Oficerki

Dziewczyny to jest żenada... Moje 10-letnie sztyblety Petrie ciurane po wszystkim i wszędzie lepiej wyglądają niż niektóre oficerki Wasze (i niedługo pewnie moje).
Człowiek wydaje ponad 2K na buty i oczekuje, że będzie je mieć na lata... Tia, zapomnij. 😤 Cykl  zycia produktu - super krótki 😤
A ja chciałam po raz kolejny polecić szewca na Umińskiego w Wawie. 😉 Poszedł mi suwak w jednym oficerku, więc oddałam do wymiany i przy okazji zdecydowałam się wszyć gumę (ciutkę mi się nie dopinały). NIC nie widać, że coś było z nimi robione (poza tym, że jeden suwak ma teraz inny ten dzyndzelek 😉 ale nie miał akurat na stanie takiego, jak oryginalnie, a ja potrzebowałam mieć te buty możliwie szybko z powrotem). Do tego jest mi w nich teraz tak zarąbiście wygodnie, nic nie upija pod kolanem. 😍 Jak nie zapomnę zrobić, to cyknę fotki w stajni, jak to wygląda. Długo miałam nadzieję, że uda się bez gumy, nie podobają mi się oficerki z gumą, ale nie wygląda to źle (zresztą to ujeżdżeniowe, więc na koniu i tak tego nie widać). Czemu z tym zwlekałam tyle czasu, to ja nie wiem. 😁
Constantia Wow, aż tyle siadły? Nie wbijają się pod kolanem? Nie mam niestety możliwości przymiarki w sklepie. Chyba skończy się na pozostaniu w sztybletach.
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
07 kwietnia 2016 19:19
Constantia Wow, aż tyle siadły? Nie wbijają się pod kolanem? Nie mam niestety możliwości przymiarki w sklepie. Chyba skończy się na pozostaniu w sztybletach.


Po weekendzie zrobię zdjęcie w jednych i drugich. A nie myślałaś o kupnie przez internet (jeśli mieścisz się w jakiś wymiarowych fabrycznie) i w każdym sklepie możesz zwrócić towar po przymiarce.
Tak, zamówiłam już ponad miesiąc temu. Obecnie wątpię w to, że paczkę dostanę i będę domagać się zwrotu pieniędzy. Mam chyba niewymiarową nogę. Rozmiar 39, obwód tak mniej więcej 35,5-36 cm wysokość 43. Albo jestem ślepa i Wszystkie za wysokie, albo łydki za krótkie mi urosły. Nie mogę znaleźć żadnych pasujących, oprócz tych na które od miesiąca czekam i się chyba nie doczekam.
Będę bardzo wdzięczna  :kwiatek:
koniara19, wydaje mi się, że masz standardową łydkę. Rozmiar buta podobny do mojego (ja 38/39), obwód też, a łydkę mam nawet krótszą od twojej. I nie mam kłopotu z oficerkami. Po prostu wiem, że nie mogę mieć buta 50 cm. Dopóki jest 4 z przodu - będzie ok 🙂. Kwestia tego kiedy i na ile siądą, i na ile wolę elegancję (dłuższe) od komfortu (krótsze).
A jeśli naprawdę trafisz na za wysokie i nie siądą, to o ile będą z suwakiem, każdy dobry szewc/kaletnik/rymarz ci to skróci (byle nie po pijaku). Utrata gwarancji może dotyczyć przerobionej części, ew. suwaka, przecież nie podeszwy.
Myślę, że tylko przymierzając nabierzesz orientacji co jest co. Bo okazuje się, że centymetr centymetrowi nierówny.
halo Dziękuję Ci ślicznie  :kwiatek: :kwiatek: Dobra, zamawiam 🙂 pocierpię trochę i najwyżej skrócę jak nie dam rady.
A ja sie chwale, bo jutro jade kupic 2 pare oficerek 🙂😉) tym razem w kolorze whisky  🏇 💘 a moje czekoladowe oddaje do renowacji. W sumie rok je cioram 5 dni w tygodniu, po 8 godzin, na min 10 koni dziennie i nadal sa spoko. Nic sie nie przetarlo, kolor ten sam. Tylko zamek znowu strzelil, ale to juz tez kwestia tego ze ja slabo o to dbalam. Teraz mi sie zapiaszczyl i na sile otwieralam... .

Kupuje jutro te https://www.kramer.be/rijlaarzen-Milano-whisky.htm?websale8=kraemer-pferdesport.48-BE&pi=M740600&ci=258378  💘

A poza tym komu w polsce moge oddac oficerki do pelnej renowacji?  Potrzebuja wymiany zamkow i malego liftingu skory ( tylko w okolicy zamkow ktore byly juz wymieniane i brzydko to tam wyglada.
KaNie, - nie wiem skąd jesteś, ja mam magika od oficerek u siebie w Zielonej Górze - niby zwykły szewc, a robi takie cuda, że szok. Oficerki zwęża, skraca, zamki wymienia tak, że śladu nie ma, nawet te, w których skóra jest już spracowana. Wiem też, że Hippika ładnie swoje poprawia, ale nie wiem, czy cudze by przyjeli na serwis.
Ślicze te oficerki, co wstawiłaś 💘 Podobne do moich obecnych, tylko guma w lepszym wizualnie miejscu. Szkoda tylko, że nawet extra-small musiałabym mieć 2 rozmiary za duże, żeby na łydke mi pasowały długością i szerokością. Mocno siadają?
Keirashara
Nie mam porownania, w temacie innych oficerek czy siadaja mocno czy nie 😉 ale ok 2cm spokojnie.

Na poczatku sie balam ze skora w nich mi sie szybko zniszczy, bo jest miekka i wydaje sie super delikatna. Ale nic sie z nia nie stalo. A przy takim uzytkowaniuto uwazam, ze mialy prawo nie dac rady.
No i wygladaja na nodze pieknie i sa bardzo wygodne (ofc nie w pierwszych tygodniach 😉 ).

Ja sie nawet rozgladalam za innymi butami. Mierzylam königsy, ariaty, freejumpy i w sumie nic mi sie tak nie podobalo i tak nie lezalo jak te. Na dokladke Ariaty w tej pracy jednak slabo wypadaja bo ludzie je tu miewaja i dorabiaja sie dziur i piekniec. Co prawda Ariat do 2 lat wymienia buty na nowe w takim przypadku.

Chetnie wysle gdziekolwiek w Polsce, byle by mi je ktos odpicowal 😉 bo one jeszcze lekko rok pociagna. 
malinowaa   Życie zaplątane w końską grzywę...
08 kwietnia 2016 21:17
A wstawie.
Zaluje ze nie mam foty tych moich brazowych, jak byly nowe, bo tez wygladaly bardzo ładnie. Czarne zas mi sie nie podobaja.
KaNie, - postaram się wygrzebać jutro namiary na "mojego" szewca i podesłać, jeśli jesteś chętna 🙂 Bo nie wiem jak u niego wysyłkowo, ja sobie sama targam.
Moje oficerki też dalej kapitalnie się trzymają, ale już lat na karku ileś mają i powoli zaczynam myśleć o jakichś drugich, takich "odświętnych", a obecnie mam spore jaranie na brązy 😉 Te Twoje prześlicze, kurcze szkoda, że siadają, jak z 2cm to i tak dużo, musiałabym 39 brać przy stopie 37, a takie piękne są! I w budżecie rozsądnym.
Jak kupie jutro nowe, to moge zmierzyc  wzgledem starych ile faktycznie siadly, jesli chcesz.
KaNie, - będę bardzo wdzięczna :kwiatek: Bo jakby siadały mniej, to 38 jest 1cm krótsze, a 38 oficerki to mam też teraz i dają radę 🙂
Ogolnie nie patrzylam na tabele rozmiarow. Ale ja na codzien nosze rozmiar buta 39, a te Felixy mam 37 w wersji xsmall / super tight.
KaNie, - o kurczaki. Ja mam normalnie buty 36/37, a jak patrzyłam w tabele to xsmall musiałabym mieć 39, żeby na łyde pasowały z 2cm zapasem na siadanie.
KaNie, polecałam stronę temu: http://raf-mar-szewc.pl/ Robili mi też remont obcasów w botkach i zszywali rozpruty szew na nosku. Buty wróciły do mnie w takim stanie, że wyglądały jak ze sklepu (a mają parę lat). 😍 Za wymianę zamka w jednym bucie zapłaciłam 57 zł (47 cm długości +dycha).
Kupilam 🙂  😅 💘 💘 💘
I zaryzykowalam i wzielam rozmiar mniejsze. Umecze sie niemilosiernie w pierwszych tygodniach, ale mniejsze leza mi zdecydowanie ciasniej na lydce, a lekki luz w poprzednich, uwazam za powod psucia sie zamka w sumie.
Ale sa przepiekne. Jutro wstawie jakies zdjecia, bo teraz juz mi sie nie chce robic.

keirashara
Patrzylam ile siadly te oficerki. I w sumie sklamalam i to bardzo, bo moze z 0,5cm . Mialam wrazenie ze wiecej, bo mnie na poczarku gryzly w dolku podkolanowym mocno. Ale widac po prostu zmiekly. One po zakupie sa mega sztywne, ale ja je codziennie czyscilam mydelkiem glicerynowym i szybko zrobily sie delikatne i przyjemne. Co nie zmienia faktu ze taki sztywniejsze wizualnie wygladaja  lepiej 😉

Sumire
Dziekuje za namiar  :kwiatek:
malinowaa   Życie zaplątane w końską grzywę...
09 kwietnia 2016 22:06
Mnie Tattini opadły ze 2-3 centymetry (i cały czas się przez to odpinają- napinam łydkę i ma za mało miejsca w bucie= suwak rozsuwa się), ale może to też dlatego, że mam za dużo luzu w dolnej części łydki i kostce, gdzie porobiło się mnóstwo zagięć.

KaNie
, czekam na te zdjęcia, bo mocno kuszą te oficerki  😁
xequus   Miłość na dwa serca i sześć nóg...
09 kwietnia 2016 23:43
A jak jest w ogóle z zamawianiem z Kramera ? Przychodzi mi regularnie och katalog i jakies promocje "dni polskie" itp., ale widzę, że sklepy sa w Niemczech  😲
Xequus
A o co dokladnie pytasz?  Kolezanki z PL zamawiaja regularnie cos i nigdy nie maja problemu z wysylka czy dostepnoscia towaru.
Wiekszosc obslugi (przynajmniej w sklepie w Hamburgu ) mowi po angielsku.
A same sklepy sa gigantyczne i nigdy mi sie nie zdazylo, zeby czegos nie bylo z rozmiaru czy koloru jaki sobie upatrzylam. No i nie ma problemow z reklamacjami czy zwrotami. Ja osobiscie uwielbiam ten sklep. Chociaz zaluje ze nie maja wiekszego wyboru firm w temacie ciuchow. Ale glownie opieraja sie na Felix Buhlerze. Mam z tej firmy tej bryczesy z silikonowym lejem i uwielbiam je.
KaNie, - dzięki przewielkie, jak 0,5cm to z pewnością wędrują na liste rzeczy do kupienia 🙂 Mam tylko jedno pytanie - jak z podeszwą, zdzieraniem? Bo ja paskudnie zdzieram buty na pięcie chodząc, w sensie podeszwe zdzieram, tak pod skosem zawsze wypiłuje obcas.
Podeszwa jest bardzo wytrzymala. Tez zdzieram krzywo i to zawsze jednego buta tylko. Te buty mi się lekko zdarly ale jak na ilość kilometrów jakie robiły dziennie to w sumie niewiele. Podeszwa ogólnie ma jakiś tam certyfikat i jest robiona z specjalnej gumy.

Postaram się zrobić zdjęcie i starych i nowych to sama sobie zobaczysz.ale to może trwać chwile, bo do opublikowania zdjęcia potrzebuje lepszego netu. Czyli musze jechać do maka 😉
KaNie, - opinia mi wystarczy :kwiatek: Moje oficerki też są o dziwo w idealnym stanie podeszwowym, tylko tak mi to wczoraj do głowy przyszło, jak zakładałam buty, które mam od jesieni i już prawie podeszwy na piętach nie mają  🙄
Mierzę sobie nogę pod oficerki i mam dylemat. Mierząc wysokość od ziemi wychodzi mi 45, jednak mierząc od końca pięty jest 44, jaki wymiar radzilibyście podać? Mowa jest o Hippice.
huzarova, a jakie to oficerki? Ujeżdżeniowe czy skokowe? Ja jak sobie sama mierzyłam nogę to od końca pięty wymierzyłam chyba 46cm, a w sklepie wymierzyli mi... 51. I takie też zostały uszyte 😉 Przez pierwsze 2 tygodnie jazda w nich była totalną katastrofą, teraz mija 5 miesiąc jak je mam i przy jeździe średnio 4 razy w tygodniu opadły już na pewno ze 2cm, bo jestem w stanie usiąść na krześle z nogami zgiętymi w kolanach  😁 Więc jak ujeżdżeniowe to pomierz wszystko kilkakrotnie, bo szkoda żebyś potem miała za krótkie buty. A przy skokowych to wydaje mi się, że wszystko jedno 😉
Moje nowe  Ariaty - jakość  komórkowa i tło kiepskie, ale moze coś widać
Są mega wygodne w stopie, tylko wzięłam  1 cm za wąskie  I jakieś  2 cm za wysokie  z nadzieja ze siada i sie dopasuja w obwodzie
Narazie siedzenie w nich nieco boli ale  są mięciutkie  więc liczę ze dziur nie bedzie  😀iabeł:
Izkadul
Kolezanka kupila w sobote druga pare, dokladnie takich samych Ariatow. Wytrzymaly niecaly rok, ale na prawym wyrabala dziure wielkosci piesci. Tyle ze ona tez jezdzi konie w wersji hurtowej codziennie.czyli min 10 😉

Dzisiaj obie kulalysmy w stajni. Lubie nowe oficerki za wyglad, ale nie cierpie w nich chodzic i jezdzic. Chodzic bo mnie obgryzaja, a jezdzic bo nie czuje konia i nie moge dobrze przylozyc lydki. Dzisiaj mi polowa konia na prawo nie chodzila 😉
Olson, dzięki 🙂 oficerki są skokowe
Czy 0,5 cm więcej wystarczy, aby nie opadły za mocno?
izakadul piękne te ariaty, poważnie się nad nimi zastanawiałam, ale jednak padło na szyte na miarę
KaNie, masz może zdjęcie na nodze nowych oficerek?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się