europie tak to działa... Tylko jeśli Twoje Petrie wyglądają tak, jak te, które wrzucała np. halo, to jak dla mnie nie jest zwykłe odbarwienie i najwyraźniej mają uj...eżdżeniową technologię, skoro oficerki innych firm (nie licząc Cavallo z tym samym problemem) jakoś działają. Pytanie, jak oni to uszkodzenie sobie nazwą. :/
A z czystej ciekawości - nie da się skontaktować bezpośrednio z Petrie? Może to by było jakieś rozwiązanie?
Kiedyś reklamowałam sprzęt techniczny czołowego producenta outdoorowego (Black Diamond) i po tym jak zostałam zlana w sklepie, w którym daną rzecz zakupiłam, skontaktowałam się bezpośrednio z producentem (a to gigant jest 😉 ) Sprawę udało się załatwić polubownie.

Hermes, trochę liczyłam, że u Ciebie reklamacja zostanie rozpatrzona pozytywnie. Mam oficerki z ub.roku (dostałam je w prezencie), używane na jednego konia i kurde blaszka..! Nie podoba mi się ich aktualny stan. A one nawet nie "mieszkają" w stajni tylko trzymam je w domu...
Ma ktoś tu może oficery De Niro z obecnych serii. Nadal tak ładne i trwałe jak te, która ma Ktosina ??
Hippica Verona - przeszukalam wątek  i opini brak
Miał ktoś ? Wygodne, warto ?
Z góry dziekuje  za info

Edit Verona czy Ariaty ?
Ma ktoś fotkę ariatow na nodze ? Będę  wdzięczna   :kwiatek:
dairoxroxi, proszę 🙂
Dla wszystkich szukających: Oficerki HKM Italy po ponad pół roku mało intensywnego (rekreacyjnego użytkowania).
Prawie nie widać, że kiedykolwiek mocno odstawały przy kolanie, skóra dopasowała się do nogi. Widać prześwit jedynie patrząc od góry (mogę swobodnie włożyć 4 palce).


xymena Dziękuję, faktycznie znacznie lepiej leżą 😀
xymena, dzięki! Czytasz mi w myślach! Właśnie chciałam zapytać o te oficerki 🙂 A może ktoś ma i może się pochwalić zdjęciami/wrażeniami oficerek Tattini Bracco? Zastanawiam się nad tymi dwoma modelami.
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
28 marca 2016 22:03
Ja mam Brenton (te z wiązaniem), co prawda mam je tylko na starty, ale są ok. Na codzień mam HKM Italy i po ponad roku mają się bardzo dobrze. Trochę mi odstają na górze, ale są troszkę na mnie za luźne, więc nie marudzę. Za mniej niż połowę ceny nie wybrzydzałam.
Dzięki Constantia, byłam w sklepie i mierzyłam HKM ale niestety nie mają dla mnie rozmiarówki (te wąskie i długie są za długie, a reszta za szeroka) Zamówiłam natomiast Petrie, ale nie szyte na miarę tylko takie dla plebsu  😉 z gumą z tyłu (nawet nie wiem co to za model i nie mogę ich w internecie nigdzie znaleźć) Jak dojdą to się pochwalę  🤣
Czy ma ktoś zdjęcia oficerek hippiki w wersji z wyższym łukiem?  Zamówiłam takowe i zaczęłam się zastanawiać, jak to wgl będzie wyglądać  🤣
Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
02 kwietnia 2016 09:36
Odebrałam już oficerki, Pani z pasika kontaktowała się bezpośrednio z Petrie i to oni zlekceważyli reklamację. Z resztą ktoś inny zamówił buty szyte na wymiar (stopa), a przysłali najbardziej zbliżony rozmiar i dziwią się czemu jest reklamacja.. Z rzecznikiem już też rozmawiałam i muszę ogarnąć wszystkie papiery i się zgłosić
Hermes, chyba nie jesteś jedyną osobą która ma taki problem, petrie nawet na stronie wkleił coś takiego: The inside of the boot upper will turn white/grey. This is normal. The reason is because the core of the leather is not fully black. [...] Tak, czy siak trzymam kciuki za wygraną walkę 😉
roczne Parlanti
Co się dzieje z tymi butami, no 🙁
Czy skracałyście oficerki? Mam łydkę o długości 43 cm, dostępne buty w moim rozmiarze stopy mają 46,5-47 cm. Jest jakaś szansa, czy sobie odpuścić, albo zamawiać na miarę...
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
06 kwietnia 2016 20:16
4 cm to sporo, choć moje HKM mam niby na wymiar (co do wysokości) a spokojnie mogłyby być ze 3 cm wyższe. Tattini mam właśnie 3 cm wyższe i są ok. Wszystko zależy od buta.
Jak skrócisz sama, to stracisz gwarancję.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się